Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lidingö Challenge - Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lidingö Challenge - Etapp 3
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: tisdag 6 september 2016

Challenge 5 km

5 360 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ÅmanIFK Lidingö SOK28:485:22
2John LambSPIF triathlon29:38+0:505:31
3Christoffer Andersson Cedmert-34:02+5:146:20
4Stefan HållbergIFK Lidingö Friidrott34:08+5:206:22
5Hans LiwångIFK Lidingö SOK36:02+7:146:43
6Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK37:09+8:216:55
7Fredrik AnderssonStockholm Multisport37:31+8:436:59
8Jonas Andreasson-38:00+9:127:05
9Tomas Broberg-38:07+9:197:06
10Lisa ThunellIFK Lidingö SOK40:55+12:077:38
11Johanna Johansson-41:26+12:387:43
12Glenn NilssonFÖRSVARSMAKTEN41:40+12:527:46
13Peter Jensen-41:52+13:047:48
14Allan EverumStockholm Multisport42:18+13:307:53
15Harald BauerIFK Lidingö SOK42:20+13:327:53
16Bernt OtterströmIFK Lidingö SOK44:52+16:048:22
17Emmy TuressonBurseryds IF45:46+16:588:32
18Adam Alfredsson-45:58+17:108:34
19Eva TiseliusOK Kåre46:40+17:528:42
20Mirja NordinRehns BK46:49+18:018:44
21Ebba Ganslandt-47:36+18:488:52
22Mats Frykhammar-48:32+19:449:03
23Axel HedensiöIFK Lidingö SOK48:40+19:529:04
24Johan LinderholmSkaraborgs Regemente48:45+19:579:05
25Johanna Mannestål-48:49+20:019:06
26Mikael Svartz-51:12+22:249:33
27Björn Flemsäter-51:19+22:319:34
28Björn Ulfsson-51:24+22:369:35
29Jonas Kierkegaard-51:38+22:509:37
30Jenny LandbergSkaraborgs Regemente53:45+24:5710:01
31Caroline Mannestål-54:02+25:1410:04
32Mats LundbladTäby OK54:07+25:1910:05
33Stefan Nilsson-54:34+25:4610:10
34Ove Gustavsson-54:36+25:4810:11
35Christina Perneby-54:57+26:0910:15
36Charlotte Sahlström-55:26+26:3810:20
37Kjell Bengtsson-56:13+27:2510:29
38Emil Agén-56:17+27:2910:30
39Svenne GustavssonKSG56:36+27:4810:33
40Caroline BengtssonStockholm Multisport57:04+28:1610:38
41Fredrik Landell-57:45+28:5710:46
42Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK58:18+29:3010:52
43Mats EkenbergStockholm Södra BK1:00:13+31:2511:14
44Johan Agén-1:01:36+32:4811:29
45Gunilla Stålfelt-1:06:13+37:2512:21
46Anna PramborgIFK Lidingö SOK1:08:08+39:2012:42
47Åsa Knutsson-1:09:57+41:0913:03
48Marie Wallmark-1:10:04+41:1613:04
49Susanne Gavhed-1:12:49+44:0113:35
50Lena TengstrandLidingö Tri1:12:50+44:0213:35
51Anneli Berggren-1:16:47+47:5914:19
52Lotta Lillieroth-1:16:53+48:0514:20
53Kristina Sörensen-1:17:27+48:3914:26
54Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK1:20:21+51:3314:59
55Gunnel BalckIFK Enskede1:22:13+53:2515:20
56Wei Hsieh-1:23:54+55:0615:39
57Annie Åberg-1:27:09+58:2116:15
58Gustaf Lunde-1:27:21+58:3316:17
59Minna Jersenius-1:28:13+59:2516:27
60Christina HedensiöIFK Lidingö SOK1:32:10+1:03:2217:11
Helena GanslandtIFK Lidingö SOKej godkänd
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Axel Kierkegaard-ej godkänd

Challenge 2 km

1 820 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell Thunell-17:279:35
2Eeva Europe-18:19+0:5210:03
3Lena Gustavsson-18:52+1:2510:21
4Milton Dahlerus-19:23+1:5610:39
4Linnea Connell-19:23+1:5610:39
6Marta Hedenius-24:42+7:1513:34
7Fredrik Faxéus-29:45+12:1816:20
8Curt Balck-29:55+12:2816:26
9Amanda Sikström-29:58+12:3116:27
10Kim Raihle Held-30:02+12:3516:30
11Yvonne Righard-30:06+12:3916:32
12Jörgen HillerhagIFK Lidingö SOK31:14+13:4717:09
13Anna Johansson-36:10+18:4319:52
14Rebecca Eden-36:13+18:4619:53
15Kajsa Dahlerus-40:08+22:4122:03
16Isabelle Dahlberg-40:09+22:4222:03
17Harriet Mårtensson-41:06+23:3922:34
18Ann-Britt Sällman-41:09+23:4222:36
19Karin von HoveIFK Lidingö SOK41:42+24:1522:54
20Janeth Isdahl-44:45+27:1824:35
21Monica Kjellbom-44:50+27:2324:38
22Anders Wisen-44:55+27:2824:40
23Jenny Koski-51:34+34:0728:20
24Carina Svarvar-51:35+34:0828:20
25Linda Nordström-51:36+34:0928:21
26Mariann Hamberg-54:10+36:4329:45
27Gritta Friedman-54:15+36:4829:48

Trail 5 km

1 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer Andersson Cedmert-17:489:46
2Roland Lycksell-22:45+4:5712:30
3Filip Lycksell-22:49+5:0112:32
4Monica Kiellegaard-40:33+22:4522:16
5Elisabeth Bengtsson-43:33+25:4523:55
6Anetta Fylling-44:05+26:1724:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser