Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BAIK:s vårtävlingar, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BAIK:s vårtävlingar, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: söndag 11 juni 2017

D21

3 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena TuressonOK Renen29:127:49
2Anna TibbelinOK Renen1:15:10+45:5820:09
Agnes RosendahlOK Renenej godkänd
Charlotte KungUmeå OKej start

H21

4 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik NordbergBergnäsets AIK32:486:39
2Peter WestinVittjärvs IK36:10+3:227:20
3Melker PetterssonOK Renen38:28+5:407:48
4Mattias JohanssonBergnäsets AIK40:08+7:208:08
5Tobias KarlssonPiteå IF Orientering40:37+7:498:14
6Thomas JohanssonOK Renen42:11+9:238:33
7Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK44:09+11:218:57
8Filip SalénBergnäsets AIK51:06+18:1810:21
9Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL1:06:58+34:1013:35
Mikael LindmarkSkellefteå OKej start
Claes TuressonOK Renenej start
Anders LidmanOK Renenej start

D20

3 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LundgrenVittjärvs IK45:3112:12

H20

3 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald LarssonBergnäsets AIK30:128:05
2Vojtech BartosBergnäsets AIK30:20+0:088:07
3Oskar ÖqvistBergnäsets AIK32:39+2:278:45
4Rasmus WickbomBergnäsets AIK33:52+3:409:04
5Truls LindholmSundsvalls OK36:19+6:079:44
Gabriel LarssonGammelstads IFej godkänd
Jakob LindehagPiteå IF Orienteringej start
Nils HenrikssonBergnäsets AIKej start

D18

3 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinVittjärvs IK38:3710:21
2Elsa ChristofferssonOK Renen44:36+5:5911:57
3Anna AnderssonPiteå IF Orientering46:12+7:3512:23
Emma HedlundOK Renenej godkänd

D16

4 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergOK Renen29:297:20
2Ellen KillmeyVittjärvs IK55:01+25:3213:41
3Hanna SvanbergOK Renen1:05:04+35:3516:11
4Anna AasaÖvertorneå IF1:29:29+1:00:0022:15
Emmie LindbäckOK Renenej godkänd

H16

4 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LundgrenVittjärvs IK49:1412:14
2Martin LundströmVittjärvs IK1:06:41+17:2716:35
3Vasik BartosMLOK Marianske lazne1:14:07+24:5318:26
Tobias SnellOK Renenej start

D14

3 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella TuressonOK Renen38:5111:19
2Klara KivijärviOK Renen39:40+0:4911:33
3Matilda AasaÖvertorneå IF40:46+1:5511:53
4Edit KarlssonÄlvsby IF OK53:29+14:3815:35
5Emma JohanssonVittjärvs IK1:01:22+22:3117:53
6Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:10:57+32:0620:41
7Maruska BartosovaMLOK Marianske lazne1:12:04+33:1321:00

H14

3 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ErikssonUmeå OK29:428:39
2Simon MarkströmOK Renen33:40+3:589:48
3Oskar IngvarssonOK Renen39:33+9:5111:31
4Theo YlipääBergnäsets AIK42:21+12:3912:20
5Oskar NyholmÄlvsby IF OK46:56+17:1413:40
6Aron BlomqvistVittjärvs IK47:30+17:4813:50
7Martin LundholmOK Renen1:00:11+30:2917:32
8Anton HedströmOK Renen1:23:09+53:2724:14
Victor BerglundVittjärvs IKej godkänd
Oskar ErikssonOK Renenej start
Arvid Feil LindmarkSkellefteå OKej start

D12

3 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma HasselströmOK Renen43:1013:31
2Mirjam EdinOK Renen49:36+6:2615:32
3Emilia LundholmOK Renen50:36+7:2615:51
4Sofia MarkströmOK Renen59:25+16:1518:37
5Alva EngströmOK Renen1:07:14+24:0421:04
6My PetterssonOK Renen1:09:39+26:2921:50
7Moa LundgrenVittjärvs IK1:41:20+58:1031:45
Alma HedlundOK Renenej start

H12

3 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergOK Renen25:017:50
2Arvid IngvarssonOK Renen30:25+5:249:32
3Eric HasselströmOK Renen39:42+14:4112:26
4Mattias KillmeyVittjärvs IK40:27+15:2612:40
5Albin WollbrandOK Renen41:07+16:0612:53
6Linus NordinOK Renen46:52+21:5114:41
7Nils JohanssonVittjärvs IK1:04:53+39:5220:20

D10

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna TuressonOK Renen20:487:56
2Tova HolmbergBergnäsets AIK26:04+5:169:56
3Hedda EdinOK Renen59:50+39:0222:50
Ella HedströmOK Renenej start

H10

2 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot KuokkanenOK Renen20:437:54
2Ove RenbergBergnäsets AIK25:38+4:559:47
3Melker WollbrandOK Renen27:33+6:5010:30
4Teodor JonssonSkarpnäcks OL36:12+15:2913:49
5Karl LindblomOK Renen39:40+18:5715:08
6Martin LarssonÄlvsby IF OK46:21+25:3817:41
7Anton HanssonBergnäsets AIK47:12+26:2918:00
8Hugo PellaVittjärvs IK48:03+27:2018:20
Oliver BergströmVittjärvs IKej start

D40

3 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Catrin IngvarssonOK Renen42:0511:16
2Karin KarlssonÄlvsby IF OK1:01:58+19:5316:36
3Malin KristofferssonVittjärvs IK1:37:50+55:4526:13
4Jennie PetterssonOK Renen1:38:41+56:3626:27
Jana BartosovaMLOK Marianske lazneej godkänd

H40

4 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus BerglundVittjärvs IK48:2710:48

D45

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SvanbergOK Renen52:0115:17
2Agneta LindbäckOK Renen1:09:19+17:1820:23
Karin WollbrandOK Renenej godkänd

H45

4 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan BerglundIF Thor38:058:30
2Magnus LundgrenI 19 IF42:15+4:109:25
3Martin HasselströmOK Renen46:59+8:5410:29
4Krister BerglundVittjärvs IK52:41+14:3611:45
5Rein PellaVittjärvs IK56:35+18:3012:37
6Anders NordinOK Renen1:01:11+23:0613:39
7Peter LundbergOK Renen1:02:52+24:4714:01
8Jonas HedlundOK Renen1:04:53+26:4814:28
9Mattias LundgrenVittjärvs IK1:07:46+29:4115:07
10Peter RosénOK Renen1:18:15+40:1017:27
11Ted StrömbäckVittjärvs IK1:27:32+49:2719:32
Stefan SöderstenGammelstads IFej godkänd
Niklas PermanI 19 IFej start

D50

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette LundströmVittjärvs IK37:2911:01
2Susanne AnderssonPiteå IF Orientering38:21+0:5211:16

H50

3 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge SöderqvistOK Renen29:367:56
2Frans WickbomI 19 IF31:08+1:328:20
3Ingvar IsakssonSeskarö IF39:07+9:3110:29
4Sven ÖrnerlingOK Renen40:41+11:0510:54
5Mats DruggeVittjärvs IK46:13+16:3712:23
6Jan ChristofferssonOK Renen47:32+17:5612:44
7Stefan LauriGammelstads IF48:53+19:1713:06
8Alf BergmanOK Renen48:59+19:2313:07
9Ludek BartosMLOK Marianske lazne49:04+19:2813:09
10Magnus GranbergPiteå IF Orientering49:24+19:4813:14
11Magnus SäverosNilivaara IS50:58+21:2213:39
12Kent TuoremaaVittjärvs IK56:36+27:0015:10
Roland LarssonGammelstads IFej godkänd

H55

3 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mikael SundbergOK Renenej godkänd
Sture NorénÄlvsby IF OKej godkänd

D60

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen33:0712:26
2Daina Julia DagisOK Renen56:38+23:3121:17
3Angela NilssonSkellefteå OK1:00:03+26:5622:34

H60

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK56:2716:36
2Ove ErikssonNyköpings OK1:28:18+31:5125:58

D65

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF Orientering48:2418:11
2Ann PerssonPiteå IF Orientering1:05:01+16:3724:26
3Barbro LundqvistLångvikens OK1:26:22+37:5832:28

H65

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland JanssonÄlvsby IF OK36:4610:48
2Torbjörn LundbergPiteå IF Orientering37:20+0:3410:58
3Bengt JohanssonOK Skogshjortarna42:05+5:1912:22
4Robert SvartholmGammelstads IF42:49+6:0312:35
5Lennart GustafssonJönköpings OK48:52+12:0614:22

H70

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo JohanssonIK Örnen34:3510:10
2Conny LagerskogArvidsjaurs OK42:54+8:1912:37
3Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS45:52+11:1713:29
4Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS54:21+19:4615:59
5Clas-Göran LundBodens Bandyklubb OS57:49+23:1417:00
Åke SaloniemiSK Gränsenej start

H75

2 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland LundqvistLångvikens OK32:4412:18
2Runar MarktinVidsels IK34:25+1:4112:56
3Göran EnkvistSkellefteå OK41:19+8:3515:31
4Stig LindskogVisborgs OK55:26+22:4220:50
5Henken ErikssonI 19 IF58:54+26:1022:08
6Sven-Ivan GrönlundOK Renen1:30:42+57:5834:05
Per-Anders BrännströmArvidsjaurs OKej godkänd

H80

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar LindströmOK Renen48:4918:21
Folke ErikssonI 19 IFej godkänd

Inskolning

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tuva BerglundVittjärvs IKfullföljt
Alice EdénBergnäsets AIKfullföljt
Hjalmar EdinOK Renenfullföljt
Anton HåkansBergnäsets AIKfullföljt
Ludvig HåkansBergnäsets AIKfullföljt
Erik HörnkvistOK Renenfullföljt
Frida KillmeyVittjärvs IKfullföljt
Hannes PellaVittjärvs IKfullföljt
Linnea GranströmBergnäsets AIKej godkänd
Siri EdeskärOK Renenej start

U1

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dagny LundbergNorrfjärden21:4911:28
2Alice KoivumaaVittjärvs IK27:41+5:5214:34
3Tilde NordlundBergnäsets AIK28:28+6:3914:58
4Max PerssonOK Renen36:03+14:1418:58
5Knut HolmbergBergnäsets AIK36:48+14:5919:22
6Lilly WiklundOK Renen36:56+15:0719:26
7Tuva EngströmBergnäsets AIK37:03+15:1419:30

U2

2 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helmer KaarleÖvertorneå IF29:0611:06
2My BlomqvistOK Renen29:42+0:3611:20
3Irma IngvarssonOK Renen31:20+2:1411:57
4Thea BerglundVittjärvs IK34:01+4:5512:59
5Karl KristofferssonVittjärvs IK34:20+5:1413:06
6Vilma KuokkanenOK Renen38:22+9:1614:38
7Vilda EngströmBergnäsets AIK39:03+9:5714:54
8Elsa LindblomOK Renen42:26+13:2016:11
9Isabell NorbergOK Renen45:45+16:3917:27
10Lova JonssonSkarpnäcks OL48:06+19:0018:21
11Leo AnderssonPiteå IF Orientering51:25+22:1919:37
12Oskar KiviojaBergnäsets AIK1:06:57+37:5125:33
Love NordlundBergnäsets AIKej godkänd
Vera EdeskärOK Renenej start

Öppen motion 1

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Maria RemesUmeå OK49:46+4:02:3318:59
3Anna Alm anderssonPiteå IF51:21+4:04:0819:35
4Katarina LundbergNorrfjärden1:23:01+4:35:4831:41
Eva CederlundBodens Bandyklubb OSfullföljt
Jussi RemesUmeå OKej godkänd

Öppen motion 3

3 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan MårtenssonKlubblös52:0215:15
2Christin JonassonBergnäsets AIK52:03+0:0115:15
3Lisa HörnquistOK Renen1:17:56+25:5422:51
4Emil GabrielssonVittjärvs IK1:24:34+32:3224:47
5Ulrika KeisuVittjärvs IK1:25:00+32:5824:55
6Helena GabrielssonVittjärvs IK1:25:13+33:1124:59
7Roger  NilssonVittjärvs IK2:12:28+1:20:2638:50

Öppen motion 5

3 650 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan VikströmOK Renen37:4210:19
2Hans WickbomVittjärvs IK41:46+4:0411:26
3Signe RosendahlOK Renen43:56+6:1412:02
4Klas EdinOK Renen48:43+11:0113:20
5Göran KarlssonPiteå IF Orientering50:49+13:0713:55
6Anders KillmeyVittjärvs IK52:27+14:4514:22
7Krister RosendahlOK Renen1:01:22+23:4016:48
8Tommy EdeskärOK Renen1:02:12+24:3017:02
9Magdalena LindallOK Renen1:10:25+32:4319:17
10Lena TuriOK Renen1:12:02+34:2019:44
11Fredrik PetterssonKlubblös1:12:05+34:2319:44
12Linda LundbergOK Renen1:12:36+34:5419:53
13Maria KarlssonPiteå IF1:13:04+35:2220:01
14Mats HedströmOK Renen1:17:55+40:1321:20
15Ann-Britt AasaÖvertorneå IF1:18:48+41:0621:35
16Åke BergströmVittjärvs IK1:25:21+47:3923:23
17Christina RönnqvistOK Renen1:26:19+48:3723:38
18Mikael KivijärviOK Renen1:31:33+53:5125:04
19Christine HedströmOK Renen1:31:44+54:0225:07
20Anders NyholmÄlvsby IF OK1:33:29+55:4725:36
21Britta EliassonVittjärvs IK1:34:20+56:3825:50
22Henry PilstålOK Renen1:39:03+1:01:2127:08
23Daniel LundholmOK Renen1:42:49+1:05:0728:10
Jim  BlomkvistOK Renenej godkänd
Mats NordlundBergnäsets AIKej godkänd
Sofia BlomkvistOK Renenej godkänd

Öppen motion 8

4 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon LarssonOK Skogshjortarna39:378:02
2Jonathan SvenssonVäxjö OK48:54+9:179:55
3Lars VikströmOK Renen52:05+12:2810:33
4Pernilla SirviöÖvertorneå IF54:00+14:2310:57
5Jan HäggrotOK Renen54:16+14:3911:00
6Jörgen IngvarssonOK Renen55:06+15:2911:10
7Tage NordbergOK Hammaren1:10:22+30:4514:16
8Emil VidmarkVittjärvs IK1:12:51+33:1414:46
9Daniel LundbergNorrfjärden1:36:02+56:2519:28
10Mats HanssonBergnäsets AIK1:40:58+1:01:2120:28
Oscar SundbaumVittjärvs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser