Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 7
Arrangörsorganisationer: OK Järnbärarna / OK Milan
Datum: tisdag 27 juni 2017

Almby IK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bengt RobertssonKlass 4 (15)42:11+5:3017:13
3Per-Åke HullKlass 3 (42)40:38+2:4312:41
5Karl-Göran WahlströmKlass 3 (42)42:37+4:4213:19
7Mats CarlsvärdKlass 2 (32)44:41+4:1310:33
8Ann-Britt GöranssonKlass 3 (42)43:48+5:5313:41
9Malin WiklundKlass 3 (42)44:46+6:5113:59
10Joakim DahlbergKlass 2 (32)45:12+4:4410:41
13Per HåstlundKlass 2 (32)46:23+5:5510:57
24Mickael GöranssonKlass 2 (32)58:33+18:0513:50

Garphyttans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Torben MalmKlass 2 (32)47:21+6:5311:11
Inga-Britt MalmKlass 4 (15)ej godkänd

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anna-Lena LundellKlass 4 (15)43:12+6:3117:37
14Per SundbergKlass 3 (42)48:22+10:2715:06

Hagaby GoIF Örebro

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mikael AnderssonKlass 2 (32)42:59+2:3110:09
6Johan GerdevågKlass 3 (42)43:13+5:1813:30
9Hans EgefalkKlass 1 (10)1:21:57+32:1812:45
10Kristina PetterssonKlass 3 (42)44:54+6:5914:01
14Kenneth KarlbergKlass 3 (42)48:22+10:2715:06
29Lars-Inge WixnerKlass 3 (42)56:38+18:4317:41
33Lennart JaveliusKlass 3 (42)1:01:23+23:2819:10

Hallstahammars OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Henrik OlssonKlass 2 (32)55:06+14:3813:01
25Gunnar JonssonKlass 2 (32)59:45+19:1714:07

Himmeta IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Thomas DanielssonKlass 2 (32)45:51+5:2310:50

Hällefors OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åke SundinKlass 3 (42)37:5511:50
21Lars TörnblomKlass 3 (42)50:59+13:0415:55
32Nils MogrenKlass 3 (42)59:23+21:2818:33

KFUM Örebro OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mats GustafssonKlass 2 (32)40:289:33
2Julia GustafssonKlass 5 (10)15:51+3:059:00
4Ella KruseKlass 5 (10)22:40+9:5412:52
5Rasmus KruseKlass 5 (10)23:33+10:4713:22
6Christoffer StockmanKlass 2 (32)44:36+4:0810:32
12Weine FredrikssonKlass 3 (42)46:14+8:1914:26
18Robert KruseKlass 3 (42)49:09+11:1415:21
25Anton KruseKlass 3 (42)52:17+14:2216:20
27Camilla KruseKlass 3 (42)53:40+15:4516:46
30Filip ÖrnKlass 2 (32)1:03:07+22:3914:55
32Anna GustafssonKlass 2 (32)1:25:53+45:2520:18
36Julia GustafssonKlass 3 (42)1:06:15+28:2020:42
38Nils-Olov ÅsmanKlass 3 (42)1:07:00+29:0520:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tommy AnderssonKlass 3 (42)38:32+0:3712:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Helena ErikssonKlass 3 (42)44:57+7:0214:02

Lindebygdens OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elias KlingKlass 4 (15)36:4114:58
1Axel ThybeckKlass 5 (10)12:467:15
4Erik KlingKlass 1 (10)1:08:09+18:3010:36
4Anna-Maria BackrydKlass 2 (32)43:34+3:0610:17
6Lovisa ThybeckKlass 5 (10)25:06+12:2014:15
6Patrik ThybeckKlass 1 (10)1:13:40+24:0111:28
10Gun HelmerssonKlass 5 (10)51:10+38:2429:04
17Lage JonssonKlass 3 (42)48:31+10:3615:09
17Annika BrodinKlass 2 (32)52:26+11:5812:23
18Henrik HallorKlass 2 (32)53:44+13:1612:42
22Gert IngvarssonKlass 3 (42)51:05+13:1015:57
23Klas ThybeckKlass 2 (32)55:51+15:2313:12
26Tomas VidfeltKlass 2 (32)1:00:05+19:3714:12
34Bengt WisénKlass 3 (42)1:02:25+24:3019:30
35Rolf HelmerssonKlass 3 (42)1:04:45+26:5020:14
37Anders HolmbergKlass 3 (42)1:06:57+29:0220:55

OK Djerf

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Frida JohanssonKlass 1 (10)1:07:31+17:5210:30
7Ulf NordzellKlass 3 (42)43:25+5:3013:34
7Jan HanssonKlass 1 (10)1:14:47+25:0811:38
23Johan FriskKlass 3 (42)51:23+13:2816:03
28Björn SvenssonKlass 2 (32)1:01:49+21:2114:36

OK Järnbärarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Lena LindgrenKlass 4 (15)1:00:56+24:1524:52
24Kjell GustafssonKlass 3 (42)51:44+13:4916:10

OK Letstigen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Samuel ErikssonKlass 4 (15)1:17:01+40:2031:26
40Kurt JonssonKlass 3 (42)1:23:32+45:3726:06

OK Milan

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jan-Olof SandellKlass 4 (15)44:13+7:3218:02
4Åke MossbergKlass 3 (42)41:55+4:0013:05
5Erik SjöströmKlass 4 (15)44:26+7:4518:08
5Jan-Åke IsraelssonKlass 2 (32)44:25+3:5710:30
5Hans LibergKlass 1 (10)1:08:10+18:3110:37
6Östen EklöfKlass 4 (15)45:31+8:5018:34
7Arvid LarssonKlass 5 (10)33:50+21:0419:13
8Karin ÖstlinKlass 4 (15)54:50+18:0922:22
8Jan-Åke Stolt KarlssonKlass 2 (32)44:53+4:2510:36
8Andreas MogrenKlass 1 (10)1:20:37+30:5812:33
8Lars-Erik LarssonKlass 5 (10)34:07+21:2119:23
9Ruben NordhKlass 5 (10)38:25+25:3921:49
9Gary DybeckKlass 4 (15)54:57+18:1622:25
10Catrine StoltKlass 4 (15)55:55+19:1422:49
11Eva KorkeakoskiKlass 4 (15)1:00:25+23:4424:39
11Håkan LibergKlass 2 (32)45:47+5:1910:49
15Emil LöthgrenKlass 2 (32)48:04+7:3611:21
16Therese KorkeakoskiKlass 2 (32)51:56+11:2812:16
16Ulrika SanderKlass 3 (42)48:24+10:2915:07
19Stefan ÖbergKlass 3 (42)49:15+11:2015:23Ladda ner rutt i gpx-format
20Bo KällströmKlass 3 (42)49:37+11:4215:30
20Sanna SanderKlass 2 (32)54:34+14:0612:53
21Niklas SanderKlass 2 (32)54:42+14:1412:55
26Leif HjulströmKlass 3 (42)52:33+14:3816:25
27Lars ÖstlinKlass 2 (32)1:01:15+20:4714:28
28Kenneth IsraelssonKlass 3 (42)54:47+16:5217:07
30Bengt KammerlandKlass 3 (42)58:08+20:1318:10
31Gunnar HaglundKlass 3 (42)59:16+21:2118:31
31Christer TapperKlass 2 (32)1:09:47+29:1916:29
39Ingela PetterssonKlass 3 (42)1:19:54+41:5924:58
Britt-Marie EklöfKlass 3 (42)ej godkänd
Lisa WesterbergKlass 1 (10)ej godkänd
Oliver PetterssonKlass 3 (42)ej godkänd

OK Roxen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Maja-Stina GustavssonKlass 4 (15)46:51+10:1019:07
Per GustavssonKlass 4 (15)ej godkänd

OK Tisaren

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lovisa PerssonKlass 1 (10)1:01:24+11:459:33
3Anna-Sofie BergKlass 5 (10)17:55+5:0910:10
29Lennart LundhKlass 2 (32)1:01:51+21:2314:37

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Jessica NilssonKlass 3 (42)47:01+9:0614:41

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per LovangKlass 2 (32)41:51+1:239:53

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Per-Olov SjöströmKlass 2 (32)45:04+4:3610:39

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon HedlundKlass 1 (10)49:397:44

Örebro AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Petter WikströmKlass 2 (32)53:47+13:1912:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser