Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Natti-Natti, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natti-Natti, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: onsdag 28 september 2016

Öppen motion 2

1 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia BarklandGustavsbergs OK25:2513:53
2Linn LindgrenSkellefteå OK27:53+2:2815:14
3Ebbe LindgrenSkellefteå OK27:54+2:2915:14
3Blenda LenasSkogsluffarnas OK27:54+2:2915:14
5Anders LindgrenSkellefteå OK28:02+2:3715:19
6Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby33:12+7:4718:08
7Robert PuustaOK Älvsjö-Örby33:18+7:5318:11
8Heidi BjerkhaugOK Ravinen33:35+8:1018:21
9Erik NederheimHaninge SOK37:28+12:0320:28

Öppen motion 5

2 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Lidström LauriSnättringe SK23:109:00
2Oskar HermanssonHellas Orientering30:15+7:0511:46
3Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF31:04+7:5412:05
4Anna LarssonOK Landehof47:21+24:1118:25
5Stefan LindvallHaninge SOK47:40+24:3018:32
6Håkan WiklundKlubblös51:38+28:2820:05
7Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF53:03+29:5320:38
8Åsa EdgrenSkarpnäcks OL1:00:23+37:1323:29
9Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:28:52+1:05:4234:34
Gunnar BramstenSundbybergs IKej godkänd
Peter BergmanTullinge SKej godkänd

Öppen motion 8

3 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HectorSnättringe SK18:475:13
2Simon LundinFinspångs SOK22:41+3:546:18
3Per LindmanFinspångs SOK22:44+3:576:18
4Mattias ÅgrenCentrum OK31:32+12:458:45
5Niklas WansölinOK Ravinen32:20+13:338:58
6Lars ForsstedtSöders-Tyresö34:31+15:449:35
7Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL35:39+16:529:54
8Bo LauriSnättringe SK35:56+17:099:58
9Anette ÖnerudOK Ravinen39:35+20:4810:59
10Bo NeidenströmFrölunda OL40:40+21:5311:17
11Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL41:51+23:0411:37
12Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK43:36+24:4912:06
13Christer NordströmOK Älvsjö-Örby48:43+29:5613:31
14Johan GrafKlubblös51:37+32:5014:20
15Oskar NederheimHaninge SOK52:19+33:3214:31
16Jan LindhSundbybergs IK56:57+38:1015:49
17Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:00:12+41:2516:43
18Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:00:17+41:3016:44
19Mattias IvaresOK Södertörn1:12:11+53:2420:03
20Anna LindellGustavsbergs OK1:29:23+1:10:3624:49
Antti VesalainenKlubblösej godkänd
Fredrik LindströmStora Tuna IK SKej godkänd
Anders HolmqvistSnättringe SKej godkänd
Ulrika Knagenhielm-KarlssonCentrum OKej godkänd
Torbjörn TorsènKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser