Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Västerbottens 3-dagars etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Västerbottens 3-dagars etapp 3
Arrangörsorganisation: Stöcksjö IS
Datum: måndag 6 juni 2011

D21 Elit

4 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin AnderssonOK Nolaskogsarna40:048:42
2Stina AbramssonIFK Umeå40:13+0:098:44
3Lina GustafssonVittjärvs IK40:51+0:478:52
4Emma IsakssonOK Linné41:46+1:429:04
5Anna HolmgrenIFK Umeå42:22+2:189:12
6Elin VedinSundsvalls OK43:58+3:549:33
7Helena ForsbergSkogslöparna44:33+4:299:41
8Elisabeth FriesUmeå OK45:24+5:209:52
9Camilla SjöbergIFK Umeå46:35+6:3110:07
10Sara TimnerSundsvalls OK47:44+7:4010:22
11Susanne RutqvistIFK Umeå51:54+11:5011:16
12Kajsa DahlbergIFK Umeå52:03+11:5911:18
13Ann-Sofie KarlssonÅrsunda IF52:33+12:2911:25
14Malin PilvingeSkogslöparna57:20+17:1612:27
Åsa LindqvistUmeå OKej start

H21 Elit

5 790 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna35:306:07
2Fredrik ÅhmanIFK Umeå36:53+1:236:22
3Anders BennitzOK Renen37:37+2:076:29
4Jakob NilssonIFK Umeå37:55+2:256:32
5Henrik PilvingeSkogslöparna39:22+3:526:47
6Patrik SvedbergGävle OK39:29+3:596:49
7Johan SvedeliusIFK Umeå39:42+4:126:51
8Tobias EliassonSundsvalls OK40:38+5:087:01
9Stefan SjölundSkogslöparna43:07+7:377:26
10Oskar ForsbergSkogslöparna43:44+8:147:33
11Niklas MannbergHögåkers OK51:14+15:448:50
12Olof SundinSkogslöparna53:20+17:509:12
13Simon NilssonUmeå OK55:13+19:439:32
14Christian SpoerryUmeå OK1:06:22+30:5211:27
Simon WallerOK Vargenej start
Mikael LindmarkIFK Kirunaej start
Jon AnderssonIFK Umeåej start

H20 Elit

4 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes LundströmSkellefteå OK41:429:03
2Per SundholmOK Nolaskogsarna45:42+4:009:56
3Carl HolmgrenBergnäsets AIK53:32+11:5011:38
4Jonas SundellUmeå OK1:09:22+27:4015:04
5Isak LundgrenUmeå OK1:17:06+35:2416:45
Johan KorsmanUmeå OKej godkänd
Niklas HenrikssonGammelstads IFej godkänd

D18 Elit

3 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna NäslundOK Nolaskogsarna35:5510:01
2Evelina WickbomVittjärvs IK37:09+1:1410:22
3Tina SelinHägglunds IoFK38:12+2:1710:40
4Agnes Leffler-RosendahlOK Renen42:09+6:1411:46
5Sofia NilssonUmeå OK43:15+7:2012:04
6Andrea WickbomVittjärvs IK44:29+8:3412:25
7Josefine TuoremaaVittjärvs IK49:21+13:2613:47

H18 Elit

4 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna29:237:01
2JOAR SVARTHOLMGammelstads IF32:18+2:557:43
3William ErikssonHögåkers OK32:55+3:327:52
4Jonas LarsonBergnäsets AIK33:44+4:218:04
5Olov JohanssonUmeå OK36:40+7:178:46
6Filip SalénOK Renen38:18+8:559:09
7Victor HenrikssonSeskarö IF38:38+9:159:14
8Isak ForsbergHögåkers OK54:18+24:5512:59
9Emil NilssonUmeå OK55:54+26:3113:22
Simon AnderssonOK Rodhenej start
Erik MagnussonOK Nolaskogsarnaej start
Matthias ReinerOK Hammarenej start

D21

3 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara NordbrandtIFK Umeå38:2910:44
2Anna HallménUmeå OK39:10+0:4110:56
3Sanna RönnlundUmeå OK44:50+6:2112:31
4Johanna SellingUmeå OK45:27+6:5812:41
5Fanny LinderborgSkellefteå OK59:20+20:5116:34
6Lucie VlaznaHagaby GOIF1:05:08+26:3918:11
Pernilla LarssonGammelstads IFej start

H21

4 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan FjällstedtUmedalens IF43:409:47
2Liang ZhiyongUmeå OK1:45:40+1:02:0023:41

H18

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov BybergVittjärvs IK1:02:3817:32
Truls SvenningssonUmeå OKej start

D16

3 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina RönnlundStöcksjö IS27:477:30
2Ellen SjögrenSundsvalls OK29:09+1:227:52
3Isabel SalénOK Renen29:19+1:327:55
4Stina NilssonUmeå OK30:00+2:138:06
5Susanne NilssonOK Renen30:34+2:478:15
6Hanna ÖbergPiteå IF31:00+3:138:22
7Johanna SjölundSundsvalls OK31:24+3:378:29
8Sigrid HolmgrenOK Renen32:30+4:438:47
9Stina MagnussonOK Nolaskogsarna33:14+5:278:58
10Lisa AnderssonVännäs OK34:37+6:509:21
11Hanna GeorgssonVännäs OK36:01+8:149:44
12Viktoria ErikssonPiteå IF37:50+10:0310:13
13Ida NordlundPiteå IF38:47+11:0010:28
14Esmeralda SvenningssonUmeå OK47:37+19:5012:52
15Emma GraasOK Linné48:11+20:2413:01
Lina ÅhlundOK Nolaskogsarnaej start

H16

3 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ÖgrenBergnäsets AIK26:467:14
2Henrik JohanssonUmeå OK28:17+1:317:38
3William NilssonOK Södertörn28:37+1:517:44
4Oscar WestinVittjärvs IK30:59+4:138:22
5Marcus WiklanderHögåkers OK31:28+4:428:30
6Peter NilssonRobertsfors IK31:54+5:088:37
7Alexander NilssonOK Södertörn32:22+5:368:44
8Anton NilssonUmeå OK37:22+10:3610:05
9Martin VikdahlUmeå OK59:09+32:2315:59
Magnus FriesUmeå OKej start

D16 Kort

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Linnéa EmlénVittjärvs IKej godkänd

D14

3 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara YngvessonRobertsfors IK29:259:34
2Vega LaudonVännäs OK30:04+0:399:47
3Elin NordlundPiteå IF30:25+1:009:54
4Tove NorénVännäs OK33:13+3:4810:49
5Freja VredinIFK Umeå39:59+10:3413:01
6Linnea VikdahlUmeå OK41:56+12:3113:39
7Moa JohanssonVännäs OK42:00+12:3513:40
8Signe Leffler-RosendahlOK Renen42:33+13:0813:51

H14

3 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils HenrikssonSeskarö IF24:177:54
2Kalle HenrikssonGammelstads IF24:35+0:188:00
3Johan BonnedahlUmeå OK26:03+1:468:29
4Alexander HörnquistHägglunds IoFK26:41+2:248:41
5Linus ErikssonRobertsfors IK27:01+2:448:48
6Anton ErikssonUmeå OK27:19+3:028:53
7Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna27:37+3:208:59
8Rasmus WickbomVittjärvs IK28:00+3:439:07
9Robin SalénOK Renen28:06+3:499:09
10Erik BjörkmanUmeå OK28:39+4:229:19
11Carl SchogsterUmeå OK29:04+4:479:28
12Olof LundgrenUmeå OK30:05+5:489:47
13Nils LindgrenHögåkers OK31:55+7:3810:23
14Simon ErikssonUmeå OK31:57+7:4010:24
15Henrik NygrenHögåkers OK1:12:09+47:5223:30
16Didrik NylènHögåkers OK1:15:25+51:0824:33

D14 Kort

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida BacklundVännäs OK38:3814:51

H14 Kort

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SelinHägglunds IoFK48:3318:40

D12

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinVittjärvs IK21:478:22
2Lydia JohanssonUmeå OK25:22+3:359:45
3Maja PeterssonOK Nolaskogsarna25:34+3:479:50
4Jenny WegebroUmeå OK26:36+4:4910:13
5Alma LaudonVännäs OK27:40+5:5310:38
6Ida GeorgssonVännäs OK28:43+6:5611:02
7Jonna LundbäckJärfälla OK29:21+7:3411:17
8Emilia ErikssonRobertsfors IK29:42+7:5511:25
9Lovisa ManniUmedalens IF29:59+8:1211:31
10Emma HanssonHögåkers OK33:44+11:5712:58
11Beatrice HörnquistHägglunds IoFK34:55+13:0813:25
12Kristina FridmanVännäs OK45:19+23:3217:25
13Else HolmgrenBergnäsets AIK45:53+24:0617:38

H12

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BjörnuddVännäs OK20:578:03
2Erik KärrlanderUmedalens IF23:11+2:148:55
3Albin EmlénVittjärvs IK24:34+3:379:26
4Emil HornlidenUmedalens IF26:29+5:3210:11
5Albin NorénPiteå IF29:40+8:4311:24
6Per SparresäterUmedalens IF31:04+10:0711:56

D10

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena NilssonHögåkers OK13:386:40
2Elsa FriborgVännäs OK1:07:10+53:3232:55

H10

2 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas KärrlanderUmedalens IF18:068:52
2Johan LundbäckJärfälla OK18:11+0:058:54
3Joel NorénVännäs OK44:43+26:3721:55
Oskar LundgrenVittjärvs IKej godkänd

D35

3 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktoria ÖbergPiteå IF53:1014:53
Linnéa BybergVittjärvs IKej godkänd

H35

4 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas ÖbergI 19 IF39:468:54
2Christian BiglerUmeå OK42:51+3:059:36
3Andreas LundholmUmeå OK42:55+3:099:37
4Rickard BerglundVittjärvs IK1:51:05+1:11:1924:54
Martin SundqvistUmeå OKej start

D40

3 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Karin NilssonUmeå OK34:319:40
2Ann-Sofie JohanssonUmeå OK36:08+1:3710:07
3Annika VikdahlUmeå OK39:56+5:2511:11
4Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna40:38+6:0711:22
5Annika ManniUmedalens IF47:22+12:5113:16
6Anneli WickbomVittjärvs IK54:31+20:0015:16
7Marita SöderlindHägglunds IoFK56:23+21:5215:47
Carin EmlénVittjärvs IKej start
Anna-Lena LindströmSundsvalls OKej start

H40

4 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune LindströmSundsvalls OK34:238:13
2Mats LundbäckJärfälla OK34:39+0:168:17
3Sören PeterssonOK Nolaskogsarna40:22+5:599:39
4Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna43:00+8:3710:17
5Stefan KärrlanderUmedalens IF44:09+9:4610:33
6Mattias LundgrenVittjärvs IK52:38+18:1512:35
7Bert ErikssonUmeå OK52:50+18:2712:38
8Thomas BjörnuddVännäs OK55:34+21:1113:17
Stefan NilssonHögåkers OKej start

D45

3 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena LundstenVittjärvs IK43:5914:30
2Agneta BergelinBergnäsets AIK49:45+5:4616:25
3Eva LefflerOK Renen54:42+10:4318:03
4Helena LindströmVittjärvs IK55:16+11:1718:14
5Gabriela EgerupUmeå OK56:56+12:5718:47
6Maria VredinIFK Umeå1:28:55+44:5629:20

H45

3 910 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter WestinVittjärvs IK26:346:47
2Per MagnussonOK Nolaskogsarna28:06+1:327:11
3Marcus ErikssonVK Uvarna28:18+1:447:14
4Frans WickbomI 19 IF34:10+7:368:44
5Mikael YngvessonRobertsfors IK35:41+9:079:07
6Johan SköldJärfälla OK36:36+10:029:21
7Roger KarlssonUmeå OK36:42+10:089:23
8Christer MikaelssonHusums IF OK38:27+11:539:50
9Peter AnderssonKramfors-Alliansen38:37+12:039:52
10Anders E JohanssonUmeå OK41:02+14:2810:29
11Krister RosendahlOK Renen41:04+14:3010:30
12Christer VredinIFK Umeå41:25+14:5110:35
13Jonas FridmanVännäs OK46:28+19:5411:53
14Björn LundstenVittjärvs IK53:56+27:2213:47
15Hjalmar LaudonVännäs OK56:07+29:3314:21
Anders KarlssonÅrsunda IFej godkänd
Pär NorénVännäs OKej start

D50

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela JohanssonUmeå OK37:0712:14
2Tina PetersonIFK Umeå40:26+3:1913:20
3Vivianne EdblomHägglunds IoFK1:05:04+27:5721:28
Marita WiknerHögåkers OKej start

H50

3 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom KorsmanUmeå OK30:018:23
2Fredrik SalénOK Renen31:24+1:238:46
3Lennart StrandbergSkogslöparna31:52+1:518:54
4Anders FriesUmeå OK32:57+2:569:12
5Richard HolmgrenBergnäsets AIK33:39+3:389:23
6Johan WiknerHögåkers OK33:40+3:399:24
7Inge NilssonUmeå OK35:36+5:359:56
Clas FriesUmeå OKej godkänd
Hans-Erik CarlborgIFK Umeåej start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Björn JohanssonUmeå OKej start

D55

3 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt KarlssonUmeå OK37:5612:31
Ulla Britt SundinSkogslöparnaej godkänd

H55

3 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan LindgrenHögåkers OK32:098:58
2Rolf EmlénVittjärvs IK32:27+0:189:03
3Mats SandewallUmeå OK35:31+3:229:55
4Tjelvar OtterbjörkUmeå OK39:38+7:2911:04
5Björn SandströmUmeå OK43:06+10:5712:02
6Eero NiemiSkogslöparna45:52+13:4312:48
7Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna46:18+14:0912:55
8Tore NäsströmSkogslöparna56:40+24:3115:49
Tomas LundströmSkellefteå OKej godkänd
Lennart KarlssonUmeå OKej godkänd

D60

2 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena StenbergIFK Umeå38:0014:40
2Lena TimnerUmeå OK45:13+7:1317:27
3Lena LindmarkRobertsfors IK1:00:18+22:1823:16

H60

3 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn YttergrenTegs SK33:259:21
2Kjell SandströmBodens BK34:40+1:159:42
3Bernt StenbergIFK Umeå35:05+1:409:49
4Matts EngvallBodens BK36:08+2:4310:07
5Eje AnderssonBodens BK37:46+4:2110:34
6Per SundinSkogslöparna40:00+6:3511:12
6Gunnar TigerUmeå OK40:00+6:3511:12
8Tommy NilbrinkUmeå OK40:37+7:1211:22
9Ove VesterbergLycksele IF40:53+7:2811:27
10Bertil JonassonUmeå OK41:56+8:3111:44
11Mats KlingvallUmeå OK45:09+11:4412:38
12Bo PerssonHusums IF OK47:11+13:4613:12
13Robert SvartholmGammelstads IF48:05+14:4013:28
14Christer WahlbergIFK Umeå48:30+15:0513:35
15Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna52:04+18:3914:35
Lennart ForsbergUmeå OKej start
Gunnar JohanssonHögåkers OKej start
Karl-Henrik LindmarkRobertsfors IKej start

H65

3 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny LagerskogArvidsjaurs OK30:5310:11
2Kjell HemmyrTegs SK33:03+2:1010:54
3Kjell MörtbergBodens BK35:10+4:1711:36
4Daniel AnderssonUmeå OK54:50+23:5718:05
5Hardy PaulssonUmeå OK1:09:12+38:1922:50
Christer LundinOK Renenej start

D70

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF35:1913:50
2Gudrun KlavenessVittjärvs IK38:39+3:2015:09
3Britt BöleniusOK Branten44:09+8:5017:18
4Berit LindgrenSkellefteå OK44:37+9:1817:29
5Anne-Marie Byström 45:45+10:2617:56

H70

2 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran BergSundsvalls OK34:5911:51
2Sten ErikssonOK Branten42:29+7:3014:24
3Bernt BöleniusOK Branten51:51+16:5217:34
4Håkan EkblomUmeå OK52:24+17:2517:45
5Tord RenströmUmeå OK57:33+22:3419:30
Bernt LindgrenSkellefteå OKej godkänd
Göran EnqvistSkellefteå OKej godkänd

H75

2 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thorsten JohanssonLångvikens OK37:5512:51
2Birger ByströmSidensjö IK1:02:45+24:5021:16
3Gunnar TimnerUmeå OK1:10:02+32:0723:44
4Sven-Erik LundgrenUmeå OK1:12:23+34:2824:32
5Jan-Erik HolmstedtSkellefteå OK1:15:52+37:5725:43
Ola ÖdlingHusums IF OKej start
Olle NordzellHögåkers OKej start
Tage LundmarkRönnskär Railcare IFej start

Inskolning

1 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Manfred AlalehtoUmedalens IFfullföljt
Jakob BastUmedalens IFfullföljt
Jonna BastUmedalens IFfullföljt
David BjörkmanUmeå OKfullföljt
Clara ErikssonRobertsfors IKfullföljt
Jakob ErikssonUmedalens IFfullföljt
Alexander HörnquistHägglunds IoFKfullföljt
Frida LindmarkRobertsfors IKfullföljt
Stina LindmarkRobertsfors IKfullföljt
Alma LundgrenStöcksjö ISfullföljt
August LundgrenStöcksjö ISfullföljt
Evelina NilssonHögåkers OKfullföljt
Emilia WickbomVittjärvs IKfullföljt
Nelly Ågren WestinUmedalens IFfullföljt
Lova HornlidenUmedalens IFej start

U1

2 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HanssonHögåkers OK23:1111:21
2Mårten ErikssonUmedalens IF23:13+0:0211:22
3Judith SjöströmVännäs OK23:32+0:2111:32
4Ester LaudonVännäs OK36:34+13:2317:55

U2

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob NilssonUmeå OK32:5512:22

Öppen motion 1

2 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nadja AnderssonStöcksjö IS-3:41:47-1:23:22
2Sabina BerakiUmeå OK32:21+4:14:0812:09
3Kevin TornemanStöcksjö IS32:25+4:14:1212:11
4Alexander OlssonVännäs OK36:48+4:18:3513:50
5Matilda KarlssonUmeå OK38:23+4:20:1014:25
6Vidar BerglundIFK Umeå39:44+4:21:3114:56
7Arvid BerglundIFK Umeå39:46+4:21:3314:56
8Ebba MalmStöcksjö IS40:14+4:22:0115:07
9Elin GraasOK Linné52:20+4:34:0719:40
10Hanna GraasOK Linné57:34+4:39:2121:38
Lydia ÖhmanStöcksjö ISej godkänd

Öppen motion 3

2 990 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marlene KarlssonUmeå OK26:579:00
2Anders JonssonRobertsfors IK30:26+3:2910:10
3Joan KinnunenHögåkers OK30:40+3:4310:15
4Linn SchogsterUmeå OK35:20+8:2311:49
5Ing-Marie NilssonOK Södertörn38:25+11:2812:50
5David NilssonOK Södertörn38:25+11:2812:50
7Eva ErikssonHögåkers OK42:32+15:3514:13
8Seth SjöströmVännäs OK42:54+15:5714:20
9Marika ForslingVännäs OK50:23+23:2616:51
10Håkan NygrenHögåkers OK53:18+26:2117:49
11Anna JohanssonUmeå OK56:23+29:2618:51
12Lotta KarlssonUmeå OK59:43+32:4619:58
13Urban BackmanUmeå OK1:01:13+34:1620:28
BrittMarie LindgrenMarkbygdens OKej godkänd

Öppen motion 5

3 510 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SchogsterUmeå OK30:228:39
2Bertil JohanssonTegs SK34:11+3:499:44
3Djanet BerakiUmeå OK35:46+5:2410:11
4Björn ElfvingUmeå OK35:51+5:2910:12
5Johan VegebroUmeå OK36:03+5:4110:16
6Carl Ingvar HanssonHögåkers OK37:11+6:4910:35
7Åke ErikssonOK Nolaskogsarna37:23+7:0110:39
8Anette AnderssonOK Nolaskogsarna39:22+9:0011:12
9David GeorgssonVännäs OK41:07+10:4511:42
10Ove LarsonBergnäsets AIK41:08+10:4611:43
11Tomas VikdahlUmeå OK41:15+10:5311:45
12Anette ÅhlundOK Nolaskogsarna43:14+12:5212:19
13Anna-Lena AxelssonUmeå OK44:41+14:1912:43
14Karin SvartholmGammelstads IF44:58+14:3612:48
15Inga-Britt NäslundHägglunds IoFK47:44+17:2213:35
16Rolf VesterlindIFK Umeå48:28+18:0613:48
17Anders WåhlinOK Renen51:15+20:5314:36
18Inger GustafssonVittjärvs IK59:35+29:1316:58
19Margita SundellUmeå OK1:54:16+1:23:5432:33
20Carl-Erik JohanssonUmeå OK1:54:17+1:23:5532:33
Ulf NordlundPiteå IFej godkänd
Erik BonnedahlUmeå OKej godkänd
Ann EnmanGammelstads IFej godkänd

Öppen motion 7

2 950 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindgrenSkellefteå OK34:4611:47
2Åsa OlssonVännäs OK35:12+0:2611:55
3Anna NäsströmSkogslöparna35:52+1:0612:09
4Jonny NäsströmSkogslöparna37:12+2:2612:36
5Susanne NäsströmSkogslöparna37:29+2:4312:42
6Martin LindmarkRobertsfors IK40:27+5:4113:42
7Lars NilssonUmeå OK40:40+5:5413:47
8Anders JohanssonVännäs OK41:01+6:1513:54
9Kjell HenrikssonSeskarö IF46:14+11:2815:40
10Håkan ErikssonUmeå OK47:15+12:2916:01
11Malin LindmarkRobertsfors IK49:00+14:1416:36
12Hans GranbergSundsvalls OK50:04+15:1816:58
13Gunilla WegebroVännäs OK1:06:07+31:2122:24
14Sven-Erik SjöbergUmeå OK1:06:12+31:2622:26
15Maria SauerUmeå OK1:06:26+31:4022:31
16Ulrica NilssonUmeå OK1:10:11+35:2523:47
17Mattias KarlssonUmeå OK1:16:00+41:1425:45
18Inger BruneSkogslöparna1:21:09+46:2327:30
Christer BjörkmanUmeå OKej godkänd
Henrik JohanssonUmeå OKej godkänd

Öppen motion 8

4 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ForsbergHögåkers OK42:519:36
2Magnus SellstedtSelånger SOK44:07+1:169:53
3Per StenbergIFK Umeå44:14+1:239:55
4Staffan BerglundIFK Umeå45:03+2:1210:06
5Kerstin LarssonSkellefteå OK50:30+7:3911:19
6Bo EkStöcksjö IS52:08+9:1711:41
7Erik JohanssonUmeå OK53:17+10:2611:56
8Gunnar KalénVännäs OK1:03:34+20:4314:15
9Jonas PetersonIFK Umeå1:04:31+21:4014:27
10Agneta HolmgrenBergnäsets AIK1:04:44+21:5314:30
11Per-Håkan SandströmTegs SK1:05:47+22:5614:44
12Carloine EnglinIKSU Multisport1:06:23+23:3214:53
13Börje LjungbergUmeå OK1:06:30+23:3914:54
14Jan LindströmHägglunds IoFK1:10:43+27:5215:51
15Ove PerssonStöcksjö IS1:18:24+35:3317:34
Roger AnderssonStöcksjö ISej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser