*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Poängcup 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängcup 8
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 13 september 2016

Långa banan

5 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EklöfOK Milan32:466:04
2Josefin ErlandssonOK Milan36:39+3:536:47
3Erik KlingLindebygdens OK36:41+3:556:47
4Mickael GöranssonAlmby IK36:57+4:116:50
5Tomas L KarlssonLindebygdens OK38:05+5:197:03
6Per HåstlundAlmby IK39:13+6:277:15
7Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro42:59+10:137:57
8Andreas MogrenOK Milan44:34+11:488:15
9Axel ThybeckLindebygdens OK47:54+15:088:52

Mellan banan

4 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan34:508:06
2Klas ThybeckLindebygdens OK35:42+0:528:18
3Hanna HellsingLindebygdens OK37:56+3:068:49
4Mats HastadFellingsbro GOIF41:21+6:319:36
5Ann-Britt GöranssonAlmby IK41:58+7:089:45
6Kent KarlssonLindebygdens OK42:35+7:459:54
7Per-Erik GustafssonLindebygdens OK44:40+9:5010:23
8Åke MossbergOK Milan46:28+11:3810:48
9Mikael GrönborgLindebygdens OK48:06+13:1611:11
10Ingela PetterssonOK Milan48:55+14:0511:22
11Henrik HallorLindebygdens OK49:03+14:1311:24
12Bengt VisénLindebygdens OK51:57+17:0712:04
13Anders NorgrenLindebygdens OK57:03+22:1313:16
14Håkan SvenssonAlmby IK59:34+24:4413:51
Per-Åke HullAlmby IKej godkänd
Lage JonssonLindebygdens OKej godkänd

Korta banan

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LindgrenOK Järnbärarna35:1711:22
2Fredrik ArnessonLindebygdens OK35:18+0:0111:23
3Ove JohanssonOK Järnbärarna35:26+0:0911:25
4Anna-Maria BackrydLindebygdens OK36:14+0:5711:41
5Kjell GustavssonOK Järnbärarna37:42+2:2512:09
6Roland KarlssonLindebygdens OK41:03+5:4613:14
7Susanne HellsingLindebygdens OK41:50+6:3313:29
8Anders HolmbergLindebygdens OK42:44+7:2713:47
9Jonas KlingLindebygdens OK45:02+9:4514:31
10Hjalmar NordqvistOK Järnbärarna49:42+14:2516:01
11Gert IngvarssonLindebygdens OK49:47+14:3016:03
12Elisabeth ErikssonOK Milan51:32+16:1516:37
13Eva KorkeakoskiOK Milan57:19+22:0218:29
14Ulf T HallbergAlmby IK1:05:48+30:3121:13
15Lena LindgrenOK Järnbärarna1:15:37+40:2024:23
Lars Ivan CarlssonLindebygdens OKej godkänd

Lätta banan

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK15:467:53
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK38:58+23:1219:29
3Per ThybeckLindebygdens OK59:25+43:3929:42
4Monica ThybeckLindebygdens OK1:02:32+46:4631:16
Ingrid ArnessonLindebygdens OKej godkänd
Oliver ArnessonLindebygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser