Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdoms-SM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms-SM, sprint
Arrangörsorganisationer: Bergnäsets AIK / Gammelstads IF / OK Renen
Datum: fredag 31 augusti 2018

D16

2 550 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundbergOK Renen14:225:38
2Kajsa BogrenSundbybergs IK15:38+1:166:07
3Emma LingIK Hakarpspojkarna15:39+1:176:08
4Ebba LindellIF Thor15:52+1:306:13
5Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK16:14+1:526:21
6Sofia IversAttunda OK16:29+2:076:27
7Clara SamuelssonOK Vivill16:33+2:116:29
8Alma HjertbergHestra IF16:43+2:216:33
9Lisa OlssonTorsås OK16:45+2:236:34
10Märta LjungbergSjövalla FK16:46+2:246:34
11Amanda KarmetunOK Njudung16:52+2:306:36
11Klara AnderssonDomnarvets GOIF16:52+2:306:36
13Tilda GolsäterKorsnäs IF OK16:56+2:346:38
14Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF17:00+2:386:40
15Alice MarmelidOK Roxen17:02+2:406:40
16Amelie RajanIFK Lidingö SOK17:06+2:446:42
17Emma ErikssonEksjö SOK17:12+2:506:44
18Lovisa MoqvistLerums SOK17:17+2:556:46
19Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering17:19+2:576:47
20Agnes LindblomMalmö OK17:31+3:096:52
21Thea WennbergSkellefteå OK17:34+3:126:53
22Nina PerssonHaninge SOK17:37+3:156:54
23Ellen KillmeyVittjärvs IK17:40+3:186:55
24Lovisa HambäckLånghundra IF17:41+3:196:56
25Nicolina MobergOK Tyr17:49+3:276:59
26Emilia BergströmOK Rodhen17:51+3:297:00
27Amelie JosefssonSkogslöparna17:53+3:317:00
27Ebba LindOK Skärmen17:53+3:317:00
29Ella KarlssonSnättringe SK17:55+3:337:01
30Therese NilssonOK Österåker18:00+3:387:03
31Hanna RothLinköpings OK18:04+3:427:05
32Elin NilssonAndrarums IF18:06+3:447:05
33Lilian PalmHJS-Vansbro OK18:07+3:457:06
34Matilda LindhSundbybergs IK18:12+3:507:08
34Klara AnderssonOK Orion18:12+3:507:08
36Hilma HolmströmHärlövs IF18:15+3:537:09
37Elin RindstigSOK Viljan18:22+4:007:12
38Elsa NilssonDomnarvets GOIF18:25+4:037:13
39Malin BierfeldtÄrla IF18:27+4:057:14
40Sara MöllerOK Södertörn18:54+4:327:24
41Nellie RydlundHässleholms OK18:58+4:367:26
42Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK19:00+4:387:27
43Sofie FranzénAlmby IK19:12+4:507:31
44Emely WeihartHestra IF19:13+4:517:32
45Sofia PalmFK Boken19:15+4:537:32
46Maria LogrenSjövalla FK19:20+4:587:34
47Karin WedmanVästerbergslagens OL19:21+4:597:35
48Olivia AspIFK Göteborg Orientering19:30+5:087:38
48Klara JohanssonVästvärmlands OK19:30+5:087:38
50Ester LaudonVännäs OK19:32+5:107:39
51Isabella JoonsLeksands OK19:42+5:207:43
52Embla CinthioSkåneslättens OL19:47+5:257:45
53Sofia DjerfVästerbergslagens OL19:56+5:347:49
54Elin HugossonLunds OK20:04+5:427:52
54Ingrid OlssonOK Tor20:04+5:427:52
56Elin EmilssonOK Skogsfalken20:06+5:447:52
57Hanna LundgrenLinköpings OK20:07+5:457:53
58Emmy LindgrenLinköpings OK20:10+5:487:54
58Clara JohanssonOK Skärmen20:10+5:487:54
60Matilda NilssonHalmstad OK20:15+5:537:56
61Hanna RingRonneby OK20:20+5:587:58
62Emmie LindbäckOK Renen20:24+6:028:00
63Linn KarlssonOK Vilse 8720:37+6:158:05
64Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK20:39+6:178:05
65Emma IvarssonOK Kullingshof20:45+6:238:08
66Ellinor HambergJärfälla OK20:49+6:278:09
67Maja SandvikAttunda OK20:54+6:328:11
68Sofia LundkvistOK Vargen21:07+6:458:16
69Sanna HedbergOK Södertörn21:12+6:508:18
70Sofia EdvardssonJärfälla OK21:21+6:598:22
71Irma SvenssonOK Klyftamo21:22+7:008:22
72Ylva JohanssonOK Djerf21:23+7:018:23
73Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF21:36+7:148:28
74Kristina KlingnéusIK Vikings OK21:43+7:218:30
75Katja LeicktTullinge SK22:06+7:448:40
76Petronella HedenlundTäby OK22:09+7:478:41
77Ida LarssonVästerås SOK22:11+7:498:41
78Sara HertegrenJärfälla OK22:31+8:098:49
79Tove FrænellSundsvalls OK22:51+8:298:57
80Josefine JonssonOK Tor22:52+8:308:58
81Tove RingiOK Kåre22:53+8:318:58
82Elin NetzOK Kolmården22:56+8:348:59
83Emilia ÖsterlundIK Ymer23:00+8:389:01
84Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL23:56+9:349:23
85Ester OlofssonOK Storsjön24:02+9:409:25
86Tilda WigforssArboga OK24:19+9:579:32
87Tyra DernfalkVästerbergslagens OL24:23+10:019:33
88Linnea PerssonValbo AIF24:27+10:059:35
89Thea SvenssonIK Vikings OK24:28+10:069:35
90Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK24:42+10:209:41
91Alva NyströmIF Thor24:47+10:259:43
92Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL24:57+10:359:47
93Moa EngströmOK Renen26:41+12:1910:27
94Malin HanssonTäby OK27:33+13:1110:48
Alma GustafssonSOK Anebyej godkänd
Anna AasaÖvertorneå IFej godkänd
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Julia NordlanderSundsvalls OKej godkänd
Ida HofstedtTäby OKej start
Elsa AlbinssonOK Tyrej start
Cornelia IvarssonOK Hammarenej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start

H16

2 710 m, 108 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav WirénAttunda OK14:325:21
2Melker LundinOK Hällen14:34+0:025:22
3Aron ÖstangårdGamleby OK14:41+0:095:25
4David BorgSödertälje-Nykvarn OF14:46+0:145:26
5Emil BoströmOK Linné14:54+0:225:29
6Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK15:05+0:335:33
7Valter PetterssonOK Tisaren15:06+0:345:34
8Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK15:12+0:405:36
9Emil AxelssonLerums SOK15:13+0:415:36
9Lukas WernerIFK Lidingö SOK15:13+0:415:36
11Melker NordgrenOK Kåre15:16+0:445:38
12Alfred LängheimTullinge SK15:20+0:485:39
13Jesper JohanssonOK Löftan15:22+0:505:40
14Isak HagbergKalmar OK15:23+0:515:40
14Karl PetersénOK Njudung15:23+0:515:40
16Hugo MandingerTrollhättans SOK15:25+0:535:41
17Johan LundbäckJärfälla OK15:28+0:565:42
18Erik BrandtDomnarvets GOIF15:29+0:575:42
19Rasmus PetterssonOK Djerf15:31+0:595:43
20Anton GunnarssonBredaryds SOK15:36+1:045:45
21Fabian ValleriusGamleby OK15:41+1:095:47
22Axel NalbinMullsjö SOK15:44+1:125:48
22Henry SvensVästerbergslagens OL15:44+1:125:48
24Karl LundinOK Hällen15:49+1:175:50
25Felix BäckstädeVisborgs OK15:51+1:195:50
26Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK15:54+1:225:52
27Ludvig SigrandOK Södertörn15:55+1:235:52
28David MelinOK Rodhen16:01+1:295:54
29Simon NordbergGöteborg-Majorna OK16:05+1:335:56
30Adam LindblomMalmö OK16:12+1:405:58
31Gustav OhlinOK Tranan16:26+1:546:03
32Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb16:31+1:596:05
33Felix SilverGävle OK16:32+2:006:06
34Erik IngemarssonHestra IF16:35+2:036:07
35Manne HammarbergJärfälla OK16:36+2:046:07
36Hannes LindahlSundsvalls OK16:38+2:066:08
37Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:39+2:076:08
38Nils GrimbeckSävedalens AIK16:41+2:096:09
39Isak AnängenNyköpings OK16:42+2:106:09
40Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK16:44+2:126:10
41Karl GranathOK Kåre16:45+2:136:10
42Martin RinnbäckOK Ravinen16:48+2:166:11
43Tobias SnellOK Renen16:49+2:176:12
44John McLellandOK Rodhen16:57+2:256:15
45Isak OlssonStigsökarna17:02+2:306:17
45Viktor HolmgrenUmeå OK17:02+2:306:17
47Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK17:14+2:426:21
48Arvid KronmarKarlskrona SOK17:15+2:436:21
49Isak WestringJärfälla OK17:20+2:486:23
50Albin PerssonHalmstad OK17:31+2:596:27
50Jakob GunnarssonLerums SOK17:31+2:596:27
52Benjamin ClaessonJönköpings OK17:33+3:016:28
53Nils Forsberg RundströmIFK Enskede17:34+3:026:28
54Alfred LiljeströmGävle OK17:36+3:046:29
54Johan VinbladLunds OK17:36+3:046:29
56Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad17:37+3:056:30
57Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö17:38+3:066:30
58Tamás SzütsVästerås SOK17:40+3:086:31
59Arvid BlomsterRonneby OK17:41+3:096:31
59Johan BergiusVisborgs OK17:41+3:096:31
61Jonas CarlssonStora Tuna OK17:42+3:106:31
62Jonne LiukkonenSundsvalls OK17:45+3:136:32
63Martin SandqvistVästerås SOK17:46+3:146:33
64Erik NilssonDalaportens OL17:49+3:176:34
65Isak BerggrenGävle OK17:50+3:186:34
66Alvar MelinHaninge SOK17:57+3:256:37
67Malte EvebornOK Roxen18:00+3:286:38
68Jakob Gadefors NauHaninge SOK18:05+3:336:40
69Erik Lidström LauriSnättringe SK18:13+3:416:43
69Oskar SundblomRånäs OK18:13+3:416:43
71Axel LundgrenSundsvalls OK18:17+3:456:44
72Arvid LundqvistHalmstad OK18:22+3:506:46
73Albin HainkeSnättringe SK18:23+3:516:47
74Samuel LindénAttunda OK18:24+3:526:47
75Jakob NilssonUmeå OK18:28+3:566:48
76Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen18:33+4:016:50
76David MårtenssonGarphyttans IF18:33+4:016:50
78Axel HedströmÖstersunds OK18:40+4:086:53
79Ludvig CarlbomUlricehamns OK18:43+4:116:54
80Lukas AarnioOK Linné18:49+4:176:56
81Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK18:58+4:266:59
82Arvid BylundIF Thor19:01+4:297:01
83Lukas AndrénTibro OK19:09+4:377:03
84Carl ÅsLunds OK19:10+4:387:04
85Gustav BjörklundIFK Enskede19:13+4:417:05
86Emil SoneAttunda OK19:20+4:487:08
86Filip BäckArboga OK19:20+4:487:08
88Linus MalmKFUM Örebro OK19:30+4:587:11
89Lukas JohanssonSundsvalls OK19:45+5:137:17
90Albin LindskogOK Ravinen19:47+5:157:18
91Erik JohnssonOK Kolmården19:58+5:267:22
92Hugo FriskVästerås SOK20:06+5:347:25
93Ludde BlomIFK Enskede21:19+6:477:51
94Sixten EkbladhSol Tranås22:05+7:338:08
95Pontus AxellIFK Enskede23:05+8:338:31
96Sven NyströmOK Linné30:57+16:2511:25
97Emil AhlströmVästerås SOK35:47+21:1513:12
Elias ThörnbladTrollhättans SOKdiskvalificerad
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLej godkänd
Erik ÅkessonVäxjö OKej godkänd
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Seth BorglundHärnösands OKej godkänd
Olle Pettersson GradinAttunda OKej godkänd
Nils KörleOK Landehofej godkänd
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Kevin SjölanderOK Rodhenej godkänd
Simon FogelströmTorsås OKej godkänd
Felix DrejmoOK Landehofej start
Axel ElmbladBredaryds SOKej start
Petter KajokSkellefteå OKej start
Lukas GustafssonIK Ymerej start
Gustav KüglerSigtuna OKej start

D15

2 070 m, 125 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK13:476:39
2Agnes DjurstedtEksjö SOK13:53+0:066:42
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna14:00+0:136:45
4Kerstin LjungemyrOK Kolmården14:07+0:206:49
5Tilda PalmIK Hakarpspojkarna14:11+0:246:51
6Sabina AumoKungälvs OK14:15+0:286:53
7Moa WallenborgLunds OK14:23+0:366:56
8Vendela SöderqvistOK Kåre14:31+0:447:00
9Smilla MogensenOK Ravinen14:33+0:467:01
10Klara PerssonHalmstad OK14:40+0:537:05
11Lisa ThunellIFK Lidingö SOK14:44+0:577:07
12Maja BergqvistKorsnäs IF OK14:53+1:067:11
13Sigrid CarlssonSundbybergs IK14:57+1:107:13
14Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna15:06+1:197:17
15Eira HertinIK Hakarpspojkarna15:19+1:327:23
16Thea BökmanHelsingborgs SOK15:25+1:387:26
17Åsa SundströmJärla Orientering15:26+1:397:27
18Emma EliassonDomnarvets GOIF15:34+1:477:31
19Elsa GörasLeksands OK15:36+1:497:32
19Vera PetterssonFalköpings AIK OK15:36+1:497:32
21Kristin HerberthsonLinköpings OK15:39+1:527:33
22Filippa SöderbergKalmar OK15:40+1:537:34
23Irmelie EnströmSundsvalls OK15:41+1:547:34
24Moa ErikssonTrollhättans SOK15:47+2:007:37
24Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb15:47+2:007:37
26Moa SkoogFalköpings AIK OK15:49+2:027:38
27Alice EkNyköpings OK15:50+2:037:38
28Hedda RöstinOK Ravinen15:51+2:047:39
29Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK15:56+2:097:41
30Hanna JonsellIF Thor16:00+2:137:43
31Julia NäslundOK Hammaren16:06+2:197:46
32Tove SjöbergTullinge SK16:07+2:207:47
33Kajsa HeydenLunds OK16:13+2:267:50
33Edit KarlssonÄlvsby IF OK16:13+2:267:50
35Alicia SchandlOK Södertörn16:17+2:307:51
36Ida HänströmTäby OK16:25+2:387:55
36Tilda MårtenssonOK Ravinen16:25+2:387:55
38Elin KjellmanLinköpings OK16:27+2:407:56
39Ida JohanssonFrämmestads IK16:28+2:417:57
40Linnea LundOK Kolmården16:30+2:437:58
41Caroline GuttkeNyköpings OK16:32+2:457:59
42Erika ÅkessonMarkbygdens OK16:39+2:528:02
43Ronja StåhlSundbybergs IK16:40+2:538:03
44Tuva-Cajsa SpikLeksands OK16:46+2:598:05
45Lea EdvardssonUmeå OK16:51+3:048:08
46Astrid RexSundsvalls OK16:55+3:088:10
47Ella SöderbergOK Skogsfalken16:59+3:128:12
48Alma WallmanVästerbergslagens OL17:03+3:168:14
49Sofie BodinAlmby IK17:10+3:238:17
50Cornelia KrafftLänna IF17:12+3:258:18
51Fanny CedstedtLånghundra IF17:21+3:348:22
52Amanda SchönfeldtSundsvalls OK17:24+3:378:24
53Alva NystedtSkåneslättens OL17:25+3:388:24
54Evelina NilssonHögåkers OK17:27+3:408:25
55Olivia LarssonLunds OK17:30+3:438:27
55Sofia RaskKungälvs OK17:30+3:438:27
57Fanny ÖstlundOK Kolmården17:34+3:478:29
57Agnes DambergIFK Lidingö SOK17:34+3:478:29
59Thilda SeldénIF Rigor17:37+3:508:30
60Amanda HallVästerås SOK17:40+3:538:32
61Anna SvarfvarSjövalla FK17:46+3:598:34
62Elsa KarlssonOK Landehof17:50+4:038:36
63Tilda BergLeksands OK17:53+4:068:38
64Stina LindSOK Viljan17:57+4:108:40
65Lova PermanOK Tyr18:00+4:138:41
66Frida JohanssonOK Skärmen18:03+4:168:43
67Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb18:04+4:178:43
68Rebecka RundbladFrämmestads IK18:09+4:228:46
69Hilda MartanderTrollhättans SOK18:11+4:248:47
70Karin LindgrenKFUM Örebro OK18:13+4:268:48
71Tyra ForsbergValbo AIF18:17+4:308:49
72Agnes WeissLånghundra IF18:22+4:358:52
72Lisa JakobssonSundsvalls OK18:22+4:358:52
74Alice HelmerssonVandrarringen18:25+4:388:53
74Cecilia HectorSnättringe SK18:25+4:388:53
76Elsa LinderOK Hällen18:34+4:478:58
77Sofia ElverlindOK Tranan18:52+5:059:06
78Sofia GreenAlmby IK18:57+5:109:09
78Mirjam InemyrIstrums SK18:57+5:109:09
80Disa RangertKungälvs OK19:04+5:179:12
81Amanda AlfredssonOK Tyr19:06+5:199:13
82Ronja AnderssonTrollhättans SOK19:10+5:239:15
82Vilmalee SuwanOK Vilse 8719:10+5:239:15
84Sanna SanderOK Milan19:17+5:309:18
85Clea WallnäsSundbybergs IK19:24+5:379:22
86Emma EliassonFK Friskus-Varberg19:26+5:399:23
87Anna NilssonGarphyttans IF19:30+5:439:25
88Thea NordinKorsnäs IF OK19:33+5:469:26
89Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb19:37+5:509:28
90Hilma ErikersIK Jarl Rättvik19:40+5:539:30 Ladda ner rutt i gpx-format
91Sara WänströmFinspångs SOK19:41+5:549:30
92Frida JardingNyköpings OK19:48+6:019:33
93Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL19:51+6:049:35
94Elvira LjungbergOK Skogsfalken19:53+6:069:36
95Julia BergKFUM Örebro OK20:01+6:149:40
96Alma AppelgrenTrollhättans SOK20:08+6:219:43
97Rebecka PihlströmOK Landehof20:15+6:289:46
98Felicia SvenssonRasbo IK20:19+6:329:48
99Frida JohanssonÄlvsby IF OK20:20+6:339:49
99Emma WesterlundNyköpings OK20:20+6:339:49
101Sofia SundinWaxholms OK20:28+6:419:53
102Lina HällstenStora Tuna OK20:45+6:5810:01
103Emilia JohnssonOK Kåre20:53+7:0610:05
104Alva BladhTullinge SK21:15+7:2810:15
105Rebecka WestlundKils OK21:16+7:2910:16
106Mathilda KarlssonValbo AIF21:17+7:3010:16
107Linnea LeijonHärlövs IF21:18+7:3110:17
108Wilma ThornellSurahammars SOK21:26+7:3910:21
109Hanna LarssonYstads OK21:59+8:1210:37
110Jonna SandbergKöping-Kolsva OK22:38+8:5110:56
111Matilda HolmOK Djerf22:55+9:0811:04
112Felicia SahlénVästerås SOK24:45+10:5811:57
113Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL25:06+11:1912:07
114Ellen HannrupIF Thor25:09+11:2212:08
115Ester AnderssonOK Södertörn25:41+11:5412:24
116Johanna AlmgrenOK Ravinen26:01+12:1412:34
117Maja HoppeWaxholms OK28:25+14:3813:43
118Julia KarlssonOK Skogsfalken34:15+20:2816:32
Lisa ÅkessonMarkbygdens OKdiskvalificerad
Amanda GranqvistOK Ravinendiskvalificerad
Olivia LundstedtSjövalla FKdiskvalificerad
Eleonora AlinderSjövalla FKdiskvalificerad
Selma LarssonLunds OKej godkänd
Thea Nordin AbajiEksjö SOKej godkänd
Kristina LindgrenVästerås SOKej godkänd
Elin LindbergVandrarringenej start
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOKej start
Emma AlmgrenOK Ravinenej start

H15

2 500 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SOK13:405:28
2Hugo EricssonVäxjö OK13:45+0:055:30
3Albin GezeliusIFK Mora OK13:52+0:125:32
4Mattias ÖstbergStora Tuna OK14:15+0:355:42
5Loke HedbergLunds OK14:18+0:385:43
6William SturessonLerums SOK14:28+0:485:47
7Casper SkeppSävedalens AIK14:30+0:505:48
8Isak GeliusSnättringe SK14:33+0:535:49
9Lukas LarssonOK Skogshjortarna14:40+1:005:52
10Aron HellgrenIF Thor14:47+1:075:54
11Edvin HellstenNyköpings OK14:51+1:115:56
12Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna14:52+1:125:56
13Hugo LarssonKarlskrona SOK14:55+1:155:58
14Oskar VikströmSundsvalls OK15:01+1:216:00
15Albin WeidenSkåneslättens OL15:04+1:246:01
15Johan MårtenssonIF Hagen15:04+1:246:01
17Hugo KindbornOK Hällen15:06+1:266:02
18Anton KastrupSävedalens AIK15:09+1:296:03
19Christoffer LindgrenOK Kåre15:10+1:306:04
19Olle KallurOK Ravinen15:10+1:306:04
21Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:15+1:356:06
22Olle KallerbäckVäxjö OK15:18+1:386:07
23Anton CarlssonIF Hagen15:20+1:406:08
24Kasper LagerströmNyköpings OK15:24+1:446:09
24Agust KronkvistÖrkelljunga FK15:24+1:446:09
26Anton TörnqvistKarlskrona SOK15:25+1:456:10
27Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby15:31+1:516:12
28Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna15:36+1:566:14
29Hugo UnossonKalmar OK15:44+2:046:17
30Otto BalckTäby OK15:45+2:056:18
31Wille LångbergHudiksvalls OK15:53+2:136:21
32Erik BovalliusJärfälla OK15:58+2:186:23
33Markus HalvarssonLeksands OK16:03+2:236:25
34Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK16:09+2:296:27
35Erik JohanssonFK Boken16:11+2:316:28
36Edvin HenryssonTibro OK16:15+2:356:30
37Axel BechtelFK Friskus-Varberg16:21+2:416:32
38Anton UllerKils OK16:22+2:426:32
39Eskil WidehagSundbybergs IK16:25+2:456:34
40David AlménTrollhättans SOK16:27+2:476:34
41Samuel BökeOK Kullingshof16:31+2:516:36
41Petter ErlandssonSundsvalls OK16:31+2:516:36
41Henrik FranzénAlmby IK16:31+2:516:36
44Edvin SelinFK Göingarna16:32+2:526:36
45Albin BlombergSegersta OK16:41+3:016:40
46Hampus HatlenTullinge SK16:42+3:026:40
47Pelle NilssonOK Linné16:44+3:046:41
47Oscar HultgrenOK Njudung16:44+3:046:41
49Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:54+3:146:45
50Tore PalmgrenSundsvalls OK16:57+3:176:46
51Alex JohanssonFK Friskus-Varberg17:05+3:256:50
52Lucas AhlströmVästerås SOK17:08+3:286:51
53Oskar ÅdahlUmeå OK17:13+3:336:53
54Eric HallnerOckelbo OK17:16+3:366:54
55Alexander JanssonOK Djerf17:25+3:456:58
56Emil JägstedtHalmstad OK17:28+3:486:59
57Adam SkoglundUlricehamns OK17:30+3:507:00
57Willy FjällborgStenungsunds OK17:30+3:507:00
59Filip HåkanssonOK Orion17:33+3:537:01
60Alfons PetersonOK Denseln17:34+3:547:01
60Måns BjörnskiöldOK Roxen17:34+3:547:01
62Albin NyqvistOK Landehof17:39+3:597:03
63Filip StorellHaninge SOK17:41+4:017:04
63Markus MelénOK Kåre17:41+4:017:04
65Mattias HanssonOK Djerf17:44+4:047:05
65Wilhelm NordqvistWaxholms OK17:44+4:047:05
67Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping17:46+4:067:06
68Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF17:47+4:077:06
69Gustav AskrothKFUM Örebro OK18:09+4:297:15
70Rasmus ErikssonUmeå OK18:20+4:407:20
71Linus DahlbergOK Nolaskogsarna18:25+4:457:22
72Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:27+4:477:22
73Tobias DahlmarkVästerås SOK18:33+4:537:25
74Axel EvebornSOK Viljan18:43+5:037:29
75Alfred ErdeliusIF Rigor18:44+5:047:29
76Simon MarkströmOK Renen18:50+5:107:32
77Johan LundStenungsunds OK18:52+5:127:32
78Axel LindgrenNyköpings OK19:01+5:217:36
79Olle ErlandssonSOK Viljan19:16+5:367:42
80Oscar AnelandOK Ravinen19:23+5:437:45
81Jakob WidelundOK Kåre20:01+6:218:00
82Anton BlomqvistMarkbygdens OK20:09+6:298:03
83Albin WarvelinLånghundra IF20:17+6:378:06
84Simon WahlnäsOK Linné20:32+6:528:12
85Melker AnderssonEds SK20:36+6:568:14
86Isak LundholmUmeå OK20:38+6:588:15
87Gustav LidmanTibro OK20:49+7:098:19
88Wilhelm LarssonLinköpings OK21:51+8:118:44
89Albin GenbergUlricehamns OK22:51+9:119:08
90Andreas HolmqvistNyköpings OK22:58+9:189:11
91Mattis SandénOK Södertörn24:05+10:259:38
92Tage KinellIFK Göteborg Orientering24:42+11:029:52
Olle MelénTrollhättans SOKdiskvalificerad
William GrunderJärfälla OKdiskvalificerad
Adam ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Joel OwénValbo AIFej godkänd
Fredrik HaneOK Tyrej godkänd
Jakob MobergOK Löftanej godkänd
Arvid Feil LindmarkSkellefteå OKej godkänd
Jakob TedhamreSnättringe SKej godkänd
Arvid EkströmStenungsunds OKej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Klockar-Eskil NääsLeksands OKej godkänd
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej godkänd
Alfred AhltinMalmö OKej start
Erik LingIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser