Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-serie med NOK-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-serie med NOK-träning
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: tisdag 23 augusti 2016

D16

3 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården35:449:16
2Sara WänströmFinspångs SOK42:02+6:1810:55
3Jensine SvenssonFinspångs SOK45:31+9:4711:49
4Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK45:42+9:5811:52
5Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb58:09+22:2515:06

H16

4 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb36:208:37
2Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb42:20+6:0010:03
3Assar JohanssonTjalve IF Norrköping43:45+7:2510:23

D14

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea LundOK Kolmården33:0910:02
2Elin NetzOK Kolmården36:45+3:3611:08
3Alice JohanssonFinspångs SOK38:13+5:0411:34
4Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb38:16+5:0711:35
5Sofia TunessonSkogspojkarnas OK38:43+5:3411:43
6Fanny ÖstlundOK Kolmården42:42+9:3312:56
7Sofie VindFinspångs SOK47:56+14:4714:31

H14

3 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfons PetersonOK Denseln28:228:28
2Olof EkmanFinspångs SOK29:15+0:538:43
3Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb30:08+1:468:59
4Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb31:50+3:289:30
5Carl HedegårdOK Kolmården34:32+6:1010:18
6Erik JohnssonOK Kolmården36:37+8:1510:55
7Andreas TörnkvistOK Denseln39:16+10:5411:43
8Axel KindåkerFinspångs SOK39:46+11:2411:52
9Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb44:37+16:1513:19
10Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb45:30+17:0813:34
11Martin KvillengFinspångs SOK47:46+19:2414:15
12Aron EnströmOK Kolmården58:36+30:1417:29
13David StrömbäckOK Denseln1:06:02+37:4019:42
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej godkänd

D12

2 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelin GummessonFinspångs SOK22:338:52
2Annie LundOK Kolmården23:42+1:099:19
3Ida ErnstssonFinspångs SOK24:31+1:589:39
4Linn JohnssonMatteus SI29:23+6:5011:34
5Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK31:34+9:0112:25
6Sofie EttlingSkogspojkarnas OK32:09+9:3612:39
7Alva KarlssonOK Kolmården34:15+11:4213:29
8Linda SvenssonFinspångs SOK36:24+13:5114:19
9Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb39:33+17:0015:34
10Veronika KvillengFinspångs SOK39:37+17:0415:35
11Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb54:08+31:3521:18
12Agnes CarlssonFinspångs SOK1:13:00+50:2728:44

H12

2 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis PetersonOK Denseln22:168:16
2Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping23:26+1:108:42
3Rasmus KarlssonOK Denseln23:39+1:238:47
4Hugo BraamOK Denseln29:36+7:2011:00
5Rikard HellgrenFinspångs SOK29:40+7:2411:01
6Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK30:31+8:1511:20
7Carl-Henrik WassOK Kolmården32:49+10:3312:11
8Edvin AhlFinspångs SOK40:02+17:4614:52
9Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb41:48+19:3215:32

D10

2 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa GöhlFinspångs SOK27:3211:49
2Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb33:38+6:0614:26
3Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb39:04+11:3216:46
4Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping44:39+17:0719:09
5Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK53:03+25:3122:46

H10

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer KempeOK Denseln22:389:32
2Vincent DahmTjalve IF Norrköping26:32+3:5411:11
3Eli OlaussonTjalve IF Norrköping32:50+10:1213:51
4Ted JohnssonMatteus SI34:47+12:0914:40

Inskolning

1 670 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Ville AnderssonMatteus SIfullföljt
Victor CarlgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Agnes EklundOK Denselnfullföljt
Arvid FalkNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Ylvali JarlNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Lukas KantarpÄrla IFfullföljt
Markus KantarpÄrla IFfullföljt
Emma KnutssonFinspångs SOKfullföljt
Ebbe KällholmFinspångs SOKfullföljt
Oskar LundbyTjalve IF Norrköpingfullföljt
Sixten LundmarkÄrla IFfullföljt
Mille NorinMatteus SIfullföljt
Klara SivessonFinspångs SOKfullföljt
Emil TräffNAIS Orienteringsklubbfullföljt

U1

1 670 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias FjellnerMatteus SI15:029:00
2Alexander LarssonFinspångs SOK15:23+0:219:12
3Nils JohnssonMatteus SI17:08+2:0610:15
4Hannes PetersonOK Denseln17:10+2:0810:16
5Mio NorinMatteus SI17:21+2:1910:23
6Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb18:05+3:0310:49
7Malte AnderssonMatteus SI18:07+3:0510:50
8Linn BorgOK Denseln18:38+3:3611:09
9Alfred PetterssonFinspångs SOK19:00+3:5811:22
10Nora HedvallTjalve IF Norrköping20:24+5:2212:12
11Jakob FjellnerMatteus SI21:17+6:1512:44
12Adam LundbyGOIF Tjalve22:40+7:3813:34
13Emma BergOK Kolmården23:46+8:4414:13
14Maya EklundOK Kolmården23:56+8:5414:19
15Ella JohanssonFinspångs SOK25:25+10:2315:13
16Isak StrömbäckOK Denseln25:52+10:5015:29
17Sanna JosefssonOK Kolmården26:14+11:1215:42
18Nils BorénOK Kolmården26:41+11:3915:58
19Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb27:19+12:1716:21
20Axel JarlNAIS Orienteringsklubb27:31+12:2916:28
21Viggo PeterssonOK Kolmården27:48+12:4616:38
22Ida PeterssonOK Kolmården27:54+12:5216:42
23Valle SehlerOK Kolmården28:14+13:1216:54
24Julie CasselsjöOK Kolmården28:18+13:1616:56
25Hilda BrantvallOK Denseln28:19+13:1716:57
26Saga SehlerOK Kolmården28:20+13:1816:57
27Malin GöhlFinspångs SOK30:12+15:1018:05
28Loke AlenbrandOK Kolmården30:16+15:1418:07
29Sofia HäggFinspångs SOK30:33+15:3118:17
30Matilda ÖsterlundMatteus SI31:46+16:4419:01
31Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb31:59+16:5719:09
32Leonardo MelinOK Kolmården34:57+19:5520:55
33Gustav SöderströmOK Kolmården38:27+23:2523:01
34Alma BrantvallOK Denseln44:16+29:1426:30
35Otto BrantvallOK Denseln1:04:08+49:0638:24

U2

2 290 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubb20:018:44
2Josefine NilssonFinspångs SOK20:30+0:298:57
3Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping23:51+3:5010:24
4Smilla ReuteråsGOIF Tjalve24:44+4:4310:48
5Elsa PetterssonFinspångs SOK24:57+4:5610:53
6Ivar BorénOK Kolmården25:10+5:0910:59
7Oscar SöderströmOK Kolmården26:52+6:5111:43
8Johanna HäggFinspångs SOK27:18+7:1711:55
9Malva EngströmOK Kolmården28:16+8:1512:20
10Moa PeterssonOK Kolmården28:20+8:1912:22
11Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping30:41+10:4013:23
12Lova BraamOK Denseln31:10+11:0913:36
13Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb35:00+14:5915:17
14Sebaztian AlfredssonOK Kolmården35:35+15:3415:32
15Arvid ArtilesMatteus SI39:42+19:4117:20
16Emma EngströmFinspångs SOK40:23+20:2217:38
17Cornelia LarssonFinspångs SOK40:24+20:2317:38
18Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb45:57+25:5620:03
19Thea KällholmFinspångs SOK51:28+31:2722:28

U3

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theodor BergNAIS Orienteringsklubb24:419:45
2Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb26:32+1:5110:29
3Melker WaldfeltFinspångs SOK39:38+14:5715:39
4Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:21:21+56:4032:09

U4

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb52:3617:04
2Linnéa SjödinOK Kolmården1:36:14+43:3831:14

NOK-A

8 160 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Algirdas BartkeviciusOK Denseln51:496:21
2Kristian AlgersSkogspojkarnas OK54:32+2:436:40
3Mattias ErikssonOK Denseln55:49+4:006:50
4Robbin KantarpÄrla IF56:34+4:456:55
5Johan WehlinSkogspojkarnas OK58:51+7:027:12
6Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF59:24+7:357:16
7Björn KarlssonOK Denseln1:06:44+14:558:10
8David ModigOK Denseln1:16:18+24:299:21
9Jesper KarlssonGOIF Tjalve1:24:09+32:2010:18
10Erik JerlanderTjalve IF Norrköping1:30:24+38:3511:04
Peter EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

NOK-B

6 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonOK Denseln49:597:32
2Fredrik EngmanOK Denseln54:19+4:208:11
3Anders BergLinköpings OK55:13+5:148:19
4HenrikPeterson OK Denseln57:13+7:148:37
5Per KempeOK Denseln58:22+8:238:48
6Klas JohanssonOK Kolmården1:01:07+11:089:13
7Henrik LjungemyrOK Kolmården1:02:19+12:209:23
8Jonas BraamOK Denseln1:06:37+16:3810:02
9Andreas HellgrenHammarkinds OK1:06:45+16:4610:04
10Veronica LundhOK Kolmården1:07:35+17:3610:11
11Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:11:17+21:1810:45
12Dag JerlanderTjalve IF Norrköping1:14:10+24:1111:11
13Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:16:28+26:2911:32
Peter LundhOK Kolmårdenej godkänd

NOK-C

5 030 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ErnstssonFinspångs SOK43:218:37
2Oskar PrytzTjalve IF Norrköping43:32+0:118:39
3Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping45:09+1:488:58
4Nina AhlanderOK Denseln45:26+2:059:01
5Thorsten SvenssonFinspångs SOK46:30+3:099:14
6Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb48:44+5:239:41
7Joel SjödinOK Kolmården49:53+6:329:55
8Johan MalmOK Kolmården49:55+6:349:55
9Anita WehlinSkogspojkarnas OK51:21+8:0010:12
10Mats RosanderFinspångs SOK52:37+9:1610:27
11Gunnar NilssonFinspångs SOK54:39+11:1810:51
12Per-Inge Johanssonklubblös55:39+12:1811:03
13Peter LindebringOK Denseln56:18+12:5711:11
14Lars HörnströmTäby OK58:07+14:4611:33
15Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb58:23+15:0211:36
16Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb58:49+15:2811:41
17Fredrik KempeOK Denseln59:22+16:0111:48
18Anders AxelssonFinspångs SOK1:04:26+21:0512:48
19Ebba HedegårdOK Kolmården1:05:48+22:2713:04
20Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:08:13+24:5213:33
21Lars JosefssonFinspångs SOK1:10:22+27:0113:59
22Axel JohanssonFinspångs SOK1:14:13+30:5214:45
23Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:14:22+31:0114:47
24Harris BrandeGOIF Tjalve1:14:25+31:0414:47
25Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:16:40+33:1915:14
26Nicklas JonssonFinspångs SOK1:17:41+34:2015:26
27Susanne MagnussonNAIS Orienteringsklubb1:36:37+53:1619:12
Peter WilhelmsonGOIF Tjalveej godkänd
Mats EngströmOK Denselnej godkänd
Carina KaleredOK Denselnej godkänd
Jenny ÖstlundOK Kolmårdenej godkänd
Hanna ErikssonOK Denselnej godkänd

NOK-D

3 470 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin GunnarssonLinköpings OK38:5511:12
2Magnus HedegårdOK Kolmården41:58+3:0312:05
3Tore JohanssonTjalve IF Norrköping45:43+6:4813:10
4Kennet LindqvistOK Kolmården47:51+8:5613:47
5Runar AldénOK Kolmården49:08+10:1314:09
6Niclas EklundOK Denseln53:49+14:5415:30
7Matilda KohtamäkiFinspångs SOK55:32+16:3716:00
8Magnus AnderssonOK Denseln56:40+17:4516:19 Ladda ner rutt i gpx-format
9Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK57:06+18:1116:27
10Malin EklöfMatteus SI1:00:01+21:0617:17
11Dan JohanssonTjalve IF Norrköping1:02:44+23:4918:04
12Eva JonssonFinspångs SOK1:03:31+24:3618:18
13Ulf SvenssonNAIS Orienteringsklubb1:06:43+27:4819:13
14Bengt AnderssonMatteus SI1:20:51+41:5623:17
Mikael OlaussonTjalve IF Norrköpingej godkänd

NOK-E

2 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli BorgOK Denseln31:2311:27
2Maja HarryssonFinspångs SOK39:23+8:0014:22
3Sara AnderssonOK Denseln40:22+8:5914:43

NOK-F

3 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb28:598:53
2Göran BlombergGOIF Tjalve31:07+2:089:32
3Jan BerggrenOK Denseln34:07+5:0810:27
4Karolina HellgrenFinspångs SOK34:29+5:3010:34
5Lena NordTjalve IF Norrköping38:31+9:3211:48
6Johanna LiljaOK Denseln45:08+16:0913:50
7Lena RosanderFinspångs SOK47:30+18:3114:34
8Johnny WallingeOK Kolmården53:18+24:1916:20
9Britten PerssonFinspångs SOK1:00:06+31:0718:26
10Veronica LindebringOK Denseln1:08:51+39:5221:07
11Carin AnderssonOK Denseln1:13:19+44:2022:29
Catharina ForsénOK Denselnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser