Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pekingduon

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Pekingduon
Arrangörsorganisation: Matteus SI
Datum: lördag 20 maj 2017

DH10-12

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Linköpings OK 2ej godkänd
1. Elsa Ekmanej godkändej godkänd
2. Stina Söderqvist13:1114+3:35ej godkänd
3. ej startej start
4. ej startej start
Matteus SI 1ej godkänd
1. Ted Johnsson16:3711+2:1716:3711+2:17
2. Tobias Fjellnerej godkändej godkänd
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb 2ej godkänd
1. Gustav Granström22:5218+8:3222:5218+8:32
2. Mattias Samuelssonej godkändej godkänd
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 1utgått
1. Yrsa Röjgård14:244+0:0414:244+0:04
2. Annie Lund9:36124:001-3
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 1utgått
1. Hugo Braam14:233+0:0314:233+0:03
2. Wilmer Kempe9:494+0:1324:122-1+0:12+0:09
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 3utgått
1. Edvin Åtting14:325+0:1214:325+0:12
2. Ludvig Eronn9:494+0:1324:213-2+0:21+0:09
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 2utgått
1. Elis Peterson14:20114:201
2. Elias Sjöwall10:057+0:2924:254+3+0:25+0:25
3. ej startej start
4. ej startej start
Finspångs SOK 1utgått
1. Rikard Hellgren14:212+0:0114:212+0:01
2. Melker Waldfelt11:289+1:5225:495+3+1:49+1:48
3. ej startej start
4. ej startej start
Gamleby OK 1utgått
1. Tuva Östangård15:506+1:3015:506+1:30
2. Carl Öberg10:238+0:4726:1360+2:13+0:43
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 4utgått
1. Theo Årbrink16:3310+2:1316:3310+2:13
2. Otto Nilsson9:463+0:1026:197-3+2:19+0:06
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 2utgått
1. Adam Plawski16:177+1:5716:177+1:57
2. Jacob Påledal10:046+0:2826:218+1+2:21+0:24
3. ej startej start
4. ej startej start
Skogspojkarnas OK / Linköpings OK 5utgått
1. Sofia Tunesson16:4513+2:2516:4513+2:25
2. Sigrid Ljunggren (Linköpings OK)9:422+0:0626:279-4+2:27+0:02
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjalve IF Norrköping 3utgått
1. Klara Zimmerman16:229+2:0216:229+2:02
2. Vincent Dahm14:4117+5:0531:0310+1+7:03+5:01
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjalve IF Norrköping 4utgått
1. Stella Rosengren16:198+1:5916:198+1:59
2. Robin Vilhelmsson16:2419+6:4832:4311+3+8:43+6:44
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 3utgått
1. Rasmus Viberg18:4014+4:2018:4014+4:20
2. Mille Langer14:3116+4:5533:1112-2+9:11+4:51
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 1utgått
1. Ebba Skullman20:5015+6:3020:5015+6:30
2. Julia Åtting12:2711+2:5133:1713-2+9:17+2:47
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb 3utgått
1. Eskil Jussila22:5719+8:3722:5719+8:37
2. Edwin Wedin12:5113+3:1535:4814-5+11:48+3:11
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjalve IF Norrköping 1utgått
1. Tilda Malmström23:5122+9:3123:5122+9:31
2. Edvin Fredriksson12:0610+2:3035:5715-7+11:57+2:26
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjalve IF Norrköping 2utgått
1. Reuterås Smilla23:4521+9:2523:4521+9:25
2. Vigh Borg12:4312+3:0736:2816-5+12:28+3:03
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 4utgått
1. Mindra Langer20:5316+6:3320:5316+6:33
2. Fanny Waltersson16:4520+7:0937:3817+1+13:38+7:05
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 3utgått
1. Lova Braam23:4420+9:2423:4420+9:24
2. Lovisa Sjöwall14:2115+4:4538:0518-2+14:05+4:41
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 4utgått
1. Hannes Peterson20:5517+6:3520:5517+6:35
2. Isak Strömbäck17:3721+8:0138:3219+2+14:32+7:57
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 1utgått
1. Tilde Eveborn31:2424+17:0431:2424+17:04
2. Moa Pihlström15:1218+5:3646:3620-4+22:36+5:32
3. ej startej start
4. ej startej start
Finspångs SOK 2utgått
1. Emma Engström16:3812+2:1816:3812+2:18
2. Moa Göhl31:4023+22:0448:1821+9+24:18+22:00
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb 1utgått
1. Ylva Vengelin24:0623+9:4624:0623+9:46
2. Emma Lindgren27:1322+17:3751:1922-1+27:19+17:33
3. ej startej start
4. ej startej start
Skogspojkarnas OK 1ej start
1. Arvid Algers Omholtej startej start
2. Gustav Hellgrenej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start

D14

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Matteus SI 1ej godkänd
1. Siri Bäckstedtej godkändej godkänd
2. Linn Johnsson16:149+5:35ej godkänd
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 2utgått
1. Linnea Lund17:05117:051
2. Kerstin Ljungemyr10:505+0:1127:552+1+0:01+0:01
3. ej startej start
4. ej startej start
Gamleby OK 1utgått
1. Tove Vallerius17:122+0:0717:122+0:07
2. Hanna Öberg10:443+0:0527:563+1+0:02-0:05
3. ej startej start
4. ej startej start
Finspångs SOK 2utgått
1. Alice Johansson17:133+0:0817:133+0:08
2. Maja Harrysson10:494+0:1028:025+2+0:080:00
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK / IK Hakarpspojkarna 2utgått
1. Kristin Herberthson (Linköpings OK)17:154+0:1017:154+0:10
2. Eira Hertin10:39127:541-3
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb / OK Kolmården 1utgått
1. Fanny Östlund17:154+0:1017:154+0:10
2. Ida Waernqvist (NAIS Orienteringsklubb)10:432+0:0427:5840+0:04-0:06
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 1utgått
1. Lova Elnegård17:176+0:1217:176+0:12
2. Elin Kjellman11:267+0:4728:4360+0:49+0:37
3. ej startej start
4. ej startej start
Finspångs SOK 1utgått
1. Jensine Svensson20:417+3:3620:417+3:36
2. Sara Wänström12:558+2:1633:3670+5:42+2:06
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 1utgått
1. Linn Aldén22:448+5:3922:448+5:39
2. Ida Hjort16:5410+6:1539:389+1+11:44+6:05
3. ej startej start
4. ej startej start
Skogspojkarnas OK 1utgått
1. Moa Algers Omholt27:419+10:3627:419+10:36
2. Sofie Ettling11:096+0:3038:508-1+10:56+0:20
3. ej startej start
4. ej startej start

H14

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IK Hakarpspojkarna 1utgått
1. Viktor Gunnarsson15:21115:211
2. Albin Hjellström10:452+0:5626:06100:00
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Hällen / Nyköpings OK 1utgått
1. Edvin Hellsten (Nyköpings OK)17:092+1:4817:092+1:48
2. Hugo Kindborn9:49126:5820+0:52
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 1utgått
1. Hugo Persson18:023+2:4118:023+2:41
2. Vilgot Kempe12:316+2:4230:3330+4:27+1:46
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 1utgått
1. Rasmus Påledal20:004+4:3920:004+4:39
2. Mattias Josefsson14:109+4:2134:108+4+8:04+3:25
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Motala 1utgått
1. William Svartling20:035+4:4220:035+4:42
2. Oliver Höög13:268+3:3733:297+2+7:23+2:41
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 1utgått
1. Carl Hedegård20:086+4:4720:086+4:47
2. Sverre Röjgård10:574+1:0831:054-2+4:59+0:12
3. ej startej start
4. ej startej start
Finspångs SOK 1utgått
1. Elmer Waldfelt20:167+4:5520:167+4:55
2. Olof Ekman10:503+1:0131:065-2+5:00+0:05
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjällmo-Godegårds OK / Linköpings OK 2utgått
1. Johan Årbrink21:428+6:2121:428+6:21
2. Ludvig Karlqvist (Tjällmo-Godegårds OK)11:215+1:3233:036-2+6:57+0:36
3. ej startej start
4. ej startej start
Björkfors GOIF 1utgått
1. Samuel Klein23:019+7:4023:019+7:40
2. Hugo Björkhammer14:3310+4:4437:3410+1+11:28+3:48
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 1utgått
1. Axel Gjessing24:1110+8:5024:1110+8:50
2. Wille Larsson13:167+3:2737:279-1+11:21+2:31
3. ej startej start
4. ej startej start

D16

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Skogspojkarnas OK 1utgått
1. Lovisa Tunesson22:35122:351
2. Anna Johnsson17:184+3:3139:532+1+0:11+0:11
3. ej startej start
4. ej startej start
IK Hakarpspojkarna / NAIS Orienteringsklubb 1utgått
1. Linnea Samuelsson (NAIS Orienteringsklubb)24:422+2:0724:422+2:07
2. Ebba Lindman15:002+1:1339:421-1-2:07
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 1utgått
1. Hanna Lundgren25:063+2:3125:063+2:31
2. Emmy Lindgren17:395+3:5242:4530+3:03+0:32
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Motala 1utgått
1. Märta Kämmerling27:574+5:2227:574+5:22
2. Ellen Ekinge23:226+9:3551:195+1+11:37+6:15
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Tor 1utgått
1. Ingrid Olsson30:075+7:3230:075+7:32
2. Wilma Larsson16:323+2:4546:394-1+6:57-0:35
3. ej startej start
4. ej startej start
IF Hallby SOK / Skogspojkarnas OK 10utgått
1. Frida Mouchard (IF Hallby SOK)41:556+19:2041:556+19:20
2. Hanna Kromnér13:47155:4260+16:00
3. ej startej start
4. ej startej start

H16

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IK Hakarpspojkarna / Linköpings OK 1utgått
1. Olof Ljunggren19:18119:181
2. Joar Hertin (IK Hakarpspojkarna)12:123+0:1931:30100:00
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 1utgått
1. Arvid Westerberg19:343+0:1619:343+0:16
2. Leo Johansson12:012+0:0831:352-1+0:05-0:11
3. ej startej start
4. ej startej start
Gamleby OK 1utgått
1. Aron Östangård19:332+0:1519:332+0:15
2. Fabian Vallerius13:465+1:5333:193+1+1:49+1:34
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb 1utgått
1. Mattis Nilsson21:324+2:1421:324+2:14
2. Viktor Waernqvist11:53133:2540+1:55
3. ej startej start
4. ej startej start
Katrineholms OK 1utgått
1. Karl Lundin21:436+2:2521:436+2:25
2. Melker Lundin13:094+1:1634:525-1+3:22+0:57
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 1utgått
1. Måns Björnskiöld21:385+2:2021:385+2:20
2. Malte Eveborn15:487+3:5537:266+1+5:56+3:36
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjalve IF Norrköping 1utgått
1. Assar Johansson23:307+4:1223:307+4:12
2. Valter Fredriksson14:376+2:4438:0770+6:37+2:25
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Motala 1utgått
1. Adrian Siira33:448+14:2633:448+14:26
2. Fredrik Kämmerling17:398+5:4651:2380+19:53+5:27
3. ej startej start
4. ej startej start

H17

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Denseln 1utgått
1. Emil Kalered24:543+0:5824:543+0:58
2. Olle Kalered13:53138:471-2
3. ej startej start
4. ej startej start
Ärla IF 1utgått
1. Petter Eriksson24:512+0:5524:512+0:55
2. Viktor Silvemark14:142+0:2139:0520+0:18-0:37
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 1utgått
1. Ville Johansson23:56123:561
2. Tom Campbell16:074+2:1440:033+2+1:16+1:16
3. ej startej start
4. ej startej start
Ärla IF / Gävle OK 2utgått
1. Lars Drageryd28:184+4:2228:184+4:22
2. Albin Sjöhed (Gävle OK)15:213+1:2843:3940+4:52+0:30
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjalve IF Norrköping / Skogspojkarnas OK 2utgått
1. Peter Ettling (Skogspojkarnas OK)28:205+4:2428:205+4:24
2. Johan Wehlin (Skogspojkarnas OK)16:265+2:3344:4650+5:59+1:35
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 1utgått
1. Pontus Lindblom29:407+5:4429:407+5:44
2. Mattias Zachrisson16:516+2:5846:316-1+7:44+2:00
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 3utgått
1. Klas Johansson29:407+5:4429:407+5:44
2. Josef Johansson20:219+6:2850:0170+11:14+5:30
3. ej startej start
4. ej startej start
YL Tyrving / OK Denselnutgått
1. Erik Andersson28:256+4:2928:256+4:29
2. Christer Lilja22:1311+8:2050:388+2+11:51+7:22
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb 1utgått
1. Gustav Träff32:2810+8:3232:2810+8:32
2. Stefan Träff22:1712+8:2454:459-1+15:58+7:26
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb 2utgått
1. Ludvig Classon37:1812+13:2237:1812+13:22
2. Erik Kjellgren19:097+5:1656:2710-2+17:40+4:18
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 2utgått
1. Gustaf Hedegård35:4511+11:4935:4511+11:49
2. Joel Sjödin21:5010+7:5757:35110+18:48+6:59
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjalve IF Norrköping 1utgått
1. Jesper Karlsson31:189+7:2231:189+7:22
2. Veronica Nuija29:1814+15:251:00:3612+3+21:49+14:27
3. ej startej start
4. ej startej start
Björkfors GOIF 1utgått
1. Mattias Nilsson41:1413+17:1841:1413+17:18
2. Markus Klein19:528+5:591:01:06130+22:19+5:01
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb 3utgått
1. Linus Classon45:5714+22:0145:5714+22:01
2. Lars-Åke Classon26:4013+12:471:12:37140+33:50+11:49
3. ej startej start
4. ej startej start

Mix 17

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
KFUM Örebro OK / OK Tisaren 1utgått
1. Ellinor Eriksson (OK Tisaren)25:51125:511
2. Erik Lindgren12:222+0:2638:13100:00
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK / OK Kolmården 1utgått
1. Malin Leijon Lind (OK Kolmården)25:522+0:0125:522+0:01
2. Jonas Lundgren12:273+0:3138:1920+0:06+0:05
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 1utgått
1. Anna-Stina Påledal26:083+0:1726:083+0:17
2. Sören Nilsson Påledal14:045+2:0840:1230+1:59+1:42
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 3utgått
1. Veronica Lund27:154+1:2427:154+1:24
2. Peter Lund16:029+4:0643:175+1+5:04+3:40
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK / Domnarvets GOIF 3utgått
1. Sara Helander (Domnarvets GOIF)28:315+2:4028:315+2:40
2. Erik Martinsson11:56140:274-1+2:14
3. ej startej start
4. ej startej start
Hagaby GoIF Örebro / Linköpings OK 2utgått
1. Kajsa Hammarström29:316+3:4029:316+3:40
2. Johan Persson (Hagaby GoIF Örebro)15:318+3:3545:027+1+6:49+3:09
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 1utgått
1. Johanna Peterson31:277+5:3631:277+5:36
2. Henrik Peterson15:257+3:2946:528+1+8:39+3:03
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 2utgått
1. Anna Håkansson31:318+5:4031:318+5:40
2. Mikael Andersson13:134+1:1744:446-2+6:31+0:51
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 3utgått
1. Lova Eveborn32:539+7:0232:539+7:02
2. Malva Eveborn23:3912+11:4356:3212+3+18:19+11:17
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 4utgått
1. Josefina Berntsson33:4510+7:5433:4510+7:54
2. Markus Johansson20:2811+8:3254:1311+1+16:00+8:06
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen / Finspångs SOK 3utgått
1. Elin Johansson35:1311+9:2235:1311+9:22
2. Emil Tellsén (OK Roxen)16:2410+4:2851:3710-1+13:24+4:02
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Hällen / Nyköpings OK 1utgått
1. Frida Zeijlon37:2812+11:3737:2812+11:37
2. William Nilsson (Nyköpings OK)14:086+2:1251:369-3+13:23+1:46
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 2utgått
1. Marie Waltersson49:0513+23:1449:0513+23:14
2. Joakim Waltersson39:1713+27:211:28:22130+50:09+26:55
3. ej startej start
4. ej startej start

D90

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Tor 1utgått
1. Katarina Olsson27:10127:101
2. Anette Larsson14:55142:0510
3. ej startej start
4. ej startej start
Motala AIF OL 1utgått
1. Carina Berger-Svensson31:332+4:2331:332+4:23
2. Ingrid Roos25:582+11:0357:3120+15:26+11:03
3. ej startej start
4. ej startej start

H90

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Denseln 1utgått
1. Stefan Karlsson20:29120:291
2. Björn Karlsson13:112+0:0533:40100:00
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 2utgått
1. Christian Enberg21:392+1:1021:392+1:10
2. Anders Berg13:06134:4520+1:05
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 1utgått
1. Johan Åtting25:545+5:2525:545+5:25
2. Bertil Eronn13:143+0:0839:083-2+5:28+0:03
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Måsen 1utgått
1. Kent Börjesson23:394+3:1023:394+3:10
2. Johan Hammarström17:495+4:4341:2840+7:48+4:38
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 1utgått
1. Johan Malm29:409+9:1129:409+9:11
2. Gunnar Melin14:024+0:5643:425-4+10:02+0:51
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjalve IF Norrköping 1utgått
1. Dag Jehrlander25:597+5:3025:597+5:30
2. Andreas Håkansson17:495+4:4343:486-1+10:08+4:38
3. ej startej start
4. ej startej start
Motala AIF OL 1utgått
1. Fredrik Korall23:293+3:0023:293+3:00
2. Anders Hedin23:508+10:4447:197+4+13:39+10:39
3. ej startej start
4. ej startej start
Boxholm-Mjölby OL 1utgått
1. Conny Bruhn28:018+7:3228:018+7:32
2. Sören Bremer19:567+6:5047:5780+14:17+6:45
3. ej startej start
4. ej startej start
IF Hallby SOK / Skogspojkarnas OK 11utgått
1. Fredrik Mouchard25:566+5:2725:566+5:27
2. Gert Kromnér (Skogspojkarnas OK)29:2910+16:2355:259+3+21:45+16:18
3. ej startej start
4. ej startej start
Almby IK / KFUM Örebro OK 1utgått
1. Håkan Svensson44:0010+23:3144:0010+23:31
2. Fredrik Nilsson (KFUM Örebro OK)25:039+11:571:09:03100+35:23+11:52
3. ej startej start
4. ej startej start

Mix 90

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Linköpings OK 3ej godkänd
1. Leif Lindgren23:564+2:2323:564+2:23
2. Tina Lindgrenej godkändej godkänd
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 4ej godkänd
1. Jan Lundgren27:079+5:3427:079+5:34
2. Maud Göthe Lundgrenej godkändej godkänd
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 1utgått
1. Anders Lillieström21:33121:331
2. Maria Lillieström17:014+2:4338:344+3+0:15+0:15
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 5utgått
1. Per Kempe22:312+0:5822:312+0:58
2. Cecilia Strömbäck18:067+3:4840:375+3+2:18+1:20
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 2utgått
1. Magnus Herberthson23:453+2:1223:453+2:12
2. Annika Ivarsson14:343+0:1638:191-2-2:12
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 5utgått
1. Karin Backteman23:575+2:2423:575+2:24
2. Mats Backteman19:5410+5:3643:517+2+5:32+3:08
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 3utgått
1. Anneli Berggren24:026+2:2924:026+2:29
2. Jonny Karlsson14:18138:202-4+0:01
3. ej startej start
4. ej startej start
Boxholm-Mjölby OL 1utgått
1. Bodil Molin24:067+2:3324:067+2:33
2. Anders Molin14:262+0:0838:323-4+0:13-2:20
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 1utgått
1. Rikard Borg24:128+2:3924:128+2:39
2. Lotta Borg19:258+5:0743:376-2+5:18+2:39
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb 1utgått
1. Wilhelm Ternborg27:0910+5:3627:0910+5:36
2. Inger Johansson20:1611+5:5847:25100+9:06+3:30
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 4utgått
1. Maria Broström28:0011+6:2728:0011+6:27
2. Christer Broström17:335+3:1545:338-3+7:14+0:47
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 1utgått
1. Hanna Eriksson28:3812+7:0528:3812+7:05
2. Göran Wallentinsson26:5215+12:3455:3013+1+17:11+10:06
3. ej startej start
4. ej startej start
Boxholm-Mjölby OL 2utgått
1. Annelie Alenius28:3913+7:0628:3913+7:06
2. Jonas Rosén25:3214+11:1454:1112-1+15:52+8:46
3. ej startej start
4. ej startej start
Boxholm-Mjölby OL 3utgått
1. Lena Molin29:0814+7:3529:0814+7:35
2. Patric Molin17:496+3:3146:579-5+8:38+1:03
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 2utgått
1. Jan Kalered30:0615+8:3330:0615+8:33
2. Carina Kalered20:1812+6:0050:2411-4+12:05+3:32
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 1utgått
1. Andreas Carlsson35:4216+14:0935:4216+14:09
2. Charlotta Pers21:3313+7:1557:1514-2+18:56+4:47
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 2utgått
1. Magnus Hedegård42:3517+21:0242:3517+21:02
2. Ebba Hedegård19:409+5:221:02:1515-2+23:56+2:54
3. ej startej start
4. ej startej start
Gränna-Bygdens OK 1ej start
1. Philip Hjellströmej startej start
2. Monika Hjellströmej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start

DH120

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Motala AIF OL 1utgått
1. Christer Fransson19:53119:531
2. Thomas Svensson18:113+4:4738:043+2+4:36+4:36
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 2utgått
1. Runar Aldén19:572+0:0419:572+0:04
2. Bengt Schwartz14:112+0:4734:0820+0:40+0:36
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb / Linköpings OK 1utgått
1. Pelle Skullman20:043+0:1120:043+0:11
2. Vesa Jussila (NAIS Orienteringsklubb)13:24133:281-2
3. ej startej start
4. ej startej start
Almby IK 1utgått
1. Per-Åke Hull20:114+0:1820:114+0:18
2. Mona Hull19:595+6:3540:1040+6:42+6:24
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 1utgått
1. Per Wirén21:575+2:0421:575+2:04
2. Lars Hammarström19:244+6:0041:2150+7:53+5:49
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 3utgått
1. Britt-Marie Ahlden31:446+11:5131:446+11:51
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
Katrineholms OK 1ej start
1. Torgny Jeppssonej startej start
2. Håkan Palmfjordej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start

Öppen Stafett

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Tjalve IF Norrköping 2ej godkänd
1. Johan Dahm22:1313+3:5022:1313+3:50
2. Sven-Johan Prytzej godkändej godkänd
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 2utgått
1. Annica Berggren18:23118:231
2. Lisa Berggren12:594+1:2631:22100:00
3. ej startej start
4. ej startej start
Tjalve IF Norrköping 1utgått
1. Peter Wilhelmson19:124+0:4919:124+0:49
2. Erik Fredriksson14:208+2:4733:322-2+2:10+1:21
3. ej startej start
4. ej startej start
Finspångs SOK 1utgått
1. Edvin Waldfelt18:432+0:2018:432+0:20
2. Jesper Waldfelt14:5011+3:1733:333+1+2:11+1:51
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 3utgått
1. Pia Vångell22:0112+3:3822:0112+3:38
2. Fredrika Vångell11:33133:344-8+2:12
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 3utgått
1. Julia Eriksson19:165+0:5319:165+0:53
2. Christer Eriksson14:5812+3:2534:1450+2:52+1:59
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 1utgått
1. Edvin Waltersson21:4010+3:1721:4010+3:17
2. Joakim Fornander12:453+1:1234:256-4+3:03-0:14
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 5utgått
1. Erik Abrahamsson20:006+1:3720:006+1:37
2. Sarah Magnusson14:299+2:5634:297+1+3:07+1:30
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Denseln 1utgått
1. Åsa Braam23:0516+4:4223:0516+4:42
2. Jonas Braam12:092+0:3635:148-8+3:52-0:50
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 2utgått
1. Jörgen Hjort20:037+1:4020:037+1:40
2. Patrik Eveborn15:2113+3:4835:249+2+4:02+2:22
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 4utgått
1. Olivia Fröberg21:5811+3:3521:5811+3:35
2. Jonas Olsson13:366+2:0335:3410-1+4:12+0:37
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 1utgått
1. Ingela Årbrink23:2217+4:5923:2217+4:59
2. Martin Jareland13:325+1:5936:5411-6+5:32+0:33
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Kolmården 1utgått
1. Maja Hultberg22:5615+4:3322:5615+4:33
2. Krister Hultberg14:3110+2:5837:2712-3+6:05+1:32
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb / OK Tisaren 2utgått
1. Emilia Samuelsson24:2418+6:0124:2418+6:01
2. Josefin Aronsson (OK Tisaren)13:477+2:1438:1113-5+6:49+0:48
3. ej startej start
4. ej startej start
Gamleby OK 1utgått
1. Petter Vallerius18:453+0:2218:453+0:22
2. Hanna Stalebrant19:4019+8:0738:2514+11+7:03+6:41
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 2utgått
1. Vilgot Elnegård21:389+3:1521:389+3:15
2. Henrik Elnegård17:0114+5:2838:3915+6+7:17+4:02
3. ej startej start
4. ej startej start
NAIS Orienteringsklubb 1utgått
1. Mattis Granström22:4114+4:1822:4114+4:18
2. Åsa Granström17:3215+5:5940:1316+2+8:51+4:33
3. ej startej start
4. ej startej start
Linköpings OK 4utgått
1. Per O Magnusson25:1720+6:5425:1720+6:54
2. Sofia Magnusson17:3816+6:0542:5517-3+11:33+4:39
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Måsen 1utgått
1. Anton Börjesson21:038+2:4021:038+2:40
2. Kurt Nensen21:5920+10:2643:0218+10+11:40+9:00
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Hällen 1utgått
1. Patrik Stenils25:0219+6:3925:0219+6:39
2. Ella Stenils18:0918+6:3643:11190+11:49+5:10
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Motala 1utgått
1. Nina Kämmerling45:3821+27:1545:3821+27:15
2. Christian Kämmerling18:0517+6:321:03:4320-1+32:21+5:06
3. ej startej start
4. ej startej start
Björkfors GOIF 1ej start
1. Filippa Björkhammerej startej start
2. Cecilia Björkhammerej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
OK Roxen 3ej start
1. David Josefssonej startej start
2. Dan Josefssonej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser