Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsungdomtävling/Kretsträning Tidaholms SOK SISU

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsungdomtävling/Kretsträning Tidaholms SOK SISU
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: tisdag 6 september 2016

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Elina ÖdvallBana 5 (9)53:45+21:0013:46

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sofie BertilssonBana 5 (9)ej godkänd

Falköpings AIK OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alma VilhelmssonTeknik (3)48:3910:21
1Hugo SamuelssonBana 2 (5)19:159:52
1Elin HerrmannVuxen 4 (2)24:458:21
1Julius WiklundBana 4 (5)24:368:18
1Alwin HärströmBana 1 (4)24:1912:32
2Ellen BlennowTeknik (3)51:45+3:0611:00
2William HärströmBana 4 (5)28:32+3:569:38
2Ellen GunnarssonBana 1 (4)24:35+0:1612:40
2Oskar AnderssonBana 2 (5)20:29+1:1410:30
3Elsa SonessonTeknik (3)1:15:54+27:1516:08
3Emil AnderssonBana 3 (9)25:36+7:089:33
3Ebba LöfvingBana 1 (4)31:16+6:5716:07
3Alice WahlbergBana 4 (5)36:20+11:4412:16
4Helena SonessonVuxen 5 (5)1:00:51+27:1015:36
4Anki BlennowBana 5 (9)48:45+16:0012:30
4Wilma MolinBana 1 (4)31:32+7:1316:15
4Oliver HammarBana 3 (9)26:07+7:399:44
4Tuva MolinBana 2 (5)25:20+6:0512:59
4Adam SamuelssonBana 4 (5)37:17+12:4112:35
5Daniel AlmyrenVuxen 5 (5)1:05:05+31:2416:41
5Tilda WiklundBana 5 (9)52:12+19:2713:23
5Otto WibergBana 3 (9)26:32+8:049:54
7Anna WibergBana 3 (9)35:45+17:1713:20
7Vera WallinBana 5 (9)59:19+26:3415:12
9Lova TidquistBana 3 (9)48:33+30:0518:06
Johanna AlmyrenBana 4 (5)ej start
Rocío BalaguéVuxen 5 (5)ej start

Gudhems IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Pia Käck FritzellVuxen 5 (5)43:27+9:4611:08
2Adelina WremerBana 5 (9)45:08+12:2311:34
3Malva WremerBana 2 (5)24:10+4:5512:23
3Monica AbrahamssonVuxen 5 (5)58:36+24:5515:01
5Maja JohanssonBana 4 (5)40:24+15:4813:38
8Simon HermanssonBana 5 (9)1:08:06+35:2117:27

Tidaholm SOK Sisu

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle AnderssonBana 5 (9)32:458:23
1Ella JanssonBana 3 (9)18:286:53
1Stefan KarlssonVuxen 5 (5)33:418:38
2Carl SjögrenBana 3 (9)21:27+2:598:00
2Lena ArnoldssonVuxen 4 (2)24:58+0:138:26
3Lukas JanssonBana 5 (9)45:36+12:5111:41
6Arek MilevaBana 3 (9)31:09+12:4111:37
8Alice KlassonBana 3 (9)37:37+19:0914:02
Konrad EnerothBana 2 (5)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser