Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Valbo AIF:s nationella, förlängd medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Valbo AIF:s nationella, förlängd medel
Arrangörsorganisation: Valbo AIF
Datum: söndag 24 september 2017

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

D21

5 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena BacklundGävle OK49:239:33
2Sabina BäckOK Hammaren51:28+2:059:57
3Jenny BacklundGävle OK53:22+3:5910:19
4Christine SisellGävle OK53:44+4:2110:23
5Catherine WennbergHudiksvalls OK54:29+5:0610:32
6Lina FredrikssonKorsnäs IF OK54:47+5:2410:35
7Elin LindTierps SOK1:00:56+11:3311:47
8Anna BerggrenGävle OK1:19:26+30:0315:21

H21

5 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard HejdenbergGävle OK41:547:01
2Martin SundlöfGävle OK46:51+4:577:51
3Martin MeleckýStora Tuna OK47:15+5:217:55
4Jon ÅkessonForsa OK55:15+13:219:16
5Alfred LiljeströmGävle OK57:58+16:049:43
6Felix SilverGävle OK59:39+17:4510:00
7Isak BerggrenGävle OK1:01:14+19:2010:16
8Eric HallnerOckelbo OK1:01:30+19:3610:19
Dan NorinGävle OKej start
Nils GumaeliusWaxholms OKej start

D16

4 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LiljeGävle OK46:0310:08
2Agnes MalmgrenOckelbo OK54:48+8:4512:04
3Johanna OlssonOckelbo OK58:26+12:2312:52
4Linnea PerssonValbo AIF1:00:20+14:1713:17
5Julia NäslundOK Hammaren1:01:16+15:1313:29
6Cornelia IvarssonOK Hammaren1:02:07+16:0413:40

H16

4 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David BjörkValbo AIF41:099:03
2Daniel StåhlJärbo OK45:25+4:1610:00
Noa StenälvValbo AIFej godkänd

H16 Kort

3 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik FlodmanOK Hammaren45:0313:36

D14

3 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba OttossonGävle OK29:559:02
2Moa BirkebækStora Tuna OK34:10+4:1510:19
3Sara ÅbomGävle OK34:40+4:4510:28
4Lovisa MasesStora Tuna OK51:49+21:5415:39
5Mathilda KarlssonValbo AIF59:24+29:2917:56
6Elise EdlerOK Hammaren1:13:53+43:5822:19
Linnea FridolfssonStora Tuna OKej godkänd
Lina HällstenStora Tuna OKej start

H14

3 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob CarlssonStora Tuna OK38:0511:30
2Albin MalmgrenOckelbo OK41:17+3:1212:28
3Henrik NorgrenStora Tuna OK44:02+5:5713:18
4Hjalmar WennbergHudiksvalls OK45:22+7:1713:42
5Rasmus SöderbergGävle OK46:59+8:5414:11
6Jakob OlssonOckelbo OK53:51+15:4616:16
7Helmer JöhnemarkStora Tuna OK1:01:38+23:3318:37
8Erik FredrikssonStora Tuna OK1:02:56+24:5119:00
9Loke HolmgrenOK Hammaren1:05:22+27:1719:44
Albin BjörkOK Hammarenej godkänd
Melvin FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Joel OwénValbo AIFej start

D12

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Enni LundbergOK Kåre25:5010:17
2Karolina SunnanhagenStora Tuna OK26:36+0:4610:35
3Ebba FlodmanOK Hammaren27:31+1:4110:57
4Nora NordlundOK Kåre29:34+3:4411:46
5Ester SimonenStora Tuna OK34:36+8:4613:47
6Elma WikströmOK Hammaren35:26+9:3614:07
7Linnéa WestlinValbo AIF43:34+17:4417:21
Signe WikstenGävle OKej start
Ella FridolfssonStora Tuna OKej start

H12

2 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas SöderbergGävle OK24:059:35
2Elias HällstenStora Tuna OK24:26+0:219:44
3Anton EngstrandStorviks IF24:29+0:249:45
4Axel HejdenbergGävle OK27:38+3:3311:00
5Vigor KjellmanStorviks IF30:13+6:0812:02
6Max AlfredssonGävle OK34:14+10:0913:38
7Alfred JeppssonOK Hammaren35:51+11:4614:16
8Axel ErikssonStora Tuna OK36:59+12:5414:44
9Ivar StenälvValbo AIF40:30+16:2516:08
10Leo WikströmOK Hammaren42:30+18:2516:55
11Oskar BjörkOK Hammaren47:54+23:4919:05
Isak BjörkOK Hammarenej godkänd
Neo SelbherrValbo AIFej godkänd
Gustav LjunggrenOK Hammarenej start

D10

2 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MasesStora Tuna OK12:446:09
2Nilla EnquistOK Hammaren14:40+1:567:05
3Maja MaxénStora Tuna OK17:53+5:098:38
4Hennie LöfgrenStora Tuna OK19:47+7:039:33
5Alma WestlinValbo AIF21:34+8:5010:25
6Vera JeppssonOK Hammaren24:29+11:4511:49
Agnes HedlöfStora Tuna OKej godkänd
Iris WikströmOK Hammarenej start
Tess StrandOK Hammarenej start
Stina Bredin  LindholmOK Hammarenej start

H10

2 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan AlfredssonGävle OK11:355:35
2Ted LagerströmAttunda OK11:37+0:025:36
3Adam EngstrandStorviks IF12:18+0:435:56
4Wilmer WennbergHudiksvalls OK12:58+1:236:15
5Arvid KjellmanStorviks IF16:50+5:158:07
6Sigvid BarthValbo AIF21:14+9:3910:15
7Viktor KullmanStora Tuna OK22:02+10:2710:38
8Axel SvenskOK Hammaren23:58+12:2311:34

H35

5 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas NorlingOK Ödmården49:168:59
2Jonatan SöderbergGävle OK58:29+9:1310:40

H40

5 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1U Tomas LöfgrenStora Tuna OK38:397:03
2Mattias EklundOckelbo OK50:15+11:369:10
3Dan HörnellOK Linné57:27+18:4810:29
4Daniel RejmentOK Linné1:03:17+24:3811:32
Johan LundbergOK Kåreej start
Martin ForsslundGävle OKej start

D45

3 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina LiljeGävle OK49:0312:38
Ulrika SilverGävle OKej start
Linda OxelKungälvs OKej start

H45

5 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK42:107:41
2Per-Anders OlssonOckelbo OK43:50+1:407:59
3Mikael IngelssonOckelbo OK44:01+1:518:01
4Fredrik WikstenGävle OK46:58+4:488:34
5Henrik BjörkOK Hammaren48:55+6:458:55
6Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK49:44+7:349:04
7Magnus FlodmanOK Hammaren55:06+12:5610:03
8Sven PerssonÅrsunda IF56:14+14:0410:15
9Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK56:17+14:0710:16
10Jonas HolmgrenOK Hammaren57:08+14:5810:25
11Anders BygrenGävle OK57:44+15:3410:32
12Jonas NäslundOK Hammaren1:10:29+28:1912:51
Stefan GunnarssonHudiksvalls OKej godkänd

D50

3 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cathrine JohanssonTierps SOK46:3011:59
2Anna AlbinssonIFK Mora OK1:13:26+26:5618:55
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKej start
Laila IngelssonOK Hammarenej start

D55

3 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia GustafssonOK Kåre57:3314:49
2Carina HolmbergOK Hammaren57:52+0:1914:54
Monika LarssonSkarpnäcks OLej godkänd

H55

4 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harry HietanenGävle OK42:488:49
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL49:58+7:1010:18
3Kjell BomanSöderhamns OK51:45+8:5710:40
4Sören CallebergSöderhamns OK52:20+9:3210:47
5Björn AlbinssonIFK Mora OK53:54+11:0611:06
6Mats KarlssonOK Ödmården1:01:40+18:5212:42
Erik AnderssonVallsta SKej start
Peter HanssonSundsvalls OKej start

H60

4 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola JohanssonGävle OK53:3711:03
2Tommy ÖstLjusdals OK1:00:26+6:4912:27
Per-Olov JemtOK Hammarenej start

H65

3 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell JanssonLånghundra IF47:2312:16
2Tommy HöglundLånghundra IF1:05:24+18:0116:56
Ivan SöderqvistLjusdals OKej godkänd

D70

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lillemor ForsbergGävle OK51:1219:14
2Elke WilkeTierps SOK56:58+5:4621:24
Inger BorgOckelbo OKej godkänd

H70

3 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Olof BorgOckelbo OK45:1111:42
2Torbjörn TirénHellas Orientering47:04+1:5312:11
3Åke HöglundTimrå SOK50:30+5:1913:04
4Jan Olov JonssonTierps SOK53:46+8:3513:55
5Ulf SkogtjärnOK Linné1:00:14+15:0315:36
6Anders EdlingOK Linné1:07:33+22:2217:30
7Mats TörngrenOK Linné1:20:48+35:3720:55
Gunnar BengtssonSundsvalls OKej godkänd
Kurt AnderssonStorviks IFej start

H80

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf KrohnHudiksvalls OK50:4019:02
2Olle OlofssonStorviks IF53:33+2:5320:07
Stig BerggrenÅrsunda IFej start

Inskolning

1 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Isa-Li BarthValbo AIFfullföljt
Simon BjörkOK Hammarenfullföljt
Levi BorgGävle OKfullföljt
Neo BorgGävle OKfullföljt
Egil BrodénLeksands OKfullföljt
Malte FridellKorsnäs IF OKfullföljt
Selma KaskOK Linnéfullföljt
Wilmer IngelssonOckelbo OKej godkänd

U1

1 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker MattssonValbo AIF18:0311:12
2Melker KjellmanStorviks IF20:30+2:2712:43
3Hanna JernbergGävle OK27:48+9:4517:16

U2

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam BergefurTierps SOK22:2010:47
2Victor BjörnssonValbo AIF40:55+18:3519:45
3Linnea HolmbergValbo AIF54:23+32:0326:16
Maja OwénValbo AIFej start

Öppen motion 1

2 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik BorgelinKlubblös18:148:48
2Lennarth KarlssonValbo AIF23:44+5:3011:27

Öppen motion 3

2 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela SelbherrValbo AIF39:0215:33
2Agneta JonzonSöderhamns OK41:42+2:4016:36
3Ingvar JohanssonOK Rodhen44:24+5:2217:41
4Alma JöhnemarkStora Tuna OK48:45+9:4319:25
5Per WistedtTierps SOK50:32+11:3020:07
6Ann-Margret PerssonGävle OK1:08:16+29:1427:11
7Pernilla LorentzKlubblös1:20:57+41:5532:15
Jenny BorgGävle OKej godkänd

Öppen motion 5

3 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena NordlundDomnarvets GOIF35:1110:37
2Lars-Erik EnquistOK Hammaren47:55+12:4414:28
3Ellen WikstenGävle OK55:30+20:1916:46
4Karin LindTierps SOK56:42+21:3117:07
5Andreas J. WikströmOK Hammaren57:40+22:2917:25
6Lena ÅbomGävle OK1:04:35+29:2419:30
7Helena LiljeströmGävle OK1:06:34+31:2320:06
8Henrik  SvenskOK Hammaren1:07:25+32:1420:22
9Andreas SelbherrValbo AIF1:11:26+36:1521:34
10Eva FredrikssonKorsnäs IF OK1:17:45+42:3423:29
11Maria EnquistOK Hammaren1:24:01+48:5025:22
12Irma FredrikssonKorsnäs IF OK1:49:33+1:14:2233:05
Carl JanssonGävle OKej godkänd
Malin HillKorsnäs IF OKej godkänd
Emma SmidingGävle OKej start

Öppen motion 7

3 490 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia BirkebaekStora Tuna OK31:248:59
2Petter LindbergOK Linné31:52+0:289:07
3Johanna MaxénStora Tuna OK32:34+1:109:19
4Svend Erik MathiassenOK Linné32:56+1:329:26
5Mattias BorgGävle OK37:30+6:0610:44
6Lars DahlqvistStorviks IF37:48+6:2410:49
7Lena MasesStora Tuna OK38:56+7:3211:09
8Karin JohanssonOK Hammaren40:05+8:4111:29
9Lars-Erik LiljeströmGävle OK44:29+13:0512:44
10Louise Jeppsson WulffOK Hammaren45:18+13:5412:58
11Tomas FalkValbo AIF46:43+15:1913:23
12Katarina BabanStorviks IF46:47+15:2313:24
13Magnus JeppssonOK Hammaren48:31+17:0713:54
14Anna-Lena TynongGävle OK49:48+18:2414:16
15Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK1:15:43+44:1921:41
16Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:19:14+47:5022:42
Magnus MejyrGävle OKej godkänd
Ingvar SöderkvistSöderhamns OKej godkänd

Öppen motion 8

4 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus KullmanStora Tuna OK35:147:25
2Lena KaskOK Linné59:52+24:3812:36
3Anna KaskOK Linné1:06:26+31:1213:59
Anders LarssonOK Hammarenej godkänd

Öppen motion 9

5 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SvedbergGävle OK48:278:07
2Erik DahlqvistStorviks IF53:55+5:289:02
3Martin KrajcovicKlubblös1:24:04+35:3714:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser