Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Jämtland-Härjedalen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Jämtland-Härjedalen
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: tisdag 27 september 2016

D21

7 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina LarssonVänersborgs SK1:05:278:48
2Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK1:26:02+20:3511:34
3Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna1:28:03+22:3611:51
4Helen HanstockÖstersunds OK1:34:11+28:4412:40

H21

9 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SundströmSöderhamns OK1:06:257:18
2David SundströmSöderhamns OK1:09:30+3:057:38
3Axel BengtssonSol Tranås1:13:34+7:098:05
4Janne NäätänenSundsvalls OK1:13:42+7:178:06
5Daniel BerggrenÖstersunds OK1:15:31+9:068:18
6Ulf LindqvistÖstersunds OK1:18:37+12:128:38
7Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:22:55+16:309:07
8Gabriel IrestålSol Tranås1:23:34+17:099:11
9Roger EkÖstersunds OK1:24:26+18:019:17
10Jonatan PalmFrösö IF1:49:59+43:3412:05
Tomas BjörkÖstersunds OKej godkänd

H14

3 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor RönnestrandFrösö IF43:0912:07

H12

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar BäckmanFrösö IF43:0215:52
2Björn RönnestrandFrösö IF45:01+1:5916:36

H10

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils RönnestrandFrösö IF52:5124:34

D40

5 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Hedström RingvallÖstersunds OK1:04:2612:17

H40

7 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke LarssonÖstersunds OK1:15:1710:07
2Anders JohanssonÖstersunds OK1:35:46+20:2912:53

D50

4 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta SamuelssonFältjägarnas IF1:13:1116:11

H50

5 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl EnelandFrösö IF44:088:25
2Anders BergFrösö IF45:09+1:018:36
3Per-Olof ErikssonFrösö IF46:08+2:008:48
4Mats NilssonÖstersunds OK46:37+2:298:53
5Håkan CarnlandFrösö IF50:48+6:409:41
6Anders ErikssonFrösö IF54:14+10:0610:20
7Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF56:29+12:2110:46
8Roger KrohnFältjägarnas IF59:20+15:1211:19
9Hans ÅgrenÖstersunds OK59:38+15:3011:22
10Jörgen ÅgranOK Storsjön1:06:47+22:3912:44

D60

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karin WalltinÖstersunds OKej godkänd

H60

4 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf RadlerJärfälla OK46:0710:12
2Ola LindgrenÖstersunds OK50:14+4:0711:06
3Seth PerssonFältjägarnas IF52:51+6:4411:41
4Tom BrantheimÖstersunds OK53:08+7:0111:45
5Lars StrinnholmÖstersunds OK53:21+7:1411:48
6Ove HemmingssonBrunflo IF57:03+10:5612:37
7Anders ForsstedtSöders-Tyresö57:12+11:0512:39
8Göran NilssonOK Vildhussen59:09+13:0213:05

H70

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif AllonenFältjägarnas IF1:12:5820:09
2Kjell Lennart LindholmOK Silvanus1:19:10+6:1221:52

H80

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas JohanssonÖstersunds OK57:5519:50

Öppen motion 1

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin EkströmÖstersunds OK32:1515:00
1Hanna GustafssonÖstersunds OK32:1515:00

Öppen motion 5

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Peder SjölundFÖRSVARSMAKTENej godkänd

Öppen motion 8

4 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar HagqvistFrösö IF40:168:54
2Jesper KolmodinAndrarums IF44:18+4:029:48
3Tomas BergströmKlubblös48:37+8:2110:45
4Anna WesterlundÖstersunds OK57:35+17:1912:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser