Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nässjö OK, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nässjö OK, lång
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / Nässjö OK
Datum: söndag 16 april 2017

D21

6 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie AnderssonJönköpings OK58:498:29
2Amelia SkalbergBredaryds SOK1:01:13+2:248:50
3Caroline LindelöwHärlövs IF1:02:51+4:029:04
4Jenny BergOK Ravinen1:03:02+4:139:06
5Maria ArvidssonKalmar OK1:04:57+6:089:23
6Kristina HederskogJönköpings OK1:11:43+12:5410:21
7Josefin HanningOK Löftan1:15:06+16:1710:51
8Elinor LindelöwHärlövs IF1:27:46+28:5712:40
Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarnaej start

H21

8 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg1:02:007:03
2Arvid ClaessonJönköpings OK1:02:52+0:527:09
3Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna1:02:58+0:587:09
4Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:28:19+26:1910:02
5Frode KonstIL Tyrving2:02:56+1:00:5613:59

D18

5 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PalmIK Hakarpspojkarna46:238:34
2Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna49:24+3:019:07
3Julia GlowaczKalmar OK50:13+3:509:16
4Stina JohanssonOK Bävern52:37+6:149:43
5Lovisa BlomgrenSOK Aneby54:57+8:3410:09
6Moa ErlandssonVimmerby OK1:00:55+14:3211:15
7Julia ArvidssonVimmerby OK1:01:19+14:5611:20
8Emma NordbergOK Tranan1:02:39+16:1611:34
9Olivia LönkvistOK Vivill1:05:11+18:4812:02
10Agnes AspMölndal Outdoor IF1:05:34+19:1112:07
11Sofia DahlHärlövs IF1:19:14+32:5114:38

D16

4 790 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna36:307:37
2Emma LingIK Hakarpspojkarna38:04+1:347:56
3Alicia LundgrenVäxjö OK39:46+3:168:18
4Amanda KarmetunOK Njudung43:19+6:499:02
5Alma GustafssonSOK Aneby45:00+8:309:23
6Klara HöglundEksjö SOK47:22+10:529:53
7Elin RindstigSOK Viljan47:48+11:189:58
8Linnea SkalbergBredaryds SOK48:59+12:2910:13
9Emely WeihartHestra IF49:06+12:3610:15
10Clara SamuelssonOK Vivill50:01+13:3110:26
11Julia MianowskaKalmar OK50:48+14:1810:36
12Ellen SigvardsonBredaryds SOK51:37+15:0710:46
13Klara AnderssonOK Orion52:27+15:5710:56
14Vendela LönkvistOK Vivill53:35+17:0511:11
15Tuva LövdahlSOK Viljan56:24+19:5411:46
16Hanna OlssonIFK Sävsjö59:25+22:5512:24
17Wilma BerganderEksjö SOK1:01:09+24:3912:45
Martina BraunVäxjö OKej godkänd

H16

5 360 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DjurstedtEksjö SOK37:286:59
2Karl PetersénOK Njudung38:57+1:297:16
3Erik ÅkessonVäxjö OK39:18+1:507:19
4Anton GunnarssonBredaryds SOK39:47+2:197:25
5Hugo JakobssonEksjö SOK39:52+2:247:26
6Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:25+3:577:43
7Albin TollOK Njudung42:03+4:357:50
8Michal PierzchalaKalmar OK42:29+5:017:55
9Linus LundbergOK Bävern42:47+5:197:58
10Aron ÖstangårdGamleby OK45:42+8:148:31
11Melker ElofssonOK Njudung46:52+9:248:44
12Hampus FyhrSOK Aneby47:27+9:598:51
13Fabian ValleriusGamleby OK55:26+17:5810:20
14Benjamin ClaessonJönköpings OK57:40+20:1210:45
15Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarna58:10+20:4210:51
16Erik ErlandssonVimmerby OK1:01:03+23:3511:23

D16 Kort

3 870 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Bella PalmqvistIFK Sävsjöej start

H16 Kort

3 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak HultbergSOK Viljan51:5213:11

D14

3 870 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna30:347:53
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna32:10+1:368:18
3Eira HertinIK Hakarpspojkarna33:54+3:208:45
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna34:11+3:378:49
5Thea Nordin AbajiEksjö SOK36:20+5:469:23
6Stina LindSOK Viljan36:50+6:169:31
7Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna37:13+6:399:37
8Hanna ÖbergGamleby OK37:56+7:229:48
9Tove ValleriusGamleby OK38:05+7:319:50
10Aleksandra NitschKalmar OK39:12+8:3810:07
11Olivia GrönkvistJönköpings OK42:25+11:5110:57
12Vendela SturekSOK Viljan43:37+13:0311:16
13Lena ChabieraKalmar OK44:28+13:5411:29
14Felicia FyhrSOK Aneby45:20+14:4611:42
15Ellen TollOK Njudung45:21+14:4711:43
16Lisa SwartzOK Orion46:27+15:5312:00
17Tilda RosanderSOK Aneby47:52+17:1812:22
18Nora AnderssonOK Norrvirdarna49:39+19:0512:49
19Elsa AspMölndal Outdoor IF50:33+19:5913:03
20Tilda HagelbergEksjö SOK51:39+21:0513:20
21Emma RindstigSOK Viljan56:16+25:4214:32
22Maja LindénVäxjö OK56:53+26:1914:41
23Martina NiklassonVäxjö OK59:41+29:0715:25
Agnes DjurstedtEksjö SOKej start

H14

3 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK26:446:48
2Hugo EricssonVäxjö OK28:17+1:337:11
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna29:17+2:337:27
4Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK30:35+3:517:46
4Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna30:35+3:517:46
6Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna32:31+5:478:16
7Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna32:49+6:058:21
8Oscar HultgrenOK Njudung36:49+10:059:22
9Axel EvebornSOK Viljan37:58+11:149:39
10Theo LövdahlSOK Viljan40:42+13:5810:21
11Gustav EvebornSOK Viljan46:24+19:4011:48
12Alexander GustafssonOK Njudung50:48+24:0412:55
13Filip JennerstrandOK Njudung53:52+27:0813:42
14Albin SamuelssonOK Vivill56:07+29:2314:16
Isak LiljeholmGamleby OKej godkänd
Erik LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Filip BrolingBredaryds SOKej start

D14 Kort

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AspIFK Göteborg32:5111:56

H14 Kort

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon PerssonOK Gränsen37:2913:37
Johan HanssonSOK Viljanej start

D12

2 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna20:166:57
2Tuva ÖstangårdGamleby OK20:56+0:407:11
3Minna PalmIK Hakarpspojkarna21:20+1:047:19
4Filippa BraunVäxjö OK21:43+1:277:27
5Alice HallOK Bävern23:04+2:487:55
6Felicia GustafssonOK Njudung24:18+4:028:21
7Lea FribergOK Vivill24:55+4:398:33
8Frida LindénVäxjö OK25:26+5:108:44
9Alva HagelbergEksjö SOK27:31+7:159:27
10Klara HultbergSOK Viljan30:03+9:4710:19
11Hanna CarlqvistSnättringe SK30:10+9:5410:21
12Julia AbajiEksjö SOK43:56+23:4015:05
Lovisa DufvaSundsvalls OKej start

H12

2 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna14:485:05
2Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:59+2:115:50
3Tom WeihartHestra IF19:35+4:476:43
4Carl ÖbergGamleby OK20:18+5:306:58
5Liam WingstedtHalden SK20:44+5:567:07
6Wilhelm KarmetunOK Njudung21:02+6:147:13
7Otto NilssonLinköpings OK21:03+6:157:14
8Olle PetersénOK Njudung21:59+7:117:33
9Axel AnderssonIF Thor22:09+7:217:36
10Matti JohanssonOK Njudung23:15+8:277:59
11Hugo HedströmOK Bävern23:37+8:498:06
12Emil KreutnerSOK Viljan24:11+9:238:18
13Viggo WulffOK Gränsen24:12+9:248:18
14Martin ErikssonAnnebergs GIF25:25+10:378:44
15Casper TuressonHärlövs IF26:43+11:559:10
16Axel SchölinTäby OK31:16+16:2810:44
17Anton KarlssonFK Finn32:23+17:3511:07
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Linus HanssonSOK Viljanej start
Nils SwartzOK Orionej start

D12 Kort

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna SigvardsonBredaryds SOK17:357:05
2Emmy NilssonOK Vivill20:18+2:438:11
3Lisa EkegrenSOK Aneby22:32+4:579:05
4Evanna JohanssonOK Njudung25:41+8:0610:21

H12 Kort

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max OlssonIFK Sävsjö15:596:26
Nils LinderIFK Sävsjöej start

D10

2 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna WingstedtHalden SK19:187:46
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna19:34+0:167:53
3Agnes ErlandssonVimmerby OK21:02+1:448:28
4Hilma TrofastJönköpings OK21:15+1:578:34
5Emma LindénVäxjö OK22:22+3:049:01
6Emilia JakobssonNybro OK22:37+3:199:07
7Nellie NilssonOK Vivill23:01+3:439:16
8Miranda NiklassonVäxjö OK23:45+4:279:34
9Nikki WeihartHestra IF24:08+4:509:43
10Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna24:55+5:3710:02
11Elma FribergOK Vivill26:04+6:4610:30
12Loviza KarlssonOK Bävern26:08+6:5010:32
13Elsa HallOK Bävern26:47+7:2910:47
14Felicia DahlqvistVaggeryds SOK34:05+14:4713:44
Hilda LindénVäxjö OKej start

H10

2 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna13:055:16
2Gustav AspIFK Göteborg17:49+4:447:11
3Alvin LundgrenVäxjö OK18:45+5:407:33
4Elliott RehnGränna-Bygdens OK18:56+5:517:38
5Olof HertinIK Hakarpspojkarna19:39+6:347:55
6Gabriel CarlqvistSnättringe SK20:02+6:578:04
7Ville WingstedtHalden SK20:53+7:488:25
8Elias SamuelssonOK Vivill20:56+7:518:26
9Linus LindénVäxjö OK25:48+12:4310:24
10Pelle JakobssonEksjö SOK28:47+15:4211:36
11Vilmer HagelbergEksjö SOK33:18+20:1313:25
12Alvin LönkvistOK Vivill40:20+27:1516:15

D35

5 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Chrissie DahlqvistVaggeryds SOK50:429:22
2Therese BarjeJönköpings OK51:17+0:359:28
3Ulrika BornetunSkillingaryds FK56:38+5:5610:28

H35

6 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael BergstedtMarkbygdens OK56:448:11
2Mikael TrofastJönköpings OK1:00:43+3:598:46
3Martin BeijerJönköpings OK1:04:45+8:019:21

D40

4 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria BraunVäxjö OK48:3710:07
2Mette BrolinsonCentrum OK49:13+0:3610:15
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK52:31+3:5410:56
4Anna KullbergBjörkfors GOIF56:52+8:1511:50
5Anneli ArvidssonVimmerby OK58:45+10:0812:14
6Camilla WeihartOK Orinto1:07:46+19:0914:07

H40

6 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord HultbergSOK Viljan52:097:32
2Magnus NilssonLinköpings OK55:54+3:458:04
3Petter ValleriusGamleby OK56:01+3:528:05 Ladda ner rutt i gpx-format
4Mattias GunnarssonBredaryds SOK56:31+4:228:10
5Joakim KarmetunOK Njudung59:55+7:468:39
6Jonas HåkanssonEksjö SOK1:01:39+9:308:54
7Jonas AnderssonIF Thor1:03:11+11:029:07
8Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:03:59+11:509:14
9Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:04:05+11:569:15
10Magnus JonssonSundsvalls OK1:06:12+14:039:33
11Niklas NilssonHärlövs IF1:07:37+15:289:46
Jakob JakobssonNybro OKej start

D45

4 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina ThynellHärlövs IF46:019:53
2Anna MattssonOK Norrvirdarna49:36+3:3510:39
3Åsa BergforsSOK Viljan52:28+6:2711:16
4Maria TuressonHärlövs IF1:01:06+15:0513:08
5Monica GrönkvistJönköpings OK1:01:28+15:2713:13
6Maria LangVästerviks OK1:08:12+22:1114:40
7Erika AspMölndal Outdoor IF1:08:58+22:5714:49
Susanna DjurstedtEksjö SOKej godkänd
Susanne LundgrenVäxjö OKej start
Susanne GranGamleby OKej start

H45

6 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna48:397:22
2Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna53:13+4:348:04
3Tobias BorgerKalmar OK55:01+6:228:20
4Per ErlandssonVimmerby OK56:14+7:358:31
5Per SigvardsonBredaryds SOK58:13+9:348:50
6Tobias Den BraverOK Gränsen1:02:00+13:219:24
7Thomas PerssonOK Gränsen1:03:46+15:079:40
8Robert HjelmVimmerby OK1:06:09+17:3010:02
9Torbjörn LönkvistOK Vivill1:06:10+17:3110:02
10Tobias HaagOK Gränsen1:07:09+18:3010:11
11Johan EvebornSOK Viljan1:09:07+20:2810:29
12Christer ÖbergGamleby OK1:12:04+23:2510:56
Anders AspMölndal Outdoor IFej start

D50

3 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL35:129:23
2Christina SternerTockarps IK37:58+2:4610:07
3Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF38:26+3:1410:14
4Ulrika WahlströmTenhults SOK39:10+3:5810:26
4Karin ÖhlinSOK Aneby39:10+3:5810:26
6Pia LundbergOK Bävern41:06+5:5410:57
7Maritha HenrikssonJönköpings OK42:51+7:3911:25
8Anneli KarlssonFK Finn43:12+8:0011:31
9Gunilla GustafssonOK Orion43:27+8:1511:35
Pia Käck FritzellGudhems IFej start

H50

5 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven LundgrenVäxjö OK40:037:24
2Tomas KarlssonKexholms SK45:56+5:538:29
3Peter LindSOK Viljan47:08+7:058:42
4Mats AnderssonOK Orion48:48+8:459:01
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK49:01+8:589:03
6Ola AllvinIK Hakarpspojkarna50:22+10:199:18
7Jonas AnderssonOK Norrvirdarna51:55+11:529:35
8Per SchölinSundbybergs IK52:03+12:009:37
9Håkan KarlssonFK Finn54:11+14:0810:00
10Håkan CarlqvistSnättringe SK1:08:37+28:3412:40
11Anders SjöbergOK Reftele1:08:41+28:3812:41
Anders MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd

D55

3 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KollbergEksjö SOK39:0110:24
2Kia NordströmTäby OK40:07+1:0610:41
3Lena SwartzOK Orion40:33+1:3210:48
4Monica HenrikssonEksjö SOK41:39+2:3811:06
5Ingrid AdolfssonOK Bävern48:37+9:3612:57
6Karina SvenssonVimmerby OK49:43+10:4213:15

H55

5 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna40:397:30
2Ove LernåKalmar OK42:06+1:277:46
3Per GustavssonGöteborg-Majorna OK43:34+2:558:03
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna46:11+5:328:32
5Peter NordströmTäby OK47:05+6:268:42
6Evert JohanssonOK Bävern51:18+10:399:28
7Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna53:27+12:489:52
8Stefan OlofssonOK Gisle53:29+12:509:53
9Mats BrorssonTockarps IK53:51+13:129:57
10Harald MagnussonOK Bävern54:50+14:1110:08
11Jan KarlssonVäxjö OK56:07+15:2810:22
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKej start
Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarnaej start

D60

3 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna39:3311:27
2Liselott SigbyIK Vista50:34+11:0114:39
Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranåsej start

H60

4 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna37:407:50
2Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF42:17+4:378:48
3Per LindgrenIK Hakarpspojkarna42:40+5:008:53
4Lennart LarssonJönköpings OK43:29+5:499:03
5Jan-Ola KarlssonOK Njudung53:14+15:3411:05
6Stefan AdolfssonOK Bävern58:58+21:1812:17

D65

3 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta GranströmSOK Aneby53:4315:34
2Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby55:52+2:0916:11

H65

4 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HenrikssonSOK Aneby45:099:42
2Göran DehlinAnnebergs GIF46:37+1:2810:01
3Lennart GustafssonJönköpings OK47:05+1:5610:07
4Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna50:27+5:1810:50
5Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna1:00:39+15:3013:02 Ladda ner rutt i gpx-format

D70

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ros-Mari KarlssonNybro OK51:1315:57
2Vega SlottnerJönköpings OK54:38+3:2517:01
Berit ByströmOK Virdarnaej start
Margareta LarssonOK Njudungej start

H70

3 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö36:039:36
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK38:25+2:2210:14
3Bo TuressonOK Bävern42:47+6:4411:24
4Göran KarlssonSOK Aneby44:48+8:4511:56
5Sven Erik SjöholmMullsjö SOK45:49+9:4612:13
6Roland SandahlAnnebergs GIF46:00+9:5712:16
7Bengt SörensenJönköpings OK46:29+10:2612:23
8Agne RybeckVaggeryds SOK52:33+16:3014:00
9Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna54:23+18:2014:30
10Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:05:44+29:4117:31
Morgan LjungVaggeryds SOKej start
Gunnar AnderssonIK Vistaej start

D75

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK59:5618:40
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Gun LarssonHammarby IF OFej start

H75

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK48:4914:08
2Bengt OlssonMarkbygdens OK49:01+0:1214:12
3Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF52:36+3:4715:14
Göran ThourVärend GN OLej start

Inskolning

1 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Linnea DufvaSundsvalls OKfullföljt
Vidar HanningOK Löftanfullföljt
Felicia OtterborgIK Hakarpspojkarnafullföljt

U1

2 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus KarlssonOK Bävern28:0013:27
2Almer HanningOK Löftan28:12+0:1213:33
3Rufus HedströmOK Bävern28:30+0:3013:42
4Alexander DufvaSundsvalls OK30:52+2:5214:50
5Ida PetterssonJärfälla OK31:29+3:2915:08
6Theo ElofssonOK Njudung33:34+5:3416:08
7Amanda FyhrSOK Aneby40:21+12:2119:23
8Simon CarlqvistSnättringe SK40:50+12:5019:37

U2

2 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emrik EvebornSOK Viljan19:027:40
2Lukas BergforsSOK Viljan22:30+3:289:04
2Klara JohanssonSOK Aneby22:30+3:289:04
4Filip HultbergSOK Viljan22:33+3:319:05
5Julia PetterssonJärfälla OK24:39+5:379:56
6Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna25:55+6:5310:27
7Siri RehnGränna-Bygdens OK28:03+9:0111:18
8Simon ElgIFK Sävsjö29:59+10:5712:05

Öppen motion 1

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin  ErlandssonVimmerby OK28:4211:34
2Jennifer EricsonKlubblös32:06+3:2412:56

Öppen motion 3

2 910 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli SigvardsonBredaryds SOK20:096:55
2Kajsa Den BraverOK Gränsen21:51+1:427:30
3Anneli BlomgrenSOK Aneby25:31+5:228:46
4Hanna LarssonMålilla OK25:57+5:488:55
5Gustav RibbholmOK Njudung26:02+5:538:56
6Emma SylvanVäxjö OK27:20+7:119:23
7Smilla LennartssonNässjö OK29:13+9:0410:02
8Helen AhlstrandOK Vivill29:25+9:1610:06
9Cecila ElofssonOK Njudung29:34+9:2510:09
10Malena CarlqvistSnättringe SK31:07+10:5810:41
11Helen ÅkessonVäxjö AIS31:08+10:5910:41
12Lena JohanssonIFK Sävsjö34:21+14:1211:48
13William AnderssonVimmerby OK37:37+17:2812:55
14Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK38:26+18:1713:12
15Sven-Olof FranssonSOK Aneby40:06+19:5713:46
16Tove den BraverOK Gränsen40:35+20:2613:56
17Isac PerssonOK Gränsen40:37+20:2813:57
18Ulrika FranssonOK Njudung44:55+24:4615:26
19Pernilla ErikssonBodafors OK53:16+33:0718:18
20Lennart SahlinAnnebergs GIF53:42+33:3318:27
Anna LennartssonNässjö OKej godkänd
Anna DufvaSundsvalls OKej start

Öppen motion 5

3 710 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK30:118:08
2Patrik ArvidssonVimmerby OK39:17+9:0610:35
3Henrik JohanssonSOK Aneby39:25+9:1410:37
4Elin BergOK Ravinen40:29+10:1810:54
5Torbjörn KvistHässleby SOK42:17+12:0611:23
6Anna DolkJönköpings OK42:36+12:2511:28
7Hanna AdolfssonOK Bävern46:49+16:3812:37
8Mats EkegrenSOK Aneby46:55+16:4412:38
9Ulf IsakssonHässleby SOK47:46+17:3512:52
10Ola SamuelssonOK Vivill49:34+19:2313:21 Ladda ner rutt i gpx-format
11Patrik PerssonEksjö SOK50:19+20:0813:33
12Tomas DehlinOK Tisaren53:04+22:5314:18
13Carina LindqvistOK Njudung53:41+23:3014:28
14Susanne BerganderEksjö SOK57:21+27:1015:27
15Katja BergstedtMarkbygdens OK1:02:37+32:2616:52
16Camilla TinglöfOK Gränsen1:03:02+32:5116:59
17Maria PetterssonOK Njudung1:04:42+34:3117:26
18Jacob JohanssonSOK Viljan1:06:33+36:2217:56
19Emma BrenanaderSOK Viljan1:06:34+36:2317:56
Birger KlugNässjö OKej godkänd

Öppen motion 6

4 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin ÖhrnOK Bävern53:1510:53
2Lars HagelbergEksjö SOK1:02:41+9:2612:49
3Tomas PetersénOK Njudung1:04:10+10:5513:07
4Ola WeesterdahlGöteborg-Majorna OK1:05:09+11:5413:19
5Dennis GustafssonOK Njudung1:05:45+12:3013:26
6Gert WesterdahlOK Bävern1:06:40+13:2513:37
7Ulrika RibbholmOK Njudung1:06:53+13:3813:40
8Peter LindrothEksjö CK1:09:05+15:5014:07
9Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:10:16+17:0114:22
10Per HallendorffEksjö CK1:10:34+17:1914:25
11Marcus SkoglundSol Tranås1:14:54+21:3915:19
12Maya LjubezIK Hakarpspojkarna1:17:25+24:1015:49
13Björn KarlssonKexholms SK1:23:34+30:1917:05

Öppen motion 7

3 210 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ArvidssonKalmar OK31:019:39
2Marina JohanssonOK Njudung32:34+1:3310:08
3Stefan ElmquistTenhults SOK33:53+2:5210:33
4Jonny JohanssonOK Njudung34:44+3:4310:49
5Rune TuressonOK Bävern34:57+3:5610:53
6Bo HultgrenOK Njudung35:22+4:2111:01
7Maria SundbergOK Njudung36:28+5:2711:21
8Cecilia KarmetunOK Njudung36:38+5:3711:24
9Johan NiklassonVäxjö OK42:02+11:0113:05
10Sara WulffOK Gränsen42:19+11:1813:10
11Ingela AnderssonOK Orion43:46+12:4513:38
12Ann-Katrin LarssonMålilla OK44:51+13:5013:58
13Helena AnderssonSOK Aneby46:31+15:3014:29
14Mona LindénVäxjö OK46:58+15:5714:37
15Ann BrenanderSOK Viljan47:42+16:4114:51
16Lars-Åke NordénSOK Aneby47:58+16:5714:56
17Monika HjellströmGränna-Bygdens OK48:32+17:3115:07
18Anders MalmerUmeå OK50:57+19:5615:52
19Ellinor FärgHässleby SOK53:12+22:1116:34
20Anna HertinIK Hakarpspojkarna54:27+23:2616:57
21Ola GustafssonSOK Aneby54:52+23:5117:05
22Stefan JennerstrandOK Njudung1:04:58+33:5720:14
Niclas SylvanVäxjö OKej godkänd
Pelle HöglundEksjö SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael HallOK Bävern36:427:38 Ladda ner rutt i gpx-format
2Stefan DjurstedtEksjö SOK39:01+2:198:07
3Anders PeterssonOK Njudung39:53+3:118:18
4Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna40:57+4:158:31
5Filip TrofastBredaryds SOK41:20+4:388:36
6Anja WingstedtHalden SK41:27+4:458:38
7Erik AamotOK Skogshjortarna45:00+8:189:22
8Stina ErikssonJönköpings OK48:09+11:2710:01
9Gustaf EricsonJärla Orientering51:22+14:4010:42
10Dennis TollOK Njudung52:07+15:2510:51
11Jonny LindénVäxjö OK56:15+19:3311:43
12Mikael SvenssonAnnebergs GIF57:09+20:2711:54
13Peter JohanssonVäxjö OK57:59+21:1712:04
14Johan BlomgrenSOK Aneby58:31+21:4912:11
15Frida PerssonEksjö SOK59:50+23:0812:27
16Susanne AxelssonJönköpings OK1:04:03+27:2113:20
17Anna OtterborgIK Hakarpspojkarna1:04:31+27:4913:26
18Ida NordbergOK Tranan1:10:04+33:2214:35
19Lars KreutnerSOK Viljan1:10:25+33:4314:40
20Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:11:45+35:0314:56
21Åke PerssonOK Bävern1:23:39+46:5717:25
Marcus ForsénJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 9

6 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Krzysztof WolowczykOK Denseln46:596:47
2Adam PerssonEksjö SOK56:50+9:518:12
3Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:00:49+13:508:47
4Magnus FranssonSOK Aneby1:01:03+14:048:49
5Loke ÖstangårdGamleby OK1:01:29+14:308:53
6Erik PerssonEksjö SOK1:03:07+16:089:07
7Claes OtterborgIK Hakarpspojkarna1:03:37+16:389:11
8Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:07:30+20:319:45
9Niclas LindqvistOK Njudung1:07:36+20:379:46
10Anton PetterssonKlublös1:12:07+25:0810:25
11Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK1:19:16+32:1711:27
12Joakim AssarssonIdrottsveteranerna1:28:36+41:3712:48
13Ulf HonethVäxjö OK1:28:57+41:5812:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser