Swedish Orienteering Federation

Official results for Kretsmästerskap sprint

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Kretsmästerskap sprint
Organiser: Mullsjö SOK
Date: Tuesday 30 August 2016

H16

2 080 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Eric ÅstrandFalköpings AIK OKmispunched
Lukas JanssonTidaholm SOK Sisudid not start

D14

2 080 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Vera PetterssonFalköpings AIK OK21:5910:34
2Vera WallinFalköpings AIK OK22:57+0:5811:02
3Johanna AlmyrenFalköpings AIK OK29:33+7:3414:12
4Lisa KlarTidaholm SOK Sisu33:11+11:1215:57
Elin JohanssonGudhems IFdid not start

H14

2 080 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Axel NalbinMullsjö SOK14:266:56
2Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu15:12+0:467:18
3Simon HermanssonGudhems IF27:48+13:2213:21
Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OKdid not start

D12

1 550 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elin AxelssonMullsjö SOK10:486:58
2Emia HjortFalköpings AIK OK11:31+0:437:25
3Julia WesthMullsjö SOK12:05+1:177:47
4Stina NalbinMullsjö SOK13:51+3:038:56
5Tindra MolinFalköpings AIK OK16:40+5:5210:45
6Maja JohanssonGudhems IF18:50+8:0212:09
7Alice KlassonTidaholm SOK Sisu20:21+9:3313:07
8Vera FredrikssonGudhems IF21:40+10:5213:58

H12

1 550 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simon WesthMullsjö SOK10:056:30
2Kasper VemdalMullsjö SOK12:22+2:177:58
3Wilhelm VictorzonMullsjö SOK13:54+3:498:58
4Emil AnderssonFalköpings AIK OK34:43+24:3822:23

D10

1 550 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Irma WesthMullsjö SOK12:187:56
2Ella JanssonTidaholm SOK Sisu18:23+6:0511:51
3Moa VemdalMullsjö SOK18:38+6:2012:01
4Judith FredrikssonGudhems IF28:50+16:3218:36
5Wilma AidellMullsjö SOK30:15+17:5719:30

H10

1 550 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Julius WiklundFalköpings AIK OK12:167:54
2Oliver HammarFalköpings AIK OK14:06+1:509:05
3Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu17:32+5:1611:18
4Hugo GustavssonTibro OK23:04+10:4814:52
5John FredrikssonGudhems IF28:52+16:3618:37
6Axel KaronenGudhems IF28:53+16:3718:38
7Gustav SandstedtTidaholm SOK Sisu36:10+23:5423:20

H70

1 770 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gunnar AnderssonIK Vista17:349:55
2Roland NilssonFalköpings AIK OK18:31+0:5710:27
3Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK19:17+1:4310:53
4Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK20:35+3:0111:37
5Bertil WiklundIK Wilske25:53+8:1914:37

D18-45

2 470 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alicia FribergFalköpings AIK OK19:457:59
2Stina NeroMullsjö SOK20:49+1:048:25
3Kristine SvenssonFalköpings AIK OK21:23+1:388:39
4Karin TorstenssonFalköpings AIK OK21:42+1:578:47
5Adelina WremerGudhems IF24:42+4:5710:00
6Åsa JohanssonGudhems IF25:52+6:0710:28
7Malin FritzellMullsjö SOK26:44+6:5910:49
8Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu32:14+12:2913:02
9Erika KlarTidaholm SOK Sisu34:20+14:3513:54
10Rocío BalaguéFalköpings AIK OK37:08+17:2315:02
11Eva KarlssonTidaholm SOK Sisu38:05+18:2015:25

H18-45

2 470 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alfred PetterssonFalköpings AIK OK15:486:23
2Erik NeroMullsjö SOK17:28+1:407:04
3Emil WåhlinMullsjö SOK18:15+2:277:23
4Patrik WallinFalköpings AIK OK19:22+3:347:50
5Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu21:46+5:588:48
6Per KlarTidaholm SOK Sisu23:07+7:199:21
7Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu23:39+7:519:34
8Rikard AnderssonFalköpings AIK OK27:02+11:1410:56
9Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK27:52+12:0411:16
Håkan SonessonFalköpings AIK OKmispunched
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKdid not finish

D50-65

1 980 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Caroline HagströmFalköpings AIK OK15:347:51
2Pia Käck FritzellGudhems IF17:37+2:038:53
3Monica AbrahamssonGudhems IF18:02+2:289:06
4Pia SvenssonFalköpings AIK OK18:55+3:219:33
5Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu19:27+3:539:49
6Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK20:28+4:5410:20
7Kristina JohanssonMullsjö SOK33:48+18:1417:04

H50-65

1 980 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joachim FribergFalköpings AIK OK12:306:18
2Jonas HagströmFalköpings AIK OK13:26+0:566:47
3Bo HallbergFalköpings AIK OK13:39+1:096:53
4Jan-Åke EmilssonGudhems IF16:51+4:218:30
5Tommy RoosFalköpings AIK OK17:30+5:008:50
6Jan LindströmIK Wilske18:14+5:449:12
7Hans WåhlinMullsjö SOK19:30+7:009:50
8Yngve AlfvénIK Wilske20:18+7:4810:15
9Bo AnderssonFalköpings AIK OK22:00+9:3011:06
Kent NeroMullsjö SOKmispunched
Thomas HjertFalköpings AIK OKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements