Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsstafett Västra kretsen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsstafett Västra kretsen 2016
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: tisdag 30 augusti 2016

Herr

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Istrums SKidklubb Istrums SK 158:24
1. Anders Påhlman21:30221:302
2. Åke Larsson15:39137:091-1
3. Tony Larsson21:15158:2410
2Idrottsklubben Gandvik IK Gandvik 11:09:39+11:15
1. Magnus Södervall22:23422:234
2. Mikael Pettersson16:21238:442-2
2. Stefan Johansson16:53inaktiv
3. Johani Karonen30:5551:09:3920+11:15
3Främmestads Idrottsklubb Främmestads IK 21:11:06+12:42
1. Richard Tengström22:08322:083
2. Nicolaas Jansen17:31439:3930
2. Andreas Johansson27:57inaktiv
3. Kenneth Ivehag31:2761:11:0630+12:42
4Istrums SKidklubb Istrums SK 31:15:44+17:20
1. Mattias Pauli27:11927:119
2. Kalle Inemyr21:54749:057-2
3. Tony Gustavsen26:3931:15:444-3+17:20
5Idrottsklubben Gandvik IK Gandvik 41:19:08+20:44
1. Erik Hellsvik26:26726:267
2. Johan Käll18:20644:464-3
3. Tommy Hög34:22111:19:085+1+20:44
6Främmestads Idrottsklubb Främmestads IK 11:19:21+20:57
1. Mattihas Kjell21:21121:211
2. Johan Andersson23:391145:005+4
3. Bengt-Åke Jansson34:21101:19:216+1+20:57
7Istrums SKidklubb Istrums SK 21:23:43+25:19
1. Lasse Karlsson-Lod27:441027:4410
2. Jens Danielsson23:181051:028-2
3. Hans Påhlman32:4181:23:437-1+25:19
8Ryda SKidklubb Ryda SK 11:24:57+26:33
1. Daniel Johansson26:30826:308
2. Philip Viberg22:18848:486-2
3. Carl-Erik Fogelstrand36:09131:24:578+2+26:33
9Idrottsklubben Gandvik IK Gandvik 31:27:25+29:01
1. Magnus Lund28:241128:2411
2. Hjalmar Käll23:481252:129-2
3. Tore Widegren35:13121:27:2590+29:01
10Istrums SKidklubb Istrums SK 41:29:02+30:38
1. Fredric Paulsson24:18524:185
2. Lars Wahlström27:581352:1610+5
3. Bengt Lundberg36:46141:29:02100+30:38
11Istrums SKidklubb Istrums SK 51:32:16+33:52
1. Tomas Bergsten26:21626:216
2. Oskar Josefsson32:261458:4711+5
3. Stefan Andersson33:2991:32:16110+33:52
12Istrums SKidklubb Istrums SK 71:42:08+43:44
1. Fredrik Jensen48:511348:5113
2. Peter Torgén23:0991:12:0012-1
3. Peter Bäckström30:0841:42:08120+43:44
13Istrums SKidklubb Istrums SK 61:49:22+50:58
1. Jonas Sundberg30:361230:3612
2. Björn-Olof Petré42:00151:12:3613+1
3. Jan Albertsson36:46141:49:22130+50:58
Idrottsklubben Gandvik IK Gandvik 2ej godkänd
1. Andreas Jonssonej godkändej godkänd
2. Oskar Dahlin17:485ej godkänd
3. Magnus Sundmark24:512ej godkänd
OK Klyftamo OKK Hej godkänd
1. Eric Nystrandej godkändej godkänd
2. Nils Patriksson16:463ej godkänd
2. Oscar Nystrand17:44inaktiv
3. Svante Lindqvist31:557ej godkänd

Dam

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Istrums SKidklubb Istrums SK 11:19:51
1. Lina Lundberg29:51129:511
2. Mirjam Inemyr21:18351:093+2
3. Malin Sörstrand28:4211:19:511-2
2OK Klyftamo OKK D1:21:13+1:22
1. Veronica Sjödin32:02432:024
2. Julia Markendahl17:42149:441-3
2. Anna-Karin Ryberg26:31inaktiv
3. Kristina Patriksson31:2921:21:132+1+1:22
3Ryda SKidklubb Ryda SK 11:22:07+2:16
1. Therése Andersson29:55229:552
2. Tove Eriksson20:34250:2920
3. Kerstin Andersson31:3831:22:073+1+2:16
4Idrottsklubben Gandvik IK Gandvik 11:29:00+9:09
1. Alice Södervall29:58329:583
2. Sofi Andersson22:56552:544+1
2. Elin Lood31:57inaktiv
3. Elin Käll36:0641:29:0040+9:09
5Främmestads Idrottsklubb Främmestads IK 21:39:03+19:12
1. Elin Johansson33:29533:295
2. Ida Johansson26:22659:5150
3. Matilda Tengström39:1261:39:0350+19:12
6Idrottsklubben Gandvik IK Gandvik 21:45:51+26:00
1. Maria Heder39:05639:056
2. Pernilla Lundberg29:5381:08:5860
2. Lotta Johansson30:18inaktiv
3. Carina Nilsson36:5351:45:5160+26:00
7Främmestads Idrottsklubb Främmestads IK 12:05:41+45:50
1. Marie Lind52:24852:248
2. Rebecka Rundblad21:5941:14:237-1
2. Heidi Ryrlén26:26inaktiv
3. Anna Johansson51:1872:05:4170+45:50
8Istrums SKidklubb Istrums SK 22:15:34+55:43
1. Matilda Ahlström51:43751:437
2. Malin Ander29:0171:20:448+1
3. Carina Wallgren54:5082:15:3480+55:43

HD12

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Idrottsklubben Gandvik IK Gandvik 11:04:42
1. Wilma Lindqvist20:24220:242
2. Nora Käll19:26139:501-1
2. Ida Hederej startinaktiv
2. Emy Petterssonej godkändinaktiv
3. Hanna Widegren24:5251:04:4210
2Istrums SKidklubb Istrums SK 11:06:01+1:19
1. Elin Danielsson19:55119:551
2. Alma Ander24:13344:082+1
3. Jonathan Herzig21:5341:06:0120+1:19
Främmestads Idrottsklubb Främmestads IK 2ej godkänd
1. Axel Jansen37:37337:373
2. Lina Adamsson Andréassonej godkändej godkänd
3. Hugo Engblad21:002ej godkänd
Främmestads Idrottsklubb Främmestads IK 1ej godkänd
1. Oscar Pettersson37:41437:414
2. Clara Johanssonej godkändej godkänd
2. Julia Anderssonej godkändinaktiv
3. Klara Gustafsson21:063ej godkänd
Idrottsklubben Gandvik IK Gandvik 2ej godkänd
1. Johan Anderssonej godkändej godkänd
2. Elsa Käll22:152ej godkänd
2. Hilda Ahlgren22:36inaktiv
3. Elsa Södervall18:241ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser