Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Herrestads AIF
Datum: torsdag 1 september 2016

Öppen motion 1

2 480 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1vilma henrikssonUddevalla OK31:2212:38
2Tilia OlssonUddevalla OK35:41+4:1914:23
3Tova HusbergHerrestads AIF37:01+5:3914:55
4Ella KällqvistLjungskile FK37:09+5:4714:58
5Christina VernerssonOK Orinto39:52+8:3016:04
6Gustav brochmannHerrestads AIF41:53+10:3116:53
7Alva ZackariassonUddevalla OK42:56+11:3417:18
8Stina HernelindHerrestads AIF45:54+14:3218:30
9Eddie HernelindHerrestads AIF46:00+14:3818:32
10Rasmus LindénUddevalla OK46:01+14:3918:33
11Måns Linde´nUddevalla OK46:06+14:4418:35
12Malte HenrikssonUddevalla OK47:10+15:4819:01
13Maja ZackariassonUddevalla OK48:21+16:5919:29
14Elsa ForsengLjungskile FK50:03+18:4120:10
15Alfred KällqvistLjungskile FK50:18+18:5620:16
16Ebba ForsengLjungskile FK50:25+19:0320:19

Öppen motion 2

3 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katrine NilssonLjungskile FK33:388:56
2Emma FjellKlubblös38:31+4:5310:14
3Lars-Olof NilssonLjungskile FK43:29+9:5111:33
4Märta RyrmalmMunkedals SOK56:38+23:0015:03
5Marie PetterssonMunkedals SOK56:43+23:0515:05
6Niklas RyrmalmMunkedals SOK56:44+23:0615:05
7cecilia öhmanKlubblös1:03:55+30:1716:59
8lisa holmqvistKlubblös1:03:57+30:1917:00

Öppen motion 3

3 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan BäckmanKlubblösa27:599:12
2Hjalmar OlssonUddevalla OK34:03+6:0411:12
3Sebastian KorpiUddevalla OK45:35+17:3614:59
4Klara HanssonUddevalla OK46:47+18:4815:23
5Gustaf BohlinLjungskile FK56:22+28:2318:32
6Ludvig NicolaisenLjungskile FK56:26+28:2718:33
7Lil AlfredssonUddevalla OK1:01:28+33:2920:13
8Kevin HallgrenUddevalla OK1:05:59+38:0021:42
9Vera KlingbergLjungskile FK1:37:59+1:10:0032:13
10Julian KlingbergLjungskile FK1:38:14+1:10:1532:18
Tor LindénUddevalla OKej godkänd
Katarina NolstedtKlubblösaej godkänd

Öppen motion 4

5 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgrim brochmannHerrestads AIF48:119:30
2Morgan JohanssonKlubblös1:04:08+15:5712:38
Anna-Sara ZakariassonUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 5

3 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar BejbomUddevalla OK44:3112:15
2Nina BejbomUddevalla OK44:50+0:1912:21
3Lasse BerndesKlubblös48:06+3:3513:15
4Hanna LindvallKlubblös56:03+11:3215:26
5Göran SandbergUddevalla IS59:36+15:0516:25
6Ida SüdhoffBrattås CK1:00:20+15:4916:37
7Ylva WestUddevalla OK1:03:18+18:4717:26
8Conny VernerssonOK Orinto1:17:33+33:0221:21
Christina SüdhoffBrattås CKej godkänd

Öppen motion 6

5 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel OlssonUddevalla OK41:497:09
2Mattias JohanssonStångenäs AIS42:07+0:187:12
3Axel WasseniusUddevalla OK42:44+0:557:19
4Tommy JohanssonStångenäs AIS45:40+3:517:49
5Magnus TennskärUddevalla OK54:31+12:429:20
6Per BladLjungskile FK56:25+14:369:39
7Arne AlfredssonUddevalla OK1:07:22+25:3311:32

Lätt

770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar OlssonUddevalla OK5:216:56
2Annica HolmbergHerrestads AIF6:04+0:437:52
3Gustav BrochmannHerrestads AIF6:16+0:558:08
4Torgrim BrochmannHerrestads AIF6:20+0:598:13
5Tilia OlssonUddevalla OK8:58+3:3711:38
6Jack NilssonLjungskile FK9:36+4:1512:28
7Elmer LilleengHerrestads AIF9:58+4:3712:56
8Elmer LilleengHerrestads AIF10:21+5:0013:26
9Stella HagbergKlubblös18:20+12:5923:48
10Gustav BäckmanKlubblös18:25+13:0423:55
11Filippa BäckmanKlubblös18:50+13:2924:27
12Marie AntonssonUddevalla OK24:57+19:3632:24
Astrid LilleengHerrestads AIFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser