Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Värmland 2017, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Värmland 2017
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 23 juli 2017 - fredag 28 juli 2017

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

2 570 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK14:575:49
2Svetlana MironovaKoovee15:40+0:436:05
3Karolin OhlssonJärla Orientering15:49+0:526:09
4Simone NiggliOK Tisaren15:50+0:536:09
5Sara HagströmIFK Göteborg15:55+0:586:11
6Josefin TjernlundOK Tisaren16:01+1:046:13
7Anne M Hausken NordbergNydalens SK16:05+1:086:15
7Anna HaatajaSK Pohjantähti16:05+1:086:15
9Emma JohanssonDomnarvets GoIF16:17+1:206:20
10Sigrid AlexandersenNtnui16:18+1:216:20
11Alva OlssonLinköpings OK16:19+1:226:20
11Ingjerd MyhreIFK Göteborg16:19+1:226:20
13Lisa RisbyOK Kåre16:21+1:246:21
14Lisa HolerEksjö SOK16:23+1:266:22
15Emma BjessmoIFK Lidingö SOK16:29+1:326:24
16Amanda Falck WeberFarum Tisvilde OK16:35+1:386:27
16Agnes LeoHalden SK16:35+1:386:27
18Lilian ForsgrenOK Tisaren16:42+1:456:29
19Kine Hallan SteiwerHalden SK16:43+1:466:30
20Anna BachmanIFK Lidingö SOK16:48+1:516:32
21Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK16:55+1:586:34
21Anine AhlsandNtnui16:55+1:586:34
23Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK16:58+2:016:36
24Lone Karin BrochmannBækkelagets SK17:01+2:046:37
25Tiia MiettinenMS Parma17:05+2:086:38
26Ellinor TjernlundOK Tisaren17:06+2:096:39
27Kristin OlovssonRehns BK17:07+2:106:39
28Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK17:11+2:146:41
28Maren Jansson HaverstadNtnui17:11+2:146:41
30Marthe GløersenBækkelagets SK17:13+2:166:41
31Kristin LöfgrenIFK Mora OK17:18+2:216:43
31Johanna ÖbergOK Linné17:18+2:216:43
33Marion AebiOK Tisaren17:21+2:246:45
34Ellinor ErikssonOK Tisaren17:31+2:346:48
35Jessica TullieDomnarvets GoIF17:33+2:366:49
36Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK17:34+2:376:50
37Hanna MüllerLeksands OK17:37+2:406:51
38Ida LindkvistNtnui17:42+2:456:53
39Anna WehlinSkogspojkarnas OK17:45+2:486:54
40Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK17:48+2:516:55
40Magdalena OlssonStora Tuna OK17:48+2:516:55
42Maria MagnussonSävedalens AIK17:50+2:536:56
42Linda LindkvistLeksands OK17:50+2:536:56
44Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad17:51+2:546:56
44Tilda JohanssonOK Orion17:51+2:546:56
46Amilia BjörklundSävedalens AIK17:54+2:576:57
47Jannina GustafssonMS Parma17:55+2:586:58
48Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna17:56+2:596:58
49Lovisa PerssonOK Tisaren17:59+3:026:59
50Isabel SalénIFK Mora OK18:01+3:047:00
50Hirvonen EveliinaPaimion Rasti18:01+3:047:00
52Emma BergmanOK PAN-Kristianstad18:08+3:117:03
52Frida SandbergStora Tuna OK18:08+3:117:03
54Amanda HanssonBredaryds SOK18:11+3:147:04
55Andrea SvenssonOK Tisaren18:14+3:177:05
56Jenny ErikssonOK Kåre18:15+3:187:06
57Hedwig HaasSundsvalls OK18:16+3:197:06
58Sanna SkoogKils OK18:18+3:217:07
59Francesca TauferJunior Team Trentino18:32+3:357:12
59Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK18:32+3:357:12
61Lisa AnderssonÄrla IF18:49+3:527:19
62Karen Oline KolstadNtnui18:57+4:007:22
63Louise LundgrenVäxjö OK18:58+4:017:22
63Ingrid GulbrandsenNtnui18:58+4:017:22
65Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad18:59+4:027:23
66Kristin HylanderNyköpings OK19:00+4:037:23
67Pim HedbergOK PAN-Kristianstad19:01+4:047:23
68Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad19:08+4:117:26
69Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF19:13+4:167:28
70Synnøve BråtenVegårshei IL19:26+4:297:33
71Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF19:28+4:317:34
72Julia DavidssonÄrla IF19:42+4:457:39
73Filippa JohanssonJönköpings OK20:21+5:247:55
74Elin ClassonOK Orinto20:40+5:438:02
75Maiki MaalbergOK Võru21:31+6:348:22
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKej start
Lizzie InghamHalden SKej start
Elin MånssonIFK Göteborgej start
Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstadej start

H21 Elit

3 040 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF15:044:57
2William LindMalungs OK Skogsmårdarna15:10+0:064:59
3Eskil KinnebergIFK Göteborg15:11+0:074:59
4Magne DæhliHalden SK15:20+0:165:02
5Olav LundanesPaimion Rasti15:23+0:195:03
6Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK15:24+0:205:03
7Thor NørskovIFK Göteborg15:26+0:225:04
8Riccardo RancanVaajakosken Terä15:27+0:235:04
9Anton SjökvistStora Tuna OK15:32+0:285:06
10Albin RidefeltOK Linné15:34+0:305:07
11Thomas CurigerOK Orion15:35+0:315:07
12Daniel AttåsOK Tisaren15:41+0:375:09
13Oskar SjöbergOK Linné15:42+0:385:09
14Max Peter BejmerIFK Göteborg15:47+0:435:11
15Jonas EggerIK Hakarpspojkarna15:49+0:455:12
16Olai Stensland LillevoldNtnui15:53+0:495:13
16Johan RunessonTampereen Pyrintö15:53+0:495:13
18Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK15:59+0:555:15
19Eirik Kamstrup HovindHalden SK16:00+0:565:15
20Johan HögstrandIFK Göteborg16:02+0:585:16
21Rassmus AnderssonOK Linné16:04+1:005:17
22Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg16:10+1:065:19
23Kalle BergmanOK Ravinen16:11+1:075:19
23Thomas Natvig ÅrstadHalden SK16:11+1:075:19
25Emil AhlbäckFossum IF16:12+1:085:19
26Filip GrahnHestra IF16:13+1:095:20
27Bjørn EkebergIL Tyrving16:14+1:105:20
28Joakim SvenskStora Tuna OK16:18+1:145:21
29Ola MartnerOK PAN-Kristianstad16:20+1:165:22
30Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna16:22+1:185:23
30Hans Petter MathisenFredrikstad SK16:22+1:185:23
32Henry McnultyNtnui16:23+1:195:23
32Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF16:23+1:195:23
34Martin AhlbergerHestra IF16:25+1:215:24
35Olle KaleredOK Denseln16:27+1:235:24
36Anders VisterNydalens SK16:30+1:265:25
37Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF16:31+1:275:25
38Ludvig ErikssonKils OK16:33+1:295:26
38Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK16:33+1:295:26
40Denys ShcherbakovRonneby OK16:35+1:315:27
40Håvard HagaNydalens SK16:35+1:315:27
42Artem PanchenkoIFK Mora OK16:37+1:335:27
43Fredrik IngelssonRehns BK16:40+1:365:28
44Jens RönnolsJärla Orientering16:41+1:375:29
45Petter ErikssonÄrla IF16:42+1:385:29
46Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna16:43+1:395:29
47Jesper LysellRehns BK16:44+1:405:30
48Erik AnderssonOK Orion16:45+1:415:30
49Jens WängdahlNyköpings OK16:46+1:425:30
49Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering16:46+1:425:30
51Johan Ek LarssonSödertälje-Nykvarn OF16:49+1:455:31
51Karl WalheimÄrla IF16:49+1:455:31
53Emil GranqvistOK Ravinen16:50+1:465:32
53Henrik JonssonÄrla IF16:50+1:465:32
55Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK16:51+1:475:32
56Mathias HallménOK Denseln17:02+1:585:36
57Oskar DanielsAttunda OK17:03+1:595:36
57Jo Forseth IndgaardFrol Il17:03+1:595:36
59Viktor SilvemarkÄrla IF17:05+2:015:37
60Johan TörnrothHestra IF17:10+2:065:38
60Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro17:10+2:065:38
62David LingforsOK Linné17:11+2:075:39
63Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OK17:13+2:095:39
64Santeri SilvennoinenKalevan Rasti17:14+2:105:40
65Simon HedlundÄrla IF17:16+2:125:40
66Isak BergsetNtnui17:18+2:145:41
67Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna17:19+2:155:41
68Erik ClassonOK Orinto17:26+2:225:44
69Oskar LeinonenOK Kolmården17:28+2:245:44
70Rasmus Rørholt TheisenNtnui17:38+2:345:48
70Daniel RoosAttunda OK17:38+2:345:48
72Filip WadstenHalden SK18:02+2:585:55
73Emil AnderssonÄrla IF18:16+3:126:00
74Yasar Ismet DemirozNEO DOGA Sporlari Kulubu18:31+3:276:05
Quentin RauturierOK Hällenej start
Torgeir NørbechIL Tyrvingej start
Emil SvenskStora Tuna OKej start
Orhan KutluKuzey Geyikleri DSKej start
Fredrik BakkmanIFK Göteborgej start

D20 Elit

2 610 m, 99 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK14:515:41
2Sanna FasthEksjö SOK15:25+0:345:54
3Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä15:32+0:415:57
4Marie OlaussenFredrikstad SK15:37+0:465:59
5Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF15:41+0:506:00
6Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna15:47+0:566:02
7Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF16:02+1:116:08
8Stina NordinSundsvalls OK16:16+1:256:13
9Hotz MaritaTeam Max & Moritz16:27+1:366:18
10Dorothea MüllerOSV Dresden16:32+1:416:20
11Johanna HagströmFalköpings AIK OK16:38+1:476:22
12Tilla Farnes HennumAsker SK16:43+1:526:24
13Rebecca WaldenfjordOK Ravinen16:45+1:546:25
14Noora KoskinenHiisirasti16:46+1:556:25
15Myrra CarlssonOK Orion16:47+1:566:25
15Anni HaanpääTampereen Pyrintö16:47+1:566:25
17Sandra NäslundVästerås SOK16:52+2:016:27
18Emma HelmerssonVästerås SOK16:54+2:036:28
19Line CederbergOK PAN-Kristianstad17:05+2:146:32
20Tova OlssonIK Hakarpspojkarna17:08+2:176:33
21Klara DjerfLerums SOK17:09+2:186:34
22Sonja MellbergVaasan Suunnistajat17:11+2:206:35
23Alexandra EnlundIF Femman17:14+2:236:36
24Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna17:16+2:256:36
25Emma HagrotTäby OK17:18+2:276:37
26Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK17:20+2:296:38
26Hanna HugossonSundsvalls OK17:20+2:296:38
28Marcia MürnerOL Regio Wil17:22+2:316:39
29Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna17:24+2:336:40
30Elvira BjörklundTrollhättans SOK17:29+2:386:41
31Malin SandstadFreidig17:35+2:446:44
32Hanna HänströmOK Ravinen17:37+2:466:44
33Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering17:38+2:476:45
33Sanni NorrbackaLynx17:38+2:476:45
35Ayşe BozkurtPatika SK17:39+2:486:45
36Venla KinnalaTurun Suunnistajat17:43+2:526:47
37Sara NivaSK Pohjantähti17:44+2:536:47
38Oda SikkelandIL Tyrving17:45+2:546:48
39Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad17:46+2:556:48
40Emilia StåhlbergEspoon Suunta17:50+2:596:49
41Josefin ErlandssonOK Milan17:53+3:026:51
41Chloe DudoignonVSO 2617:53+3:026:51
41Lisa JohanssonOK Tranan17:53+3:026:51
44Moa HanssonBredaryds SOK17:57+3:066:52
45Marit Melby JacobsenLardal OL18:01+3:106:54
45Heidi PlitEspoon Suunta18:01+3:106:54
47Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna18:03+3:126:54
48Antonia ErhartASVÖ Österrike18:09+3:186:57
49Klara YngvessonUmeå OK18:11+3:206:58
50Matilda ErikssonOK Kåre18:12+3:216:58
51Ingrid LundanesEmblem IL18:13+3:226:58
52Anne Willkommen EikenKongsberg OL18:15+3:246:59
53Amanda BerggrenTullinge SK18:17+3:267:00
54Chantelle HesselbergOK Hällen18:19+3:287:01
55Ida-Marie CederbergPargas IF18:20+3:297:01
56Emma KindbomIF Hagen18:22+3:317:02
57Emma DjerfLerums SOK18:24+3:337:02
58Vera KünziOL Regio Wil18:29+3:387:04
59Silje HaugeHisøy OK18:34+3:437:06
60Anna Dahlgren RosenJärla Orientering18:35+3:447:07
61Kayla FairbairnNew Zealand18:39+3:487:08
62Lova EvebornOK Roxen18:42+3:517:09
63Vilde MalmeiNtnui18:48+3:577:12
64Zoe DowlingWROC18:51+4:007:13
65Astrid MaagFarum Tisvilde OK18:53+4:027:14
66Emma BengtssonÅrsunda IF18:56+4:057:15
66Elin LundgrenVittjärvs IK18:56+4:057:15
68Emma ArnesenByåsen IL18:58+4:077:16
69Margrethe WisløffAsker SK19:00+4:097:16
70Kajsa MattssonOK Kåre19:03+4:127:17
71Frida JunegardTullinge SK19:04+4:137:18
71Märta Ransjö ZanderOK Tyr19:04+4:137:18
71Tone AlbrektssonOK Ravinen19:04+4:137:18
71Agnes WesterbergOK Roxen19:04+4:137:18
71Line SølbergOK Tisaren19:04+4:137:18
76Emma NilssonOK Tranan19:07+4:167:19
77Maria ErikssonEds SK19:19+4:287:24
77Amelia SkalbergBredaryds SOK19:19+4:287:24
79Ingeborg EideByåsen IL19:21+4:307:24
79Sarah PerssonOK Denseln19:21+4:307:24
81Saga SanderOK Milan19:38+4:477:31
82Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro19:42+4:517:32
83Stina ErikssonJönköpings OK19:50+4:597:35
84Julie NærestadVegårshei IL19:53+5:027:37
85Tonje Aasheim NymarkAskøy O-Lag19:55+5:047:37
86Julia ErikssonOK Kolmården19:57+5:067:38
87Essi RoininenHelsingin Suunnistajat20:06+5:157:42
87Elin JohanssonFinspångs SOK20:06+5:157:42
89Chiara Dalla SantaG.S. Pavione20:12+5:217:44
90Erica ErikssonHjärnarps OL20:24+5:337:48
91Anni ValtonenMS Parma20:27+5:367:50
92Hanna RöstinOK Ravinen20:43+5:527:56
93Emma PetterssonOK Roxen21:22+6:318:11
94Maiken Økern HågårdKonnerud IL21:30+6:398:14
95Alice AronengHestra IF22:00+7:098:25
96Elin LundqvistOK Orion22:15+7:248:31
97Wilma JanssonVänersborgs SK24:27+9:369:22
98Jenny LindbergVandrarringen24:31+9:409:23
Elsa AnderssonBredaryds SOKdiskvalificerad
Sara KindlundOK Trananej start
Gabriella S BerganderEksjö SOKej start
Josefine LindOK Pan Århusej start
Anniken Helland-HansenIL Tyrvingej start
Kjersti Kvistad DengerudSteinkjer OKej start

H20 Elit

2 870 m, 110 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre14:375:05
2Timo SuterEksjö SOK14:58+0:215:12
3Alex CarcasHalden SK15:09+0:325:16
4Audun HeimdalKonnerud IL15:11+0:345:17
5Akseli RuoholaMS Parma15:14+0:375:18
6Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering15:20+0:435:20
7Ville JohanssonOK Kolmården15:21+0:445:20
8Jesper SvenskStora Tuna OK15:23+0:465:21
9Henrik JohannessonRonneby OK15:24+0:475:21
9Simon HectorSnättringe SK15:24+0:475:21
11Simon LarssonOK Hällen15:27+0:505:22
12Simon ImarkTullinge SK15:32+0:555:24
13Vegard GulbrandsenAsker SK15:34+0:575:25
14Ola AnderssonOK Orion15:35+0:585:25
15Eero HeinonenMS Parma15:39+1:025:27
16Filip JacobssonOK Tisaren15:42+1:055:28
17Florian AttingerOLG Chur/OL Zimmerberg15:46+1:095:29
18Nils Hammaräng GripOK Orion15:47+1:105:29
19Håkon RaadalHalden SK15:48+1:115:30
20Cameron de LisleNorth West Orienteering Club15:49+1:125:30
20Oreste GarbaniCO Ticino15:49+1:125:30
20Tommy HayesNew Zealand15:49+1:125:30
23Arvid NordIK Hakarpspojkarna15:50+1:135:31
23Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF15:50+1:135:31
25Andreas UllerKils OK15:51+1:145:31
26Oliwer LundbergOK Bävern15:53+1:165:32
27Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat15:54+1:175:32
28Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK15:56+1:195:33
29Oskar LindEksjö SOK15:58+1:215:33
30Robin SalénBergnäsets AIK16:00+1:235:34
31Jonas GustafssonOK Kåre16:02+1:255:35
32Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK16:03+1:265:35
33Nicolas KastnerNaturfreunde Wien16:04+1:275:35
34Marius PyttenKristiansand OK16:06+1:295:36
35Fabio BrunetJunior Team Trentino16:09+1:325:37
35Albin LillieströmOK Roxen16:09+1:325:37
37Anton ForsbergLånghundra IF16:10+1:335:37
37Andrin GründlerVaajakosken Terä16:10+1:335:37
39Aleksi SorsaEspoon Suunta16:11+1:345:38
40Halvard Seim GrøvlenOl Trollelg16:12+1:355:38
41Kristian Nilsen SandnesEmblem IL16:13+1:365:39
42Mathias GløersenOL Tønsberg Og Omegn16:15+1:385:39
42Henning SjökvistStora Tuna OK16:15+1:385:39
44Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus16:16+1:395:40
45Erik ZeilonSkåneslättens OL16:23+1:465:42
46Eevert ToivonenKangasala SK16:25+1:485:43
47Patrick JaffeMelbourne Forest Racers16:29+1:525:44
47Hugo DahlbergHaninge SOK16:29+1:525:44
49Dominik JandlNaturfreunde Wien16:31+1:545:45
50Lucas SundbladEksjö SOK16:33+1:565:45
51Filip KarlssonIF Hagen16:37+2:005:47
52Callum HerriesHBOC16:41+2:045:48
53Jacob ErikssonKFUM Örebro OK16:44+2:075:49
54Aidan RigbyCLOK16:46+2:095:50
54Aaro JulkunenMS Parma16:46+2:095:50
54Mattis HallbergIK Uven16:46+2:095:50
57Andreas PerssonOK Hammaren16:47+2:105:50
57Jarrah DayTampereen Pyrintö16:47+2:105:50
57Carl Emil Schøier KovstedFarum Tisvilde OK16:47+2:105:50
57Victor ImarkTullinge SK16:47+2:105:50
61Rickard DjerfTibro OK16:50+2:135:51
62Rasmus WickbomBergnäsets AIK16:51+2:145:52
63Håvard EidsmoFreidig16:52+2:155:52
64Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna16:54+2:175:53
65Olav RemmenOl Trollelg16:57+2:205:54
66Lukas LundgrenVäxjö OK16:59+2:225:55
67Olle AnderssonTullinge SK17:00+2:235:55
67Viktor WassénVänersborgs SK17:00+2:235:55
69Victor HelgessonHestra IF17:03+2:265:56
70Sverre Bang StøengNtnui17:04+2:275:56
71Ivar Jevne ArnesenHamar OK17:07+2:305:57
72Erlend Nilsen SandnesEmblem IL17:12+2:355:59
73Simon SchusterIFK Lidingö SOK17:16+2:396:00
73Csaba GerberBussola OK17:16+2:396:00
75Christian MøllerAalborg OK17:17+2:406:01
76Gustaf BerglundIFK Mora OK17:18+2:416:01
77Peter NordbrødenHalden SK17:22+2:456:03
77Waldemar AnderssonLånghundra IF17:22+2:456:03
79Arvid ClaessonJönköpings OK17:25+2:486:04
79Eero LapilaMS Parma17:25+2:486:04
81Tom CampbellOK Kolmården17:26+2:496:04
82Olle JosarpOK Tisaren17:28+2:516:05
83Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken17:29+2:526:05
84Anton KällströmSala OK17:34+2:576:07
84John GunnarssonSurahammars SOK17:34+2:576:07
86André AnderssonOK Kåre17:36+2:596:07
87Johan PerssonAttunda OK17:39+3:026:08
88Gustaf SundbüeOK Hällen17:41+3:046:09
89Kjetil MølnvikFreidig17:45+3:086:11
90Egil MorastHaninge SOK17:46+3:096:11
91Johan WehlinSkogspojkarnas OK17:53+3:166:13
92Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK17:54+3:176:14
93Rasmus Møller JessOK Linné17:56+3:196:14
94Olle NilssonOK Linné17:58+3:216:15
95Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg Og Omegn17:59+3:226:15
96Adam ThellsénOK Roxen18:01+3:246:16
96Martin MörsellOK Kåre18:01+3:246:16
98Johan EdenhamnLänna IF18:06+3:296:18
99Eero JalliMS Parma18:12+3:356:20
100Fritjof AxelssonFK Göingarna18:13+3:366:20
101Daniel Carlson BjernaldOK Linné18:16+3:396:21
101Rasmus ArfwedsonFrölunda OL18:16+3:396:21
103Fredrik JohanssonOK Nackhe18:17+3:406:22
104Tuukka MäkinenMS Parma18:23+3:466:24
105Samuel PlumppuHestra IF18:25+3:486:25
106Tuve MöllerOK Linné18:26+3:496:25
107Gustav ÖhgrenOK Kåre18:31+3:546:27
108Benjamin WaltiOLK Argus18:39+4:026:29
109Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK18:45+4:086:31
110Samuele TaitJunior Team Trentino19:21+4:446:44
Johan OlsonIK Uvenej start
Christian SchellenbergOLK Rafzerfeld-Bülachej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Joseph DickinsonEVOCej start
Otto StuhlhoferOK Landehofej start
Erlend Kvittum NytrøenTynset IFej start
Mikko RahkolaOunasvaaran Hiihtoseuraej start
Emil LjungemyrOK Kolmårdenej start
Teemu EerolaTampereen Pyrintöej start

D18 Elit

2 390 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF14:266:02
2Ella OlssonGrycksbo IF OK14:38+0:126:07
3Erika Källvik LeufvenÅmåls OK14:55+0:296:14
4Vilma von KrusenstiernaOK Kåre15:02+0:366:17
5Ida ØbroOK Orion15:15+0:496:22
6Lise TermansenOK Pan Århus15:21+0:556:25
6Elena PezzatiCO Ticino15:21+0:556:25
6Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF15:21+0:556:25
9Mia BekhusFredrikstad SK15:30+1:046:29
10Hanne VassendPorsgrunn OL15:31+1:056:29
11Jasmiina RantalaRasti-Lukko15:33+1:076:30
12Ragne WiklundNydalens SK15:36+1:106:31
13Lina SvärdIF Thor15:40+1:146:33
14Lene Berg HanssenByåsen IL15:41+1:156:33
15Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL15:44+1:186:34
16Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell15:46+1:206:35
16Sandra BoströmOK Linné15:46+1:206:35
18Siri SuterEksjö SOK15:47+1:216:36
19Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna15:50+1:246:37
20Synne StrandAsker SK15:54+1:286:39
21Pernille KatlaFossum IF15:55+1:296:39
22Elin SchagerströmGarphyttans IF16:00+1:346:41
23Klara AxelssonEksjö SOK16:03+1:376:42
24Aurora GjølsjøOK Moss16:05+1:396:43
25Anine LomeHamar OK16:07+1:416:44
26Johanna Källvik LeufvenÅmåls OK16:08+1:426:45
27Maja MörthLeksands OK16:09+1:436:45
28Ragnhild EideByåsen IL16:12+1:466:46
29Ylvi KastnerNaturfreunde Wien16:13+1:476:47
29Tina TiefenboeckNaturfreunde Wien16:13+1:476:47
29Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK16:13+1:476:47
32Ellen SkoogOK Hammaren16:15+1:496:47
32Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat16:15+1:496:47
32Jasmina GassnerNaturfreunde Wien16:15+1:496:47
35Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK16:18+1:526:49
36Ebba HjertbergHestra IF16:19+1:536:49
37Ane DyrkornEiker OL16:22+1:566:50
38Lea StäubleOL Regio Wil16:24+1:586:51
39Hedda Raadal BjørloHalden SK16:29+2:036:53
40Ella PalmIK Hakarpspojkarna16:37+2:116:57
41Frida JohanssonOK Djerf16:47+2:217:01
42Frida VikströmSundsvalls OK16:48+2:227:01
43Julia RajanIFK Lidingö SOK16:49+2:237:02
44Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat16:51+2:257:03
45Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK16:54+2:287:04
46Marlin HaavengenKongsberg OL16:55+2:297:04
47Sofia WestinVittjärvs IK16:59+2:337:06
48Jenny WegebroSundsvalls OK17:06+2:407:09
49Ella SjöbergTullinge SK17:08+2:427:10
50Tuuli HeikkiläLynx17:10+2:447:10
51Malva SteenOK Enen17:13+2:477:12
52Ingvil AhlsandNydalens SK17:15+2:497:13
52Sofia JohanssonOK Skärmen17:15+2:497:13
54Ella AnderssonOK Södertörn17:19+2:537:14
55Elsa LindeblomHestra IF17:20+2:547:15
56Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan17:22+2:567:15
57Alli HaavistoTurun Suunnistajat17:24+2:587:16
57Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF17:24+2:587:16
59Elise JosefssonOK PAN-Kristianstad17:26+3:007:17
60Helmi KoliOK Trian17:27+3:017:18
61Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK17:29+3:037:18
61Hanna KjellinForsa OK17:29+3:037:18
63Frida HectorSnättringe SK17:31+3:057:19
63Åsne HoloFossum IF17:31+3:057:19
65Anu SaarinenRasti 8817:35+3:097:21
66Hanna LagerbergOK Södertörn17:38+3:127:22
67Ellen WahlbomOK Orion17:42+3:167:24
68Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna17:44+3:187:25
69Linnéa GustafssonOK Hällen17:51+3:257:28
70Elvira WildheimFK Friskus-Varberg17:52+3:267:28
71Ronja HuggForsa OK17:53+3:277:28
71Thea Sildnes BaklidKonnerud IL17:53+3:277:28
73Johanna NilssonKungälvs OK17:54+3:287:29
74Lisa BerggrenOK Kolmården17:58+3:327:31
75Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä17:59+3:337:31
76Tove EkströmLinköpings OK18:01+3:357:32
77Sofie JosefssonOK PAN-Kristianstad18:02+3:367:32
78Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OL18:04+3:387:33
79Melina AvelinTampereen Pyrintö18:06+3:407:34
79Maria PrestbøenSandefjord OK18:06+3:407:34
79Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK18:06+3:407:34
82Elin SvenssonOK Älme18:08+3:427:35
83Sofia KlassonHestra IF18:18+3:527:39
84Linnéa JohanssonTäby OK18:19+3:537:39
85Vilma KarlssonSnättringe SK18:20+3:547:40
86Stina JohanssonOK Bävern18:21+3:557:40
87Anna ChelnovaNorthern Wind18:28+4:027:43
87Agnethe HasliGjø-Vard OL18:28+4:027:43
89Kaja StalderTeam Max & Moritz18:29+4:037:44
90Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK18:31+4:057:44
91Ebba JensenSkåneslättens OL18:33+4:077:45
92Ella Arentz HagenSandefjord OK18:34+4:087:46
92Alva LindellIF Thor18:34+4:087:46
92Maja KindlundOK Tranan18:34+4:087:46
95Elsa ChristofferssonOK Renen18:39+4:137:48
96Sara Lysemoser PoulsenSilkeborg OK18:44+4:187:50
96Thea DyrkornEiker OL18:44+4:187:50
98Ronja JungåkerOK Kåre18:46+4:207:51
99Tova HermodssonLunds OK18:56+4:307:55
100Irmalinn NilssonHärlövs IF19:02+4:367:57
101Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss19:13+4:478:02
102Ella NordströmKils OK19:31+5:058:09
102Tindra JernströmAvesta OK19:31+5:058:09
104Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK19:32+5:068:10
105Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF19:38+5:128:12
106Rikke LarsenKongsberg OL19:51+5:258:18
107Marine DudoignonCroco 2619:56+5:308:20
108Fanny SundbladEksjö SOK20:04+5:388:23
109Alva RingiOK Kåre20:22+5:568:31
110Victoria AsketunOK Roxen20:45+6:198:40
111Elsa HolmgårdKils OK21:42+7:169:04
112Emelie KarlssonSävedalens AIK22:55+8:299:35
113Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK24:32+10:0610:15
Linnea DagsbergOK Orionej godkänd
Selma GumaeliusWaxholms OKej start
Maria Ulseth SylteFreidigej start
Helene EgerKongsberg OLej start
Lotta EerolaTampereen Pyrintöej start
Anna HallménOK Tisarenej start

H18 Elit

2 820 m, 119 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper FosserHeming Orientering12:494:32
2August MollénOK Denseln13:18+0:294:42
3Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK14:04+1:154:59
4Axel GranqvistOK Ravinen14:14+1:255:02
5Jannis BonekOK Linné14:16+1:275:03
6Georg GröllEksjö SOK14:17+1:285:03
6Lukas LilandNydalens SK14:17+1:285:03
8Aaro AhoValkeakosken Haka14:25+1:365:06
9Kristoffer TengrothSundbybergs IK14:26+1:375:07
10Tino PolsiniEksjö SOK14:32+1:435:09
11Felix AxelssonMarkbygdens OK14:33+1:445:09
12Niklas HeikkiläKouvolan Suunnistajat14:36+1:475:10
13Oscar JohanssonKarlskrona SOK14:39+1:505:11
13Elias JonssonNydalens SK14:39+1:505:11
15Oskar Spets StorhovFreidig14:41+1:525:12
16Frederick CarcasScottish Junior Squad14:44+1:555:13
16Gustav RuneforsVäxjö OK14:44+1:555:13
16Albin AnderssonTullinge SK14:44+1:555:13
19Isac EricssonVäxjö OK14:45+1:565:13
19Sander ArntzenAsker SK14:45+1:565:13
21Mattia GründlerSuunta Jyväskylä14:46+1:575:14
21Sebastian DalandKristiansand OK14:46+1:575:14
23Simon HardenFK Boken14:47+1:585:14
24Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK14:48+1:595:14
25Emil KarlssonHestra IF14:49+2:005:15
26EMIL BjörnlingerIK Hakarpspojkarna14:50+2:015:15
27Daniel BogrenIF Hagen14:51+2:025:15
27Mikko EerolaTampereen Pyrintö14:51+2:025:15
29Oscar LyngenFreidig14:54+2:055:17
30Erling HjermstadFossum IF14:55+2:065:17
31Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima14:57+2:085:18
32Oskar EdvardssonJärfälla OK14:58+2:095:18
33Andreas JonssonOK Orion14:59+2:105:18
33Emil AuseliusBredaryds SOK14:59+2:105:18
35Oskar NymanOK Tyr15:01+2:125:19
36Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OK15:02+2:135:19
37Reto EggerOLK Rafzerfeld-Bülach15:04+2:155:20
38Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna15:05+2:165:20
39Erik HannrupIF Thor15:08+2:195:21
40Leo HolperASVÖ Österrike15:09+2:205:22
40Erik HerneOK Ravinen15:09+2:205:22
42Victor HanssonJönköpings OK15:10+2:215:22
42Axel HalvarssonKarlskrona SOK15:10+2:215:22
44Felix PerssonHaninge SOK15:11+2:225:23
45Lasse ThamdrupFarum Tisvilde OK15:13+2:245:23
46Jonas AnderssonOK Roxen15:14+2:255:24
46Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK15:14+2:255:24
48Eskil TryggöTrollhättans SOK15:15+2:265:24
48Niels Christian HellerudHalden SK15:15+2:265:24
50Øyvind HjermstadFossum IF15:16+2:275:24
51Filip TrofastBredaryds SOK15:17+2:285:25
52Hugo LindbärgOK Södertörn15:20+2:315:26
53Einar EkelandOddersjaa15:21+2:325:26
54Mats EidsmoFreidig15:22+2:335:26
54Emil PetterssonKarlskrona SOK15:22+2:335:26
56Aslak HeimdalKonnerud IL15:23+2:345:27
56Niklas CarlssonSundbybergs IK15:23+2:345:27
58Sandro SchmidOK Linné15:28+2:395:29
59Olle GrywenzOK Linné15:29+2:405:29
59Olof SkoglundKils OK15:29+2:405:29
61Matias SalonenHelsingin Suunnistajat15:31+2:425:30
61Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus15:31+2:425:30
63Henrik AsklöfTampereen Pyrintö15:32+2:435:30
64Henrik Fredriksen AasAsker SK15:33+2:445:30
64Ludvig EkNyköpings OK15:33+2:445:30
64Jørgen WulfsbergNydalens SK15:33+2:445:30
67Albin AlsiöIF Hagen15:37+2:485:32
68Erlend BrendstuenHalden SK15:38+2:495:32
69Saul KlemolaKoovee15:42+2:535:34
70Aleks HiidenhoviMS Parma15:44+2:555:34
71Styrk Hundseid KamsvågFossum IF15:45+2:565:35
72Håkon LundKongsberg OL15:47+2:585:35
72Walter LagerhällRehns BK15:47+2:585:35
74Bjørn Anders FlågenHeming Orientering15:50+3:015:36
75John LarssonRånäs OK15:51+3:025:37
75Isak HertinIK Hakarpspojkarna15:51+3:025:37
77Hugo LillieströmOK Roxen15:52+3:035:37
78Sindre HoltHedrum OL15:53+3:045:37
79Leif BlakeYukon OA15:58+3:095:39
80Rasmus EkströmMS Parma16:03+3:145:41
80Väinö JohanssonKoovee16:03+3:145:41
82Mathis GennaroOrientalp16:04+3:155:41
82Lukas OlmKils OK16:04+3:155:41
84Hannes SvahnOK Ravinen16:08+3:195:43
85Erik Hæstad BjørnstadFossum IF16:09+3:205:43
86Mads SkaugOK Pan Århus16:10+3:215:43
87Silas HutzliOL Regio Wil16:12+3:235:44
87Joseph WrightMar Orienteering Club16:12+3:235:44
87Elias AnderssonOK Norrvirdarna16:12+3:235:44
87Oskar ForsbergTullinge SK16:12+3:235:44
91Corino WyderOLG Galgenen16:13+3:245:45
92Marcus CarlssonIF Hagen16:14+3:255:45
93Miika TalaHelsingin Suunnistajat16:16+3:275:46
94Carl CarlssonNyköpings OK16:18+3:295:46
95Alasdair PedleyScottish Junior Squad16:21+3:325:47
96Carl HolmbergIF Hagen16:22+3:335:48
97Axel HoveidAsker SK16:23+3:345:48
98Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF16:28+3:395:50
98Fredrik HamreforsVästerås SOK16:28+3:395:50
100Tord StrandKongsberg OL16:29+3:405:50
101Oskari SilvennoinenKalevan Rasti16:31+3:425:51
102Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus16:35+3:465:52
103Axel OlssonIF Hagen16:37+3:485:53
104Emil GrehnOK Rodhen16:42+3:535:55
105Johannes ÖhgrenOK Kåre16:43+3:545:55
106Finlay ToddScottish Junior Squad16:48+3:595:57
107Aleksi HellmanMS Parma16:52+4:035:58
108Filip BengtssonOK Lindéna16:54+4:055:59
109Jørgen BaklidKonnerud IL16:56+4:076:00
110Algot NajvikOK PAN-Kristianstad17:06+4:176:03
111Vesa NokkaRasti 8817:07+4:186:04
111Noel WaldenfjordJärfälla OK17:07+4:186:04
113Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät17:11+4:226:05
114Martin LammFrölunda OL17:26+4:376:10
115Per Clemet WisløffAsker SK17:31+4:426:12
116Albin BjörnuddIFK Umeå17:39+4:506:15
117Hampus NyströmIF Hagen18:16+5:276:28
118August Asheim BirkelandHalden SK18:55+6:066:42
119Georg EklöwOK Södertörn39:08+26:1913:52
Lasse ViiloTampereen Pyrintöej start
Ruben BryngelssonTullinge SKej start

D21 Lång

8 340 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna EngströmOK Hällen1:07:028:02
2Rebecka LindbergOK Roslagen1:07:11+0:098:03
3Rebecka HeinrupTullinge SK1:10:42+3:408:28
4Beata FalkHagaby GoIF Örebro1:12:26+5:248:41
5Maria BjörklundLeksands OK1:14:26+7:248:55
6Kajsa HammarströmLinköpings OK1:14:57+7:558:59
7Eirin Svanøe-HafstadFrol Il1:15:59+8:579:06
8Evelina WickbomVittjärvs IK1:19:19+12:179:30
9Linda HallbergBredareds IF1:19:22+12:209:30
10Maria ArvidssonKalmar OK1:21:07+14:059:43
11Carolin SvenssonHaninge SOK1:29:06+22:0410:41
12Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:29:08+22:0610:41
13Lovisa LarssonOK Linné1:32:15+25:1311:03
14Ida WillénFalköpings AIK OK1:32:26+25:2411:04
15Elin HögstrandIFK Göteborg1:41:10+34:0812:07
16Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:45:08+38:0612:36
17Emelie LarssonÄrla IF1:47:03+40:0112:50
18Martina PalumboJunior Team Trentino2:05:45+58:4315:04
Jenny BengtssonSävedalens AIKej godkänd
Frida BrogrenSävedalens AIKej godkänd
Lisa PacherSU Schöckl Orienteeringej start
Anna PerssonFK Göingarnaej start
Helen PalmerHalden SKej start

H21 Lång

10 250 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:04:456:19
2Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna1:06:13+1:286:27
3Oskar AndrénOK Tisaren1:06:16+1:316:27
4Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:06:21+1:366:28
5Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:06:31+1:466:29
5Ken PeetersOK Linné1:06:31+1:466:29
7Jakob AnderssonOK Linné1:06:37+1:526:29
8Sixten WalheimOK Rodhen1:06:38+1:536:30
9Per CarlborgLinköpings OK1:07:12+2:276:33
10Erik BlomgrenStora Tuna OK1:07:52+3:076:37
11John PerssonIFK Göteborg1:08:46+4:016:42
12Martin JanssonOK Rodhen1:09:11+4:266:44
13Daniel NilssonNyköpings OK1:09:36+4:516:47
14Emil KaleredOK Denseln1:09:48+5:036:48
15Jonas EngströmOK Hällen1:10:02+5:176:49
16Albin SjöhedGävle OK1:10:54+6:096:55
17Emil ØbroOK Orion1:11:05+6:206:56
18Jonas AnderssonStora Tuna OK1:11:36+6:516:59
19Oskar LundqvistOK Orion1:11:47+7:027:00
19Lukas MeierOLC Kapreolo1:11:47+7:027:00
21Heino OllinSävedalens AIK1:11:48+7:037:00
21Fredrik PerssonDomnarvets GoIF1:11:48+7:037:00
23Albin AnderssonMarkbygdens OK1:12:17+7:327:03
24Erik MartinssonLinköpings OK1:12:27+7:427:04
25Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:12:42+7:577:05
26Mikael AnderssonOK Kolmården1:13:01+8:167:07
27Oscar VångellÄrla IF1:13:02+8:177:07
28Sebastian BaumannIFK Mora OK1:13:41+8:567:11
29Fredrik AhnlénOK Hammaren1:13:48+9:037:12
30Love SintringHagaby GoIF Örebro1:13:58+9:137:12
31Göran WinbladRehns BK1:14:14+9:297:14
32Johan AronssonOK Tisaren1:14:25+9:407:15
33Philipp MüllerTeam Saxony1:14:45+10:007:17
34Jimøystein NybråtenIL Tyrving1:14:51+10:067:18
35Samuel HedlundLånghundra IF1:15:20+10:357:20
36Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:15:33+10:487:22
37Philip PerssonO-Ringen Academy1:16:13+11:287:26
38Karl EngesAttunda OK1:16:32+11:477:28
39Anton HallorOK Tisaren1:16:51+12:067:29
40Erik LindgrenOK Tisaren1:18:01+13:167:36
41Andres SaetaluMS Parma1:19:05+14:207:42
42Brent GodmanGotlands Bro OK1:19:09+14:247:43
43Timon SchweizerOLV Baselland1:19:17+14:327:44
44Wieland KundischOSV Dresden1:19:37+14:527:46
45Robert JohanssonTäby OK1:19:47+15:027:47
46Erik BjörklundOK Linné1:19:49+15:047:47
47Henrik TostebergLinköpings OK1:19:59+15:147:48
48Kevin StåhlOK Hammaren1:20:14+15:297:49
49Anders ÖsterlundVästerås SOK1:20:15+15:307:49
50Christian Faruga KarldénKvillebyns SK1:20:16+15:317:49
51Oskar RøenVaregg Fleridrett1:20:22+15:377:50
52Fredrik WigertzLånghundra IF1:20:33+15:487:51
53Ola KeiseråsIL Leik1:20:49+16:047:53
54Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:20:50+16:057:53
55Anton NilssonOK Tranan1:21:41+16:567:58
56Simon MarteliusAttunda OK1:22:09+17:248:00
57Timothy ChambersUCDO1:23:08+18:238:06
58Simon AnderssonOK Rodhen1:24:22+19:378:13
59Torbjörn JakobssonOK Rodhen1:25:51+21:068:22
60Karsten LeideckTeam Saxony1:26:35+21:508:26
61Sergey BaryshnikovArina1:26:56+22:118:28
62Joel JohnssonOK Nackhe1:27:00+22:158:29
63Mikael PihelOK Tisaren1:27:36+22:518:32
64Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:28:33+23:488:38
65Tomas HolmbergCentrum OK1:31:00+26:158:52
66Magnus BjörkOK Rodhen1:31:11+26:268:53
67Daniel DuhlboIFK Mora OK1:31:17+26:328:54
68Andreas JohanssonIFK Göteborg1:33:11+28:269:05
69Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:33:22+28:379:06
70Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:33:43+28:589:08
71Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:36:29+31:449:24
72Petter ErikssonÅmåls OK1:37:01+32:169:27
73John KumlinIK Ymer1:37:07+32:229:28
74Andreas AadliSK Saue Tammed1:37:21+32:369:29
75Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:40:20+35:359:47
76Simon GuldimannOLG Basel1:42:14+37:299:58
77Ainars LupikisKāpa OK1:43:07+38:2210:03
78Guoxing ZhongO-STAR1:46:10+41:2510:21
79Joel BergkvistCentrum OK1:47:07+42:2210:27
80Karsten BlumeBerliner TSC1:47:30+42:4510:29
81Francois PlagnolVSO 261:48:53+44:0810:37
82Jonathan KarlssonOK Tisaren1:51:33+46:4810:52
83Tanel PappOK Võru1:51:55+47:1010:55
84Gabriel MathysTeam Max & Moritz1:54:10+49:2511:08
85Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna1:55:06+50:2111:13
86Thomas FabianOJE Wappler1:56:15+51:3011:20
87Sebastian FleissBerliner TSC1:59:14+54:2911:37
88Andreas NilssonSävedalens AIK2:03:25+58:4012:02
89Anders DaltveitFana IL2:04:38+59:5312:09
90Vasilis HortomarisO-Ringen Academy (greece)2:05:40+1:00:5512:15
91Matthias PoellASVÖ Österrike2:07:37+1:02:5212:27
92Daniel NetzIFK Göteborg2:23:53+1:19:0814:02
93Javier Hernando Pérez OramasO-Ringen Academy2:37:29+1:32:4415:21
Johan FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej start
Mathias NyströmNorbergs OKej start
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej start
Elias T. MølnvikNtnuiej start
Kristian RogersR Signalsej start
Nick SmithPeninsula And Plans Orienteersej start
Magne HagaRaumar Orienteringej start
Tobias PentonenIFK Göteborgej start
Johan SöderlundOK Tyrej start
Gustaf WaltherOK Denselnej start
Jonas CarlssonSundbybergs IKej start

D21

6 770 m, 125 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF54:428:04
2Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK54:46+0:048:05
3Madeleine Tjärnberg DahlinKovlands IF56:59+2:178:25
4Audhild Bakken RognstadNtnui57:28+2:468:29
5Malin AnnegårdCentrum OK58:31+3:498:38
6Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebro59:01+4:198:43
7Pernilla OlssonSkåneslättens OL59:24+4:428:46
8Linnea JohnssonOK Nackhe59:46+5:048:49
9Sofia LönnkvistTullinge SK1:00:16+5:348:54
10Minna SaarinenKangasala SK1:00:30+5:488:56
11Moa KjellstrandCentrum OK1:01:56+7:149:08
12Ingunn Egeberg VáriNtnui1:01:57+7:159:09
13Dodo SuterOLG Cordoba1:02:07+7:259:10
14Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:02:30+7:489:13
15Hanna ErikssonOK Denseln1:02:47+8:059:16
16Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:03:23+8:419:21
17Hannah CulbergUSA1:03:25+8:439:22
18Sara LundbladTullinge SK1:03:58+9:169:26
19Malin WelenKöping-Kolsva OK1:04:06+9:249:28
20Arianna TauferNydalens SK1:05:38+10:569:41
21Marte NarumNydalens SK1:05:53+11:119:43
22Ingeborg Ellegaard MelbyNtnui1:06:59+12:179:53
22Karin FägerlindCentrum OK1:06:59+12:179:53
24Franziska MeierOLG Welsikon1:07:10+12:289:55
24Elin HamreforsSävedalens AIK1:07:10+12:289:55
26Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:07:14+12:329:55
27Malin WidénUddevalla OK1:07:46+13:0410:00
28Amanda LeoIK Hakarpspojkarna1:08:30+13:4810:07
29Josefin PerssonJärla Orientering1:08:33+13:5110:07
30Linnea BörjarsCentrum OK1:08:38+13:5610:08
31Moa SvenssonNässjö OK1:09:16+14:3410:13
32Lena ImhofOL Regio Wil1:09:55+15:1310:19
33Linnea MalmbergStora Tuna OK1:10:02+15:2010:20
34Sanna SvenssonSävedalens AIK1:10:06+15:2410:21
35Moa PetterssonKarlskrona SOK1:10:48+16:0610:27
36Kristin SkaarRyda SK1:10:52+16:1010:28
37Annika CarlbergSundsvalls OK1:10:58+16:1610:28
38Magdalena Van de VoordeTullinge SK1:11:15+16:3310:31
39Sara LundstenSundsvalls OK1:11:31+16:4910:33
40Maria JohanssonTorsås OK1:11:32+16:5010:33
41Lisa PalmSävedalens AIK1:11:50+17:0810:36
42Matilda OlssonSkåneslättens OL1:12:01+17:1910:38
43Filippa SpånérSävedalens AIK1:12:03+17:2110:38
44Klara PålssonSävedalens AIK1:12:31+17:4910:42
45Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb1:12:32+17:5010:42
46Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:12:43+18:0110:44
47Erika LindholmCentrum OK1:13:11+18:2910:48
48Linnea GustafssonUddevalla OK1:13:29+18:4710:51
49Lisa WesterbergOK Milan1:13:42+19:0010:53
50Stina BergSävedalens AIK1:13:57+19:1510:55
51Solveig BlindheimNtnui1:14:02+19:2010:56
52Katarina ÖstbergBredaryds SOK1:14:48+20:0611:02
53Erika JanssonRasbo IK1:15:37+20:5511:10
54Karin HåkanssonOK Gränsen1:16:21+21:3911:16
55Emilia HenryssonTibro OK1:16:47+22:0511:20
56Anna FosseliusOK Löftan1:16:48+22:0611:20
57Klara SvedevallOK Roxen1:17:33+22:5111:27
58Maria BrodinFossum IF1:17:34+22:5211:27
59Nanna NorderudNtnui1:17:48+23:0611:29
60Linnea SundströmVittjärvs IK1:17:50+23:0811:29
61Ellen LarssonIF Hagen1:18:05+23:2311:32
62Ebba PegestamOK Ravinen1:18:06+23:2411:32
62Elin TörnrothHjobygdens OK1:18:06+23:2411:32
64Josefin BengtssonIF Thor1:18:26+23:4411:35
65Meret GürtlerOLG Kakowa1:18:33+23:5111:36
66Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK1:18:43+24:0111:37
67Anna BrodinFalkenbergs OK1:19:03+24:2111:40
68Amanda ClaessonSävedalens AIK1:19:06+24:2411:41
69Maria BengtssonSävedalens AIK1:19:56+25:1411:48
70Ida HylanderNyköpings OK1:20:15+25:3311:51
71Nina DöllgastGerman Youth Team1:20:40+25:5811:54
72Stina NeroMullsjö SOK1:21:20+26:3812:00
73Nina HallorOK Tisaren1:21:25+26:4312:01
74Pauline BellingmoNtnui1:22:12+27:3012:08
75Maja IngelssonOK Hammaren1:22:27+27:4512:10
76Susanna MårtenssonStora Tuna OK1:23:06+28:2412:16
77Linnea GillbergCentrum OK1:23:27+28:4512:19
78Eerika RantalaHelsingin Suunnistajat1:23:38+28:5612:21
79Maika MoriyaTortoise1:23:40+28:5812:21
80Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-371:24:06+29:2412:25
81Lisa ElmbladBredaryds SOK1:24:07+29:2512:25
82Niamh CorbettUCDO1:24:12+29:3012:26
83Pernilla ErikssonGävle OK1:24:20+29:3812:27
84Stina PerssonUmeå OK1:24:25+29:4312:28
85Lilja ÖstermanMalmö OK1:24:45+30:0312:31
86Joline IngelssonOK Hammaren1:24:54+30:1212:32
87Sofia LarssonHestra IF1:24:56+30:1412:32
88Nina KarlsenNydalens SK1:25:05+30:2312:34
89Angelica EngströmSkåneslättens OL1:25:14+30:3212:35
90Roisin LongUCDO1:25:48+31:0612:40
91Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:27:11+32:2912:52
92Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:27:32+32:5012:55
92Julia GürtlerOLG Kakowa1:27:32+32:5012:55
94Karin SvenssonFinspångs SOK1:27:41+32:5912:57
95Charlotte KungUmeå OK1:28:05+33:2313:00
96Märta BerggrenOK Kolmården1:28:13+33:3113:01
97Elinor LindelöwHärlövs IF1:28:15+33:3313:02
98Sigrid HolmgrenOK Renen1:28:51+34:0913:07
99Johanna RagvaldOK Linné1:29:52+35:1013:16
100Linnea NordOK Klemmingen1:30:05+35:2313:18
101Sara JonassonCentrum OK1:30:08+35:2613:18
102Fanny BrodinIstrums SK1:32:33+37:5113:40
103Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:32:40+37:5813:41
104Anna OlssonTibro OK1:33:22+38:4013:47
105Stina SvedevallOK Roxen1:33:43+39:0113:50
106Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:36:42+42:0014:17
107Triin JäädmaaOK Võru1:36:51+42:0914:18
108Stina PerssonEmmaboda Verda OK1:37:34+42:5214:24
109Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:37:42+43:0014:25
110Jutta JussilaIFK Lidingö SOK1:38:16+43:3414:30
111Chiara BornerOL Zimmerberg1:39:15+44:3314:39
112Andrea WickbomVittjärvs IK1:42:18+47:3615:06
113Aoife MccavanaUCDO1:42:39+47:5715:09
114Annie LennartssonSkåneslättens OL1:44:06+49:2415:22
115Regina KellyOK Linné1:45:12+50:3015:32
116Emma LundmanOK Roslagen1:45:33+50:5115:35
117SUYI WEIO-STAR1:45:58+51:1615:39
118Jieling ZhouChina Guangdong Orienteering Team1:49:13+54:3116:07
119Giulia BornerOL Zimmerberg1:49:25+54:4316:09
120Marine BonoraALCO St Priest1:56:12+1:01:3017:09
121Pamela GaigherJunior Team Trentino1:58:37+1:03:5517:31
122Xiaoyun ZengChina Guangdong Orienteering Team2:42:46+1:48:0424:02
Karin BjörnlingerUlricehamns OKej godkänd
Kristin BomanGävle OKej godkänd
Silje ArntzenNtnuiej godkänd
Aina Elise VienaRingerike OLej start
Lisa WallinHestra IFej start
Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OKej start
Kristine GrønlundFana ILej start
Anna LarssonIF Hagenej start
Marit NerstenNtnuiej start
Sara IvarssonOK Kullingshofej start
Hanna BarkegrenOK Kåreej start
Sonja JulkunenSK Pohjantähtiej start

H21-1

8 730 m, 106 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF54:576:17
2Erik BerzellJärla Orientering55:24+0:276:20
3Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK55:57+1:006:24
4Ari-Pekka LassilaKoovee56:45+1:486:30
5Nils SpetzUlricehamns OK57:30+2:336:35
6Didrik HallNyköpings OK57:51+2:546:37
7Axel WrådheAttunda OK1:00:24+5:276:55
8Isak LangerakJärfälla OK1:01:08+6:117:00
9Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:01:48+6:517:04
10Simon BohmanRånäs OK1:02:21+7:247:08
11Benjamin EdlundHestra IF1:02:24+7:277:08
12Assar HellströmOK Ravinen1:02:30+7:337:09
13Anders JohanssonRehns BK1:02:47+7:507:11
14Markus LarssonHestra IF1:03:43+8:467:17
15Jesper NilssonUlricehamns OK1:05:27+10:307:29
16Mathias DrageOK Tisaren1:05:32+10:357:30
17Joel LännevallOK Roslagen1:06:11+11:147:34
18Johan OlssonHjobygdens OK1:06:24+11:277:36
19Mattias OlofssonOK Enen1:06:28+11:317:36
20Arvid HenrikssonJärla Orientering1:06:46+11:497:38
21Joar SvartholmBergnäsets AIK1:07:02+12:057:40
22Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK1:07:48+12:517:45
23Christoffer WinanderJärfälla OK1:08:00+13:037:47
24Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:08:37+13:407:51
25Jacob LindstamOK Ravinen1:09:26+14:297:57
26Morgan KarlssonSundbybergs IK1:10:31+15:348:04
27Niklas GustafssonOK Tisaren1:12:11+17:148:16
28Jesper SjögrenHestra IF1:12:14+17:178:16
29Linus LandergrenHestra IF1:12:53+17:568:20
30Charlie StoltRehns BK1:13:26+18:298:24
31Gustav BoquistIK Uven1:13:42+18:458:26
32David SundströmSöderhamns OK1:14:09+19:128:29
33Johan AntonssonOK Löftan1:14:21+19:248:30
34Jonty OramAuckland OC1:15:09+20:128:36
35Fabian GürtlerOLG Kakowa1:15:12+20:158:36
36David HectorSnättringe SK1:15:21+20:248:37
37Moltas ViebkeMalmö OK1:15:27+20:308:38
38Pirmin SchneiderOL Regio Wil1:15:57+21:008:41
39Robert PetterssonIF Thor1:16:05+21:088:42
40Anders LindbergForsa OK1:16:11+21:148:43
41Roman AngehrnOL Regio Wil1:16:37+21:408:46
42Johan IvarssonOK Kullingshof1:16:38+21:418:46
43Ruairi ShortOK Linné1:16:47+21:508:47
44Emil AnderssonTullinge SK1:16:49+21:528:47
45Anton KarlssonOK Kullingshof1:16:55+21:588:48
45Lukas OlssonVäsby OK1:16:55+21:588:48
47Jefta LangerakJärfälla OK1:18:17+23:208:58
48Markus LivingIL Tyrving1:18:30+23:338:59
49Aaron GaioG.S. Pavione1:19:49+24:529:08
50Mattihas KjellFrämmestads IK1:20:08+25:119:10
51Kevin CulbergUSA1:20:17+25:209:11
52Andreas MagnussonOK Måsen1:20:23+25:269:12
53Oskar CervinHelsingborgs SOK1:20:43+25:469:14
54Daniel RohrOL Zimmerberg1:20:49+25:529:15
55Remo ThomaOLG Pfäffikon1:22:22+27:259:26
56Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:23:09+28:129:31
57Erik HanssonBredareds IF1:24:22+29:259:39
58Simon BörjesonRyda SK1:24:49+29:529:42
59Elmar Montero CárcelesGODIH Albacete1:25:05+30:089:44
60Lukas HoferOLG Thun1:25:14+30:179:45
61Daniel HenggelerBjörnbär OK1:25:25+30:289:47
62Rickard IngessonLunds OK1:26:09+31:129:52
63David GrossmannOLG Thun1:26:21+31:249:53
64Stefano RausJunior Team Trentino1:26:47+31:509:56
65Håkan PalmOK Klemmingen1:27:37+32:4010:02
66Petter LindSkogsluffarnas OK1:28:01+33:0410:04
67Thomas PetterssonAttunda OK1:28:37+33:4010:09
68Oscar TörnrothHjobygdens OK1:29:48+34:5110:17
69Ola JanssonRasbo IK1:30:12+35:1510:19
70Sam ErikssonAndrarums IF1:30:38+35:4110:22
71Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö1:31:33+36:3610:29
72Davide MioriTrent-O Orienteering1:33:03+38:0610:39
73Rasmus SteenOK Enen1:33:34+38:3710:43
74Joakim SjöbergHelsingborgs SOK1:34:16+39:1910:47
75Martin LindqvistStenungsunds OK1:34:25+39:2810:48
76Simon HattOL Zimmerberg1:35:17+40:2010:54
77Otto LundmanOK Roslagen1:35:44+40:4710:57
78Andreas WinanderJärfälla OK1:38:18+43:2111:15
79William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:38:30+43:3311:16
80Jan HugOL Zimmerberg1:39:04+44:0711:20
81Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:39:47+44:5011:25
82Joakim OlssonVäsby OK1:40:08+45:1111:28
83Johan NymanForsa OK1:40:36+45:3911:31
84Adam NymanCentrum OK1:41:07+46:1011:34
85Kristian SvenssonRävetofta OK1:41:34+46:3711:38
86Jonas RinnbäckOK Ravinen1:42:52+47:5511:46
87Coni MeiliOLG Chur1:45:57+51:0012:08
88Michael GasserOL Zimmerberg1:47:44+52:4712:20
89Patrich KungGarphyttans IF1:47:57+53:0012:21
90Anders DahlinOK Sarven1:48:06+53:0912:22
91Jonas GustafssonAndrarums IF1:50:15+55:1812:37
92Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb1:51:35+56:3812:46
93Stefan WernigNF Steuerberg OLG1:52:06+57:0912:50
94Love LindströmAttunda OK1:57:22+1:02:2513:26
95Takashi YamadaTortoise1:57:55+1:02:5813:30
96Gerardo GarciaO-Ringen Academy ( Argentina )1:59:21+1:04:2413:40
97Mathieu ChalopinDusigne-Ofamily2:02:31+1:07:3414:02
98Martin StrömgrenOK Linné2:19:31+1:24:3415:58
99Mats JohanssonIstrums SK2:21:05+1:26:0816:09
100Björn JanssonVäsby OK2:26:37+1:31:4016:47
101Filip OlssonVäsby OK2:28:12+1:33:1516:58
102Christopher ImmervollSU Schöckl Orienteering2:32:20+1:37:2317:26
Jonas LundbladTullinge SKej godkänd
Benjamin MuellerOL Regio Wilej godkänd
Henrik WiklundHaparanda OKej godkänd
Simon EngelHässleholms OKej godkänd
Oscar GustafssonIdefjordens SKej start
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej start
Matthew HollingsworthR Signalsej start
Asdasdsa AsdasdasAafgfggej start
Martin HerbertTäby OKej start
Tomohiro HashimotoAzao OLCej start
Shuto MaenakaAzao OLCej start
Markus LundholmOK Renenej start

H21-2

8 860 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sindre DeiszNtnui56:146:20
2Andersfelde OlaussenNtnui58:18+2:046:34
3Fredrik MattssonOK Kåre58:52+2:386:38
4Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna59:08+2:546:40
5Simon LundinFinspångs SOK1:00:26+4:126:49
6Emil ÅbergOK Kåre1:01:16+5:026:54
7Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:01:40+5:266:57
8Per LindmanFinspångs SOK1:02:50+6:367:05
9Simen Eid NielsenNtnui1:03:04+6:507:07
10Pontus PeterssonOK Orion1:03:27+7:137:09
10Raul FerraKoovee1:03:27+7:137:09
12Eskil SchøningOK Pan Århus1:03:39+7:257:11
13Albin ThunbergOK Alehof1:04:44+8:307:18
14Karl LevinSävedalens AIK1:04:55+8:417:19
15Albin BergkvistOK Kåre1:05:21+9:077:22
16Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarna1:05:29+9:157:23 Ladda ner rutt i gpx-format
17Erik SundbergStora Tuna OK1:05:54+9:407:26
18Morten Taraldsten BrunesModum OL1:06:20+10:067:29
19Emil ThellsénOK Roxen1:06:23+10:097:29
20Aaro RuoholaMS Parma1:07:04+10:507:34
21Simon LarssonSävedalens AIK1:07:51+11:377:39
22Mattias MårtsStora Tuna OK1:07:59+11:457:40
23Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:08:27+12:137:43
24Måns SandgrenOK Orion1:08:36+12:227:44
25Sverre Turter SandvoldNtnui1:08:45+12:317:45
26Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:09:25+13:117:50
27Aske JepsenOK Pan Århus1:09:32+13:187:50
28Fredrik JohanssonBredaryds SOK1:09:37+13:237:51
29William RiggHalden SK1:09:40+13:267:51
30Jonas LundgrenStora Tuna OK1:10:50+14:367:59
31Erlend NydalNtnui1:11:00+14:468:00
32Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:11:03+14:498:01
33Sigur HeggedalNydalens SK1:11:22+15:088:03
34Johan WikströmSävedalens AIK1:11:43+15:298:05
35Victor AxbomOK Landehof1:12:00+15:468:07
36Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:12:12+15:588:08
37Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg1:12:16+16:028:09
38Harald KalagerNtnui1:12:39+16:258:11
39Mikael AnderssonStora Tuna OK1:12:49+16:358:13
40Jonas KittelsenNtnui1:13:38+17:248:18
41Mattis HoltFreidig1:13:57+17:438:20
42Mattias NilssonOK Alehof1:14:05+17:518:21
43Pontus JanssonKungälvs OK1:14:23+18:098:23
44Erik SköldLinköpings OK1:14:25+18:118:23
45Asaf AvnerKarlskrona SOK1:14:26+18:128:24
46Raffael MathysTeam Max & Moritz1:14:56+18:428:27
47Anders VedinSundsvalls OK1:15:16+19:028:29
48Florian PasdaUSV Jena1:15:35+19:218:31
49Lars OwrenNtnui1:15:37+19:238:32
50Elias ÖhgrenStora Tuna OK1:16:55+20:418:40
51Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:17:16+21:028:43
52Edvin AnderssonOK Norrvirdarna1:17:28+21:148:44
53Viktor TovessonOK Orion1:17:53+21:398:47
54Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:18:38+22:248:52
55Gustav FiskumNtnui1:18:47+22:338:53
56Malthe GaarsdalFarum Tisvilde OK1:19:08+22:548:55
57Lars GrønhovdModum OL1:19:31+23:178:58
58Arvid StrandbergSkogslöparna1:20:21+24:079:04
59Mats JohnssonCentrum OK1:20:33+24:199:05
60Aron Laurell-HåkanssonKungälvs OK1:20:51+24:379:07
61Kristoffer NeslandNtnui1:20:58+24:449:08
62Christian FoleyJärfälla OK1:22:09+25:559:16
63Henrik JohanssonUmeå OK1:22:16+26:029:17
64Robin JakobssonGamleby OK1:22:27+26:139:18
65Patrik JohanssonKexholms SK1:22:51+26:379:21
66Morten SchouAalborg OK1:23:19+27:059:24
67Dag StridhOK Nolaskogsarna1:23:38+27:249:26
68Markus NordmarkNässjö OK1:25:39+29:259:40
69Måns LennermoNässjö OK1:25:53+29:399:41
70Martin NorrbomSala OK1:27:03+30:499:49
71Thomas EkKöping-Kolsva OK1:27:51+31:379:54
72Marcus HanssonLinköpings OK1:28:10+31:569:57
73Henrik PerssonUmeå OK1:29:48+33:3410:08
74Erik ToomingasSundsvalls OK1:29:50+33:3610:08
75Stefan Frands PetersenOK Pan Århus1:33:19+37:0510:31
76Genya TakeuchiTodai OLK1:34:12+37:5810:37
77Leon HanssonVisborgs OK1:34:18+38:0410:38
78Martin AnkelOK Alehof1:34:21+38:0710:38
79Simon LennermoNässjö OK1:36:14+40:0010:51
80Sturla StokkelandÅlgård Orientering1:36:19+40:0510:52
81Håkan AlmqvistNybro OK1:36:24+40:1010:52
82Tomas JohnssonSundsvalls OK1:36:38+40:2410:54
83Joel HallbergUmeå OK1:37:07+40:5310:57
84Daiki KuwabaraAzao OLC1:38:40+42:2611:08
85Emanuel NäslundSkogslöparna1:40:29+44:1511:20
86Tor-Arve B. StrandRaumar Orientering1:41:26+45:1211:26
87Anton BacklundSäterbygdens OK1:41:42+45:2811:28
88Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:42:04+45:5011:31
89Anton StrandbergSkogslöparna1:42:09+45:5511:31
90Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:46:09+49:5511:58
91Ross JuvikIL Gular1:52:44+56:3012:43
92Erik ErlandssonOK Vivill1:53:58+57:4412:51
93Johan PhilipssonMarkaryds FK2:01:48+1:05:3413:44
94Dmitry KasatkinO-Stuff.Net2:09:24+1:13:1014:36
95Jiancong JiangChina Guangdong Orienteering Team2:15:05+1:18:5115:14
96Espen KarlsenStavanger OK2:15:44+1:19:3015:19
97Daniel RaposoCoala - Clube Orientacao Aventura Litoral2:43:50+1:47:3618:29
98Zhiding JiangChina Guangdong Orienteering Team2:51:22+1:55:0819:20
99Filip JounotTjalve IF Norrköping2:51:35+1:55:2119:21
100Håkon CarlsenNtnui3:22:46+2:26:3222:53
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Henrik Rindom KnudsenOK Pan Århusej godkänd
Simon Thrane HansenOK Pan Århusej godkänd
Sondre KongsgårdNtnuiej start
Marcelo TorresCebochiej start
Michael RoseBAOCej start
Sindre JohannessenFreidigej start
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Håkon SandvenFana ILej start
Tobias Karlsmose SvarerOK Pan Århusej start
Richard DixonINDej start
Tobias ArwidsonLima Biathlonej start

D21 Kort

4 170 m, 151 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HugossonIFK Lidingö SOK31:087:27
2Julia OhlssonOK Linné33:47+2:398:06
3Malin AnderssonOK Nolaskogsarna35:11+4:038:26
4Linn BrännebyOK Kolmården36:22+5:148:43
5Lina NilssonUlricehamns OK36:26+5:188:44
6Karin LundbergTullinge SK36:30+5:228:45
7Matilda MartinssonFalkenbergs OK36:58+5:508:51
8Alexandra VejedalKamrat och IF KIF37:01+5:538:52
9Marie OhlinOK Linné37:04+5:568:53
10Therese KorkeakoskiOK Milan37:18+6:108:56
11Stina AndreassonGustavsbergs OK38:56+7:489:20
11Josefin HanningOK Löftan38:56+7:489:20
13Elsa JanssonJärla Orientering38:58+7:509:20
14Helena AnderssonOK Tisaren39:20+8:129:25
15Helen WalfridssonGävle OK39:31+8:239:28 Ladda ner rutt i gpx-format
16Maria WesterÄrla IF39:35+8:279:29
17Lisa FolinoKarlskrona SOK40:00+8:529:35
17Susanne ErikssonOK Milan40:00+8:529:35
19Evelina ChristofferssonOK Roslagen40:31+9:239:42
20Frida SætherFreidig40:52+9:449:48
21Josephine RegnellVäxjö OK41:17+10:099:54
22Elina von KrusenstiernaOK Kåre41:58+10:5010:03
23Karolina NygrenSkogspojkarnas OK42:14+11:0610:07
24Chantal OppligerOLG Cordoba42:16+11:0810:08
24Hanna GustafssonOK Kåre42:16+11:0810:08
26Lotta NybergOK Alehof42:21+11:1310:09
27Ida DalhammerOK Roxen42:47+11:3910:15
28Elin SundqvistTullinge SK42:49+11:4110:16
29Malin LindbergForsa OK43:57+12:4910:32
30Sofia SjögrenOK Kullingshof43:59+12:5110:32
31Marie RönnestrandFrösö IF44:15+13:0710:36
31Hanna BerglundOK Kåre44:15+13:0710:36
33Martina JohanssonHestra IF44:29+13:2110:40
34Anna AlgotssonOK Rodhen44:36+13:2810:41
35Elin FjällströmKFUM Örebro OK44:48+13:4010:44
36Maria HellströmVäsby OK44:57+13:4910:46
37Therese LandmarkOK Kroppefjäll45:21+14:1310:52
38Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK45:54+14:4611:00
38Hanna JohanssonOK Kåre45:54+14:4611:00
40Jessica NilssonOK Milan46:03+14:5511:02
41Cecilia WidénFK Boken46:04+14:5611:02
42Camilla LundgrenGöteborg-Majorna OK46:08+15:0011:03
43Linda EngenRaumar Orientering46:54+15:4611:14
44Olena StrugalovaVaregg Fleridrett46:55+15:4711:15
45Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL47:10+16:0211:18
46Hanna StrandbergSkogslöparna47:17+16:0911:20
47Sofia HägglundOK Hammaren47:39+16:3111:25
48Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping48:06+16:5811:32
49Maria BoisLeksands OK48:22+17:1411:35
50Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering48:28+17:2011:37
51Linnéa DanielsAttunda OK48:39+17:3111:40
52Selma Øfsthus GravirNtnui48:45+17:3711:41
53Elisabet MöllerOK Nackhe48:46+17:3811:41
54Karna ThorssonOK Linné48:47+17:3911:41
55Lisa LönnLänna IF49:10+18:0211:47
56Marie DahlinKovlands IF49:30+18:2211:52
57Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro49:34+18:2611:53
58Lina LeijgårdGudhems IF50:00+18:5211:59
59Linnéa HahneInsjöns IF OK50:03+18:5512:00
60Frida StrömgårdUddevalla OK50:07+18:5912:01
61Sara RensgardOK Renen50:17+19:0912:03
62Karen BjergaardNydalens SK50:25+19:1712:05
63Erika BlixtOK Hammaren50:34+19:2612:07
64Ingvild WangNtnui51:11+20:0312:16
65Camilla BohmanIF Hagen51:16+20:0812:17
66Stina SternerLinköpings OK51:22+20:1412:19
67Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK51:28+20:2012:20
68Elin SkogbergGöteborg-Majorna OK51:32+20:2412:21
69Anna BirkestålKöping-Kolsva OK51:48+20:4012:25
70Tove Sahl PaavoOK Klemmingen51:51+20:4312:26
71Ingvild Rud SkjaerstadLøten OL51:55+20:4712:27
72Henny SamuelssonCentrum OK52:00+20:5212:28
73Hanna KarlssonStenungsunds OK52:12+21:0412:31
74Therese AlfredssonSävedalens AIK52:15+21:0712:31
75Eva AdolfssonVimmerby OK52:52+21:4412:40
76Malena BirkelandNtnui53:08+22:0012:44
77Lina LudvigssonEksjö SOK53:21+22:1312:47
78Emilia RantanenMS Parma53:44+22:3612:53
79Nina Jeanette TollehaugEiker OL54:30+23:2213:04
80Elise RognsvågUmeå OK54:32+23:2413:04
81Madeleine AttforsSävedalens AIK54:51+23:4313:09
82Maria LundStenungsunds OK54:52+23:4413:09
83Anna SjostromLunds OK55:00+23:5213:11
84Linda WåhlströmIF Thor55:17+24:0913:15
85Josefin AronssonOK Tisaren55:21+24:1313:16
86Livia SchifferleBjörnbär OK55:33+24:2513:19
87Kajsa FalkmanOK Österåker55:38+24:3013:20
88Sandra HanssonOK Rodhen55:49+24:4113:23
89Vilde JorgensenNtnui56:49+25:4113:37
90Lisa AnderssonRyda SK57:32+26:2413:47
91Maria LingforsIF Hallby SOK57:50+26:4213:52
92Erica PercontiTrent-O Orienteering58:27+27:1914:01
93Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna59:08+28:0014:10
94Alma BuerIF Hallby SOK59:33+28:2514:16
95Martina SundbergIFK Enskede59:38+28:3014:18
96Sofia AldénFinspångs SOK59:58+28:5014:22
97Sofia GumaeliusTibro OK1:00:00+28:5214:23
97Malin SundqvistTullinge SK1:00:00+28:5214:23
99Agnes RamleGöteborg-Majorna OK1:00:01+28:5314:23
100Anna NilssonFK Snapphanarna1:00:18+29:1014:27
101Ida GawellIFK Lidingö SOK1:00:56+29:4814:36
102Karin FredrikssonIstrums SK1:01:41+30:3314:47
103Kristin Vollen SataøenRond OL1:01:46+30:3814:48
104Marie JinnemoHjärnarps OL1:02:13+31:0514:55
105Stine AustadRaumar Orientering1:02:42+31:3415:02
106Katarina TallhageCentrum OK1:02:51+31:4315:04
107Lovise FremstadNtnui1:03:06+31:5815:07
108Inger Anita TollehaugEiker OL1:03:08+32:0015:08
109Tove UddMarkbygdens OK1:03:51+32:4315:18 Ladda ner rutt i gpx-format
110Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen1:04:10+33:0215:23
111Signe VestSvendborg OK1:04:35+33:2715:29
111Malin EirefeltForsa OK1:04:35+33:2715:29
113Karin MidestadLinköpings OK1:04:44+33:3615:31
114Annie WestlinOK Måsen1:04:45+33:3715:31
115Veronica NuijaTjalve IF Norrköping1:06:16+35:0815:53
116Guna SnoreMadona1:06:49+35:4116:01
117Kajsa Stina SandstadNtnui1:07:28+36:2016:10
118Maja PetterssonKarlskrona SOK1:07:49+36:4116:15
119Karin SkogSkogsluffarnas OK1:07:54+36:4616:16
120Isabelle SjöbergOK Österåker1:08:29+37:2116:25
121Louise HaneUmeå OK1:09:16+38:0816:36
122Klara ZeinerOLC Graz1:10:09+39:0116:49
123Stina HäggbrinkBerga SOK1:10:17+39:0916:51
124Silje Borge HoviSkien OK1:10:24+39:1616:52
125Maria DE Mingo DavilaMurcia-O1:11:37+40:2917:10
126Marte Hoff HagenNtnui1:12:12+41:0417:18
127Linda JinnemoHjärnarps OL1:12:31+41:2317:23
128Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:12:56+41:4817:29
129Fanny RostöRånäs OK1:13:13+42:0517:33
130Kristina LarssonOK Österåker1:14:38+43:3017:53
131Nadia ElcharifTolered-Utby Ol-klubb1:15:05+43:5718:00
132Linnea LarssonUddevalla OK1:15:31+44:2318:06
133Linnéa GrindegårdLunds OK1:15:51+44:4318:11
134Pia-Maria BondessonFrosta OK1:17:08+46:0018:29
135Evelina EkelundMalmö OK1:17:52+46:4418:40
136Hanna BergerOLG Basel1:18:02+46:5418:42
137Rahel MoserOLG Hondrich1:19:27+48:1919:03
138Miriam IsenringOL Zimmerberg1:20:39+49:3119:20
139Elin LeijgårdGudhems IF1:20:56+49:4819:24
140Toril FalkenbergStavanger OK1:22:36+51:2819:48
141Elin PetterssonSurahammars SOK1:23:38+52:3020:03
142Sofia HelmertzFrölunda OL1:25:10+54:0220:25
143Malin AxFinspångs SOK1:25:13+54:0520:26
144Andrea DätwylerOLG Hondrich1:25:33+54:2520:30
145Hannah PetersonOK Torfinn1:26:35+55:2720:45
146Sina SeipelElfsborg SOK1:26:43+55:3520:47
147Torun SwenningOK Linné1:32:24+1:01:1622:09
148Yuqing ZhengOAC1:36:56+1:05:4823:14
149Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb1:37:10+1:06:0223:18
150Karin JohanssonGagnefs OK1:46:40+1:15:3225:34
151Sze Wai TsangHong Kong2:01:57+1:30:4929:14
Johanna HadmarkTullinge SKej start
Linda HarlénKFUM Örebro OKej start
Ane Eline HerlyngGrue ILej start
Lina LångStora Tuna OKej start
Gina MølnvikFreidigej start
Javiera SaldíasCebochiej start
Kristin Vollen SataøenRond OLej start

H21 Kort

6 320 m, 201 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aleksi NiemiTampereen Pyrintö33:585:22
2Anders NordbergNydalens SK34:21+0:235:26
3Jacob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF34:47+0:495:30
4Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro34:48+0:505:30
5Olli OjanahoHelsingin Suunnistajat36:48+2:505:49
6Emil WingstedtHalden SK37:02+3:045:51
7Lauri NenonenKalevan Rasti37:42+3:445:57
8Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna37:45+3:475:58
9Sindre RønningNydalens SK38:06+4:086:01
10Magnus GlänneforsTullinge SK38:11+4:136:02
11Mats NordbrødenHalden SK38:13+4:156:02
12Björn CederbergOK PAN-Kristianstad38:37+4:396:06
13Vegard Jarvis WestergårdHalden SK39:08+5:106:11
14Tuomo IstolahtiKangasala SK39:30+5:326:15
15Gustav HindérOK Tisaren40:30+6:326:24
16Johan StrandGöteborg-Majorna OK40:35+6:376:25
17Anders HedbergGöteborg-Majorna OK40:51+6:536:27
18Tomas ReibringNyköpings OK41:22+7:246:32
19Arvid VågIFK Göteborg42:02+8:046:39
20Flavio PoltéraSnättringe SK42:13+8:156:40
21Anton TynongÄrla IF43:07+9:096:49
22Simon MarkendahlOK Klyftamo43:21+9:236:51
23Juho WesterlundKoovee43:30+9:326:52
24Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro43:41+9:436:54
25Mikko HölliKangasala SK43:48+9:506:55
26Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna43:59+10:016:57
27Kalle LiukkonenHiidenkiertäjät44:06+10:086:58
28Eero TuomaalaSK Uusi44:33+10:357:02
29Martin HunhammarOK Ravinen44:43+10:457:04
30Lars DragerydÄrla IF45:08+11:107:08
31Emil FolinoKarlskrona SOK45:14+11:167:09
32Erik KarlssonOK Ravinen45:30+11:327:11
33Niklas SundqvistTullinge SK45:59+12:017:16
34Simon SjöhedGävle OK46:19+12:217:19
35Karl LarssonOK Skogshjortarna46:30+12:327:21
36Kristian KannusKangasala SK46:31+12:337:21
37Johan SalomonssonVänersborgs SK46:52+12:547:24
37Henrik OlaussonSävedalens AIK46:52+12:547:24
39Erik NeroMullsjö SOK46:54+12:567:25
40Emil BacklundGöteborg-Majorna OK47:11+13:137:27
41Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK47:15+13:177:28
42Jens WicksénCentrum OK47:55+13:577:34
43Erik MattssonJärla Orientering48:18+14:207:38
44Sami HämäläinenMS Parma48:21+14:237:39
45Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö48:25+14:277:39
46Taneli PantsarKummola Racing48:47+14:497:43
46Christoffer EskilssonTullinge SK48:47+14:497:43
48Antti SainioSK Uusi48:53+14:557:44
49Erik MagnussonOK Nolaskogsarna49:13+15:157:47
50Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb49:27+15:297:49
51Tintin KarlbergTullinge SK49:34+15:367:50
52Jonatan AronssonOK Tisaren50:14+16:167:56
53Jonas NybergOK Alehof50:21+16:237:58
54Ola BrönnhedenNyköpings OK50:23+16:257:58
55Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF50:30+16:327:59
56Robert SandbergOK Roslagen50:35+16:378:00
57Tobias ForsenTullinge SK50:41+16:438:01
58Erik BomanGävle OK50:50+16:528:02
59Mattias AnderssonIK Gandvik51:11+17:138:05
60Emil NilssonUmeå OK51:26+17:288:08
61Theodor WahlbomOK Orion51:30+17:328:08
62Jakob AttåsOK Tisaren51:37+17:398:10
62Jussi HalmeTampereen Pyrintö51:37+17:398:10
64Anton GumaeliusWaxholms OK51:38+17:408:10
65Niclas LarssonKöping-Kolsva OK51:55+17:578:12
66Daniel WejåsNyköpings OK52:00+18:028:13
67Christoffer AndersénVästerås SOK52:03+18:058:14
68Joakim GustafssonFinspångs SOK52:10+18:128:15
69Björn SchilobolskiÅmåls OK52:17+18:198:16
70Johan EngströmOK Orion52:24+18:268:17
71Jonas PalmSävedalens AIK52:34+18:368:19
72Anders GranbergOK Klemmingen52:46+18:488:20
73Lennart JohanssonNyköpings OK53:18+19:208:26
74Erik ForsHestra IF54:01+20:038:32
75Anders OhlssonUddevalla OK54:02+20:048:32
76Rasmus AlenKangasala SK54:31+20:338:37
77Daniel OlssonUddevalla OK54:38+20:408:38
78Olli MalinenSK Uusi54:48+20:508:40
79Daniel AnderssonIK Gandvik55:13+21:158:44
80Magnus SödervallIK Gandvik55:22+21:248:45
81Eirik Holth JohannessenRøyken O-lag55:23+21:258:45
81Marcus KempeSävedalens AIK55:23+21:258:45
83Erik AnderssonIK Gandvik55:45+21:478:49
84Mikko HulkkonenSK Uusi55:46+21:488:49
85Johan BlickOK Alehof55:51+21:538:50
86Magnus WilhelmssonForsa OK55:54+21:568:50
87Martin BråthenOK Øst55:56+21:588:51
88Christofer NäsholmÄrla IF56:17+22:198:54
89Martin KarlssonCentrum OK56:41+22:438:58
90John GabrielssonSävedalens AIK57:02+23:049:01
91Jonatan BylarsForsa OK57:12+23:149:03
92Santtu SainioKummola Racing57:16+23:189:03
93David DjurbäckSävedalens AIK57:31+23:339:06
94Henrik ÅbergIF Thor57:39+23:419:07
95Magnus KarlssonCentrum OK57:47+23:499:08
96Christoffer OhlssonUddevalla OK57:59+24:019:10
97Bertram Kopp StannumFarum Tisvilde OK58:39+24:419:16
98Henrik LidhageIK Ymer58:53+24:559:19
99Magnus DahlinIK Gandvik59:11+25:139:21
99Erik EdénWaxholms OK59:11+25:139:21
101Anton HemlinIK Uven59:23+25:259:23
102Niklas HelmertzFrölunda OL59:50+25:529:28
103Måns WidemarkTjalve IF Norrköping59:54+25:569:28
104Emanuel StridOK Torfinn1:00:05+26:079:30
105Aleksi MäenpääSK Uusi1:00:12+26:149:31
106Anders SjöbomNjurunda OK1:00:22+26:249:33
107Tobias AnderssonOK Österåker1:00:23+26:259:33
108Martin BlomgrenStora Tuna OK1:00:30+26:329:34
109Daniel HåkanssonOK Gränsen1:00:32+26:349:34
110Jens SundellOK Branten1:00:56+26:589:38
111Anton ÖsterbladKarlskrona SOK1:00:58+27:009:38
112Niclas WesterbergIF Hagen1:01:04+27:069:39
113Andreas BranellRyda SK1:01:15+27:179:41
114Björn BängtssonCentrum OK1:02:11+28:139:50
115Marcus RamströmOK Kåre1:02:15+28:179:50
116Joel AnderssonIK Gandvik1:02:26+28:289:52
117Emil AlexanderssonStora Tuna OK1:03:01+29:039:58
118Daniel NilssonSkåneslättens OL1:03:18+29:2010:00
119Joel UddMarkbygdens OK1:03:34+29:3610:03
120Per DahlbäckBrattås CK1:03:42+29:4410:04
121Anders JohanssonUddevalla OK1:04:08+30:1010:08
122Erik SkaarRyda SK1:04:17+30:1910:10
123Filip SödervallIK Gandvik1:04:26+30:2810:11
124Magnus PerssonBottnaryds IF1:04:31+30:3310:12
125Robert LarssonGamleby OK1:04:40+30:4210:13
126Joel BohmanRånäs OK1:04:47+30:4910:15
127Svante PerssonSöderhamns OK1:05:24+31:2610:20
128Per DahlElverum OK1:05:43+31:4510:23
129Andreas FriskVaggeryds SOK1:05:51+31:5310:25
130Daniel NilssonHästveda OK1:06:02+32:0410:26
131Daniel HärströmFalköpings AIK OK1:06:14+32:1610:28
132Kyongsa RiNydalens SK1:06:43+32:4510:33
133Lars DahlströmHJS-Vansbro OK1:07:24+33:2610:39
134Karl LarssonUddevalla OK1:07:54+33:5610:44
135Magnus JohanssonÅre OK1:07:56+33:5810:44
136Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb1:08:16+34:1810:48
137Mårten HolmströmOK Österåker1:08:21+34:2310:48
137Patrik LarssonAndrarums IF1:08:21+34:2310:48
139Peter KjellbergIstrums SK1:08:57+34:5910:54
140Sebastian RunanderTrosabygdens OK1:08:58+35:0010:54
141Jens UddénLjungskile FK1:09:22+35:2410:58
142Martin LönnLänna IF1:10:13+36:1511:06
143Andreas BragIK Gandvik1:10:16+36:1811:07
144Pontus JohanssonOK Kullingshof1:10:17+36:1911:07
145Tim ZetterbergFalköpings AIK OK1:10:21+36:2311:07
146Andreas LeijgårdGudhems IF1:10:48+36:5011:12
147Jens WickbergForsa OK1:11:03+37:0511:14
148Jussi UusihonkoMalmö OK1:11:18+37:2011:16
149Eirik LarsenSkien OK1:11:24+37:2611:17
150David ForsOK Skogsstjärnan1:12:06+38:0811:24
151Erik LunnariÅmåls OK1:12:25+38:2711:27
152David StigsmarkStora Tuna OK1:12:36+38:3811:29
153Oskar EklundMålilla OK1:12:48+38:5011:31
154Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF1:13:16+39:1811:35
155Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:13:28+39:3011:37
156Anton DanielsAttunda OK1:13:37+39:3911:38
157Simon WallmanOK Kullingshof1:13:40+39:4211:39
158Tommy StenkvistRyda SK1:13:55+39:5711:41
159Johan LeijgårdGudhems IF1:13:57+39:5911:42
160Aron DavidssonUddevalla OK1:14:33+40:3511:47
161Joel PetterssonTullinge SK1:14:48+40:5011:50
162Mikael AnderssonIK Gandvik1:14:51+40:5311:50
163SUN MINGChina Nanjing DEER-OK1:15:46+41:4811:59
164Jesper TibellLånghundra IF1:16:11+42:1312:03
165Per SkogbergGöteborg-Majorna OK1:16:20+42:2212:04
166Rudi B OlsenLillomarka Ol1:16:23+42:2512:05
167Tobias AnderssonGöteborgs Skidklubb1:16:34+42:3612:06
168Carl AnderssonIF Thor1:18:04+44:0612:21
169Anton PetterssonTibro OK1:18:44+44:4612:27
170Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:19:06+45:0812:30
171Per RösthOK Storsjön1:21:12+47:1412:50
172Emil TallhageCentrum OK1:22:13+48:1513:00
173Børge StyrvoldNtnui1:22:53+48:5513:06
174Emil JanssonOK Rodhen1:23:05+49:0713:08
175Samuel JohanssonOK Hammaren1:24:30+50:3213:22
176Markus PålssonOK Kompassen1:26:24+52:2613:40
177Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF1:26:36+52:3813:42
178Roger FluriOL Zimmerberg1:26:56+52:5813:45
179Axel SjöbergOK Hammaren1:28:05+54:0713:56
180Stian LundteppenElverum OK1:28:47+54:4914:02
181Elia BrühwilerOL Regio Wil1:29:35+55:3714:10
182Robert NealRAFO1:30:00+56:0214:14
183Lars Danielsen HolenMarkane IL1:30:05+56:0714:15
184Peter SvanbergOK Cannes1:32:39+58:4114:39
185Donatas KontautasOK Moss1:32:41+58:4314:39
186Johan NilssonHultsfreds OK1:36:26+1:02:2815:15
187Erik RamqvistLidköpings VSK1:39:18+1:05:2015:42
188SUN YIChina Nanjing DEER-OK1:40:59+1:07:0115:58
189Oscar SturkWaxholms OK1:41:17+1:07:1916:01
190Lars HaastrupOdense OK1:44:10+1:10:1216:28
191Alvaro MahouCOTA1:45:11+1:11:1316:38
192Daniel DeldotBushflyers ACT1:48:53+1:14:5517:13
193Henrik WallermanBorås GIF1:53:58+1:20:0018:01
194Rasmus RostöRånäs OK1:57:59+1:24:0118:40
195Jakob LiljaOK Enen2:00:01+1:26:0318:59
196Joar Dørum KleivaElverum OK2:20:10+1:46:1222:10
197Juhong CaiChina Guangdong Orienteering Team2:41:07+2:07:0925:29
Richard BromfieldRAFOej godkänd
Niklas OlssonIFK Mora OKej godkänd
Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FKej godkänd
Remi JohannesenIdd SPKej godkänd
Henrik EijsinkNydalens SKej start
Johan GunnarsIFK Mora OKej start
Arvid HammarFK Herkulesej start
Emil JohanssonOK Kullingshofej start
Fredrik JohnssonKFUM Örebro OKej start
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OFej start
KAJI LimbuR Signalsej start
Sailen Thapa MagarR Signalsej start
Anton NilssonUmeå OKej start
Paul PacherSU Schöckl Orienteeringej start
Christofher RamströmSträngnäs-Malmby Olej start
Niklas WansölinOK Ravinenej start

D20

5 330 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK43:388:11
2Hanna ÅbergOK Landehof52:50+9:129:54
3Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF53:22+9:4410:00
4Klara LjunggrenLinköpings OK53:53+10:1510:06
5Foltzer CécileOK Linné54:16+10:3810:10
6Klara ElmnbladBredaryds SOK56:49+13:1110:39
7Erica EdmanRehns BK57:11+13:3310:43
8Elin JohanssonForsa OK1:00:34+16:5611:21
9Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK1:01:31+17:5311:32
10Matilda SkunckeTäby OK1:01:55+18:1711:36
11Tua DahlgrenÖstersunds OK1:02:00+18:2211:37
12Elin FältmanLeksands OK1:02:17+18:3911:41
13Ellen BromanOK Roslagen1:02:47+19:0911:46
14Nicole WhitmoreDon´t Get Lost1:02:56+19:1811:48
15Tora WesterbergOK Kolmården1:03:46+20:0811:57
16Johanna HenrikssonOK Tisaren1:06:14+22:3612:25
17Linnea GustafssonOK Gynge1:08:05+24:2712:46
18Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK1:08:26+24:4812:50
19Paula MühlsteinGerman Youth Team1:09:07+25:2912:58
20ELLA WallinderGöteborg-Majorna OK1:09:15+25:3712:59
21Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK1:09:43+26:0513:04
22Leonie von JagowOSV Dresden1:11:42+28:0413:27
23Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:12:44+29:0613:38
24Agnes BerglundUlricehamns OK1:13:00+29:2213:41
25Julia BlomFrölunda OL1:14:34+30:5613:59
26Elin PoschJönköpings OK1:16:16+32:3814:18
27Valerie WidmerOL Regio Wil1:16:45+33:0714:23
28Freja VredinUmeå OK1:16:52+33:1414:25
29Cecilia SpångbergLunds OK1:18:12+34:3414:40
30Idunn HaavengenKongsberg OL1:19:04+35:2614:50
31Alva RasmussenNyköpings OK1:23:13+39:3515:36
32Emilie Liabakk EriksenByåsen IL1:25:23+41:4516:01
33Malin FritzellMullsjö SOK1:25:49+42:1116:06
34Pia SchofferOSV Dresden1:30:45+47:0717:01
35Emma SherwoodFWOC1:31:33+47:5517:10
36Annalena SchmidOLG Weisslingen1:32:20+48:4217:19
37Lina LandergrenHestra IF1:33:43+50:0517:34
38Fanni MarkussenAsker SK1:38:43+55:0518:31
39Margarita BacustinaNorthern Wind1:39:53+56:1518:44
40Corina StraesslerOLK Rafzerfeld-Bülach1:47:01+1:03:2320:04
Tessa JobstTeam Saxonyej godkänd
Tova StålVästerbergslagens OLej start
Tilda AnderssonOK Ravinenej start
Cancelled CancelledCancelledej start

H20

6 180 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trygve HeggedalKongsberg OL43:187:00
2Michael FelderOL Zimmerberg44:11+0:537:08
3Simon RuneforsVäxjö OK44:15+0:577:09
4Adrian Stokdal OpheimFreidig45:10+1:527:18
5Michael ImhofOL Regio Wil45:36+2:187:22
6Fabian SteenOK Enen45:45+2:277:24
7Ole HennselerMTV Seesen46:14+2:567:28
8Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK47:08+3:507:37
9Adam SegerslättSkåneslättens OL47:11+3:537:38
10Joakim SkärlénHaninge SOK47:17+3:597:39
11Jakob FranssonOK Milan47:58+4:407:45
12Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat49:27+6:098:00
13Oskar ÖqvistBergnäsets AIK49:36+6:188:01
14Lukas DeiningerIFK Mora OK50:12+6:548:07
15Edvin CarlssonMarkbygdens OK50:15+6:578:07
16Torkel ReinhartsenKristiansand OK50:28+7:108:09
17Erik OlssonGävle OK50:51+7:338:13
18Rasmus MöllerArboga OK52:17+8:598:27
19Hallvard A. FossSandefjord OK52:36+9:188:30
20Mårten OlssonGävle OK53:35+10:178:40
21Erik NallgårdVästerås SOK53:41+10:238:41
22Tim OlssonBrattås CK53:55+10:378:43
23Linus BacklundOK Södertörn53:58+10:408:43
24Jean Le PennecVSO 2654:57+11:398:53
25Johan HöögOK Kullingshof55:03+11:458:54
26Bjørnar LøvliAsker SK55:40+12:229:00
27Vegard MyhreKristiansand OK55:56+12:389:03
28Rasmus NielsenAllerød OK56:21+13:039:07
29Rasmus SvenssonVärend GN OL59:12+15:549:34
30Linus HämmerliOL Regio Wil1:00:13+16:559:44
30Hugo ThunbergOK Alehof1:00:13+16:559:44
32Ole KostølKristiansand OK1:00:31+17:139:47
33Simon ÖsterlundVästerås SOK1:00:55+17:379:51
34Ludwig BergfalkJärfälla OK1:01:33+18:159:57
35Emil JohanssonOK Bävern1:02:10+18:5210:03
36Matthias HurschlerOL Zimmerberg1:02:47+19:2910:09
37Marc BreitenmoserOL Zimmerberg1:03:08+19:5010:12
38Eivind Øfsthus GravirAsker SK1:03:37+20:1910:17
39Eric JanssonOK Tranan1:04:05+20:4710:22
40Johan RydingÄrla IF1:04:59+21:4110:30
41Robert PimIreland Junior Team1:05:26+22:0810:35
42Lars OlovssonRehns BK1:05:51+22:3310:39
43Zac Osullivan-HourihanIreland Junior Team1:06:02+22:4410:41
44Jarle LysnesHedrum OL1:07:13+23:5510:52
45Martin LundStenungsunds OK1:07:54+24:3610:59
46Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro1:09:00+25:4211:09
47Chris SeitzOL Zimmerberg1:09:36+26:1811:15
48Henrik HamreforsVästerås SOK1:09:59+26:4111:19
49Asger KirkegaardFarum Tisvilde OK1:10:02+26:4411:19
50Paul PasdaUSV Jena1:10:41+27:2311:26
51Andreas JørgensenFarum Tisvilde OK1:11:11+27:5311:31
52Olof LissmatsOK Södertörn1:12:19+29:0111:42
53Maxime BergerVSO 261:12:44+29:2611:46
54Thomas TubbehaugenOK Moss1:12:56+29:3811:48
55Michael BättigOLG Wislig1:13:06+29:4811:49
56Sander ArnevikRingerike OL1:15:28+32:1012:12
57Peter UranNtnui1:17:22+34:0412:31
58Ludvig LarsendahlVästerås SOK1:19:53+36:3512:55
59Robin WuelserOLK Rafzerfeld-Bülach1:20:47+37:2913:04
60Stephen MelhuishAustralia1:20:50+37:3213:04
61Rasmus RasmussenOK Snab1:22:31+39:1313:21
62Mario SommerOLG Cordoba1:22:39+39:2113:22
63Adam LiljaOK Enen1:28:06+44:4814:15
64Simon NysæterSkien OK1:30:14+46:5614:36
65Nils Ola KvamFreidig1:30:25+47:0714:37
66Noah VonlanthenOL Zimmerberg1:38:22+55:0415:55
67Jonathan BjörkLeksands OK1:46:54+1:03:3617:17
68Karl Kristen GjølsjøOK Moss1:50:49+1:07:3117:55
69Martin KihlSundbybergs IK3:26:45+2:43:2733:27
Conall WhelanIreland Junior Teamej godkänd
Cancelled CancelledCancelledej start
Philip EdvardssonEksjö SOKej start
Christian RedtzerAttunda OKej start
Bobby BrahmLånghundra IFej start
Miel DefermeHamokej start
Alfred LönnVästerås SOKej start

D18

4 820 m, 147 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Grace MolloyScottish Junior Squad39:288:11
2Adela GalateanuClubul Sportiv Metropolitan43:53+4:259:06
3Kristina TedhamreSnättringe SK44:21+4:539:12
4Lucy HainesScottish Junior Squad44:42+5:149:16
5Maria Rørvik HaverLillomarka Ol45:04+5:369:20
6Alize BosioJunior Team Trentino45:56+6:289:31
7Clare StansfieldScottish Junior Squad46:00+6:329:32
8Oda Marie ColquhounLillomarka Ol46:08+6:409:34
9Rosa TrummerNaturfreunde Wien46:49+7:219:42
10Ellen KlüserOSV Dresden46:50+7:229:42
11Alice HultinOK Löftan46:55+7:279:44
12Kathryn BarrScottish Junior Squad47:08+7:409:46
13Birka NielsenOK Pan Århus49:02+9:3410:10
14Abigail MasonScottish Junior Squad49:09+9:4110:11
15Sarah MagnussonLinköpings OK49:14+9:4610:12
16Elena ZeinerOLC Graz49:17+9:4910:13
17Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF50:17+10:4910:25
18Lovisa KalliokoskiPerhon Kiri50:23+10:5510:27
19Elin WihlborgOK Gynge50:28+11:0010:28
20Moa WestbladOK Ravinen51:01+11:3310:35
21Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK51:17+11:4910:38
22Anna ErikssonSträngnäs-Malmby Ol52:12+12:4410:49
23Lisa BörnstedtKungälvs OK52:15+12:4710:50
24Lotten KindlundhFK Finn52:27+12:5910:52
25Vilde LykkeEmblem IL52:28+13:0010:53
26Emma WilsonScottish Junior Squad52:50+13:2210:57
27Vera MelkildFreidig52:52+13:2410:58
28Ida KristianssonTrollhättans SOK53:07+13:3911:01
29Selma MoqvistLerums SOK53:08+13:4011:01
30Lovisa BlomgrenSOK Aneby53:13+13:4511:02
31Emma BlixtOK Hammaren53:28+14:0011:05
32Johanna SärnbrinkOK Tisaren54:05+14:3711:13
33Aino-Maria LinnaHaapaveden Urheilijat54:09+14:4111:14
34Julia ElverlindOK Tranan54:13+14:4511:14
35Elin JohanssonFrämmestads IK54:20+14:5211:16
36Carolina JonsellTäby OK54:43+15:1511:21
37Kajsa RaskKungälvs OK54:50+15:2211:22
38Anna MeenPorsgrunn OL54:51+15:2311:22
39Tilda MarmelidOK Roxen55:26+15:5811:30
40Frida SahlmanLinköpings OK55:31+16:0311:31
41Roanne LilleyScottish Junior Squad55:41+16:1311:33
42Josefine AnderssonTäby OK55:50+16:2211:35
43Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK56:02+16:3411:37
44Sara ForsbergIK Uven56:20+16:5211:41
45Tindra HjortFalköpings AIK OK56:33+17:0511:43
46Lise BonoraALCO St Priest56:49+17:2111:47
47Emelie BrudinIFK Mora OK56:53+17:2511:48
48Sofia BerglundIFK Mora OK57:36+18:0811:57
48Olivia FröbergOK Roxen57:36+18:0811:57
50Amanda KarlssonOK Ravinen57:39+18:1111:57
51Trine KarlbergTullinge SK57:49+18:2111:59
52Elin NallgårdVästerås SOK58:08+18:4012:03
53Ida PalmbergOK Hammaren58:14+18:4612:04
54Garcia MarielleCSLG Melun58:18+18:5012:05
55Emma WibergSkogslöparna58:58+19:3012:14
56Julia ArvidssonVimmerby OK59:10+19:4212:16
57Hanna SundströmVästerås SOK59:12+19:4412:16
58Alma LiderudLidköpings VSK59:39+20:1112:22
59Alberte ThyssenHorsens OK59:49+20:2112:24
60Ingavestøl StødleKristiansand OK59:53+20:2512:25
61Alice BarreforsIK Uven59:54+20:2612:25
62Anna HerbertTäby OK1:00:02+20:3412:27
63Astrid NorgrenStora Tuna OK1:00:25+20:5712:32
64Hannah WirzOLV Baselland1:00:38+21:1012:34
65Laura KingScottish Junior Squad1:01:07+21:3912:40
66Lovisa LängheimTullinge SK1:01:26+21:5812:44
67Paulina JägstedtHalmstad OK1:02:06+22:3812:53
68Bar KalksteinHasharon1:02:10+22:4212:53
69Eli JohannesenIL Gular1:02:35+23:0712:59
70Hedvig MaldeIL Gular1:03:03+23:3513:04
70Klara MöllerOK Linné1:03:03+23:3513:04
72Jana SitteSU Schöckl Orienteering1:03:11+23:4313:06
73Sofia HaglundVaasan Suunnistajat1:03:12+23:4413:06
74Anna AnderssonPiteå IF Orientering1:03:35+24:0713:11
75Hanna NysæterSkien OK1:03:38+24:1013:12
76Marte Lien JohnsenByåsen IL1:03:50+24:2213:14
77Martina WańkováLPu Pardubice1:03:58+24:3013:16
78Sara ErlandssonOK Vivill1:03:59+24:3113:16
79Veronica RedtzerAttunda OK1:04:00+24:3213:16
80Anni BergerNaturfreunde Wien1:04:28+25:0013:22
80Maja GunnarssonLerums SOK1:04:28+25:0013:22
80Ophelia HaasNybro OK1:04:28+25:0013:22
83Lovisa NordSol Tranås1:04:34+25:0613:23
84Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne IL1:04:36+25:0813:24
85Linnéa CarlssonOK Hällen1:05:24+25:5613:34
86Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK1:05:35+26:0713:36
87Lovisa RingHalmstad OK1:05:51+26:2313:39
88Kristine StrandlieGjø-Vard OL1:06:11+26:4313:43
89Hanna MoumHalden SK1:06:35+27:0713:48
90Adelina FunkeLeksands OK1:06:38+27:1013:49
91Sina WilhelmOL Regio Olten1:06:39+27:1113:49
92Jonna LundbäckJärfälla OK1:07:29+28:0114:00
93Hannah HänselOSV Dresden1:07:39+28:1114:02
94Trine Eg StaugaardKolding OK1:08:00+28:3214:06
95Jenny JakobssonGamleby OK1:08:12+28:4414:08
96Kerstin SchneiderOLK Rafzerfeld-Bülach1:08:20+28:5214:10
96Isabel JakobOSV Dresden1:08:20+28:5214:10
98Pia BuchholzGerman Youth Team1:08:32+29:0414:13
99Meike HennselerMTV Seesen1:08:33+29:0514:13
100Elvira ForslundOK Renen1:09:21+29:5314:23
101Ann-Sophie MinnerTeam Saxony1:09:32+30:0414:25
102Anna CasagrandeJunior Team Trentino1:09:33+30:0514:25
103Tove FlodmanOK Hammaren1:09:41+30:1314:27
104Serena RausJunior Team Trentino1:09:46+30:1814:28
105Martha Skogeng ReitenEmblem IL1:10:52+31:2414:42
106Hanne DaltveitFana IL1:10:57+31:2914:43
107Marie Erskov KroghOK Øst Birkerød1:11:16+31:4814:47
108Anna LuegerSU Schöckl Orienteering1:11:29+32:0114:49
109Ingrid KrogstadmoSelbu OK1:11:45+32:1714:53
110Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK1:11:54+32:2614:55
111Isa LundqvistJärfälla OK1:12:13+32:4514:58
112Elin DjupsjöHalmstad OK1:12:23+32:5515:01
113Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK1:13:04+33:3615:09
114Jasmin SchwammbergerGjø-Vard OL1:13:14+33:4615:11
115Laura FischerGerman Youth Team1:13:41+34:1315:17
116Sofia GidingVallentuna-Össeby OL1:13:43+34:1515:17
117Rosa LerfOLG Bern1:14:16+34:4815:24
118Ellen SkunckeTäby OK1:14:51+35:2315:31
119Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:15:33+36:0515:40
120Selma KristiansenOK Moss1:16:48+37:2015:56
121Emma BernerssonOK Enen1:16:54+37:2615:57
122Dina ReitanFreidig1:16:59+37:3115:58
123Johanna GuståsLinköpings OK1:17:21+37:5316:02
124Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna1:17:33+38:0516:05
125Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL1:18:14+38:4616:13
126Ida LehmannVaregg Fleridrett1:18:59+39:3116:23
127Olivia LönkvistOK Vivill1:19:29+40:0116:29
128Elvira SilverGävle OK1:20:06+40:3816:37
128Lena HöhneOSV Dresden1:20:06+40:3816:37
130Runa AlmelandFana IL1:20:09+40:4116:37
131Lina ErdeliusIF Rigor1:22:52+43:2417:11
132Anna NordholmSävedalens AIK1:23:02+43:3417:13
133Hanna BoquistIK Uven1:23:07+43:3917:14
134Rebecca SvenssonVärend GN OL1:24:40+45:1217:33
135Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:27:23+47:5518:07
136Amalie Ellegaard SeverinsenOK Øst Birkerød1:28:15+48:4718:18
137Vera BogrenSundbybergs IK1:30:02+50:3418:40
138Sofia ZillingOK Södertörn1:33:32+54:0419:24
139Evelina SöderlundSkogslöparna1:39:38+1:00:1020:40
140Katja DalénSala OK1:49:59+1:10:3122:49
Lindsay RobertsonScottish Junior Squadej godkänd
Moa KjellbergBjörkfors GoIFej godkänd
Elin HermanssonKungälvs OKej godkänd
Julia MarkendahlOK Klyftamoej godkänd
Sofia DahlHärlövs IFej godkänd
Felicitas VogtTeam Saxonyej godkänd
Maren GulliksenIndre Østfold OKej godkänd
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubbej start
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej start
Sigrid Saur ModahlFredrikstad SKej start
Klara BerglundVästerås SOKej start
Elina HansonKungälvs OKej start
Kornelia BrurbergSturla IFej start
Laura SladekSU Schöckl Orienteeringej start
Julie TørnqvistFana ILej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Frida Bakken UlsethNydalens SKej start
Katrin SjödénÄlvdalens IF OKej start
Isa EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

H18

5 580 m, 194 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HedmanIF Hagen35:306:21
2Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna36:53+1:236:36
3Mattias IvaresOK Södertörn38:07+2:376:49
4Johan WestlyAsker SK38:53+3:236:58
5Christian MichelsenDon´t Get Lost39:01+3:316:59
6Elias SørensenLillomarka Ol39:02+3:326:59
7Eskil FrøislandVang OL39:19+3:497:02
8Oscar ModigOK PAN-Kristianstad39:28+3:587:04
9Hugo DalhammerOK Roxen39:30+4:007:04
10Ville LaaksoHämeenlinnan Suunnistajat39:49+4:197:08
11Franz GawlitzaGerman Youth Team40:33+5:037:16
12Tim JohanssonFK Friskus-Varberg40:37+5:077:16
13Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna40:57+5:277:20
14Njaal Ellegaard MelbyVang OL41:04+5:347:21
15Jakob Schøier KovstedFarum Tisvilde OK41:05+5:357:21
16Axel KudinoffOK Södertörn41:12+5:427:23
17Erik VinbladKarlskrona SOK41:17+5:477:23
18Benjamin LangerakJärfälla OK41:20+5:507:24
19Henning KapischkeTeam Saxony41:29+5:597:26
20Ivar Lidström LauriSnättringe SK41:37+6:077:27
21Axel BlomFrölunda OL41:59+6:297:31
22Jonathan JylltorpLinköpings OK42:21+6:517:35
23Tobias KarlssonSnättringe SK42:28+6:587:36
23William NilssonNyköpings OK42:28+6:587:36
25Even LindaasVang OL42:39+7:097:38
26Tom LinesScottish Junior Squad42:43+7:137:39
27Sami LasfarVSO 2642:59+7:297:42
28Elio BolligerOLV Baselland43:00+7:307:42
29Skjalg NysæterSkien OK43:04+7:347:43
30Emil HornlidenUmedalens IF43:15+7:457:45
31Gustav OlssonTorsås OK43:24+7:547:46
32Jan ErneOLG Cordoba43:30+8:007:47
33Kilian HöckGerman Youth Team43:41+8:117:49
33Trym IslandOL Tønsberg Og Omegn43:41+8:117:49
35Gabriel SturessonLerums SOK43:45+8:157:50
36Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IF43:49+8:197:51
37Hendrik HolzhauerGerman Youth Team43:59+8:297:52
38Julian ImhofOL Regio Wil44:03+8:337:53
39Emil ArvidssonSäterbygdens OK44:05+8:357:54
40Otso WesterlundKoovee44:29+8:597:58
41Sören Eg StaugaardKolding OK44:48+9:188:01
42James AcklandScottish Junior Squad44:54+9:248:02
43Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF44:57+9:278:03
44Robert ColeVäsby OK44:59+9:298:03
45Laurin ImhofOL Regio Wil45:11+9:418:05
46Wilhelm HolfeldOSV Dresden45:14+9:448:06
47Rasmus MathisenPorsgrunn OL45:23+9:538:07
48Filip MöllerOK Södertörn45:25+9:558:08
49Håkon KornmoPorsgrunn OL45:31+10:018:09
50John GranathOK Kåre45:47+10:178:12
51Sixten ElehedLinköpings OK45:48+10:188:12
52Axel ForsmanFK Herkules45:53+10:238:13
53Sølve DrageKongsberg OL46:06+10:368:15
54Simon DahlbergOK Nolaskogsarna46:14+10:448:17
55Måns ErikssonÖstersunds OK46:22+10:528:18
56Johan HerbertTäby OK46:30+11:008:20
57Francesco MagenesVäxjö OK46:58+11:288:25
58Olle SörqvistMarkbygdens OK47:01+11:318:25
58Rasmus Krogh MadsenFarum Tisvilde OK47:01+11:318:25
60Clemens WolframEksjö SOK47:06+11:368:26
61Johan LindmanFinspångs SOK47:12+11:428:27
62Emil Olander LorenzAllerød OK47:19+11:498:28
63Jonas LauriFK Herkules47:25+11:558:29
64Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK47:33+12:038:31
65William ErnlundOK Linné47:34+12:048:31
66Erik ScheuermannOSV Dresden47:38+12:088:32
67Daniel HellbergLunds OK47:57+12:278:35
68Martin GranbergIFK Mora OK48:03+12:338:36
69Morten Rindom KnudsenOK Melfar48:18+12:488:39
70Elias ÖhmanGjø-Vard OL48:21+12:518:39
71Joel KarnehedOK Roxen48:29+12:598:41
72Jake ChapmanScottish Junior Squad48:39+13:098:43
73Zeb PalmHJS-Vansbro OK48:40+13:108:43
74Niklas HolzhauerGerman Youth Team49:06+13:368:47
75Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna49:08+13:388:48
76Eddie NarbettBOK49:16+13:468:49
77Marko Birk NielsenAalborg OK49:21+13:518:50
78Thorsten SvenssonFinspångs SOK49:33+14:038:52
79Vegard Øverli BergKongsberg OL49:37+14:078:53
80Dennis BräuerOSV Dresden49:43+14:138:54
81Lukas KatvalaKarlskrona SOK49:49+14:198:55
82Cyrill FrickerOLG Cordoba49:50+14:208:55
83Sverre NarumVang OL49:54+14:248:56
84Gustaf HedegårdOK Kolmården50:05+14:358:58
85Simon ÖsterlingOK Södertörn50:11+14:418:59
86Oskar ArnevikRingerike OL50:14+14:449:00
87Lavran ThorstensenOppsal Orientering50:15+14:459:00
88Mikkel Lau PetersenAllerød OK50:18+14:489:00
89Viktor BarkegrenStora Tuna OK50:36+15:069:04
90Jeremias JoutsensaariKangasala SK50:43+15:139:05
91Riccardo CasanovaGerman Youth Team50:49+15:199:06
92Simon TörnqvistOK Ravinen51:02+15:329:08
93Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF51:03+15:339:08
94Jostein Svaland DaleVang OL51:10+15:409:10
95Timon AeglerOL Regio Wil51:18+15:489:11
96Anton JaenickeTeam Saxony51:27+15:579:13
97Rasmus TäckOK Hammaren51:44+16:149:16
98Kristian Fredrik LynumFreidig51:51+16:219:17
99Cedrik KleinOSV Dresden51:54+16:249:18
100Mathias BlomsterRonneby OK52:17+16:479:22
101Petter Astrup ArnesenHeming Orientering52:36+17:069:25
102Johan DupontOK Pan Århus52:39+17:099:26
103Maurizio CastellazG.S. Pavione52:40+17:109:26
104Oskar EngesAttunda OK52:58+17:289:29
105Hotz SilasOLG Cordoba53:02+17:329:30
106Håkon SturødNydalens SK53:05+17:359:30
107Klas JohanssonOK Tranan53:14+17:449:32
108Alex Del FedeleCO Ticino53:19+17:499:33
109Kristian PyttenKristiansand OK53:34+18:049:35
110Olav Aasmundtveit HoffOL Tønsberg Og Omegn53:59+18:299:40
111Carl EkbringKexholms SK54:04+18:349:41
112EVEN FossumIK Grane Arendal Orientering54:20+18:509:44
113Tom ToussaintCSLG Melun54:24+18:549:44
114Jens EdsenNordvest OK54:27+18:579:45
115Filip JohanssonTrollhättans SOK54:35+19:059:46
116Viktor WallinOK Kåre54:45+19:159:48
117Hugo BäsénIF Thor54:46+19:169:48
118Luca LibardoniJunior Team Trentino54:47+19:179:49
119Emil FriedländerOSV Dresden54:55+19:259:50
120Severin MüllerOLG Galgenen55:00+19:309:51
121Trygve MyhrAsker SK55:05+19:359:52
122Henrik André LarsenKongsberg OL55:07+19:379:52
123Albin AnderssonSegersta OK55:25+19:559:55
124Erik LundStenungsunds OK55:42+20:129:58
125Ben StoyerOLG Stäfa55:48+20:1810:00
126Gustav MollOK Sorø55:50+20:2010:00
127Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL55:52+20:2210:00
128Anton GlivesonRonneby OK56:22+20:5210:06
129Juho MäkiRasti 8856:23+20:5310:06
130Oskar SvahnEksjö SOK56:39+21:0910:09
131Truls LindholmSundsvalls OK57:00+21:3010:12
132Hugo EkingeOK Motala57:07+21:3710:14
133Florian WepferOLG Pfäffikon57:17+21:4710:15
134Mathias VindalFreidig57:25+21:5510:17
135Sixten TörnqvistVästerås SOK57:32+22:0210:18
136Timon BurkhartOL Regio Wil57:35+22:0510:19
136Christian LindhSundbybergs IK57:35+22:0510:19
138Emil LarssonTibro OK57:44+22:1410:20
139Mathias HermstadFreidig57:52+22:2210:22
140Hugo HåkanssonIK Ymer57:54+22:2410:22
141Leon BauerTeam Saxony58:00+22:3010:23
141Max BoeniOLC Kapreolo58:00+22:3010:23
143Andreas MagnvallOK Södertörn58:04+22:3410:24
144Vegard LøvliAsker SK58:05+22:3510:24
145Oscar KarlssonTrollhättans SOK58:07+22:3710:24
146Rasmus KihlSundbybergs IK58:13+22:4310:25
147Magnus EricsonJärla Orientering58:44+23:1410:31
148Lucas GranbergOK Kåre59:00+23:3010:34
149Luca RizziCO Ticino59:16+23:4610:37
150Ole Johan BråtenVang OL59:25+23:5510:38
151Viktor BergLeksands OK59:31+24:0110:39
152Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna59:47+24:1710:42
153Emil ErikmatsSävedalens AIK1:00:31+25:0110:50
154Felix Lindell-ÖhmanOK Måsen1:00:37+25:0710:51
155Nils OttossonGävle OK1:02:31+27:0111:12
156Albin NorenPiteå IF Orientering1:02:50+27:2011:15
157Olle SvangrenGotlands Bro OK1:03:09+27:3911:19
158Cameryn Kelly-MorrishIreland Junior Team1:03:15+27:4511:20
159Yanik SchwizerOLG St.Gallen/Appenzell1:03:43+28:1311:25
160Kalle BrahmLånghundra IF1:03:55+28:2511:27
161Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GoIF1:04:05+28:3511:29
162Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:04:18+28:4811:31
163Axel ToressonLunds OK1:04:23+28:5311:32
164Henrik HaugKongsberg OL1:04:37+29:0711:34
165Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK1:05:15+29:4511:41
166Alexander YtterbølHalden SK1:06:26+30:5611:54
167Oscar Sig TranbergSilkeborg OK1:06:29+30:5911:54
168Andrea PetraroliJunior Team Trentino1:07:32+32:0212:06
169Fredrik SveenVang OL1:07:55+32:2512:10
170Ole HänselTeam Saxony1:09:48+34:1812:30
171Alf HasselvoldGrue IL1:10:06+34:3612:33
172Livio StalderOLG Goldau1:10:37+35:0712:39
173Nicola MüllerIFK Mora OK1:11:07+35:3712:44
174Damiano BollaPark World Tour Italy Asd1:11:17+35:4712:46
175Ruairi LongIreland Junior Team1:12:38+37:0813:01
176Eoin RiordanIreland Junior Team1:12:48+37:1813:02
177Martin SkärlénHaninge SOK1:13:57+38:2713:15
178Simen Gran BlystadLøten O-Lag1:14:45+39:1513:23
179Simon ReimersAalborg OK1:16:39+41:0913:44
180Haakon JohannesenIndre Østfold OK1:18:35+43:0514:04
181Oscar NilssonAlvesta SOK1:22:02+46:3214:42
182Filip JohanssonKungälvs OK1:24:08+48:3815:04
183Scott JuvikIL Gular1:24:32+49:0215:08
184William JörneliusFK Herkules1:26:26+50:5615:29
185Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:30:05+54:3516:08
186Jimmy JohanssonForsa OK1:35:34+1:00:0417:07
187Javier PinoCebochi2:36:28+2:00:5828:02
Jacob EnbergHalmstad OKej godkänd
Mikkel MeldgaardAllerød OKej godkänd
Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseuraej godkänd
Vidar PerssonTäby OKej godkänd
Andrew TurnerIreland Junior Teamej godkänd
Reto GiezendannerIF Hagenej godkänd
Felipe SepúlvedaControl 7ej godkänd
Lukas ArkängTullinge SKej start
Gustav StålVästerbergslagens OLej start
Hugo Thorell ej start
Lukas HellgrenOK Ravinenej start
Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej start
Jonathan UllerKils OKej start
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingej start
Timon LorenzGerman Youth Teamej start
Erik ErikssonOK Älgenej start
Filip ÖrnKFUM Örebro OKej start
Eric BerlinTrollhättans SOKej start

D17-20 Kort

4 320 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karine VestølVegårshei IL37:478:44
2Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna43:58+6:1110:10
3Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna46:32+8:4510:46
4Amanda RangertIK Hakarpspojkarna47:32+9:4511:00
5Camilla FingerroosMS Parma48:14+10:2711:09
6Kårhild NordstadVaregg Fleridrett50:06+12:1911:35
7Ella EricsonSundbybergs IK54:05+16:1812:31
8Chiara PolsiniOLV Baselland54:33+16:4612:37
9Amanda HalvarsonLeksands OK55:38+17:5112:52
10Stefanie SutterOLG St.Gallen/Appenzell55:44+17:5712:54
11Lina KromnerSkogspojkarnas OK57:52+20:0513:23
12Elin WickbergOK Nolaskogsarna58:23+20:3613:30
13Victoria Myklebust StrømHedrum OL59:47+22:0013:50
14Linn LindblomMalmö OK1:01:19+23:3214:11
15Carolina ErikssonOK Milan1:03:06+25:1914:36
16Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1:04:05+26:1814:50
17Maja WillénÖstersunds OK1:05:06+27:1915:04
18Tine DalgaardKolding OK1:06:04+28:1715:17
19Emma ErikssonOK Kolmården1:06:32+28:4515:24
20Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK1:08:43+30:5615:54
21Linnea NybergSäterbygdens OK1:09:04+31:1715:59
22Emma BillingHultsfreds OK1:09:32+31:4516:05
23Vanja JohanssonOK Hammaren1:09:50+32:0316:09
24Nika PoljansekOK Azimut ( Slovenia )1:10:48+33:0116:23
25Evelina PetersonFalköpings AIK OK1:12:15+34:2816:43
26Tua WigforssArboga OK1:12:29+34:4216:46
27Ellen PerssonSöderhamns OK1:13:20+35:3316:58
28Aika BaumgartnerOL Zimmerberg1:16:29+38:4217:42
29Amanda NymanVänersborgs SK1:18:58+41:1118:16
30Amanda MullinsSjövalla FK1:19:00+41:1318:17
31Lovisa LarssonTullinge SK1:22:26+44:3919:04
32Maiken SandbergNydalens SK1:23:24+45:3719:18
33Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:24:55+47:0819:39
34Johanna PetersonFalköpings AIK OK1:25:37+47:5019:49
35Anik BachmannOL Zimmerberg1:26:51+49:0420:06
36Fabia LyrenmannOLV Hindelbank1:28:10+50:2320:24
37Liliane SuterOL Zimmerberg1:28:35+50:4820:30
38Annika AttingerOL Zimmerberg1:29:42+51:5520:45
39Jennie RosénHästveda OK1:38:52+1:01:0522:53
40Tilda KartengrenVänersborgs SK1:39:57+1:02:1023:08
41Sophie AttingerOL Zimmerberg2:03:05+1:25:1828:29
42Anna Emilie TorsethGjø-Vard OL2:03:17+1:25:3028:32
43Elin LoodIK Gandvik2:26:41+1:48:5433:57
44Kyra JonssonSjövalla FK3:19:49+2:42:0246:15
Emma JohanssonOK Hammarenej godkänd
Amanda CarlssonIK Trenne Ullaredej start
Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orienteringej start
Mathilda LindeIF Ålandej start

H17-20 Kort

4 510 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK38:198:29
2Lukas WadstenOK Landehof43:07+4:489:33
3Filip HahneInsjöns IF OK43:22+5:039:36
4Anders RuhnOK Roslagen43:26+5:079:37
5Simon BjörnehällOK Gränsen44:28+6:099:51
6Theodor BergNAIS Orienteringsklubb45:24+7:0510:03
7Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro45:52+7:3310:10
8Johan KindbomIF Hagen49:59+11:4011:04
9Marius HürzelerOLK Wiggertal53:57+15:3811:57
10Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK55:27+17:0812:17
11Sivert BellingmoOL Gaula57:28+19:0912:44
12Ludvig JohnsenHedrum OL58:07+19:4812:53
13Peter HansenOK Sorø1:02:13+23:5413:47
14Erik BlickOK Alehof1:03:13+24:5414:01
15Aron ThorénRonneby OK1:05:16+26:5714:28
16Elias OlssonOK Kroppefjäll1:05:32+27:1314:31
17Jonas FuhrerOLG Stäfa1:13:17+34:5816:14
18Emil B. StrandRaumar Orientering1:13:28+35:0916:17
19Erik WretöIFK Lidingö SOK1:15:35+37:1616:45
20Edoardo VialePark World Tour Italy Asd1:16:47+38:2817:01
21Oliver ValleriusGamleby OK1:17:56+39:3717:16
22Sondre SkytterenOdal OL1:18:18+39:5917:21
23Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK1:20:14+41:5517:47
24Joel DanielsHofors OK1:24:24+46:0518:42
25Fritjof AnderssonOK Landehof1:24:58+46:3918:50
26Hjamlar EldhLidköpings VSK1:27:28+49:0919:23
27Samuel JonassonÄlvdalens IF OK1:33:06+54:4720:38
28Daniel Røskar ReedIK Grane Arendal Orientering1:42:21+1:04:0222:41
29Emil NilssonAndrarums IF1:47:35+1:09:1623:51
30Albin StrömbergOK Gynge1:52:28+1:14:0924:56
31Cristopher LagosControl 72:43:27+2:05:0836:14
32Waldo GallardoControl 73:09:25+2:31:0641:59
Jesper HedarOK Torej start
Felix SvenssonRasbo IKej start
Jesper LindströmIF Hagenej start
Bryan PachecoControl 7ej start

D16

4 470 m, 136 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK31:467:06
2Alva SonessonFalköpings AIK OK32:19+0:337:13
3Siana SennEspoon Suunta33:59+2:137:36
4Alicia LundgrenVäxjö OK34:38+2:527:44
5Signe NilssonNyköpings OK35:30+3:447:56
6Jenny BaklidKonnerud IL35:39+3:537:58
7Maria MäättänenEspoon Suunta35:52+4:068:01
8Tove PetterssonOK Roxen36:01+4:158:03
9Ellen BlennowFalköpings AIK OK36:25+4:398:08
10Moa AlsiöIF Hagen37:55+6:098:28
11Malin HaugeHisøy OK38:21+6:358:34
12Elin LindbladOK Djerf38:51+7:058:41
13Nora AeglerOL Regio Wil39:13+7:278:46
14Ebba BerglinKarlskrona SOK39:16+7:308:47
14Malin KristianssonTrollhättans SOK39:16+7:308:47
16Julia RangertIK Hakarpspojkarna39:17+7:318:47
17Ane Sofie KroghOppsal Orientering39:30+7:448:50
18Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna39:32+7:468:50
19Melina LahdenperäEspoon Suunta39:51+8:058:54
20Hélene ChampignyCSLG Melun40:11+8:258:59
21Tilde EngbergHärnösands OK41:04+9:189:11
22Elin EdströmHärnösands OK41:19+9:339:14
23Magdalena NilssonHögåkers OK41:23+9:379:15
23Tora Aasheim NymarkTIF Viking41:23+9:379:15
25Kristine RappRaumar Orientering41:58+10:129:23
26Elin BergOK Ravinen42:26+10:409:29
26Amanda JanssonOK Djerf42:26+10:409:29
28Moa KarlssonStorviks IF42:38+10:529:32
29Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna42:39+10:539:32
30Anna LithellOK Linné42:46+11:009:34
31Christiane Ruud BøckmanKristiansand OK42:52+11:069:35
32Lovisa WigertzLånghundra IF42:53+11:079:35
33Lovisa LagerHalmstad OK43:05+11:199:38
34Maja PorleVäxjö OK43:07+11:219:38
35Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK43:45+11:599:47
36Hanne RappRaumar Orientering43:46+12:009:47
37Ida JussilaTampereen Pyrintö43:50+12:049:48
38Anniken RanvikKonnerud IL44:00+12:149:50
39Ylva SandénOK Södertörn44:03+12:179:51
40Ida RoosIF Hagen44:11+12:259:53
41Marie LilandNydalens SK44:14+12:289:53
42Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK44:18+12:329:54
43Mari SvingheimKonnerud IL44:20+12:349:55
44Hedvig Valbjørn GydesenOK Melfar44:24+12:389:55
45Petrina CostermansJärla Orientering44:27+12:419:56
46Anna Øfsthus GravirAsker SK44:28+12:429:56
47Cecilia LindgrenOK Kåre44:37+12:519:58
48Linnea SkalbergBredaryds SOK44:47+13:0110:01
49Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna44:49+13:0310:01
50Vera RolfssonSkarpnäcks OL45:03+13:1710:04
51Katrin HertelGerman Youth Team45:24+13:3810:09
52Hilda AxelssonFK Göingarna45:47+14:0110:14
53Nora AronengHestra IF45:51+14:0510:15
54Lovisa WeidenSkåneslättens OL45:57+14:1110:16
55Flurina MüllerOL Regio Wil46:09+14:2310:19
56Clara SpikLeksands OK46:11+14:2510:19
57Klara HöglundEksjö SOK46:12+14:2610:20
58Emilia EngelOK Ravinen46:16+14:3010:21
59Tina LjungqvistLunds OK46:24+14:3810:22
60Moa HjorthDomnarvets GoIF46:40+14:5410:26
61Isabella AumoKungälvs OK47:54+16:0810:42
62Ingeborg RognstadHadeland OL48:09+16:2310:46
63Emma Bloch FrandsenOK Sorø48:13+16:2710:47
64Alice PalmgrenSundsvalls OK48:15+16:2910:47
65Axell BosioJunior Team Trentino48:29+16:4310:50
66Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat48:32+16:4610:51
67Marie Lindløv JensenSarpsborg OL48:40+16:5410:53
68Jasmin HertelGerman Youth Team48:51+17:0510:55
69Lisa HallgrenBjursås OK49:12+17:2611:00
70Andrea RanvikKonnerud IL49:29+17:4311:04
71Anna FlakbergIFK Göteborg49:58+18:1211:10
72Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK50:12+18:2611:13
73Meja EneljungIFK Göteborg50:17+18:3111:14
74Lovisa JohanssonKarlskrona SOK50:31+18:4511:18
75Wilma BerganderEksjö SOK50:35+18:4911:18
76Natalja NiggliO Jura50:51+19:0511:22
77Wilma LarssonOK Tor50:54+19:0811:23
78Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb50:56+19:1011:23
79Hanna HenningssonBredaryds SOK51:05+19:1911:25
80Hanna JohannessonRonneby OK51:12+19:2611:27
81Karoline BjørnerødOK Moss51:17+19:3111:28
82Lara GianniniOLG Stäfa51:22+19:3611:29
83Tale StrandKongsberg OL51:23+19:3711:29
84Louise RamebäckUmeå OK51:39+19:5311:33
85Alva RyttherVästerbergslagens OL51:58+20:1211:37