Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: torsdag 8 september 2016

D10

1 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin FranssonOK Milan16:2612:44
2Linea RegiusOK Milan17:06+0:4013:15
3Cecilia ErikssonOK Milan17:57+1:3113:54
4Emma LindOK Milan18:06+1:4014:01
5Sofie MarklundOK Milan20:28+4:0215:51
7Idun LindhOK Milan24:12+7:4618:45
8Lovis ErikssonOK Milan25:13+8:4719:32
9Sandra HolmOK Milan27:43+11:1721:29
10Astrid BjärhagerOK Milan33:04+16:3825:37

D12

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma LarssonOK Milan26:1512:05

D14-16

3 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolina ErikssonOK Milan47:3813:53
2Sofia TroedssonOK Milan56:40+9:0216:31
3Ingrid LöthgrenOK Milan1:04:11+16:3318:42

D21

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa WesterbergOK Milan41:459:16
2Ingela PetterssonOK Milan1:43:32+1:01:4723:00

H10

1 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian LarssonOK Milan12:189:32
2Calle SandinOK Milan14:14+1:5611:02
3Edvin LindhOK Milan16:12+3:5412:33
4Olle StenegårdOK Milan17:22+5:0413:27
5Felix NordkvistOK Milan17:36+5:1813:38
6Mio ErikssonOK Milan19:22+7:0415:00
7Simon MarklundOK Milan20:20+8:0215:45
8Nahuel NilssonOK Milan22:08+9:5017:09
9William LångOK Milan23:19+11:0118:04
10Albin KarbingOK Milan24:47+12:2919:12
11Arvid LarssonOK Milan27:40+15:2221:26
12Svante StenegårdOK Milan28:00+15:4221:42
13Lukas IsraelssonOK Milan30:50+18:3223:54
14Vidar SandelinOK Milan32:37+20:1925:17
15Villiam NyersOK Milan38:02+25:4429:28
16Viktor HoikkalaOK Milan42:29+30:1132:55

H12

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alexander JohanssonOK Milanej godkänd

H14-16

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ErikssonOK Milan46:3313:34
2Oliver PetterssonOK Milan51:23+4:5014:58

H21

5 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KarbingOK Milan54:1710:18
2Anders HaglundOK Milan1:00:58+6:4111:34

H45-55

4 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LarssonOK Milan44:129:49
2Thomas JanssonOK Milan47:11+2:5910:29
3Jan-Åke IsraelssonOK Milan49:04+4:5210:54
4Anders ErikssonOK Milan51:28+7:1611:26
5Niklas SanderOK Milan52:27+8:1511:39
6Håkan LibergOK Milan52:52+8:4011:44
7Morgan JohanssonOK Milan1:03:37+19:2514:08
8Christer TapperOK Milan1:11:30+27:1815:53
9Johan JohanssonOK Milan1:24:05+39:5318:41

H60+

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt KammerlandOK Milan1:06:4219:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser