Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jonas Larssons minne, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jonas Larssons minne
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: lördag 2 september 2017 - söndag 3 september 2017

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Arvidsjaurs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Conny LagerskogH70 (8)33:3310:49

Bergnäsets AIK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Knut HolmbergU1 (18)31:4315:06
2Ove RenbergH10 (12)20:59+0:389:34
2Tova HolmbergD10 (4)20:49+4:329:30
3Alva VidehallU1 (18)37:33+5:5017:52
6Björn SvanbergÖppen motion 7 (12)58:50+21:4618:58
6Anton HanssonH10 (12)40:56+20:3518:41
Milo VidehallInskolning (8)fullföljt
Vilda EngströmU2 (16)ej start
Tuva EngströmU1 (18)ej start
Love NordlundU1 (18)ej start
Tilde NordlundU1 (18)ej start
Arvid PeräU2 (16)ej start
Mats HanssonÖppen motion 8 (16)ej start

Bodens BK OS

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Matts EngvallH70 (8)37:27+3:5412:04
3Eje AnderssonH70 (8)40:47+7:1413:09
4Kjell MörtbergH70 (8)41:39+8:0613:26

Gammelstads IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gabriel LarssonH18 (2)37:589:04
1Stefan SöderstenH45 (10)34:598:33
4Roland LarssonÖppen motion 8 (16)54:54+11:1212:03
Stefan LauriH50 (13)ej start

I 19 IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Frans WickbomH50 (13)28:52+0:257:38
3Henken ErikssonH75 (8)50:59+9:2516:26

IK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Andreas JohanssonÖppen motion 8 (16)ej godkänd

Jokkmokks SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lars GrenH55 (5)55:58+21:1614:48Ladda ner rutt i gpx-format

Karlskrona SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Thomas AlmqvistH60 (7)31:309:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4David BellqvistÖppen motion 5 (18)59:57+14:5016:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ivar RockströmÖppen motion 7 (12)48:57+11:5315:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Stefan MårtenssonÖppen motion 8 (16)1:14:56+31:1416:28

Klublös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Moa TimnerInskolning (8)fullföljt

Klublös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Anders AlmganderÖppen motion 5 (18)1:03:26+18:1917:40

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Martin JohanssonÖppen motion 7 (12)41:43+4:3913:27

Långvikens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna LundqvistÖppen motion 3 (7)34:0613:25
1Roland LundqvistH75 (8)41:3413:24
2Barbro LundqvistD70 (4)1:15:45+25:2424:26

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ludvig DanforsH21 (12)49:32+12:559:08

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Rebecka HylanderD21 (5)44:38+3:129:37

OK Kåre

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kajsa EngströmD21 (5)ej start

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ida WickbergD16 (7)41:4811:38

OK Renen

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunnar LindströmH80 (2)50:1820:36
1Emma HedlundD18 (2)33:5210:12
1Inger VennbergD60 (5)39:0912:37
1My BlomqvistU2 (16)21:019:35
1Melker PetterssonH40 (6)27:026:36
1Tim LundbergH12 (7)19:497:48
1Maria SvanbergD45 (5)38:2911:35
1Oskar ErikssonH14 (5)39:1213:04
1Anders BennitzH21 (12)36:376:45
1Minna TuressonD10 (4)16:177:26
1Tova LindbäckD12 (12)28:2611:11
2Linus NordinH12 (7)28:41+8:5211:17
2Therese SundqvistD45 (5)40:43+2:1412:15
2Mikael HörnquistÖppen motion 5 (18)45:24+0:1712:38
2Ville SundqvistU2 (16)32:34+11:3314:52
2Alva EngströmD12 (12)33:51+5:2513:19
2Emmie LindbäckD16 (7)47:26+5:3813:12
3Anders NordinH45 (10)43:37+8:3810:39
3Agneta LindbäckD45 (5)51:16+12:4715:26
3Axel EngströmH10 (12)32:41+12:2014:55
3Moa EngströmD16 (7)47:56+6:0813:21
3Alma HedlundD12 (12)35:27+7:0113:57
3Isabell NorbergU2 (16)34:24+13:2315:42
3Björn SamuelssonH55 (5)1:06:33+31:5117:36
4Erik HörnquistU1 (18)37:45+6:0217:58
4Emil EngströmH10 (12)32:58+12:3715:03
4Lisa HörnquistD12 (12)38:45+10:1915:15
4Jonas HedlundH45 (10)44:31+9:3210:53
5Fredrik LundströmÖppen motion 8 (16)55:35+11:5312:12
5Anders RensgardÖppen motion 7 (12)52:01+14:5716:46
5Fredrik EngströmH21 (12)45:13+8:368:20
6Anders JohanssonÖppen motion 8 (16)1:01:41+17:5913:33
7Ulrika LarssonÖppen motion 5 (18)1:19:53+34:4622:15
7Vera EdeskärU2 (16)1:18:58+57:5736:03
8Henry PilstålÖppen motion 5 (18)1:47:23+1:02:1629:54
Ellen BergkvistInskolning (8)fullföljt
Siri EdeskärInskolning (8)fullföljt
Adji-Lilly Viklund DiawU2 (16)ej godkänd
Eric HasselströmH12 (7)ej start
Peter LundbergH45 (10)ej start
Emma HasselströmD12 (12)ej start
Ella TuressonD14 (2)ej start
Klara KivijärviD14 (2)ej start

OK Sarven

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mirja AnderssonD21 (5)ej start

OK Vargen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sofia LundkvistD16 (7)ej start

OOB Kotlarka Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Matej KubinaH21 (12)56:08+19:3110:21

Piteå IF OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karl Johan Daniel LundbergH35 (2)51:2311:17
1Marcus KarlssonÖppen motion 8 (16)43:429:36
1Ann PerssonD70 (4)50:2116:14
2Anna Alm-anderssonÖppen motion 1 (4)39:26+8:2018:00
3Irene DanielssonD60 (5)1:01:32+22:2319:50
3Susanne AnderssonD21 (5)48:46+7:2010:30
3Maria KarlssonÖppen motion 5 (18)59:46+14:3916:38
3Kristina NordmarkÖppen motion 1 (4)56:52+25:4625:57
3Torbjörn LundbergH60 (7)36:27+4:5710:58
3Andreas KarlssonH21 (12)39:12+2:357:13
4Kjell AnderssonH50 (13)46:53+18:2612:24
5Dagny LundbergU1 (18)1:06:16+34:3331:33
5Göran KarlssonH50 (13)49:13+20:4613:01
5Sonja NordmarkU2 (16)56:43+35:4225:53
6Leo AnderssonU2 (16)56:47+35:4625:55
Hampus BerggrenH14 (5)ej godkänd

Seskarö IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ingvar IsakssonH50 (13)28:277:31
1Victor HenrikssonÖppen motion 5 (18)45:0712:34
3Kjell HenrikssonÖppen motion 7 (12)47:55+10:5115:27
Lars LundkvistH50 (13)ej start

Skellefteå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Angela NilssonD60 (5)51:58+12:4916:45

Strängnäs-Malmby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mårten WinklerH21 (12)47:36+10:598:46

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin BjörnlingerD21 (5)41:268:55

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anna-Carin JonassonÖppen motion 8 (16)50:46+7:0411:09

Vidsels IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Runar MarktinH75 (8)48:38+7:0415:41

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Stig LindskogH75 (8)54:10+12:3617:28

Vittjärvs IK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin LundströmH16 (2)39:319:49
1Elin HäggströmÖppen motion 7 (12)37:0411:57
1Anneli WickbomD50 (2)58:4117:40
1Anette LundströmD55 (4)35:0810:34
1Carina nillssonÖppen motion 1 (4)31:0614:12
2Malin KristofferssonD40 (3)51:38+3:1613:39
2Krister BerglundH45 (10)41:28+6:2910:08
2Peter WestinH21 (12)38:20+1:437:04
4Karl KristofferssonU2 (16)39:18+18:1717:56
4Oscar WestinH21 (12)45:07+8:308:19
5Mattias LundgrenH45 (10)49:40+14:4112:08
5Oliver BergströmH10 (12)37:43+17:2217:13
6Åke BergströmÖppen motion 5 (18)1:09:04+23:5719:14
6Moa LundgrenD12 (12)54:32+26:0621:28
7Annika BerglundÖppen motion 7 (12)1:11:23+34:1923:01
Alice KoivumaaInskolning (8)fullföljt
Anders KristofferssonH40 (6)ej start
Oscar SundbaumH20ej start
Victor BerglundH14 (5)ej start
Tuva BerglundU1 (18)ej start
Thea BerglundU2 (16)ej start
Jenny BerglundÖppen motion 3 (7)ej start
Magnus BerglundÖppen motion 8 (16)ej start

Älvsby IF OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin KarlssonD40 (3)48:2212:47
1Martin LarssonH10 (12)20:219:17
1Edit KarlssonD14 (2)35:0811:42
1Sture NorénH55 (5)34:429:10
2Alva IsakssonU1 (18)37:29+5:4617:50
2Karl-Erik LindbäckH60 (7)32:52+1:229:53
2Petter NorénÖppen motion 8 (16)46:42+3:0010:15
4Roland JanssonH60 (7)45:23+13:5313:40
5Emilia HöglundD12 (12)52:38+24:1220:43
Rikard LarssonH40 (6)ej godkänd
Lisa LarssonD14 (2)ej start

Övertorneå IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ahti AasaH50 (13)32:44+4:178:39
Matilda AasaD14 (2)ej start
Anna AasaD16 (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser