Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogskarlarnas natt-2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogskarlarnas natt-2016
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: torsdag 22 september 2016

D21

4 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina LarssonVänersborgs SK47:4910:05
2Anna-Lotta IrewallTjällmo-Godegårds OK49:42+1:5310:29
3Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK53:22+5:3311:15
4Jenny SwartzFrösö IF55:41+7:5211:44
Helen HanstockÖstersunds OKej godkänd

H21

6 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf LindqvistÖstersunds OK43:286:51
2David SundströmSöderhamns OK43:34+0:066:52
3Christoffer JohanssonTrollhättans SOK50:04+6:367:53
4Jonatan PalmLK Gränslöst51:41+8:138:09
5Lars-Åke LarssonÖstersunds OK58:24+14:569:12
6Anders ErikssonFrösö IF1:00:33+17:059:33
7Gunnar HagqvistFrösö IF1:01:27+17:599:41
8Cecilia ThomassonFältjägarnas IF1:02:19+18:519:49

H16

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus GustafssonÖstersunds OK45:4911:50

D40

4 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Hedström-RingvallÖstersunds OK59:4313:04

H40

4 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn OlofssonOK Storsjön47:2510:00

H50

4 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergFrösö IF44:079:39
2Håkan CarnlandFrösö IF45:55+1:4810:02
3Hans ÅgrenÖstersunds OK48:13+4:0610:33
4Roger KrohnFältjägarnas IF55:36+11:2912:09
5Mats NilssonÖstersunds OK1:01:19+17:1213:25
6Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF1:04:49+20:4214:10

D60

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin WalltinÖstersunds OK1:17:5020:06

H60

3 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Seth PerssonFältjägarnas IF44:0211:22
2Tom BrantheimÖstersunds OK46:11+2:0911:56
3Ola LindgrenÖstersunds OK46:49+2:4712:05
4Lars-Eric GahlinÖstersunds OK1:01:02+17:0015:46 Ladda ner rutt i gpx-format

H70

3 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven RingvallÖstersunds OK1:19:4825:00
2Leif AllonenFältjägarnas IF1:31:12+11:2428:35
Kjell Lennart LindholmOK Silvanusej godkänd

Öppen motion 3

3 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik MartinssonFrösö IF36:0511:18
2Martin LarssonÖstersunds OK56:22+20:1717:40

Öppen motion 2

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika RogemanMarieby GIF20:008:00
2Erika RanbrandtMarieby GIF23:08+3:089:15
3Mattias SvenssonÖstersunds SK34:14+14:1413:41
4Pelle Ranbrandt-WestlingMarieby GIF45:28+25:2818:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser