Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dag-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag-KM
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 4 september 2016

D21

6 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kadri KalvoSundsvalls OK1:43:1116:53

H21

8 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK1:08:208:31
2Pessi LiukkonenSundsvalls OK1:11:12+2:528:53
3Martin LundgrenSundsvalls OK1:15:05+6:459:22
4Martin HässlerSundsvalls OK1:26:43+18:2310:49
5Martin StorkampSundsvalls OK1:57:35+49:1514:40
6Ola TuvessonSundsvalls OK2:40:01+1:31:4119:58
Markus FrödinSundsvalls OKej start
Janne NäätänenSundsvalls OKej start

D16

3 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice PalmgrenSundsvalls OK1:09:0920:06
Sofie FröjdSundsvalls OKej start

H16

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin KårénSundsvalls OK42:5312:27
2Björn JohanssonSundsvalls OK45:15+2:2213:09
3Robin EdlundSundsvalls OK1:16:10+33:1722:08

D14

2 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia NordlanderSundsvalls OK42:0414:36
2Irmelie EnströmSundsvalls OK45:54+3:5015:56
3Sofia LindbergSundsvalls OK52:39+10:3518:16
4Astrid RexSundsvalls OK53:48+11:4418:40
5Lisa JakobssonSundsvalls OK59:50+17:4620:46

H14

2 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes LindahlSundsvalls OK39:3013:42
2Jonne LiukkonenSundsvalls OK54:40+15:1018:58
Tore PalmgrenSundsvalls OKej godkänd
Lukas JohanssonSundsvalls OKej start
Axel LundgrenSundsvalls OKej start

D12

2 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa GranholmSundsvalls OK26:4911:36
2Wilma LarssonSundsvalls OK29:26+2:3712:44
3Emma JohanssonSundsvalls OK30:23+3:3413:09
4Lovisa DufvaSundsvalls OK31:03+4:1413:26
5Ebba AnderssonSundsvalls OK31:09+4:2013:29
6Ylva SandströmSundsvalls OK33:28+6:3914:29
7Stina LindholmSundsvalls OK40:11+13:2217:23
8Ebba LindholmSundsvalls OK55:43+28:5424:07

H12

2 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin LakeSundsvalls OK26:2411:25
2Mattias LarssonSundsvalls OK31:42+5:1813:43
3Arvid CarlssonSundsvalls OK31:59+5:3513:50
4Hugo NordlanderSundsvalls OK32:02+5:3813:52
5Linus AnderssonSundsvalls OK1:34:11+1:07:4740:46
Elis LiukkonenSundsvalls OKej start
Simon NordlanderSundsvalls OKej start
Wilmer RexSundsvalls OKej start

D10

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara EdströmSundsvalls OK24:3311:21
2Alva EliassonSundsvalls OK25:43+1:1011:54
3Ella YtterströmSundsvalls OK25:53+1:2011:58
4Emma JakobssonSundsvalls OK28:49+4:1613:20
Elsa von EssenSundsvalls OKej godkänd
Stina Olsson WallinSundsvalls OKej start

H10

2 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LundgrenSundsvalls OK22:3510:27
2Herman EliassonSundsvalls OK35:51+13:1616:35
3Alex AnderssonSundsvalls OK39:11+16:3618:08
Ivar GranholmSundsvalls OKej start

D40

5 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa Von SchoultzSundsvalls OK59:0411:13
2Elin SvenssonSundsvalls OK1:08:02+8:5812:56
3Kristina NordlanderSundsvalls OK1:08:53+9:4913:05
4Sara TimnerSundsvalls OK1:08:56+9:5213:06
5Catrin JohanssonSundsvalls OK1:16:55+17:5114:37
6Anna KårénSundsvalls OK1:19:56+20:5215:11
7Lena AnderssonSundsvalls OK1:48:14+49:1020:34
Clary RexSundsvalls OKej godkänd

H40

6 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan StoltSundsvalls OK1:02:0710:09
2Michael LarssonSundsvalls OK1:23:36+21:2913:40
3Fredrik NordlanderSundsvalls OK1:24:44+22:3713:52
Henrik LundgrenSundsvalls OKej start

D50

4 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1AnnaKarin HaglundSundsvalls OK1:10:3416:15
2Katharina SandströmSundsvalls OK1:19:17+8:4318:16

H50

5 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NordlingSundsvalls OK51:599:52
2Roald Von SchoultzSundsvalls OK56:00+4:0110:38
3Thomas JohanssonSundsvalls OK1:00:39+8:4011:31
4Rolf JohanssonSundsvalls OK1:03:54+11:5512:08
5Peter HanssonSundsvalls OK1:07:42+15:4312:52

D60

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK1:14:3725:59
2Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:24:05+9:2829:17
Elvy PeterssonSundsvalls OKej godkänd

H60

4 340 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ingmar SöderströmSundsvalls OKej start

H70

2 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Erik NorlingSundsvalls OK59:1220:37
2Winn BjörklundSundsvalls OK59:43+0:3120:48
3Sören JanssonSundsvalls OK1:09:13+10:0124:07
4Tore LundgrenSundsvalls OK1:15:40+16:2826:21
5Ove PeterssonSundsvalls OK1:25:36+26:2429:49
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej godkänd

Inskolning

2 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonas LindSundsvalls OKfullföljt
Knut LindholmSundsvalls OKfullföljt
Agnes VågbergSundsvalls OKfullföljt

Öppen motion 1

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth EngbergSundsvalls OK33:5115:40
2Maja JakobssonSundsvalls OK38:41+4:5017:54
3Alexander DufvaSundsvalls OK49:40+15:4922:59
4Per NylanderSundsvalls OK1:10:26+36:3532:36
Anna ÅlinSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 3

2 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika KardellSundsvalls OK36:3015:48
2Maria AnderssonSundsvalls OK1:02:48+26:1827:11
Kerstin BrunnSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 5

2 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JakobssonSundsvalls OK44:5415:35
2Kajsa LakeSundsvalls OK57:19+12:2519:54
3Magnus EdlundSundsvalls OK58:48+13:5420:25
4Mats JohanssonSundsvalls OK1:03:59+19:0522:12
5Albin ÅlinSundsvalls OK1:04:15+19:2122:18
6Kristina CarlssonSundsvalls OK1:05:32+20:3822:45
7Kjell AnderssonSundsvalls OK1:17:39+32:4526:57
Petronella EnströmSundsvalls OKej godkänd
Helena LindholmSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser