Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 18 september 2016

Öppen motion 1

2 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tua RönnlundIFK Umeå25:0510:40
2Max NordénUmeå OK36:33+11:2815:33
3Felix NordénUmeå OK38:07+13:0216:13
4Ingrid HugossonKlubblös45:24+20:1919:19
5Nora KäckUmeå OK45:25+20:2019:19
6Elena KäckUmeå OK48:11+23:0620:30
7Alice NormanIFK Umeå50:06+25:0121:19
8Siri EdvardssonUmeå OK55:49+30:4423:45
9Anton EdvardssonUmeå OK56:07+31:0223:52

Öppen motion 3

2 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LundholmUmeå OK30:3410:25
2Göran BergSundsvalls OK34:04+3:3011:37
3Isak LidmanUmeå OK52:11+21:3717:48
4Emil LundmarkUmeå OK1:02:57+32:2321:29
5Liam AdolfssonUmeå OK1:02:58+32:2421:29
6Adrian WidmarkUmeå OK1:11:27+40:5324:23

Öppen motion 5

3 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto TimbyUmeå OK29:048:32
2Ove PerssonUmeå OK37:29+8:2511:01
3HENRIK RAMEBÄCKUmeå OK49:38+20:3414:35
4Katarina KarlssonUmeå OK57:15+28:1116:50
5Hardy PaulssonUmeå OK59:17+30:1317:26
Ulf SäfstenUmedalens IFej godkänd

Öppen motion 7

3 840 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LundholmUmeå OK26:316:54
2Torbjörn YttergrenStöcksjö IS36:19+9:489:27
3Jenny RönnlundStöcksjö IS36:37+10:069:32
4Mikael LidmanUmeå OK39:04+12:3310:10
5Gunnar TigerUmeå OK39:18+12:4710:14
6Jesper RamebäckUmeå OK39:40+13:0910:19
7Bert ErikssonUmeå OK41:10+14:3910:43
8Per RogneIK Hakarpspojkarna41:18+14:4710:45
9Agneta FriesUmeå OK42:51+16:2011:09
10Dan ÖhmanUmeå OK43:24+16:5311:18
11Moa OlssonÖrkelljunga FK45:13+18:4211:46
12Mats KlingvallUmeå OK47:13+20:4212:17
13Lea EdvardssonUmeå OK47:38+21:0712:24
14Louise HaneUmeå OK51:26+24:5513:23
15Anna AhlströmLugnviks IF1:02:10+35:3916:11
16Nina WallanderUmeå OK1:07:09+40:3817:29
17Camilla WidmarkUmeå OK1:07:53+41:2217:40
18Albin NormanIFK Umeå1:18:59+52:2820:34
19Erin WidmarkUmeå OK1:33:18+1:06:4724:17
Mimmi AlmqvistKlubblösej godkänd

Öppen motion 9

7 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik Adrian JohanssonUmeå OK46:316:27
2Dag StridhUmeå OK49:54+3:236:55
3Niklas FriesUmeå OK51:59+5:287:13
4Isak ForsbergHögåkers OK52:13+5:427:15
5Erik SkärbergVänersborgs SK53:08+6:377:22
6Christian BiglerUmeå OK55:27+8:567:42
7Stefan HertilOK Denseln56:55+10:247:54
8Philip PålssonSkåneslättens OL58:04+11:338:03
9Stina PerssonUmeå OK1:00:54+14:238:27
10Jakob NilssonUmeå OK1:01:30+14:598:32
11Stefan JonssonTeam Esplanad1:06:25+19:549:13
12Robert WidmarkUmeå OK1:07:30+20:599:22
13Lars NilssonUmeå OK1:11:12+24:419:53
14Anders LöfgrenUmedalens IF1:16:49+30:1810:40
15Rasmus ErikssonUmeå OK1:17:21+30:5010:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser