Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-serien Sprint + NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-serien Sprint + NOK
Arrangörsorganisation: Matteus SI
Datum: tisdag 6 september 2016

D16

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny ÖstlundOK Kolmården13:297:05
2Kerstin LjungemyrOK Kolmården14:05+0:367:24
3Jensine SvenssonFinspångs SOK15:22+1:538:05
4Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb15:27+1:588:07
5Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK16:12+2:438:31
6Elin NetzOK Kolmården16:17+2:488:34

H16

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb12:186:09
2Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb12:57+0:396:28
3Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb13:41+1:236:50
4Erik JohnssonOK Kolmården17:54+5:368:57

D14

1 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LundOK Kolmården11:116:12
2Alice JohanssonFinspångs SOK13:14+2:037:21
3Sofia TunessonSkogspojkarnas OK15:18+4:078:30
4Evelin GummessonFinspångs SOK16:59+5:489:26
5Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb18:40+7:2910:22
6Siri BäckstedtMatteus SI26:26+15:1514:41
Alva KapplingOK Kolmårdenej start

H14

1 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sverre RöjgårdOK Kolmården10:516:01
2Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping11:33+0:426:25
3Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb11:43+0:526:30
4Andreas TörnkvistOK Denseln12:24+1:336:53
5Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb12:26+1:356:54
6Alfons PetersonOK Denseln13:24+2:337:26
7Axel KindåkerFinspångs SOK14:20+3:297:57
8Aron EnströmOK Kolmården14:31+3:408:03
9Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb16:41+5:509:16
10Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb16:58+6:079:25
11David StrömbäckOK Denseln19:09+8:1810:38
12Carl HedegårdOK Kolmården30:00+19:0916:40
13Svante EklövMatteus SI32:03+21:1217:48

D12

1 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården9:206:13
2Annie LundOK Kolmården9:36+0:166:24
3Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb12:03+2:438:02
4Johanna LinellFinspångs SOK13:12+3:528:48
5Agnes CarlssonFinspångs SOK14:05+4:459:23
6Linn JohnssonMatteus SI14:10+4:509:26
7Alva KarlssonOK Kolmården18:57+9:3712:38
8Josefine NilssonFinspångs SOK22:54+13:3415:16
Ellinor OlaussonTjalve IF Norrköpingej start
Linda SvenssonFinspångs SOKej start

H12

1 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus KarlssonOK Denseln9:176:11
2Elis PetersonOK Denseln9:21+0:046:14
3Vilgot KempeOK Denseln9:41+0:246:27
4Karl Henrik WassOK Kolmården12:45+3:288:30
5Melker WaldfeltFinspångs SOK13:41+4:249:07
6Hampus FahlstedtSkogspojkarnas OK15:26+6:0910:17
7Melcer StenbergHammarkinds OK21:57+12:4014:38
8Vidar EdlundTjalve IF Norrköping23:31+14:1415:40
Simon FlankegårdTjalve IF Norrköpingej start

D10

1 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb19:1013:41
2Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb19:25+0:1513:52
3Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb22:44+3:3416:14
4Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK26:39+7:2919:02
Sofia MelinOK Kolmårdenej start

H10

1 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer KempeOK Denseln10:097:15
2Ted JohnssonMatteus SI14:14+4:0510:10
3Eli OlaussonTjalve IF Norrköping14:58+4:4910:41
4Arvid ArtilesMatteus SI36:00+25:5125:42
Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start

Inskolning

900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Ville AnderssonMatteus SIfullföljt
Ellenor BranderTjalve IF Norrköpingfullföljt
Elsa EklundMatteus SIfullföljt
Linus JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Markus KantarpÄrla IFfullföljt
Emmy KempeOK Denselnfullföljt
Sigrid LindMatteus SIfullföljt
Benjamin LuksTjalve IF Norrköpingfullföljt
Mille NorinMatteus SIfullföljt
Moa PilvingeOK Kolmårdenfullföljt
Linnea SevénTjalve IF Norrköpingfullföljt
My ÖsterlundMatteus SIfullföljt
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubbej start

U1

1 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb14:1310:09
2Nils JohnssonMatteus SI17:41+3:2812:37
3Malte AnderssonMatteus SI18:53+4:4013:29
4Tobias FjellnerMatteus SI19:21+5:0813:49
5Lukas KantarpÄrla IF19:27+5:1413:53
6Elis SevénTjalve IF Norrköping19:58+5:4514:15
7Sanna JosefssonOK Kolmården20:03+5:5014:19
8Nora HedvallTjalve IF Norrköping20:17+6:0414:29
9Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb21:02+6:4915:01
10Jakob FjellnerMatteus SI21:23+7:1015:16
11Elis EklundMatteus SI22:58+8:4516:24
12Olle WillnerMatteus SI23:04+8:5116:28
13Linn BorgOK Denseln23:08+8:5516:31
14Leonardo MelinOK Kolmården24:53+10:4017:46
15Mio NorinMatteus SI25:42+11:2918:21
16Hilda BrantballOK Denseln27:50+13:3719:52
17Holger WänströmFinspångs SOK32:30+18:1723:12
18Matilda ÖsterlundMatteus SI32:31+18:1823:13
19Saga SehlerOK Kolmården33:11+18:5823:42
20Oskar LundbyTjalve IF Norrköping34:29+20:1624:37
21Otto BrantballKIMSTAD39:39+25:2628:19
22Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb40:16+26:0328:45
Alfred PetterssonFinspångs SOKej godkänd
Nils BorénOK Kolmårdenej start
Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubbej start

U2

1 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stella RosengrenTjalve IF Norrköping12:138:43
2Eskil JussiNAIS Orienteringsklubb13:04+0:519:20
3Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping15:49+3:3611:17
4Simon HellmanTjalve IF Norrköping15:56+3:4311:22
5Elsa PetterssonFinspångs SOK17:09+4:5612:15
6Adam LundbyTjalve IF Norrköping17:54+5:4112:47
7Timbastian BrandeTjalve IF Norrköping18:32+6:1913:14
8Edwin FlyxénHammarkinds OK19:15+7:0213:45
9Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb20:07+7:5414:22
10Sebaztian AlfredssonOK Kolmården22:30+10:1716:04
11Oskar SöderströmOK Kolmården22:44+10:3116:14
12Emmy BorgOK Denseln23:21+11:0816:40
13Alva ViklundMatteus SI26:00+13:4718:34
14Karl WörwagTjalve IF Norrköping27:37+15:2419:43
Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubbej start
Ivar BorénOK Kolmårdenej start
Justus HuhtamaaTjalve IF Norrköpingej start
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej start
Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköpingej start
Moa TingströmHammarkinds OKej start
Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköpingej start

U3

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb18:0410:02
2Hugo JosefssonTjalve IF Norrköping20:28+2:2411:22
3Valle SehlerOK Kolmården32:23+14:1917:59
4Linnea SjödinOK Kolmården41:11+23:0722:52
Theodor BergNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Oliver SchönTjalve IF Norrköpingej start

U4

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin WaldfeltFinspångs SOK22:109:14

A

4 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn KarlssonOK Denseln30:116:42
2Peter EttlingSkogspojkarnas OK30:54+0:436:52
3Peter LundOK Kolmården31:19+1:086:57
4Hannes PetersonOK Denseln31:51+1:407:04
5Anders BergLinköpings OK33:01+2:507:20
6Henrik LjungemyrOK Kolmården35:22+5:117:51
7Mikael WesterbergOK Kolmården35:47+5:367:57
8Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb37:05+6:548:14
9Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping37:17+7:068:17
10Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping37:38+7:278:21
11Johan WänströmFinspångs SOK41:16+11:059:10
12Lena NordTjalve IF Norrköping45:07+14:5610:01
13Fredrik UrbergHammarkinds OK46:31+16:2010:20
14Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb50:09+19:5811:08
15Ebba HedegårdOK Kolmården50:48+20:3711:17
16Johan FridströmFinspångs SOK53:03+22:5211:47
17Lennart KjellgrenLjusdals OK1:01:45+31:3413:43

B

3 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa BerggrenOK Kolmården21:037:01
2Nina AhlanderOK Denseln21:12+0:097:04
3Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping23:17+2:147:45
4Sara WänströmFinspångs SOK24:37+3:348:12
5Mats EngströmOK Denseln24:39+3:368:13
6Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb25:36+4:338:32
7Annica BerggrenOK Kolmården26:08+5:058:42
8Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping26:36+5:338:52
9Veronica LundOK Kolmården26:51+5:488:57
10Mats EkmanFinspångs SOK28:05+7:029:21
11Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb29:50+8:479:56
12Namn okänt SI-nummer 2104142Klubblös32:31+11:2810:50
13Lena FröbergTjalve IF Norrköping33:10+12:0711:03
14Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb35:40+14:3711:53
15Magnus AnderssonOK Denseln39:01+17:5813:00
16Linda WänströmFinspångs SOK39:30+18:2713:10
17Sara AnderssonOK Denseln41:06+20:0313:42
18Bertil SenestadFinspångs SOK42:21+21:1814:07
19Harris BrandeTjalve IF Norrköping43:57+22:5414:39
20Per FröbergTjalve IF Norrköping44:18+23:1514:46
21Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb48:13+27:1016:04
22Johnny WallingeOK Kolmården48:50+27:4716:16
23Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:01:00+39:5720:20
Karin RehnbergOK Kolmårdenej godkänd
Gustaf HedegårdOK Kolmårdenej godkänd

C

2 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb16:116:44
2Åke SvenssonHammarby IF OF16:44+0:336:58
3Jesper WaldfeltFinspångs SOK17:19+1:087:12
4Måns WidemarkTjalve IF Norrköping18:39+2:287:46
5Johanna PeterssonOK Denseln18:40+2:297:46
6Karl MollénOK Denseln19:45+3:348:13
7Leif HallingforsKlubblös20:50+4:398:40
8Maria NordvallOK Kolmården22:31+6:209:22
9Sofie VindFinspångs SOK25:45+9:3410:43
10Matilda KohtamäkiFinspångs SOK30:12+14:0112:35
11Therese EkmanFinspångs SOK30:21+14:1012:38
12Åsa KindåkerFinspångs SOK34:37+18:2614:25
13Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping38:51+22:4016:11
Lars HörnströmTäby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser