Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sako 5 TSK 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sako 5 TSK 2016
Arrangörsorganisation: Trollhättans SK
Datum: tisdag 30 augusti 2016

Klasser: Visa alla | H16 | H14 | H12 | H10 | D16 | D14 | D12 | D10 | U2 | Insk | H16K | H14K | H12K | D16K | D14K | D12K | Ö2 | Ö1

OK Flundrehof

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hani HashemiH12 kort (1)22:2811:31
1Emil ErikssonH14 kort (2)48:5719:16
1Ellen ErikssonD12 kort (3)19:079:14
2Hampus HellqvistH14 kort (2)50:52+1:5520:01
2Alice TersingD14 kort (2)29:24+3:5511:45
2Elias ThörnbladH14 (10)22:55+0:227:15
3Isak ThörnbladH12 (17)19:42+0:537:52
5Tilda ErikssonD10 (17)20:35+6:1410:33
5Simon ThörnbladH10 (12)17:51+2:578:37
6Algot TersingU2 (33)24:03+5:0410:03
7Måns KoivistoH10 (12)23:45+8:5111:28
8Edvin HögnertH10 (12)25:39+10:4512:23
8Alfred TersingU2 (33)26:30+7:3111:05
11Alina ÅngeforsD10 (17)25:56+11:3513:17
12Rasmus PerssonH12 (17)26:29+7:4010:35
13Alfred ÅngeforsH12 (17)30:39+11:5012:15
16Elias PerssonH12 (17)34:49+16:0013:55
17Milia OlofssonU2 (33)32:25+13:2613:33
19Tova JohannessonU2 (33)34:29+15:3014:25
21Agnes FriskU2 (33)38:23+19:2416:03
24William SmithU2 (33)45:22+26:2318:58
25Love OlofssonU2 (33)46:10+27:1119:18
26Carl HallU2 (33)46:36+27:3719:29
30Adrian PerssonU2 (33)57:40+38:4124:07
31Filippa RosellU2 (33)1:00:40+41:4125:23
32Victor ErikssonU2 (33)1:00:46+41:4725:25
William AlfredssonInskolning (26)fullföljt
Björn BjärnborgInskolning (26)fullföljt
Morgan ForsgrenInskolning (26)fullföljt
Axel HallstenssonInskolning (26)fullföljt
Arvid HögnertInskolning (26)fullföljt
Ingrid HögnertInskolning (26)fullföljt
Vilgot HögnertInskolning (26)fullföljt
Erik JohannessonInskolning (26)fullföljt
Theo Koivisto BerkelundInskolning (26)fullföljt
Millie SkarholmInskolning (26)fullföljt
Theo SkoorellInskolning (26)fullföljt
Frida ErikssonD12 kort (3)ej godkänd
Evelina RosellD12 kort (3)ej godkänd
Linnea GladhD10 (17)ej start
Simon SvenssonU2 (33)ej start
Tilda SåbyU2 (33)ej start
Alvin GladhInskolning (26)ej start
Loei HashemiInskolning (26)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
World Maze Race