*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Martinsonscupavslutning. Patrull

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Martinsonscupavslutning. Patrull
Arrangörsorganisation: SK Björnen
Datum: söndag 25 september 2016

HD16

3 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob Nilsson Erik KärrlanderUmeå OK30:238:51
2Emil Hornliden Lovisa ManniUmedalens IF31:39+1:169:13
3Loise Ramäbeck Magdalena NilssonUmeå OK34:20+3:5710:00

HD14

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak Lundholm Viktor HolmgrenUmeå OK16:577:03
2Rasmus Eriksson Jesper RamebäckUmeå OK19:49+2:528:15
3Lea Edvarsson Nora StafjordUmeå OK24:07+7:1010:02
4Ester Laudon Alexandra ÖlundVännäs OK24:48+7:5110:20
5Jon Trägårdh Aki SilanderIFK Umeå26:27+9:3011:01
6Andreas Svensson Elias LanttoSK Björnen26:48+9:5111:10
7Alva Larsson Evelina NilssonUmeå OK36:38+19:4115:15

HD12

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max Stigenlöv Otto TimbyHögåkers OK18:578:46
2Alice Larsson Hilja BerggrundUmeå OK24:28+5:3111:19
3Emmy Kärrlander Jacob ErikssonUmedalens IF34:03+15:0615:45
4Adrian Windmark Liam EAdolfsson Emil LundmarkUmeå OK41:42+22:4519:18
Liam AdolfssonUmeå OKej start

HD10

1 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja Lundholm Tuva SirviöUmeå OK14:397:50
2Seth Nordin Edvard SvenssonLycksele IF14:48+0:097:54
3Tyra Larsson Elina Lingbro-DömstedtIFK Umeå14:55+0:167:58
4Tua Rönnlund Ella LindmarkIFK Umeå21:04+6:2511:15
5Almar Berggrund Vigon BerggrundUmeå OK23:32+8:5312:35
6Alex Lindvall Axel LarssonIFK Umeå26:15+11:3614:02
7Saga Rydberg Alice Stigenlöv Hilma VikströmUmeå OK26:30+11:5114:10
8Valter Vikström Hugo RydbergUmeå OK27:46+13:0714:50
9Isak Johansson Lukas ErikssonUmeå OK32:41+18:0217:28
Alice Stigenlöv Elin BurmanHögåkers OKej start

U1

1 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Lingbro-Dömstedt Tim LindvallIFK Umeå15:5510:36
2Melinda Eriksson Hampus DanielssonLycksele IF18:52+2:5712:34
3Manfred Nordin Ossian NordinLycksele IF19:23+3:2812:55
4Ted Lindmark Lukas WincentRobertsfors IK20:29+4:3413:39
5Hjalmar Rutqvist Hanna BurmanIFK Umeå21:30+5:3514:20
6Merkel Eriksson Hugo DanielssonLycksele IF21:39+5:4414:26
7Liam Molander Lovisa NilssonHögåkers OK26:14+10:1917:29
Rutqvist IdaIFK Umeåej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser