Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Andrarums IF Klubbmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Andrarums IF Klubbmästerskap
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: lördag 27 augusti 2016

Andrarums IF

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingemar NilssonH55 (2)45:239:45
1Gudrun NilssonD50 (2)43:3114:02
1Tyr HäggströmH16 (2)36:3811:49
1Gunnar PerssonH80 (2)54:4217:38
1Carina PerssonD21 Kort (2)43:2330:20
1Jan-Evert OlssonH70 (4)37:5412:13
1Vide HäggströmD10 (2)18:2312:51
1Elin NilssonD14 (2)33:0210:39
1Hugo ThoressonH10 (4)24:4717:19
1Ola HäggströmH40 (3)39:488:33
1Hans PerssonH50 (2)41:008:49
1Mattias JohanssonH45 (3)38:568:22
1Bengt HanssonH65 (3)54:2313:54
1Maria MickelåkerD21 (3)34:108:44
1Johan MickelåkerH35 (3)39:318:29
1Ludwig AnderssonH12 (3)29:1312:55
1Brian AhlmH14 (4)25:058:05
1Christian GlantzH21 (3)40:097:00
2Odd SörvikH70 (4)51:04+13:1016:28
2Sven PerssonH80 (2)1:13:45+19:0323:47
2Meliza NilssonD10 (2)47:56+29:3333:31
2Emil NilssonH16 (2)36:44+0:0611:50
2Alfons MickelåkerH10 (4)43:12+18:2530:12
2Clara EhrnbornD14 (2)38:57+5:5512:33
2Christina NilssonD50 (2)43:56+0:2514:10
2Fredrik NilssonH35 (3)54:54+15:2311:48
2Kjell VilhelmssonH55 (2)1:11:41+26:1815:24
2Henrik LarssonH45 (3)49:35+10:3910:39
2Michael NilssonH40 (3)46:55+7:0710:05
2Ingela ThoressonD21 (3)39:40+5:3010:08
2Sverre HäggströmH14 (4)35:24+10:1911:25
2Ingvar SchönH65 (3)57:06+2:4314:36
2Jonas GustafssonH21 (3)50:19+10:108:46
2Linda AhlmD21 Kort (2)44:18+0:5530:58
2Cazper NilssonH12 (3)29:44+0:3113:09
3Bertil ElmvikH70 (4)54:27+16:3317:33
3Theo NilssonH10 (4)43:16+18:2930:15
3Magnus Nilsson-EhrnbornH40 (3)51:30+11:4211:04
3Sune SoelbergH35 (3)59:53+20:2212:52
3Conny ThoressonH45 (3)1:52:43+1:13:4724:14
3Rolf NilssonH65 (3)1:08:32+14:0917:31
3Malin HäggströmD21 (3)1:04:02+29:5216:22
3Stellan GradinH14 (4)38:48+13:4312:30
3Elias NilssonH12 (3)1:00:27+31:1426:44
3Sam ErikssonH21 (3)1:00:20+20:1110:31
4Sven LevinH70 (4)1:05:46+27:5221:12
Jan GradinH50 (2)ej godkänd
Erik ThoressonH14 (4)ej godkänd
Robin AhlmH10 (4)ej godkänd
Jan NilssonH55 (2)ej start
Viggo AhlmH12 (3)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser