Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Avesta OK:s 3-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Avesta OK:s 3-dagars
Arrangörsorganisation: Avesta OK
Datum: tisdag 6 september 2016 - lördag 24 september 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D16

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia WannerAvesta OK21:337:08
2Hanna ErikssonNorbergs OK31:41+10:0810:29
Tindra JernströmAvesta OKej start

H16

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlie EliassonDalaportens OL23:297:46
Niklas EvaldssonIFK Hedemora OKej start

D14

3 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My BlixtAvesta OK35:4411:49
2Frida AnderssonNorbergs OK39:44+4:0013:09
3Sofie EhnbergSala OK52:31+16:4717:23
Stina NilssonDalaportens OLej start
Tilda BorgströmAvesta OKej start

H14

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus LindbergAvesta OK19:576:36
2Erik NilssonDalaportens OL23:42+3:457:50
3Linus JernströmAvesta OK28:26+8:299:24
4Ludvig BylundFagersta OK30:07+10:109:58
5Ossian KihlströmDalaportens OL38:17+18:2012:40

D12

2 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv NorbergAvesta OK18:107:02
2Karolina AnderssonDalaportens OL18:32+0:227:11
3Saga MattssonDalaportens OL19:37+1:277:36
4Emma EhrinIFK Hedemora OK21:39+3:298:23
5Hedda BorgströmAvesta OK23:57+5:479:16
6Felicia EliassonDalaportens OL29:30+11:2011:26
7Anja MickelsonAvesta OK33:33+15:2313:00
8Linnea EhnbergSala OK39:27+21:1715:17
9Alice NykvistAvesta OK1:07:52+49:4226:18
10Tilde BlixtAvesta OK1:09:51+51:4127:04
Thea KaronenIFK Hedemora OKej start

H12

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas WannerAvesta OK19:437:02
2Arvid ErikssonNorbergs OK24:12+4:298:38
3Daniel LindDalaportens OL26:00+6:179:17
4Linus FolkjernDalaportens OL31:44+12:0111:20
Sigge IgelströmIFK Hedemora OKej godkänd

D10

2 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa BylundFagersta OK17:178:16
2Elsa NilssonDalaportens OL20:35+3:189:50
3Signe FolkjernDalaportens OL21:02+3:4510:03
4Nellie EliassonDalaportens OL24:57+7:4011:56
5Amanda LindDalaportens OL27:07+9:5012:58
6Emilia LindDalaportens OL32:32+15:1515:33
7Meja KihlströmDalaportens OL34:32+17:1516:31
8Ella NykvistAvesta OK42:14+24:5720:12

H10

2 090 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Oscar KaronenIFK Hedemora OKej start

Inskolning

1 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emelina CarlssonIFK Hedemora OKfullföljt
Teo KihlströmDalaportens OLfullföljt
Olle StinessenDalaportens OLfullföljt

U1

1 530 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malva EnlundSala OK14:049:11
2Signe WinqvistNorbergs OK14:18+0:149:20
3Embla NäsbomVästerfärnebo AIK15:18+1:1410:00
4Jerry LarssonVästerfärnebo AIK16:09+2:0510:33
5Elis NäsbomVästerfärnebo AIK16:12+2:0810:35
6Vilgot EngströmDalaportens OL17:16+3:1211:17
7Linnea BlixtAvesta OK17:24+3:2011:22
8Ture JohanssonDalaportens OL18:40+4:3612:12
9Folke JernbergAvesta OK18:50+4:4612:18
10Thea HållDalaportens OL18:55+4:5112:21
11Daria LesivDalaportens OL19:32+5:2812:46
12Tilly EliasesDalaportens OL19:45+5:4112:54
13Wilma LarssonSala OK19:52+5:4812:59
14Linus VegaIFK Hedemora OK20:33+6:2913:25
15Casper HållDalaportens OL22:50+8:4614:55
16Olle BersanDalaportens OL23:17+9:1315:13
Freja EkebergAvesta OKej start
Lucas EliasesDalaportens OLej start

U2

2 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester JohanssonDalaportens OL18:578:58
2Calle BengtssonSala OK19:47+0:509:22
3Hugo BolanderSala OK19:54+0:579:25
4Cornelia CarlsonIFK Hedemora OK23:56+4:5911:20
5Oskar EngströmDalaportens OL25:36+6:3912:07
6Johannes LövgrenSala OK28:11+9:1413:21
7Oliver SillénSala OK28:13+9:1613:22
8Elsa EkebergAvesta OK29:48+10:5114:07
9Ängla MartinAvesta OK30:48+11:5114:35
10Kasper AmnéusDalaportens OL31:56+12:5915:08
11Kevin AmnéusDalaportens OL31:58+13:0115:09
12Signe JernbergAvesta OK34:11+15:1416:12
Isak StinessenDalaportens OLej start
August AlménAvesta OKej start
Svea BorgströmAvesta OKej start
Mira-Li ErikssonAvesta OKej start

U3

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian LarssonVästerfärnebo AIK22:048:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser