Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Orintos KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Orintos KM
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: torsdag 15 september 2016

D17-

4 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin ClassonOK Orinto46:4410:37
2Sandra EkströmOK Orinto1:20:30+33:4618:17

H17-

5 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto35:566:46

D16

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HomannOK Orinto1:04:5920:57

H16

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SundströmOK Orinto55:1117:48

H14

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle ElfströmOK Orinto47:0115:10
2Hugo HolmsboOK Orinto1:27:37+40:3628:15
3Gustav BohmanOK Orinto1:29:06+42:0528:44

D12

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera ElfströmOK Orinto28:2011:48
2Emelie HagmanOK Orinto36:37+8:1715:15
3Emma ThorsénOK Orinto40:42+12:2216:57
4Rebecka ThorsénOK Orinto50:52+22:3221:11
5Kristina BohmanOK Orinto55:04+26:4422:56
Anna VerhagenOK Orintoej start

H12

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max BillingOK Orinto31:4913:15
2Erik BillströmOK Orinto38:52+7:0316:11
3Filip MagnussonOK Orinto42:03+10:1417:31
4Benjamin ReulOK Orinto46:49+15:0019:30
5Joar EliassonOK Orinto53:38+21:4922:20

D10

1 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa ElfströmOK Orinto21:4413:35
2Stella GabrielssonOK Orinto32:11+10:2720:06
3Hedvig EliassonOK Orinto36:14+14:3022:38
4Elvina BergdahlOK Orinto37:20+15:3623:20

H10

1 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elilot BurvallOK Orinto22:3514:06
2Erik VerhagenOK Orinto22:49+0:1414:15
3Arvid MagnussonOK Orinto24:01+1:2615:00
4Emil GabrielssonOK Orinto29:59+7:2418:44
5Jonatan BarthOK Orinto30:18+7:4318:56
6Filip BarthOK Orinto32:18+9:4320:11
7Simon ThorsénOK Orinto56:20+33:4535:12
Jonathan HagmanOK Orintoej godkänd
Sixten FranssonOK Orintoej godkänd

D40

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HagmanOK Orinto1:26:0926:06
Annika AnderssonOK Orintoej godkänd

H40

4 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HomannOK Orinto36:398:19
2Martin JohanssonOK Orinto49:12+12:3311:10
3Jonas BergdahlOK Orinto50:41+14:0211:31
4Ronnie BohmanOK Orinto1:03:27+26:4814:25
5Peter GabrielssonOK Orinto1:05:38+28:5914:55
Håkan HagmanOK Orintoej godkänd
Ola SteneborgOK Orintoej godkänd
Henrik FranssonOK Orintoutgått

D50

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny HomannOK Orinto1:09:4821:09

H50

3 800 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Bengt KlassonOK Orintoej start

H60

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:2110:52
2Torbjörn WikströmOK Orinto54:45+13:2414:24
Christer JohanssonOK Orintoej start

D70

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta KarlssonOK Orinto1:01:0419:41

H70

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans KarlssonOK Orinto1:03:0919:08
Bengt MattssonOK Orintoej start

Öppen motion 3

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BillströmOK Orinto31:1513:01
2Birgitta VerhagenOK Orinto41:20+10:0517:13
3Annette ReulOK Orinto42:56+11:4117:53
4Reinhold ReulOK Orinto48:21+17:0620:08

Öppen motion 5

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin Magnusson- -40:0212:54
Rickard BarthOK Orintoej godkänd
Daniel SundqvistOK Orintoutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser