Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Terräng HSOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Terräng HSOK
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: torsdag 29 september 2016

H16

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob AnderssonHelsingborgs SOK13:164:40
2Tor EmanuelssonHelsingborgs SOK14:43+1:275:10
3Andreas GrönvallHelsingborgs SOK17:55+4:396:18

D14

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK13:364:47
Tyra PeterssonHelsingborgs SOKutgått

H14

2 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak HolmkvistHelsingborgs SOK20:077:05

D12

1 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia EdmanHelsingborgs SOK7:145:05
2Malin AulinHelsingborgs SOK8:18+1:045:50

H12

1 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor HugossonHelsingborgs SOK5:454:02
2Olle BorkmarHelsingborgs SOK6:35+0:504:38
3Victor EricssonHelsingborgs SOK6:38+0:534:40
4Alfred KjellénHelsingborgs SOK6:40+0:554:41
5David PerssonHelsingborgs SOK7:18+1:335:08
6Gustav FribergHelsingborgs SOK7:33+1:485:19
7Elliott LjunggrenHelsingborgs SOK8:26+2:415:56
8Arvid ReimerHelsingborgs SOK8:50+3:056:13
Holger MolinHelsingborgs SOKutom tävlan

D10

1 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK6:444:44
2Ebba RanbroHelsingborgs SOK6:54+0:104:51
3Bontu JohnsonHelsingborgs SOK7:02+0:184:57
4Saga PalmertzHelsingborgs SOK8:14+1:305:47
5Agnes PerssonHelsingborgs SOK10:23+3:397:18
Alma KjellénHelsingborgs SOKutom tävlan

H10

1 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK6:524:50
2Elias PerssonHelsingborgs SOK7:06+0:145:00
3Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK7:07+0:155:00
4Elias ArakiHelsingborgs SOK7:52+1:005:32
5Albin SegleviHelsingborgs SOK7:57+1:055:35
6Teodor EdmanHelsingborgs SOK8:23+1:315:54
7Elis OlssonHelsingborgs SOK8:37+1:456:04
8Arvid RongeHelsingborgs SOK9:13+2:216:29
9Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:02+3:107:03
10Viggo WerlestålHelsingborgs SOK10:05+3:137:06
11Noel BergqvistHelsingborgs SOK10:14+3:227:12
12Noa ManningeHelsingborgs SOK10:21+3:297:17
13Albin BergHelsingborgs SOK10:41+3:497:31
Axel MolinHelsingborgs SOKutom tävlan

H17-34

5 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AlnervikHelsingborgs SOK22:423:59
2Patrik JohanssonHelsingborgs SOK23:21+0:394:06
3Axel OrrhedeHelsingborgs SOK24:18+1:364:16
4Mika Pereswetoff-MorathHelsingborgs SOK24:22+1:404:17

D35-49

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JohnssonHelsingborgs SOK12:424:28
2Lisa KjellénHelsingborgs SOK14:09+1:274:58

H35-49

4 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael AnderssonHelsingborgs SOK16:473:56
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK17:18+0:314:03
3Andreas PalmertzHelsingborgs SOK18:13+1:264:16
4Erik OlssonHelsingborgs SOK18:25+1:384:19
5Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK18:57+2:104:26
6Jonas NorénHelsingborgs SOK19:43+2:564:37
7Erik AhlströmHelsingborgs SOK20:09+3:224:43
8Anders PerssonRunners Club22:43+5:565:19
Klas BogsjöHelsingborgs SOKutom tävlan

H50-64

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per RudqvistHelsingborgs SOK12:184:19
2Peter SvenssonHelsingborgs SOK14:00+1:424:55

H65-

1 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK8:215:52 Ladda ner rutt i gpx-format
2Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:17+1:567:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser