Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VärmlandSerien MTBO, deltävling 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VärmlandSerien MTBO, deltävling 8
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: måndag 5 september 2016

Damer 4 km

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann-Sofie HultsvedOK Tyr38:52
2Melizza StrandgårdKils OK1:04:58+26:06

Damer 5 km

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida HyvönenOK Tyr29:44
2Ann HyvönenSkattkärrs SOK32:23+2:39
3Elisabeth ÖströmOK Tyr34:52+5:08
4Tone HollowellOK Tyr35:22+5:38
5Karin MoodOK Tyr44:25+14:41
6Linda SiggessonOK Tyr46:19+16:35
7Ingrid KensbyOK Tyr55:09+25:25
8Carina JohanssonSkattkärrs SOK59:13+29:29
Monica DjurbergOK Tyrej godkänd

Damer 8 km

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin LundgrenOK Tyr43:06
2Marie AlfredssonOK Tyr44:32+1:26
3Evelina ÖströmOK Tyr53:53+10:47
4Eva-Lisa AnderssonOK Tyr59:58+16:52
5Helen SvenssonKristinehamns OK1:10:29+27:23
6Maria MarinopoulouOK Tyr1:18:33+35:27

Herrar 4 km

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak HomgårdKils OK50:34
2Joel HolmgårdKils OK1:00:59+10:25

Herrar 5 km

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan SiggessonOK Tyr29:27
2Markus AnderssonOK Tyr34:44+5:17
3Kenneth AxelssonOK Tyr50:38+21:11

Herrar 8 km

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas NordlanderOK Tyr33:19
2Lars-Håkan BengtssonOK Tyr35:02+1:43
3Stefan WennbergSkattkärrs SOK37:49+4:30
4Jan HanssonOK Djerf39:45+6:26
5Leif CelanderKristinehamns OK39:50+6:31
6Jonas BergenfurSkattkärrs SOK41:20+8:01
7Jens ÖströmOK Tyr41:23+8:04
8Peter GustavssonTeam Outdoorexperten41:39+8:20
9Ulf MellerdalKils OK43:47+10:28
10Lars PonténIF Tor46:36+13:17
11Lars-Ola WesterlundLustens OK46:52+13:33
12Olov ÖströmOK Tyr46:56+13:37
13Robert AmbjörnssonOK Tyr48:38+15:19
14Peter CarlbergKils OK50:56+17:37
15Patrik NyströmKristinehamns OK51:16+17:57
16Martin WästerlindOK Tyr52:50+19:31
17Mats KensbyOK Tyr53:24+20:05
18Lars HolmgårdKils OK53:34+20:15
19Tom HollowellOK Tyr55:53+22:34
20Lars LönnbergKristinehamns OK56:02+22:43
21Pär EricssonKristinehamns OK59:29+26:10
22Kalle DalheimerIK Vikings OK59:56+26:37
23Leif SalinOK Tyr1:02:20+29:01
Lars AnderssonOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser