Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Båberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Båberg
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: tisdag 9 augusti 2016

Kort

2 990 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer KlintVänersborgs SK32:5110:59
2Anders KjellbergOK Flundrehof35:24+2:3311:50
3David AlménTrollhättans SOK39:49+6:5813:18
4Tomas AnderssonTrollhättans SOK40:16+7:2513:28
5Thomas KarlssonFrämmestads IK40:29+7:3813:32
6Lars EkbergTrollhättans SOK41:40+8:4913:56
7Matts MattssonOK Gipen45:00+12:0915:03
8Nora AnderssonOK Norrvirdarna47:10+14:1915:46
9Anna MattssonOK Norrvirdarna47:18+14:2715:49
10Lars LjungbergTrollhättans SOK51:04+18:1317:04
11Mats HelmerssonOK Skogsvargarna51:36+18:4517:15
12Elin HelmerssonOK Skogsvargarna52:53+20:0217:41
13Stefan HornebrantTrollhättans SOK53:29+20:3817:53
14Gunnar JohanssonTrollhättans SOK1:05:34+32:4321:55
15Jacob ÖstermanKlubblös1:09:12+36:2123:08
16Charlotte ÖstermanVänersborgs SK1:09:18+36:2723:10
17Bertil BorglundTrollhättans SK1:44:56+1:12:0535:05
Maria TryggöTrollhättans SOKej godkänd
Kristin Back FriskVänersborgs SKej godkänd
Radka KühnelTrollhättans SOKej godkänd

Mellan

3 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK37:539:55
2Urban LarssonOK Gipen39:09+1:1610:14
3Anders AxelssonTrollhättans SOK39:47+1:5410:24
4Jonas MelénTrollhättans SOK40:33+2:4010:36
5Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna40:46+2:5310:40
6Martin MandingerTrollhättans SOK41:23+3:3010:50
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK43:08+5:1511:17
8Ulf NyströmTrollhättans SOK44:27+6:3411:38
9Hans KööhlerTrollhättans SOK49:25+11:3212:56
10Sören KnutsTrollhättans SOK56:41+18:4814:50
11Bo WesterbergTrollhättans SOK58:49+20:5615:23
12Matti LindquistTSOK1:02:55+25:0216:28
13Karin LaurellOK Flundrehof1:08:27+30:3417:55

Lång

6 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK44:537:04
2Johanna ÖbergRyda SK51:59+7:068:11
3Jesper StenströmVänersborgs SK52:47+7:548:19
4Björn ÖbergRyda SK55:50+10:578:48
5Håkan SchidtiTrollhättans SOK57:16+12:239:01
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK57:53+13:009:07
7Erik SkärbergVänersborgs SK59:12+14:199:20
8Patrik SvantessonTrollhättans SOK1:05:35+20:4210:20
9Eskil TryggöTrollhättans SOK1:05:45+20:5210:22
10Jörgen HallénTrollhättans SOK1:10:46+25:5311:09
11Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:12:29+27:3611:25
12Tomas NilssonOK Gipen1:24:25+39:3213:18
Patrik NilssonVänersborgs SKej godkänd

Lätt

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ErikssonOK Skogsvargarna26:54
2Sara AnderssonVänersborgs SK27:10+0:16
3Caroline AnderssonTrollhättans SOK27:29+0:35
4Viggo AnderssonTrollhättans SOK27:37+0:43
5Matilda CederbergVänersborgs SK28:24+1:30
6Kristina NyströmTrollhättans SOK31:26+4:32
7Johannes AnderssonVänersborgs SK32:51+5:57
8Johan MobergTSOK33:14+6:20
9Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna42:09+15:15
10Sara HelmerssonOK Skogsvargarna42:20+15:26
11Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna50:55+24:01
12Malin HelmerssonOK Skogsvargarna1:19:38+52:44
13Hanna HKlubblös1:19:40+52:46
Ayham VSkej godkänd
Saif VSkej godkänd
Laif VSkutgått
Ali AVSkutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser