Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sako 5 TSK 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sako 5 TSK 2016
Arrangörsorganisation: Trollhättans SK
Datum: tisdag 30 augusti 2016

Klasser: Visa alla | H16 | H14 | H12 | H10 | D16 | D14 | D12 | D10 | U2 | Insk | H16K | H14K | H12K | D16K | D14K | D12K | Ö2 | Ö1

H16

3 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BjörkTrollhättans SOK24:436:21
2Anders BjörklundTrollhättans SOK27:29+2:467:03
3Hugo MandingerTrollhättans SOK36:03+11:209:16
4Felix SandbergOK Skogsvargarna43:09+18:2611:05
5Erik LundStenungsunds OK59:38+34:5515:19

H14

3 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid EkströmStenungsunds OK22:337:08
2Elias ThörnbladOK Flundrehof22:55+0:227:15
3Olle MelénTrollhättans SOK23:59+1:267:35
4David AlménTrollhättans SOK24:14+1:417:40
5Felix PernefalkUddevalla OK25:48+3:158:09
6Jacob ÖstermanVänersborgs SK25:56+3:238:12
7Johan LundStenungsunds OK29:14+6:419:15
8William WasseniusUddevalla OK29:27+6:549:19
9Alfred LeonTrollhättans SOK31:22+8:499:55
10Edvin LarssonVänersborgs SK33:33+11:0010:37
Linus BacklundTrollhättans SOKej start
Willy FjällborgStenungsunds OKej start

H12

2 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK18:497:31
2Max NymanOK Gipen19:17+0:287:42
3Isak ThörnbladOK Flundrehof19:42+0:537:52
4Axel BrönnestamOK Gipen20:28+1:398:11
5Johan ErikssonOK Skogsvargarna21:35+2:468:38
6Edvin OckbornTrollhättans SOK21:54+3:058:45
7Oskar WesterbergTrollhättans SOK22:48+3:599:07
8Robin AnderssonTrollhättans SOK23:40+4:519:28
9Oscar NymanOK Gipen24:25+5:369:46
10Erik HasselqvistTrollhättans SOK24:35+5:469:50
11Hjalmar OlssonUddevalla OK25:28+6:3910:11
12Rasmus PerssonOK Flundrehof26:29+7:4010:35
13Alfred ÅngeforsOK Flundrehof30:39+11:5012:15
14Jesper SörenssonTrollhättans SOK31:57+13:0812:46
15Valter DecorteTrollhättans SOK33:12+14:2313:16
16Elias PerssonOK Flundrehof34:49+16:0013:55
17Sebastian StoreyOK Gipen42:11+23:2216:52

H10

2 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo AnderssonTrollhättans SOK14:547:11
2Nils MelénTrollhättans SOK15:10+0:167:19
3Eskil LeonTrollhättans SOK15:30+0:367:29
4Gabriel HogedalVänersborgs SK16:17+1:237:51
5Simon ThörnbladOK Flundrehof17:51+2:578:37
6Alfred StenbergTrollhättans SOK19:01+4:079:11
7Måns KoivistoOK Flundrehof23:45+8:5111:28
8Edvin HögnertOK Flundrehof25:39+10:4512:23
9Joel IsakssonVänersborgs SK26:35+11:4112:50
10Hugo LindmanOK Gipen27:08+12:1413:06
11Samuel LundbergLjungskile FK30:09+15:1514:33
12Gustav SjöbergOK Gipen41:12+26:1819:54
Benjamin VinkOK Gipenej start
Vincent SegeråOK Skogsvargarnaej start
Christopher AndrénOK Gipenej start
Jon LiljaOK Skogsvargarnaej start

D16

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda NymanVänersborgs SK37:3110:56
2Tilda KartengrenVänersborgs SK40:02+2:3111:40

D14

2 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa ErikssonTrollhättans SOK19:356:49
2Ronja AnderssonTrollhättans SOK22:50+3:157:57
3Elin HelmerssonOK Skogsvargarna23:22+3:478:08
4Hilda MartanderTrollhättans SOK23:33+3:588:12
5Tova JanssonVänersborgs SK26:18+6:439:09
Ida StrömOK Skogsvargarnaej start
Natalie SpångbergOK Gipenej start

D12

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjörkTrollhättans SOK18:517:25
2Elsa MartanderTrollhättans SOK20:31+1:408:04
3Matilda CederbergVänersborgs SK21:42+2:518:32
4Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna22:10+3:198:43
5Lova ErikssonTrollhättans SOK25:41+6:5010:06

D10

1 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn EnbomVänersborgs SK14:217:21
2Maja NymanVänersborgs SK15:36+1:158:00
3Emma ChristianssonUddevalla OK16:47+2:268:36
4Ida AnderssonVänersborgs SK19:16+4:559:52
5Tilda ErikssonOK Flundrehof20:35+6:1410:33
6Nellie UllmanOK Skogsvargarna21:38+7:1711:05
7Hilma EkströmStenungsunds OK21:49+7:2811:11
8Vera KlingbergLjungskile FK22:19+7:5811:26
9Wilma AnderssonOK Skogsvargarna23:40+9:1912:08
10Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna24:08+9:4712:22
11Alina ÅngeforsOK Flundrehof25:56+11:3513:17
12Elsa ForsengLjungskile FK28:22+14:0114:32
13Vera LindqvistOK Skogsvargarna29:26+15:0515:05
14Lilly JorehedOK Gipen31:40+17:1916:14
15Lola NymanOK Gipen32:26+18:0516:37
16Malin HelmerssonOK Skogsvargarna35:32+21:1118:13
17Frida KällbergOK Skogsvargarna41:21+27:0021:12
Linnea AndrénOK Gipenej start
Linnea GladhOK Flundrehofej start
Wilma WallOK Gipenej start
Andrea EnbomVänersborgs SKej start

U2

2 390 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida StigssonTrollhättans SOK18:597:56
2Malte AnderssonTrollhättans SOK20:34+1:358:36
3Vilgot ÅhlundVänersborgs SK20:52+1:538:43
4Johannes AnderssonVänersborgs SK22:12+3:139:17
5Nore ModénVänersborgs SK24:00+5:0110:02
6Algot TersingOK Flundrehof24:03+5:0410:03
7Alma OlssonUddevalla OK26:18+7:1911:00
8Alfred TersingOK Flundrehof26:30+7:3111:05
9Olivia GustafssonTrollhättans SOK27:13+8:1411:23
10Carl VikingssonTrollhättans SOK28:03+9:0411:44
11Axel KellkvistTrollhättans SOK28:06+9:0711:45
12Alexander VedinTrollhättans SOK28:13+9:1411:48
13Selma LeonTrollhättans SOK29:01+10:0212:08
14Simon VedinTrollhättans SOK29:03+10:0412:09
15Elina ChristianssonUddevalla OK31:50+12:5113:19
16Emma LarssonOK Gipen31:53+12:5413:20
17Milia OlofssonOK Flundrehof32:25+13:2613:33
18Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna32:59+14:0013:48
19Tova JohannessonOK Flundrehof34:29+15:3014:25
20Elias ChristianssonUddevalla OK34:45+15:4614:32
21Agnes FriskOK Flundrehof38:23+19:2416:03
22Lina ÖrbergTrollhättans SOK39:21+20:2216:27
23Klara HanssonUddevalla OK43:50+24:5118:20
24William SmithOK Flundrehof45:22+26:2318:58
25Love OlofssonOK Flundrehof46:10+27:1119:18
26Carl HallOK Flundrehof46:36+27:3719:29
27Klara LundbergLjungskile FK47:07+28:0819:42
28Celia KlingbergLjungskile FK47:10+28:1119:44
29Lukas EnglundTrollhättans SOK52:43+33:4422:03
30Adrian PerssonOK Flundrehof57:40+38:4124:07
31Filippa RosellOK Flundrehof1:00:40+41:4125:23
32Victor ErikssonOK Flundrehof1:00:46+41:4725:25
33Ella MannOK Skogsvargarna1:08:18+49:1928:34
Rebecca AhlbergOK Skogsvargarnautgått
Vilma HenrikssonUddevalla OKej start
Fiona LindkvistOK Gipenej start
Hampus LindmanOK Gipenej start
Alice LinnarssonOK Gipenej start
Astrid LinnarssonOK Gipenej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start
Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarnaej start
Simon SvenssonOK Flundrehofej start
Tilda SåbyOK Flundrehofej start
Eliot SörqvistTrollhättans SOKej start
Emilio SörqvistTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 860 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Alice BjernstrandOK Skogsvargarnafullföljt
Björn BjärnborgOK Flundrehoffullföljt
Edvard DalengOK Gipenfullföljt
Ivar DalengVänersborgs SKfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Ebba FogsgaardOK Gipenfullföljt
Morgan ForsgrenOK Flundrehoffullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Axel HallstenssonOK Flundrehoffullföljt
Arvid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Vilgot HögnertOK Flundrehoffullföljt
Erik JohannessonOK Flundrehoffullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKfullföljt
Vide KlingbergLjungskile FKfullföljt
Theo Koivisto BerkelundOK Flundrehoffullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Jonna OlssonTrollhättans SOKfullföljt
Harry SjöbergOK Gipenfullföljt
Millie SkarholmOK Flundrehoffullföljt
Theo SkoorellOK Flundrehoffullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Ida ÖrbergTrollhättans SOKfullföljt
Maja DalekTrollhättans SOKej godkänd
Ester FogsgaardOK Gipenej start
Alvin GladhOK Flundrehofej start
Clara HallOK Gipenej start
Loei HashemiOK Flundrehofej start
Malte HenrikssonUddevalla OKej start
Edwin JanssonOK Gipenej start
Aina Karlsson KinbergOK Skogsvargarnaej start
Nils Karlsson KinbergOK Skogsvargarnaej start
Carl Samuel LarssonOK Skogsvargarnaej start
Douglas LindkvistOK Gipenej start
Nova SegeråOK Skogsvargarnaej start
Hjalmar SturkOK Gipenej start

H14 kort

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ErikssonOK Flundrehof48:5719:16
2Hampus HellqvistOK Flundrehof50:52+1:5520:01

H12 kort

1 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hani HashemiOK Flundrehof22:2811:31

D14 kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HelmerssonOK Skogsvargarna25:2910:11
2Alice TersingOK Flundrehof29:24+3:5511:45

D12 kort

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen ErikssonOK Flundrehof19:079:14
Frida ErikssonOK Flundrehofej godkänd
Evelina RosellOK Flundrehofej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser