Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM Sundsvalls OK och Närtävling Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM Sundsvalls OK och Närtävling Natt
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 21 september 2016

H21

5 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus FrödinSundsvalls OK50:018:51
2Janne NäätänenSundsvalls OK53:44+3:439:30
3Anders AxlingSundsvalls OK58:54+8:5310:25
4Pessi LiukkonenSundsvalls OK1:04:36+14:3511:26
Anders ErlandssonSundsvalls OKej start

D16

3 550 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alice PalmgrenSundsvalls OKej start

H16

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Albin KårénSundsvalls OKej godkänd
Nils LundgrenSundsvalls OKej start

D14

3 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia LindbergSundsvalls OK46:5113:30
2Astrid RexSundsvalls OK52:32+5:4115:08
3Irmelie EnströmSundsvalls OK59:18+12:2717:05
4Lisa JakobssonSundsvalls OK1:04:08+17:1718:28

H14

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes LindahlSundsvalls OK33:049:31
2Axel LundgrenSundsvalls OK36:08+3:0410:24
3Tore PalmgrenSundsvalls OK41:05+8:0111:50

D12

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa GranholmSundsvalls OK18:219:24
2Ebba AnderssonSundsvalls OK21:28+3:0711:00
3Emma JohanssonSundsvalls OK23:22+5:0111:58

H12

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LakeSundsvalls OK15:217:52
2Wilmer RexSundsvalls OK19:26+4:059:57
3Arvid CarlssonSundsvalls OK20:43+5:2210:37

D40

4 440 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Åsa Von SchoultzSundsvalls OKej start

H40

5 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas KristoferssonSundsvalls OK1:09:4712:21
2Per NordanlindSundsvalls OK1:18:02+8:1513:48

H50

4 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tor MarntellSundsvalls OK55:3712:31
2Thomas JohanssonSundsvalls OK58:36+2:5913:11
Christer LundstedtSundsvalls OKutgått
Peter HanssonSundsvalls OKej start
Tomas VirtanenSelånger SOKej start

H60

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LorentzsonSundsvalls OK1:15:2521:14
Ingmar SöderströmSundsvalls OKej start

D70

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvy PeterssonSundsvalls OK48:5420:53
2Ulla HellmanSundsvalls OK55:41+6:4723:47

H70

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ove PeterssonSundsvalls OKej godkänd
Sören JanssonSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 3

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara EdströmSundsvalls OK19:259:57
2Ellen KårénSundsvalls OK21:24+1:5910:58
3Annika KardellSundsvalls OK28:17+8:5214:30
Anna WidmanSundsvalls OKej start

Öppen motion 5

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JakobssonSundsvalls OK50:0414:25
2Christina FlordalLjusdals OK1:13:13+23:0921:05
3Jon FlordalLjusdals OK1:13:17+23:1321:07

Öppen motion 8

4 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus EngbergSundsvalls OK1:01:5513:56
2Johnny BlästaNjurunda OK1:13:13+11:1816:29 Ladda ner rutt i gpx-format

Öppen motion 9

5 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine TjärnbergKovlands IF1:09:2912:17
2Göran TjärnbergKovlands IF1:12:20+2:5112:48
Marie DahlinKovlands IFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser