Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 1
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: söndag 27 november 2016

Långa

7 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel AttåsOK Tisaren54:457:06
2Gustav HindérOK Tisaren55:27+0:427:12
3Marcus JanssonGarphyttans IF55:32+0:477:12
4Jonas AnderssonOK Roxen56:07+1:227:17
5Olle JosarpFK Friskus-Varberg58:25+3:407:35
6Per EklöfOK Milan59:13+4:287:41
7Simon HedlundÄrla IF1:03:50+9:058:17
8Rickard OlssonTibro OK1:04:00+9:158:18
9Harald LarssonHagaby GOIF1:05:21+10:368:29
9Martin RegbornHagaby GOIF1:05:21+10:368:29
11Jakob WallenhammarHagaby GOIF1:05:26+10:418:29
12Viktor LarssonHagaby GOIF1:05:31+10:468:30
13Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:06:28+11:438:37
14Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:06:44+11:598:40
15Erik GrothKFUM Örebro OK1:06:45+12:008:40
16Mikael AnderssonStora Tuna IK SK1:14:46+20:019:42
Johan AronssonOK Tisarenej godkänd
Johannes ÄngHagaby GOIFej godkänd

Mellan (herrar)

5 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin FagerlundSol Tranås48:279:30
2Rasmus MöllerArboga OK48:42+0:159:32
3Nils AronssonOK Tisaren53:04+4:3710:24
4Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF53:46+5:1910:32
5Joacim DahlbergAlmby IK57:41+9:1411:18
6Mats CarlsvärdAlmby IK58:58+10:3111:33
7Melker ForsbergKFUM Örebro OK59:23+10:5611:38
7Jesper MelinGarphyttans IF59:23+10:5611:38
9Mikael AnderssonHagaby GOIF1:00:09+11:4211:47
10Lars-Åke WallOK Tisaren1:01:31+13:0412:03
11Michael WennblomHagaby GOIF1:02:02+13:3512:09
12Hans LibergOK Milan1:03:00+14:3312:21
13Håkan LibergOK Milan1:04:10+15:4312:34
14Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:08:07+19:4013:21
15Andreas MogrenOK Milan1:11:10+22:4313:57
16Mattias GustafssonIF Start1:19:20+30:5315:33
17Hans MandahlÖstra Almby FK1:19:45+31:1815:38
18Johannes GreenAlmby IK1:20:57+32:3015:52
Filip SöderlundOK Milanutgått
Noak SanderbergÅmåls OKutgått
Albin ArleboKFUM Örebro OKutgått
Per HåstlundAlmby IKutgått

Mellan (damer)

5 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin WinbladHagaby GOIF49:289:41
2Lovisa PerssonOK Tisaren49:36+0:089:43
3Josefin ErlandssonOK Milan52:48+3:2010:21
4Nina HallorOK Tisaren54:51+5:2310:45
5Lisa WesterbergOK Milan56:07+6:3911:00
6Benita HanssonHagaby GOIF59:30+10:0211:40
7Maria GustafssonHagaby GOIF1:07:19+17:5113:11
8Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:08:09+18:4113:21
9Sara JosarpFK Friskus-Varberg1:08:30+19:0213:25
10Ida OlssonHagaby GOIF1:18:03+28:3515:18
11Brigitta JanssonGarphyttans IF1:26:39+37:1116:59
Johanna NäslundAlmby IKutgått

Korta

3 300 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖhrnKFUM Örebro OK26:097:55
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK30:08+3:599:07
3Nils-olof BodinAlmby IK30:09+4:009:08
4Soifa FranzénAlmby IK30:44+4:359:18
5Anders RobertssonAlmby IK31:01+4:529:23
6Sofie KarlssonKFUM Örebro OK31:47+5:389:37
7Lars ChristensenOK Djerf31:49+5:409:38
8Anders LarssonAlmby IK32:47+6:389:56
9Jonas ÖhrnKFUM Örebro OK33:05+6:5610:01
10Per-Åke HullAlmby IK33:17+7:0810:05
11Susanne ErikssonKFUM Örebro OK33:41+7:3210:12
12Kurt ÅbergOK Tisaren34:18+8:0910:23
13Olof HalfvarsonAlmby IK34:40+8:3110:30
14Anton KruseKFUM Örebro OK34:44+8:3510:31
15Johan ThuressonAlmby IK35:04+8:5510:37
16Tobias BernGarphyttans IF36:20+10:1111:00
17Lena JanssonGarphyttans IF36:27+10:1811:02
18Birgitta GustafssonHagaby GOIF37:23+11:1411:19
19Sofia GreenAlmby IK37:50+11:4111:27
20Camilla KruseKFUM Örebro OK38:21+12:1211:37
21Lennart lundhOK Tisaren40:12+14:0312:10
22Peter ÖstlundOK Milan40:47+14:3812:21
23Henry VestergårdAlmby IK40:53+14:4412:23
24Marit ÄngHagaby GOIF41:40+15:3112:37
25Ellen AnderssonHagaby GOIF41:59+15:5012:43
26Karin DahlgrenHagaby GOIF42:20+16:1112:49
27Sofie BodinAlmby IK42:37+16:2812:54
28Karl-Göran WahlströmAlmby IK46:13+20:0414:00
29Stig AnderssonAlmby IK47:13+21:0414:18
30Elin JonhedKFUM Örebro OK48:34+22:2514:43
31Lars JonhedKFUM Örebro OK48:56+22:4714:49
32Stina BernGarphyttans IF49:57+23:4815:08
33Jörgen HolmströmOK Milan51:26+25:1715:35
34Tommy HaglundKFUM Örebro OK52:01+25:5215:45
35Inga HolmströmOK Milan52:05+25:5615:46
36Birgitta ArleboKFUM Örebro OK53:58+27:4916:21
37Anna GustafssonKFUM Örebro OK56:28+30:1917:06
38Arne YngströmHagaby GOIF58:32+32:2317:44
39Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:01:09+35:0018:31
40Stefan GreenAlmby IK1:03:25+37:1619:13
41Bengt RobertssonAlmby IK1:05:09+39:0019:44
42Ulf T. HallbergAlmby IK1:12:01+45:5221:49
43Kenneth HagströmOK Letstigen1:26:51+1:00:4226:19
44Yvonne HagströmOK Letstigen1:26:53+1:00:4426:19
Gunilla SandströmAlmby IKej godkänd
Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OKutgått

Enkla

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK18:117:34
2Jonatan GreenAlmby IK22:12+4:019:15
3Julia GustafssonKFUM Örebro OK26:10+7:5910:54
4Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK28:33+10:2211:53
5Britt-Marie ÅbergOK Tisaren36:38+18:2715:15
6Samuel ErikssonOK Letstigen39:07+20:5616:17
7Ella KruseKFUM Örebro OK44:24+26:1318:30
8Rasmus KruseKFUM Örebro OK46:52+28:4119:31
Fia AnderssonHagaby GOIFej godkänd
NN OK Djerfutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser