Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Värmland 2017, etapp 4, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Värmland 2017
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 23 juli 2017 - fredag 28 juli 2017

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

4 390 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK30:386:58
2Anne M Hausken NordbergNydalens SK31:08+0:307:05
3Simone NiggliOK Tisaren32:16+1:387:21
4Anna BachmanIFK Lidingö SOK32:43+2:057:27
5Anna HaatajaSK Pohjantähti33:15+2:377:34
6Lisa RisbyOK Kåre33:25+2:477:36
7Alva OlssonLinköpings OK33:46+3:087:41
8Kristin LöfgrenIFK Mora OK34:00+3:227:44
9Kine Hallan SteiwerHalden SK34:05+3:277:45
10Sara HagströmIFK Göteborg34:44+4:067:54
11Ellinor TjernlundOK Tisaren34:45+4:077:54
12Emma BjessmoIFK Lidingö SOK35:15+4:378:01
13Maria MagnussonSävedalens AIK35:48+5:108:09
14Andrea SvenssonOK Tisaren36:06+5:288:13
15Johanna ÖbergOK Linné36:20+5:428:16
16Maren Jansson HaverstadNtnui36:22+5:448:17
17Emma JohanssonDomnarvets GoIF36:24+5:468:17
18Anna WehlinSkogspojkarnas OK36:29+5:518:18
19Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK36:30+5:528:18
20Synnøve BråtenVegårshei IL36:37+5:598:20
21Lisa HolerEksjö SOK36:43+6:058:21
22Ellinor ErikssonOK Tisaren36:48+6:108:22
23Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK36:55+6:178:24
24Tiia MiettinenMS Parma37:02+6:248:26
25Svetlana MironovaKoovee37:14+6:368:28
26Ingrid GulbrandsenNtnui37:15+6:378:29
27Elin MånssonIFK Göteborg37:34+6:568:33
28Tilda JohanssonOK Orion37:53+7:158:37
29Josefin TjernlundOK Tisaren37:57+7:198:38
30Ingjerd MyhreIFK Göteborg38:09+7:318:41
31Amilia BjörklundSävedalens AIK38:16+7:388:43
32Linda LindkvistLeksands OK38:18+7:408:43
33Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK38:26+7:488:45
34Lone Karin BrochmannBækkelagets SK38:28+7:508:45
35Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK38:29+7:518:45
36Ida LindkvistNtnui38:32+7:548:46
37Jessica TullieDomnarvets GoIF38:58+8:208:52
37Karolin OhlssonJärla Orientering38:58+8:208:52
39Sigrid AlexandersenNtnui39:07+8:298:54
40Frida SandbergStora Tuna OK39:10+8:328:55
41Anine AhlsandNtnui39:14+8:368:56
42Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad39:18+8:408:57
42Louise LundgrenVäxjö OK39:18+8:408:57
44Karen Oline KolstadNtnui39:25+8:478:58
45Agnes LeoHalden SK39:29+8:518:59
46Kristin HylanderNyköpings OK40:05+9:279:07
47Lovisa PerssonOK Tisaren40:19+9:419:11
48Marthe GløersenBækkelagets SK40:53+10:159:18
49Jannina GustafssonMS Parma41:22+10:449:25
50Marion AebiOK Tisaren41:38+11:009:29
51Pim HedbergOK PAN-Kristianstad41:45+11:079:30
52Magdalena OlssonStora Tuna OK42:22+11:449:39
53Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna42:55+12:179:46
54Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK43:02+12:249:48
55Lisa AnderssonÄrla IF43:12+12:349:50
56Amanda HanssonBredaryds SOK43:30+12:529:54
57Sanna SkoogKils OK43:52+13:149:59
58Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK44:12+13:3410:04
59Hanna MüllerLeksands OK44:27+13:4910:07
60Julia DavidssonÄrla IF44:58+14:2010:14
61Amanda Falck WeberFarum Tisvilde OK45:32+14:5410:22
62Filippa JohanssonJönköpings OK45:35+14:5710:23
63Jenny ErikssonOK Kåre46:16+15:3810:32
64Hirvonen EveliinaPaimion Rasti46:25+15:4710:34
65Hedwig HaasSundsvalls OK47:37+16:5910:50
66Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF48:27+17:4911:02
67Francesca TauferJunior Team Trentino48:34+17:5611:03
68Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF49:13+18:3511:12
69Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad49:42+19:0411:19
70Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad55:51+25:1312:43
71Kristin OlovssonRehns BK1:00:52+30:1413:51
72Maiki MaalbergOK Võru1:14:09+43:3116:53
Lizzie InghamHalden SKej start
Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstadej start
Emma BergmanOK PAN-Kristianstadej start
Elin ClassonOK Orintoej start
Isabel SalénIFK Mora OKej start
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKej start
Lilian ForsgrenOK Tisarenej start

H21 Elit

4 900 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olav LundanesPaimion Rasti28:255:47
2Johan RunessonTampereen Pyrintö28:28+0:035:48
3Rassmus AnderssonOK Linné28:48+0:235:52
4William LindMalungs OK Skogsmårdarna29:04+0:395:55
5Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF29:31+1:066:01
6Eskil KinnebergIFK Göteborg29:50+1:256:05
7Oskar SjöbergOK Linné29:51+1:266:05
8Anton SjökvistStora Tuna OK30:08+1:436:08
9Albin RidefeltOK Linné30:11+1:466:09
10Magne DæhliHalden SK30:13+1:486:09
11Thor NørskovIFK Göteborg30:25+2:006:12
12Karl WalheimÄrla IF30:28+2:036:13
13Eirik Kamstrup HovindHalden SK30:29+2:046:13
14Ola MartnerOK PAN-Kristianstad30:51+2:266:17
15Filip GrahnHestra IF31:02+2:376:19
16Bjørn EkebergIL Tyrving31:03+2:386:20
17Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg31:11+2:466:21
18Olai Stensland LillevoldNtnui31:12+2:476:22
19Hans Petter MathisenFredrikstad SK31:28+3:036:25
20Artem PanchenkoIFK Mora OK31:34+3:096:26
21Santeri SilvennoinenKalevan Rasti31:49+3:246:29
22Emil GranqvistOK Ravinen31:51+3:266:29
23Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK31:56+3:316:31
23Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF31:56+3:316:31
25Jens WängdahlNyköpings OK32:04+3:396:32
26Petter ErikssonÄrla IF32:06+3:416:33
27Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF32:09+3:446:33
28Olle KaleredOK Denseln32:21+3:566:36
29Johan HögstrandIFK Göteborg32:28+4:036:37
30Martin AhlbergerHestra IF32:33+4:086:38
31Max Peter BejmerIFK Göteborg32:35+4:106:38
32Daniel RoosAttunda OK32:37+4:126:39
33Anders VisterNydalens SK32:39+4:146:39
34Emil AhlbäckFossum IF32:44+4:196:40
35Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK32:53+4:286:42
36Denys ShcherbakovRonneby OK33:00+4:356:44
37Joakim SvenskStora Tuna OK33:10+4:456:46
38Mathias HallménOK Denseln33:36+5:116:51
39Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna33:38+5:136:51
40Jonas EggerIK Hakarpspojkarna33:39+5:146:52
41Håvard HagaNydalens SK33:43+5:186:52
42Daniel AttåsOK Tisaren33:49+5:246:54
43Erik ClassonOK Orinto33:53+5:286:54
44Kalle BergmanOK Ravinen33:58+5:336:55
45Jens RönnolsJärla Orientering34:00+5:356:56
46Johan Ek LarssonSödertälje-Nykvarn OF34:02+5:376:56
47David LingforsOK Linné34:11+5:466:58
48Oskar DanielsAttunda OK34:16+5:516:59
49Fredrik IngelssonRehns BK34:48+6:237:06
50Ludvig ErikssonKils OK35:12+6:477:11
51Viktor SilvemarkÄrla IF35:21+6:567:12
52Erik AnderssonOK Orion35:23+6:587:13
53Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK35:27+7:027:14
54Thomas CurigerOK Orion35:30+7:057:14
55Johan TörnrothHestra IF35:35+7:107:15
56Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro36:05+7:407:21
56Jo Forseth IndgaardFrol Il36:05+7:407:21
58Simon HedlundÄrla IF36:10+7:457:22
59Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OK36:14+7:497:23
60Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna36:30+8:057:26
61Filip WadstenHalden SK36:37+8:127:28
62Riccardo RancanVaajakosken Terä37:18+8:537:36
63Oskar LeinonenOK Kolmården37:32+9:077:39
64Thomas Natvig ÅrstadHalden SK37:44+9:197:42
65Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK38:02+9:377:45
66Jesper LysellRehns BK38:37+10:127:52
67Emil SvenskStora Tuna OK41:22+12:578:26
68Henrik JonssonÄrla IF41:35+13:108:29
69Henry McnultyNtnui42:32+14:078:40
70Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering42:39+14:148:42
71Yasar Ismet DemirozNEO DOGA Sporlari Kulubu44:21+15:569:03
72Rasmus Rørholt TheisenNtnui44:47+16:229:08
73Emil AnderssonÄrla IF44:58+16:339:10
Isak BergsetNtnuiej godkänd
Torgeir NørbechIL Tyrvingej start
Orhan KutluKuzey Geyikleri DSKej start
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Quentin RauturierOK Hällenej start
Fredrik BakkmanIFK Göteborgej start

D20 Elit

3 880 m, 99 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK27:537:11
2Sanna FasthEksjö SOK30:51+2:587:57
3Noora KoskinenHiisirasti31:45+3:528:10
4Hanna HugossonSundsvalls OK32:16+4:238:18
5Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna33:09+5:168:32
6Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä33:41+5:488:40
7Marie OlaussenFredrikstad SK33:53+6:008:43
8Ingrid LundanesEmblem IL34:13+6:208:49
9Myrra CarlssonOK Orion34:24+6:318:51
10Sanni NorrbackaLynx34:36+6:438:55
11Ingeborg EideByåsen IL34:38+6:458:55
11Elvira BjörklundTrollhättans SOK34:38+6:458:55
13Anni ValtonenMS Parma34:47+6:548:57
14Dorothea MüllerOSV Dresden35:04+7:119:02
15Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna35:11+7:189:04
16Anni HaanpääTampereen Pyrintö35:26+7:339:07
17Matilda ErikssonOK Kåre35:28+7:359:08
18Johanna HagströmFalköpings AIK OK35:38+7:459:11
19Alexandra EnlundIF Femman35:48+7:559:13
20Emilia StåhlbergEspoon Suunta36:14+8:219:20
21Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK36:20+8:279:21
22Silje HaugeHisøy OK36:21+8:289:22
23Chloe DudoignonVSO 2636:23+8:309:22
24Hanna HänströmOK Ravinen36:34+8:419:25
25Line CederbergOK PAN-Kristianstad37:04+9:119:33
26Tilla Farnes HennumAsker SK37:19+9:269:37
27Emma HagrotTäby OK37:31+9:389:40
28Klara DjerfLerums SOK37:42+9:499:42
29Emma DjerfLerums SOK37:50+9:579:45
30Tone AlbrektssonOK Ravinen37:54+10:019:46
31Anna Dahlgren RosenJärla Orientering37:57+10:049:46
32Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad38:47+10:549:59
33Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna38:55+11:0210:01
34Oda SikkelandIL Tyrving39:02+11:0910:03
35Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna39:08+11:1510:05
36Stina NordinSundsvalls OK39:10+11:1710:05
37Emma HelmerssonVästerås SOK39:21+11:2810:08
38Kajsa MattssonOK Kåre39:32+11:3910:11
39Malin SandstadFreidig39:40+11:4710:13
40Marit Melby JacobsenLardal OL39:45+11:5210:14
41Amanda BerggrenTullinge SK40:34+12:4110:27
41Ayşe BozkurtPatika SK40:34+12:4110:27
43Amelia SkalbergBredaryds SOK41:37+13:4410:43
44Klara YngvessonUmeå OK41:47+13:5410:46
45Sara NivaSK Pohjantähti41:54+14:0110:47
46Emma PetterssonOK Roxen42:12+14:1910:52
47Ida-Marie CederbergPargas IF42:19+14:2610:54
48Astrid MaagFarum Tisvilde OK42:34+14:4110:58
49Moa HanssonBredaryds SOK42:38+14:4510:59
50Frida JunegardTullinge SK42:45+14:5211:01
51Josefin ErlandssonOK Milan42:47+14:5411:01
52Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF42:51+14:5811:02
53Alice AronengHestra IF42:52+14:5911:02
54Margrethe WisløffAsker SK42:58+15:0511:04
55Heidi PlitEspoon Suunta43:12+15:1911:08
56Tova OlssonIK Hakarpspojkarna43:26+15:3311:11
57Anne Willkommen EikenKongsberg OL43:27+15:3411:11
58Lova EvebornOK Roxen44:06+16:1311:21
59Elin JohanssonFinspångs SOK44:15+16:2211:24
60Elin LundgrenVittjärvs IK44:28+16:3511:27
61Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF44:41+16:4811:30
62Märta Ransjö ZanderOK Tyr44:50+16:5711:33
63Hotz MaritaTeam Max & Moritz45:08+17:1511:37
64Maria ErikssonEds SK45:23+17:3011:41
65Sonja MellbergVaasan Suunnistajat46:02+18:0911:51
66Sara KindlundOK Tranan46:10+18:1711:53
67Venla KinnalaTurun Suunnistajat46:28+18:3511:58
68Sandra NäslundVästerås SOK46:30+18:3711:59
69Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro47:03+19:1012:07
70Essi RoininenHelsingin Suunnistajat47:09+19:1612:09
71Julie NærestadVegårshei IL47:13+19:2012:10
72Maiken Økern HågårdKonnerud IL47:25+19:3212:13
73Marcia MürnerOL Regio Wil47:35+19:4212:15
74Gabriella S BerganderEksjö SOK47:44+19:5112:18
75Sofie Skyttersæter IversenHeming Orientering47:46+19:5312:18
76Emma NilssonOK Tranan47:58+20:0512:21
77Line SølbergOK Tisaren48:06+20:1312:23
78Emma BengtssonÅrsunda IF48:36+20:4312:31
79Sarah PerssonOK Denseln48:57+21:0412:36
80Saga SanderOK Milan49:44+21:5112:49
80Antonia ErhartASVÖ Österrike49:44+21:5112:49
82Kayla FairbairnNew Zealand49:49+21:5612:50
83Hanna RöstinOK Ravinen50:01+22:0812:53
84Agnes WesterbergOK Roxen50:19+22:2612:58
85Vera KünziOL Regio Wil50:43+22:5013:04
86Lisa JohanssonOK Tranan51:01+23:0813:08
87Jenny LindbergVandrarringen52:36+24:4313:33
88Julia ErikssonOK Kolmården53:34+25:4113:48
89Erica ErikssonHjärnarps OL53:52+25:5913:52
89Emma KindbomIF Hagen53:52+25:5913:52
91Elsa AnderssonBredaryds SOK58:55+31:0215:11
92Anniken Helland-HansenIL Tyrving1:00:28+32:3515:35
93Chiara Dalla SantaG.S. Pavione1:00:43+32:5015:38
94Chantelle HesselbergOK Hällen1:00:57+33:0415:42
95Elin LundqvistOK Orion1:02:33+34:4016:07
96Zoe DowlingWROC1:03:41+35:4816:24
97Stina ErikssonJönköpings OK1:04:59+37:0616:44
98Wilma JanssonVänersborgs SK1:31:40+1:03:4723:37
Rebecca WaldenfjordOK Ravinenej godkänd
Emma ArnesenByåsen ILej start
Josefine LindOK Pan Århusej start
Kjersti Kvistad DengerudSteinkjer OKej start
Tonje Aasheim NymarkAskøy O-Lagej start
Vilde MalmeiNtnuiej start

H20 Elit

4 440 m, 111 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK26:025:51
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre26:33+0:315:58
2Simon HectorSnättringe SK26:33+0:315:58
4Henrik JohannessonRonneby OK26:45+0:436:01
5Anton ForsbergLånghundra IF27:03+1:016:05
6Teemu EerolaTampereen Pyrintö27:58+1:566:17
7Audun HeimdalKonnerud IL28:07+2:056:19
8Jesper SvenskStora Tuna OK28:40+2:386:27
9Vegard GulbrandsenAsker SK28:43+2:416:28
10Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat28:45+2:436:28
11Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering28:52+2:506:30
12Håkon RaadalHalden SK28:53+2:516:30
13Gustaf BerglundIFK Mora OK29:02+3:006:32
14Jonas GustafssonOK Kåre29:06+3:046:33
15Eevert ToivonenKangasala SK29:22+3:206:36
16Arvid NordIK Hakarpspojkarna29:43+3:416:41
17Victor ImarkTullinge SK30:09+4:076:47
18Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK30:16+4:146:49
19Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF30:31+4:296:52
20Eero HeinonenMS Parma30:35+4:336:53
21Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK30:52+4:506:57
22Tommy HayesNew Zealand31:00+4:586:58
23Simon LarssonOK Hällen31:01+4:596:59
24Ville JohanssonOK Kolmården31:15+5:137:02
25Hugo DahlbergHaninge SOK31:17+5:157:02
26Marius PyttenKristiansand OK31:21+5:197:03
27Filip JacobssonOK Tisaren31:26+5:247:04
28Andreas UllerKils OK31:32+5:307:06
29Andrin GründlerVaajakosken Terä31:39+5:377:07
30Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus31:45+5:437:09
31Florian AttingerOLG Chur/OL Zimmerberg32:03+6:017:13
32Timo SuterEksjö SOK32:14+6:127:15
33Mattis HallbergIK Uven32:28+6:267:18
34Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna32:47+6:457:23
35Akseli RuoholaMS Parma32:55+6:537:24
36Kristian Nilsen SandnesEmblem IL32:56+6:547:25
37Henning SjökvistStora Tuna OK33:01+6:597:26
38Emil LjungemyrOK Kolmården33:09+7:077:27
39Olle JosarpOK Tisaren33:17+7:157:29
40Erik ZeilonSkåneslättens OL33:19+7:177:30
41Albin LillieströmOK Roxen33:20+7:187:30
42Eero LapilaMS Parma33:22+7:207:30
43Viktor WassénVänersborgs SK33:30+7:287:32
44Filip KarlssonIF Hagen33:36+7:347:34
45Oreste GarbaniCO Ticino33:44+7:427:35
46Csaba GerberBussola OK33:52+7:507:37
47Waldemar AnderssonLånghundra IF33:59+7:577:39
48Håvard EidsmoFreidig34:07+8:057:41
49Lucas SundbladEksjö SOK34:09+8:077:41
50Olle NilssonOK Linné34:18+8:167:43
51Arvid ClaessonJönköpings OK34:24+8:227:44
52Nicolas KastnerNaturfreunde Wien34:29+8:277:45
53Nils Hammaräng GripOK Orion34:55+8:537:51
54Johan WehlinSkogspojkarnas OK35:19+9:177:57
54Tuukka MäkinenMS Parma35:19+9:177:57
56Jarrah DayTampereen Pyrintö35:35+9:338:00
57Simon SchusterIFK Lidingö SOK35:36+9:348:01
57Oliwer LundbergOK Bävern35:36+9:348:01
59Halvard Seim GrøvlenOl Trollelg35:55+9:538:05
60Patrick JaffeMelbourne Forest Racers36:01+9:598:06
60Olav RemmenOl Trollelg36:01+9:598:06
62Alex CarcasHalden SK36:05+10:038:07
63Tom CampbellOK Kolmården36:15+10:138:09
64Jacob ErikssonKFUM Örebro OK36:41+10:398:15
65Gustaf SundbüeOK Hällen36:50+10:488:17
66Robin SalénBergnäsets AIK36:52+10:508:18
67Anton KällströmSala OK37:00+10:588:20
68Ola AnderssonOK Orion37:20+11:188:24
69Eero JalliMS Parma37:59+11:578:33
70Cameron de LisleNorth West Orienteering Club38:13+12:118:36
71Carl Emil Schøier KovstedFarum Tisvilde OK38:18+12:168:37
72Olle AnderssonTullinge SK38:26+12:248:39
73Peter NordbrødenHalden SK38:31+12:298:40
74Mathias GløersenOL Tønsberg Og Omegn38:45+12:438:43
75Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK38:52+12:508:45
76Fritjof AxelssonFK Göingarna38:55+12:538:45
77Benjamin WaltiOLK Argus38:59+12:578:46
78Ivar Jevne ArnesenHamar OK39:19+13:178:51
79Martin MörsellOK Kåre39:45+13:438:57
80Lukas LundgrenVäxjö OK39:53+13:518:58
81Johan EdenhamnLänna IF39:56+13:548:59
82Victor HelgessonHestra IF40:03+14:019:01
83Fredrik JohanssonOK Nackhe40:22+14:209:05
84Aidan RigbyCLOK40:35+14:339:08
85Tuve MöllerOK Linné41:12+15:109:16
86Rasmus ArfwedsonFrölunda OL41:24+15:229:19
87Erlend Nilsen SandnesEmblem IL41:31+15:299:21
88Kjetil MølnvikFreidig41:44+15:429:23
89Rickard DjerfTibro OK41:51+15:499:25
90Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK42:00+15:589:27
91Samuel PlumppuHestra IF42:01+15:599:27
92Rasmus Møller JessOK Linné42:37+16:359:35
93Christian MøllerAalborg OK42:38+16:369:36
94Callum HerriesHBOC43:20+17:189:45
95Christian SchellenbergOLK Rafzerfeld-Bülach43:29+17:279:47
96Gustav ÖhgrenOK Kåre43:50+17:489:52
97Adam ThellsénOK Roxen43:52+17:509:52
98Egil MorastHaninge SOK44:07+18:059:56
99Aaro JulkunenMS Parma45:06+19:0410:09
100Sverre Bang StøengNtnui45:43+19:4110:17
101Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg Og Omegn46:15+20:1310:24
102Andreas PerssonOK Hammaren46:18+20:1610:25
103Dominik JandlNaturfreunde Wien47:09+21:0710:37
104Johan PerssonAttunda OK47:58+21:5610:48
105Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken49:52+23:5011:13
106Fabio BrunetJunior Team Trentino51:40+25:3811:38
107Rasmus WickbomBergnäsets AIK52:26+26:2411:48
108John GunnarssonSurahammars SOK53:59+27:5712:09
Daniel Carlson BjernaldOK Linnéej godkänd
André AnderssonOK Kåreej godkänd
Oskar LindEksjö SOKej godkänd
Otto StuhlhoferOK Landehofej start
Joseph DickinsonEVOCej start
Samuele TaitJunior Team Trentinoej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Mikko RahkolaOunasvaaran Hiihtoseuraej start
Johan OlsonIK Uvenej start
Erlend Kvittum NytrøenTynset IFej start
Aleksi SorsaEspoon Suuntaej start

D18 Elit

3 790 m, 113 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragne WiklundNydalens SK28:127:26
2Ida ØbroOK Orion29:42+1:307:50
3Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF30:23+2:118:01
4Erika Källvik LeufvenÅmåls OK31:07+2:558:12
5Tuuli HeikkiläLynx32:17+4:058:31
6Jasmina GassnerNaturfreunde Wien32:23+4:118:32
7Pernille KatlaFossum IF32:31+4:198:34
8Klara AxelssonEksjö SOK32:32+4:208:35
9Ragnhild EideByåsen IL32:43+4:318:37
10Julia RajanIFK Lidingö SOK33:05+4:538:43
11Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK33:18+5:068:47
12Ella SjöbergTullinge SK33:38+5:268:52
12Ane DyrkornEiker OL33:38+5:268:52
14Vilma von KrusenstiernaOK Kåre33:46+5:348:54
15Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell33:54+5:428:56
16Jasmiina RantalaRasti-Lukko33:57+5:458:57
17Mia BekhusFredrikstad SK34:02+5:508:58
17Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna34:02+5:508:58
19Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK34:19+6:079:03
20Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan34:29+6:179:05
21Ella OlssonGrycksbo IF OK35:11+6:599:16
22Frida VikströmSundsvalls OK35:25+7:139:20
23Anine LomeHamar OK35:33+7:219:22
24Lene Berg HanssenByåsen IL35:54+7:429:28
25Synne StrandAsker SK36:07+7:559:31
26Sofia WestinVittjärvs IK36:16+8:049:34
27Sofia JohanssonOK Skärmen36:28+8:169:37
28Aurora GjølsjøOK Moss36:35+8:239:39
29Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat37:03+8:519:46
29Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL37:03+8:519:46
31Siri SuterEksjö SOK37:07+8:559:47
32Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat37:13+9:019:49
33Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF37:17+9:059:50
34Malva SteenOK Enen37:34+9:229:54
35Ella PalmIK Hakarpspojkarna37:53+9:419:59
36Hanne VassendPorsgrunn OL38:01+9:4910:01
37Elsa HolmgårdKils OK38:40+10:2810:12
38Helmi KoliOK Trian38:43+10:3110:12
39Jenny WegebroSundsvalls OK38:59+10:4710:17
40Selma GumaeliusWaxholms OK39:02+10:5010:17
41Tove EkströmLinköpings OK39:03+10:5110:18
42Fanny SundbladEksjö SOK39:16+11:0410:21
43Elena PezzatiCO Ticino39:21+11:0910:22
44Irmalinn NilssonHärlövs IF39:22+11:1010:23
45Lina SvärdIF Thor39:36+11:2410:26
46Frida JohanssonOK Djerf40:26+12:1410:40
47Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss40:28+12:1610:40
48Thea Sildnes BaklidKonnerud IL40:39+12:2710:43
49Åsne HoloFossum IF40:50+12:3810:46
50Stina JohanssonOK Bävern40:56+12:4410:48
51Johanna Källvik LeufvenÅmåls OK40:58+12:4610:48
52Maja MörthLeksands OK41:08+12:5610:51
53Anu SaarinenRasti 8841:14+13:0210:52
54Elsa LindeblomHestra IF41:22+13:1010:54
55Lisa BerggrenOK Kolmården41:27+13:1510:56
56Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK41:31+13:1910:57
57Hanna LagerbergOK Södertörn41:34+13:2210:58
58Lea StäubleOL Regio Wil41:55+13:4311:03
59Elise JosefssonOK PAN-Kristianstad42:11+13:5911:07
60Alva LindellIF Thor42:15+14:0311:08
61Maja KindlundOK Tranan42:26+14:1411:11
62Johanna NilssonKungälvs OK42:39+14:2711:15
63Lotta EerolaTampereen Pyrintö42:43+14:3111:16
64Ylvi KastnerNaturfreunde Wien42:46+14:3411:17
65Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF42:47+14:3511:17
66Alli HaavistoTurun Suunnistajat43:11+14:5911:23
67Marine DudoignonCroco 2643:13+15:0111:24
68Tina TiefenboeckNaturfreunde Wien43:23+15:1111:26
69Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna43:55+15:4311:35
70Elsa ChristofferssonOK Renen44:16+16:0411:40
71Ellen SkoogOK Hammaren44:26+16:1411:43
72Tindra JernströmAvesta OK44:33+16:2111:45
73Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK45:05+16:5311:53
74Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF45:39+17:2712:02
75Ella AnderssonOK Södertörn45:45+17:3312:04
76Maria Ulseth SylteFreidig46:09+17:5712:10
77Frida HectorSnättringe SK46:11+17:5912:11
78Anna ChelnovaNorthern Wind46:28+18:1612:15
79Sandra BoströmOK Linné46:41+18:2912:19
80Sara Lysemoser PoulsenSilkeborg OK46:58+18:4612:23
81Marlin HaavengenKongsberg OL47:11+18:5912:26
82Sofie JosefssonOK PAN-Kristianstad47:29+19:1712:31
83Maria PrestbøenSandefjord OK47:59+19:4712:39
84Thea DyrkornEiker OL48:08+19:5612:42
85Elin SvenssonOK Älme48:09+19:5712:42
86Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä48:37+20:2512:49
87Emelie KarlssonSävedalens AIK48:45+20:3312:51
88Hedda Raadal BjørloHalden SK49:41+21:2913:06
89Sofia KlassonHestra IF50:28+22:1613:18
90Elvira WildheimFK Friskus-Varberg51:08+22:5613:29
91Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK51:10+22:5813:30
92Ronja JungåkerOK Kåre51:17+23:0513:31
93Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK51:54+23:4213:41
94Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK52:27+24:1513:50
95Ellen WahlbomOK Orion52:32+24:2013:51
96Vilma KarlssonSnättringe SK52:33+24:2113:51
97Linnéa JohanssonTäby OK52:56+24:4413:57
98Ella Arentz HagenSandefjord OK53:44+25:3214:10
99Alva RingiOK Kåre55:25+27:1314:37
100Agnethe HasliGjø-Vard OL55:53+27:4114:44
101Ebba JensenSkåneslättens OL56:19+28:0714:51
102Melina AvelinTampereen Pyrintö56:21+28:0914:52
103Elin SchagerströmGarphyttans IF57:09+28:5715:04
104Rikke LarsenKongsberg OL57:28+29:1615:09
105Tova HermodssonLunds OK57:34+29:2215:11
106Victoria AsketunOK Roxen59:18+31:0615:38
107Linnéa GustafssonOK Hällen1:00:34+32:2215:58
107Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:00:34+32:2215:58
109Ella NordströmKils OK1:02:40+34:2816:32
110Kaja StalderTeam Max & Moritz1:06:52+38:4017:38
Lise TermansenOK Pan Århusej godkänd
Ingvil AhlsandNydalens SKej godkänd
Ebba HjertbergHestra IFej godkänd
Helene EgerKongsberg OLej start
Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OLej start
Anna HallménOK Tisarenej start
Hanna KjellinForsa OKej start
Ronja HuggForsa OKej start

H18 Elit

4 200 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper FosserHeming Orientering24:475:54
2Mikko EerolaTampereen Pyrintö26:34+1:476:19
3Erling HjermstadFossum IF26:37+1:506:20
4Sebastian DalandKristiansand OK26:48+2:016:22
5Axel GranqvistOK Ravinen26:51+2:046:23
6Ludvig EkNyköpings OK27:13+2:266:28
7Elias JonssonNydalens SK27:27+2:406:32
8Aaro AhoValkeakosken Haka27:28+2:416:32
9Jannis BonekOK Linné27:49+3:026:37
10Niklas CarlssonSundbybergs IK27:54+3:076:38
11Matias SalonenHelsingin Suunnistajat28:15+3:286:43
12Simon HardenFK Boken28:24+3:376:45
13August MollénOK Denseln28:34+3:476:48
14Øyvind HjermstadFossum IF28:37+3:506:48
15Hugo LillieströmOK Roxen28:41+3:546:49
16Felix AxelssonMarkbygdens OK28:49+4:026:51
17Emil AuseliusBredaryds SOK28:51+4:046:52
18Oscar JohanssonKarlskrona SOK28:53+4:066:52
19Niels Christian HellerudHalden SK29:09+4:226:56
20Albin AnderssonTullinge SK29:31+4:447:01
21Axel OlssonIF Hagen29:44+4:577:04
22Gustav RuneforsVäxjö OK29:48+5:017:05
23Sander ArntzenAsker SK29:56+5:097:07
24Jørgen WulfsbergNydalens SK30:05+5:187:09
25Rasmus EkströmMS Parma30:17+5:307:12
26Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima30:24+5:377:14
27Sindre HoltHedrum OL30:28+5:417:15
28Niklas HeikkiläKouvolan Suunnistajat30:31+5:447:15
29Tino PolsiniEksjö SOK30:43+5:567:18
30Daniel BogrenIF Hagen30:47+6:007:19
31Fredrik HamreforsVästerås SOK30:53+6:067:21
31Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK30:53+6:067:21
33Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF31:01+6:147:23
34Saul KlemolaKoovee31:31+6:447:30
35Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK31:48+7:017:34
36Oskar EdvardssonJärfälla OK31:51+7:047:35
37Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät32:07+7:207:38
38Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OK32:17+7:307:41
38Väinö JohanssonKoovee32:17+7:307:41
40Henrik Fredriksen AasAsker SK32:37+7:507:45
41Oscar LyngenFreidig32:38+7:517:46
42Emil PetterssonKarlskrona SOK32:42+7:557:47
43Erik HannrupIF Thor32:43+7:567:47
44Axel HalvarssonKarlskrona SOK33:01+8:147:51
45EMIL BjörnlingerIK Hakarpspojkarna33:04+8:177:52
46Lukas LilandNydalens SK33:09+8:227:53
47Johannes ÖhgrenOK Kåre33:18+8:317:55
48Oskar NymanOK Tyr33:20+8:337:56
49Oskar ForsbergTullinge SK33:21+8:347:56
50Oskari SilvennoinenKalevan Rasti33:25+8:387:57
51Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus33:31+8:447:58
52August Asheim BirkelandHalden SK33:32+8:457:59
52Albin BjörnuddIFK Umeå33:32+8:457:59
54Hugo LindbärgOK Södertörn33:35+8:487:59
55Felix PerssonHaninge SOK33:43+8:568:01
56Henrik AsklöfTampereen Pyrintö33:47+9:008:02
57Axel HoveidAsker SK33:51+9:048:03
58Albin AlsiöIF Hagen34:16+9:298:09
59Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK34:26+9:398:11
60Mattia GründlerSuunta Jyväskylä34:37+9:508:14
60Isac EricssonVäxjö OK34:37+9:508:14
62Eskil TryggöTrollhättans SOK34:46+9:598:16
63Marcus CarlssonIF Hagen34:47+10:008:16
64Olof SkoglundKils OK34:48+10:018:17
65Reto EggerOLK Rafzerfeld-Bülach34:54+10:078:18
66John LarssonRånäs OK35:02+10:158:20
67Styrk Hundseid KamsvågFossum IF35:05+10:188:21
68Olle GrywenzOK Linné35:14+10:278:23
69Per Clemet WisløffAsker SK35:22+10:358:25
70Mads SkaugOK Pan Århus35:30+10:438:27
71Elias AnderssonOK Norrvirdarna35:38+10:518:29
72Mats EidsmoFreidig35:43+10:568:30
73Lasse ThamdrupFarum Tisvilde OK35:52+11:058:32
74Vesa NokkaRasti 8836:00+11:138:34
74Aslak HeimdalKonnerud IL36:00+11:138:34
76Jonas AnderssonOK Roxen36:31+11:448:41
77Bjørn Anders FlågenHeming Orientering36:33+11:468:42
78Alasdair PedleyScottish Junior Squad36:35+11:488:42
79Kristoffer TengrothSundbybergs IK36:36+11:498:42
80Hannes SvahnOK Ravinen36:50+12:038:46
81Oskar Spets StorhovFreidig36:53+12:068:46
82Sandro SchmidOK Linné38:04+13:179:03
83Hampus NyströmIF Hagen38:14+13:279:06
84Filip TrofastBredaryds SOK38:48+14:019:14
85Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus38:50+14:039:14
86Andreas JonssonOK Orion38:57+14:109:16
87Filip BengtssonOK Lindéna39:01+14:149:17
88Håkon LundKongsberg OL39:06+14:199:18
89Finlay ToddScottish Junior Squad39:08+14:219:19
89Erik Hæstad BjørnstadFossum IF39:08+14:219:19
91Carl HolmbergIF Hagen39:19+14:329:21
91Miika TalaHelsingin Suunnistajat39:19+14:329:21
93Emil KarlssonHestra IF39:29+14:429:24
94Carl CarlssonNyköpings OK39:34+14:479:25
95Martin LammFrölunda OL39:53+15:069:29
96Isak HertinIK Hakarpspojkarna39:58+15:119:30
97Walter LagerhällRehns BK40:24+15:379:37
98Frederick CarcasScottish Junior Squad40:53+16:069:44
99Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna40:54+16:079:44
100Emil GrehnOK Rodhen41:07+16:209:47
101Erlend BrendstuenHalden SK42:08+17:2110:01
102Einar EkelandOddersjaa42:25+17:3810:05
103Aleksi HellmanMS Parma42:41+17:5410:09
104Tord StrandKongsberg OL43:03+18:1610:15
105Lasse ViiloTampereen Pyrintö43:13+18:2610:17
106Mathis GennaroOrientalp43:55+19:0810:27
107Corino WyderOLG Galgenen43:56+19:0910:27
108Georg GröllEksjö SOK44:23+19:3610:34
109Victor HanssonJönköpings OK45:30+20:4310:50
110Georg EklöwOK Södertörn45:34+20:4710:50
111Noel WaldenfjordJärfälla OK45:59+21:1210:56
112Leif BlakeYukon OA47:32+22:4511:19
113Joseph WrightMar Orienteering Club51:58+27:1112:22
114Leo HolperASVÖ Österrike1:04:43+39:5615:24
Jørgen BaklidKonnerud ILej start
Lukas OlmKils OKej start
Erik HerneOK Ravinenej start
Ruben BryngelssonTullinge SKej start
Algot NajvikOK PAN-Kristianstadej start
Silas HutzliOL Regio Wilej start
Aleks HiidenhoviMS Parmaej start

D21 Lång

4 170 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolin SvenssonHaninge SOK35:308:30
2Beata FalkHagaby GoIF Örebro36:37+1:078:46
3Johanna EngströmOK Hällen36:58+1:288:51
4Eirin Svanøe-HafstadFrol Il37:07+1:378:54
5Linda HallbergBredareds IF37:57+2:279:06
6Jenny BengtssonSävedalens AIK38:14+2:449:10
7Maria ArvidssonKalmar OK38:31+3:019:14
8Rebecka LindbergOK Roslagen39:45+4:159:31
9Rebecka HeinrupTullinge SK40:36+5:069:44
10Amanda HolmgrenVittjärvs IK41:50+6:2010:01
11Frida BrogrenSävedalens AIK45:43+10:1310:57
12Kajsa HammarströmLinköpings OK45:49+10:1910:59
13Maria BjörklundLeksands OK45:54+10:2411:00
14Elin HögstrandIFK Göteborg47:40+12:1011:25
15Lovisa LarssonOK Linné48:40+13:1011:40
16Ida WillénFalköpings AIK OK49:02+13:3211:45
17Helen PalmerHalden SK49:53+14:2311:57
18Elisabeth AhlgrenLinköpings OK56:11+20:4113:28
19Martina PalumboJunior Team Trentino58:34+23:0414:02
20Emelie LarssonÄrla IF1:09:25+33:5516:38
Evelina WickbomVittjärvs IKej godkänd
Lisa PacherSU Schöckl Orienteeringej start
Anna PerssonFK Göingarnaej start

H21 Lång

4 760 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar AndrénOK Tisaren30:106:20
2Elias T. MølnvikNtnui30:24+0:146:23
3Christian TingströmGöteborg-Majorna OK30:43+0:336:27
4Jakob AnderssonOK Linné30:48+0:386:28
5Magne HagaRaumar Orientering30:49+0:396:28
6Oskar LundqvistOK Orion31:21+1:116:35
7Erik MartinssonLinköpings OK31:37+1:276:38
8Martin DjerfIK Hakarpspojkarna32:00+1:506:43
9Johan AronssonOK Tisaren32:22+2:126:47
10Sixten WalheimOK Rodhen32:38+2:286:51
11Göran WinbladRehns BK32:56+2:466:55
12Erik BlomgrenStora Tuna OK33:19+3:096:59
13Halvor Eid NielsenÄrla IF33:25+3:157:01
14Daniel NilssonNyköpings OK33:28+3:187:01
15Pontus KarlssonMarkbygdens OK33:30+3:207:02
16Albin SjöhedGävle OK33:34+3:247:03
17Lukas MeierOLC Kapreolo33:57+3:477:07
18Oscar VångellÄrla IF33:58+3:487:08
19Per CarlborgLinköpings OK34:38+4:287:16
20Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna34:43+4:337:17
21Erik LindgrenOK Tisaren34:52+4:427:19
22Kevin StåhlOK Hammaren35:11+5:017:23
23Jonas EngströmOK Hällen35:13+5:037:23
23Martin JanssonOK Rodhen35:13+5:037:23
25Nick SmithPeninsula And Plans Orienteers35:25+5:157:26
26Heino OllinSävedalens AIK35:35+5:257:28
27Jimøystein NybråtenIL Tyrving35:40+5:307:29
28Philip PerssonO-Ringen Academy35:44+5:347:30
29Markus HederskogIK Hakarpspojkarna35:50+5:407:31
30Emil KaleredOK Denseln35:53+5:437:32
31Samuel HedlundLånghundra IF35:57+5:477:33
32Anders ÖsterlundVästerås SOK36:00+5:507:33
33Love SintringHagaby GoIF Örebro36:01+5:517:33
34Simon AnderssonOK Rodhen36:34+6:247:40
35Albin AnderssonMarkbygdens OK36:35+6:257:41
36Wieland KundischOSV Dresden36:37+6:277:41
37Fredrik AhnlénOK Hammaren36:41+6:317:42
38Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna37:04+6:547:47
39Tanel PappOK Võru37:05+6:557:47
40Ken PeetersOK Linné37:11+7:017:48
41Fredrik WigertzLånghundra IF37:18+7:087:50
42Anton HallorOK Tisaren37:23+7:137:51
43Adam GeorgssonKarlskrona SOK37:44+7:347:55
44Anton NilssonOK Tranan38:08+7:588:00
45Henrik TostebergLinköpings OK38:35+8:258:06
46Timon SchweizerOLV Baselland38:59+8:498:11
47Brent GodmanGotlands Bro OK39:21+9:118:16
48Torbjörn JakobssonOK Rodhen39:30+9:208:17
49Christian Faruga KarldénKvillebyns SK39:47+9:378:21
50Sebastian BaumannIFK Mora OK39:51+9:418:22
51John KumlinIK Ymer39:58+9:488:23
52Fredrik PerssonDomnarvets GoIF40:37+10:278:31
53John PerssonIFK Göteborg40:46+10:368:33
54Erik BjörklundOK Linné41:07+10:578:38
55Tomas HolmbergCentrum OK41:18+11:088:40
56Francois PlagnolVSO 2641:20+11:108:41
57Timothy ChambersUCDO41:24+11:148:41
57Karsten LeideckTeam Saxony41:24+11:148:41
59Mikael PihelOK Tisaren41:37+11:278:44
60Robert JohanssonTäby OK41:43+11:338:45
61Karl EngesAttunda OK42:12+12:028:51
62Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK42:18+12:088:53
63Oskar RøenVaregg Fleridrett42:44+12:348:58
64Christoffer JohanssonTrollhättans SOK43:05+12:559:03
65Daniel NetzIFK Göteborg43:12+13:029:04
66Andres SaetaluMS Parma43:43+13:339:11
67Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby43:47+13:379:11
68Fredrik LevinSvaide Roma SOK43:51+13:419:12
69Joel BergkvistCentrum OK43:52+13:429:12
70Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF43:56+13:469:13
71Gabriel MathysTeam Max & Moritz44:04+13:549:15
72Johan LarssonOK Skogshjortarna44:48+14:389:24
73Ainars LupikisKāpa OK45:27+15:179:32
74Sergey BaryshnikovArina45:35+15:259:34
75Emil ØbroOK Orion45:44+15:349:36
76Mikael AnderssonOK Kolmården45:47+15:379:37
77Ola KeiseråsIL Leik45:53+15:439:38
78Magnus BjörkOK Rodhen47:00+16:509:52
79Simon GuldimannOLG Basel47:18+17:089:56
80Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna48:12+18:0210:07
81Sebastian FleissBerliner TSC48:13+18:0310:07
82Joel JohnssonOK Nackhe48:15+18:0510:08
83Andreas JohanssonIFK Göteborg48:16+18:0610:08
84Philipp MüllerTeam Saxony48:21+18:1110:09
85Andreas AadliSK Saue Tammed52:01+21:5110:55
86Thomas FabianOJE Wappler53:34+23:2411:15
87Daniel DuhlboIFK Mora OK53:58+23:4811:20
88Matthias PoellASVÖ Österrike54:11+24:0111:22
89Guoxing ZhongO-STAR55:21+25:1111:37
90Petter ErikssonÅmåls OK55:29+25:1911:39
91Johan FröbergTjalve IF Norrköping59:22+29:1212:28
92Anders DaltveitFana IL1:06:02+35:5213:52
93Vasilis HortomarisO-Ringen Academy (greece)1:08:56+38:4614:28
94Javier Hernando Pérez OramasO-Ringen Academy1:10:09+39:5914:44
95Mathias NyströmNorbergs OK1:12:33+42:2315:14
96Karsten BlumeBerliner TSC1:22:00+51:5017:13
97Andreas NilssonSävedalens AIK1:27:35+57:2518:23
Jonas AnderssonStora Tuna OKej godkänd
Johan SöderlundOK Tyrej start
Gustaf WaltherOK Denselnej start
Jonas CarlssonSundbybergs IKej start
Jonathan KarlssonOK Tisarenej start
Simon MarteliusAttunda OKej start
Kristian RogersR Signalsej start

D21

3 670 m, 128 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF30:228:16
2Madeleine Tjärnberg DahlinKovlands IF31:46+1:248:39
3Linnea JohnssonOK Nackhe33:28+3:069:07
4Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna34:38+4:169:26
5Audhild Bakken RognstadNtnui34:49+4:279:29
6Hannah CulbergUSA35:09+4:479:34
7Ingunn Egeberg VáriNtnui35:31+5:099:40
8Sara LundbladTullinge SK35:34+5:129:41
9Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb36:01+5:399:48
10Sofia LönnkvistTullinge SK36:07+5:459:50
11Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK36:32+6:109:57
12Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebro36:37+6:159:58
13Minna SaarinenKangasala SK36:42+6:2010:00
14Karin BjörnlingerUlricehamns OK37:16+6:5410:09
15Kristin SkaarRyda SK37:17+6:5510:09
16Arianna TauferNydalens SK37:18+6:5610:09
17Johanna LarssonKöping-Kolsva OK37:45+7:2310:17
18Sanna SvenssonSävedalens AIK37:48+7:2610:17
19Josefine KristianssonTrollhättans SOK37:59+7:3710:20
20Malin AnnegårdCentrum OK38:09+7:4710:23
21Marte NarumNydalens SK38:14+7:5210:25
22Linnea SundströmVittjärvs IK38:23+8:0110:27
23Pernilla OlssonSkåneslättens OL38:31+8:0910:29
24Erika LindholmCentrum OK38:36+8:1410:31
25Jutta JussilaIFK Lidingö SOK38:37+8:1510:31
26Ida HylanderNyköpings OK38:47+8:2510:34
27Ingeborg Ellegaard MelbyNtnui39:24+9:0210:44
28Linnea GustafssonUddevalla OK39:30+9:0810:45
29Amanda LeoIK Hakarpspojkarna39:42+9:2010:49
30Annika CarlbergSundsvalls OK40:11+9:4910:56
31Filippa SpånérSävedalens AIK40:22+10:0010:59
32Katarina ÖstbergBredaryds SOK40:30+10:0811:02
33Klara PålssonSävedalens AIK41:07+10:4511:12
34Nanna NorderudNtnui41:10+10:4811:13
35Josefin PerssonJärla Orientering41:11+10:4911:13
36Stina BergSävedalens AIK41:15+10:5311:14
37Moa KjellstrandCentrum OK41:31+11:0911:18
38Maria JohanssonTorsås OK41:32+11:1011:19
39Anna FosseliusOK Löftan42:01+11:3911:26
40Beatrice KöhlerSäterbygdens OK42:08+11:4611:28
41Dodo SuterOLG Cordoba42:11+11:4911:29
42Stina PerssonUmeå OK42:24+12:0211:33
43Andrea WickbomVittjärvs IK42:26+12:0411:33
44Susanna MårtenssonStora Tuna OK42:29+12:0711:34
45Amanda BlennowFalköpings AIK OK42:37+12:1511:36
46Lisa WesterbergOK Milan42:41+12:1911:37
47Emilia HenryssonTibro OK42:51+12:2911:40
48Amanda ClaessonSävedalens AIK43:08+12:4611:45
49Elin TörnrothHjobygdens OK43:17+12:5511:47
50Silje ArntzenNtnui43:21+12:5911:48
51Moa SvenssonNässjö OK43:29+13:0711:50
52Elin HamreforsSävedalens AIK43:47+13:2511:55
53Josefin BengtssonIF Thor43:48+13:2611:56
54Klara SvedevallOK Roxen43:49+13:2711:56
55Moa PetterssonKarlskrona SOK43:50+13:2811:56
56Linnea BörjarsCentrum OK43:56+13:3411:58
57Maria BrodinFossum IF44:17+13:5512:03
57Matilda OlssonSkåneslättens OL44:17+13:5512:03
59Anna BrodinFalkenbergs OK44:57+14:3512:14
60Lisa ElmbladBredaryds SOK44:58+14:3612:15
61Maria BengtssonSävedalens AIK45:16+14:5412:20
62Linnea NordOK Klemmingen45:25+15:0312:22
63Meret GürtlerOLG Kakowa45:39+15:1712:26
64Julia GürtlerOLG Kakowa46:17+15:5512:36
65Anna OlssonTibro OK46:18+15:5612:36
66Lena ImhofOL Regio Wil46:29+16:0712:39
67Joline IngelssonOK Hammaren46:35+16:1312:41
68Kristin BomanGävle OK46:49+16:2712:45
69Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK46:54+16:3212:46
70Sofia LarssonHestra IF46:56+16:3412:47
71Erika JanssonRasbo IK47:05+16:4312:49
72Chiara BornerOL Zimmerberg47:07+16:4512:50
73Lisa PalmSävedalens AIK47:10+16:4812:51
74Nina HallorOK Tisaren47:25+17:0312:55
75Elin GidingVallentuna-Össeby OL47:45+17:2313:00
76Karin HåkanssonOK Gränsen47:47+17:2513:01
77Malin WelenKöping-Kolsva OK48:04+17:4213:05
78Franziska MeierOLG Welsikon48:17+17:5513:09
79Stina SvedevallOK Roxen48:28+18:0613:12
80Ebba PegestamOK Ravinen48:38+18:1613:15
81Marit NerstenNtnui48:41+18:1913:15
81Pauline BellingmoNtnui48:41+18:1913:15
83Stina NeroMullsjö SOK49:01+18:3913:21
84Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3749:22+19:0013:27
85Magdalena Van de VoordeTullinge SK49:49+19:2713:34
86Sigrid HolmgrenOK Renen50:13+19:5113:40
87Roisin LongUCDO50:17+19:5513:42
88Maja IngelssonOK Hammaren50:42+20:2013:48
89Linnea GillbergCentrum OK51:19+20:5713:58
90Johanna RagvaldOK Linné51:25+21:0314:00
91Karin SvenssonFinspångs SOK51:50+21:2814:07
91Marine BonoraALCO St Priest51:50+21:2814:07
93Linnea MalmbergStora Tuna OK52:15+21:5314:14
94Niamh CorbettUCDO52:26+22:0414:17
95Giulia BornerOL Zimmerberg52:48+22:2614:23
96Triin JäädmaaOK Võru53:06+22:4414:28
97Julia Modig TjärnströmLinköpings OK53:08+22:4614:28
98Nina DöllgastGerman Youth Team53:24+23:0214:33
99Sara IvarssonOK Kullingshof54:45+24:2314:55
100Jieling ZhouChina Guangdong Orienteering Team54:46+24:2414:55
101Hanna ErikssonOK Denseln55:14+24:5215:02
102Sara JonassonCentrum OK56:38+26:1615:25
102Anna LarssonIF Hagen56:38+26:1615:25
104Angelica EngströmSkåneslättens OL57:55+27:3315:46
105SUYI WEIO-STAR58:09+27:4715:50
106Annie LennartssonSkåneslättens OL58:22+28:0015:54
107Xiaoyun ZengChina Guangdong Orienteering Team58:41+28:1915:59
108Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK58:43+28:2115:59
109Maika MoriyaTortoise58:58+28:3616:04
110Emma LundmanOK Roslagen59:24+29:0216:11
111Solveig BlindheimNtnui59:57+29:3516:20
112Aoife MccavanaUCDO1:01:16+30:5416:41
113Elinor LindelöwHärlövs IF1:02:35+32:1317:03
114Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK1:03:50+33:2817:23
115Pamela GaigherJunior Team Trentino1:06:06+35:4418:00
116Regina KellyOK Linné1:06:54+36:3218:13
117Kristine GrønlundFana IL1:07:58+37:3618:31
118Märta BerggrenOK Kolmården1:08:55+38:3318:46
119Pernilla ErikssonGävle OK1:13:39+43:1720:04
120Lilja ÖstermanMalmö OK1:23:33+53:1122:45
121Fanny BrodinIstrums SK1:24:33+54:1123:02
Stina PerssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Karin FägerlindCentrum OKej godkänd
Nina KarlsenNydalens SKej godkänd
Ellen LarssonIF Hagenej godkänd
Eerika RantalaHelsingin Suunnistajatej godkänd
Malin WidénUddevalla OKej godkänd
Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FKej godkänd
Hanna BarkegrenOK Kåreej start
Sonja JulkunenSK Pohjantähtiej start
Aina Elise VienaRingerike OLej start
Sara LundstenSundsvalls OKej start
Charlotte KungUmeå OKej start
Lisa WallinHestra IFej start

H21-1

4 430 m, 109 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF29:406:41
2Assar HellströmOK Ravinen32:06+2:267:14
3Erik BerzellJärla Orientering32:32+2:527:20
4Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK32:41+3:017:22
5Christoffer WinanderJärfälla OK32:46+3:067:23
6Ari-Pekka LassilaKoovee33:37+3:577:35
7Axel WrådheAttunda OK34:11+4:317:42
8Niclas TjernlundSkåneslättens OL34:14+4:347:43
9Didrik HallNyköpings OK34:20+4:407:45
10Emil AnderssonTullinge SK34:35+4:557:48
11Isak LangerakJärfälla OK34:46+5:067:50
12Mathias DrageOK Tisaren35:09+5:297:56
13Nils SpetzUlricehamns OK35:16+5:367:57
14Johan IvarssonOK Kullingshof36:02+6:228:08
15Benjamin EdlundHestra IF36:11+6:318:10
15Aaron GaioG.S. Pavione36:11+6:318:10
17Markus LarssonHestra IF36:38+6:588:16
18Charlie StoltRehns BK36:58+7:188:20
19Jonty OramAuckland OC37:04+7:248:22
20Gustav BoquistIK Uven37:30+7:508:27
21Robert PetterssonIF Thor37:46+8:068:31
22Arvid HenrikssonJärla Orientering37:58+8:188:34
23Anders LindbergForsa OK37:59+8:198:34
24Jesper SjögrenHestra IF38:16+8:368:38
25Johan AntonssonOK Löftan38:17+8:378:38
26David SundströmSöderhamns OK38:29+8:498:41
27Andrew QuinIFK Lidingö SOK38:37+8:578:43
28Niklas GustafssonOK Tisaren38:42+9:028:44
29Joar SvartholmBergnäsets AIK38:51+9:118:46
30Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK38:52+9:128:46
31Fabian GürtlerOLG Kakowa39:18+9:388:52
32Simon BohmanRånäs OK39:54+10:149:00
33Johan OlssonHjobygdens OK40:09+10:299:03
34Ruairi ShortOK Linné40:56+11:169:14
35Rickard IngessonLunds OK41:07+11:279:16
36Takashi YamadaTortoise41:14+11:349:18
37Joel LännevallOK Roslagen41:15+11:359:18
38Jesper NilssonUlricehamns OK41:29+11:499:21
39Thomas PetterssonAttunda OK41:30+11:509:22
40Adam NymanCentrum OK41:55+12:159:27
41Oskar CervinHelsingborgs SOK41:57+12:179:28
42Markus LivingIL Tyrving42:26+12:469:34
43Anders JohanssonRehns BK42:59+13:199:42
43William HultqvistVallentuna-Össeby OL42:59+13:199:42
45Pirmin SchneiderOL Regio Wil43:19+13:399:46
46Morgan KarlssonSundbybergs IK43:34+13:549:50
47Daniel RohrOL Zimmerberg43:52+14:129:54
48Davide MioriTrent-O Orienteering44:13+14:339:58
49Håkan PalmOK Klemmingen44:14+14:349:59
50Martin HerbertTäby OK44:28+14:4810:02
50Jonas LundbladTullinge SK44:28+14:4810:02
50Martin LindqvistStenungsunds OK44:28+14:4810:02
53Kevin CulbergUSA44:30+14:5010:02
54Jefta LangerakJärfälla OK44:33+14:5310:03
55Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö44:41+15:0110:05
56Lukas HoferOLG Thun45:35+15:5510:17
57Otto LundmanOK Roslagen46:11+16:3110:25
58Stefan WernigNF Steuerberg OLG46:44+17:0410:32
59Linus LandergrenHestra IF47:07+17:2710:38
60Jan HugOL Zimmerberg47:15+17:3510:39
61Anton KarlssonOK Kullingshof47:32+17:5210:43
62Jonas RinnbäckOK Ravinen47:50+18:1010:47
63Roman AngehrnOL Regio Wil49:02+19:2211:04
64Stefano RausJunior Team Trentino49:08+19:2811:05
65Lukas OlssonVäsby OK49:13+19:3311:06
66Elmar Montero CárcelesGODIH Albacete49:14+19:3411:06
67David GrossmannOLG Thun49:38+19:5811:12
68Moltas ViebkeMalmö OK49:57+20:1711:16
68Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF49:57+20:1711:16
70Love LindströmAttunda OK50:13+20:3311:20
71David HectorSnättringe SK50:22+20:4211:22
72Anton MarmelidHelsingborgs SOK50:28+20:4811:23
73Mattias OlofssonOK Enen50:39+20:5911:26
74Remo ThomaOLG Pfäffikon50:40+21:0011:26
75Björn JanssonVäsby OK50:42+21:0211:26
76Simon BörjesonRyda SK50:52+21:1211:28
77Fredrik SetterqvistOK Södertörn51:10+21:3011:33
78Kristian SvenssonRävetofta OK51:40+22:0011:39
79Sam ErikssonAndrarums IF51:51+22:1111:42
80Mattihas KjellFrämmestads IK51:55+22:1511:43
81Simon HattOL Zimmerberg52:11+22:3111:46
82Rasmus SteenOK Enen52:28+22:4811:50
83Filip OlssonVäsby OK52:42+23:0211:53
84Tomohiro HashimotoAzao OLC53:12+23:3212:00
85Johan NymanForsa OK55:10+25:3012:27
86Daniel HenggelerBjörnbär OK55:30+25:5012:31
87Erik HanssonBredareds IF56:07+26:2712:40
88Oscar TörnrothHjobygdens OK56:55+27:1512:50
89Shuto MaenakaAzao OLC57:37+27:5713:00
90Coni MeiliOLG Chur57:39+27:5913:00
91Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb59:24+29:4413:24
92Markus LundholmOK Renen1:00:51+31:1113:44
93Mats JohanssonIstrums SK1:01:29+31:4913:52
94Ola JanssonRasbo IK1:03:26+33:4614:19
95Anders DahlinOK Sarven1:03:58+34:1814:26
96Simon EngelHässleholms OK1:05:14+35:3414:43
97Michael GasserOL Zimmerberg1:05:23+35:4314:45
98Petter LindSkogsluffarnas OK1:06:19+36:3914:58
99Andreas MagnussonOK Måsen1:06:44+37:0415:03
100Joakim OlssonVäsby OK1:07:57+38:1715:20
101Jonas GustafssonAndrarums IF1:08:10+38:3015:23
102Benjamin MuellerOL Regio Wil1:08:24+38:4415:26
103Mathieu ChalopinDusigne-Ofamily1:18:08+48:2817:38
104Henrik WiklundHaparanda OK1:22:49+53:0918:41
105Patrich KungGarphyttans IF1:33:13+1:03:3321:02
106Christopher ImmervollSU Schöckl Orienteering1:41:01+1:11:2122:48
Andreas WinanderJärfälla OKej godkänd
Joakim SjöbergHelsingborgs SOKej godkänd
Jacob LindstamOK Ravinenej godkänd
Asdasdsa AsdasdasAafgfggej start
Martin StrömgrenOK Linnéej start
Gerardo GarciaO-Ringen Academy ( Argentina )ej start
Oscar GustafssonIdefjordens SKej start
Matthew HollingsworthR Signalsej start

H21-2

4 450 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna28:056:18
2Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna29:28+1:236:37
3Sindre DeiszNtnui29:50+1:456:42
4Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK30:05+2:006:45
5Pontus PeterssonOK Orion30:26+2:216:50
6Andersfelde OlaussenNtnui30:57+2:526:57
7Måns SandgrenOK Orion31:09+3:047:00
8Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro31:53+3:487:09
9Sigur HeggedalNydalens SK31:55+3:507:10
10Simon LundinFinspångs SOK32:19+4:147:15
11Sverre Turter SandvoldNtnui33:10+5:057:27
11Lars OwrenNtnui33:10+5:057:27
13Eskil SchøningOK Pan Århus33:13+5:087:27
14Pontus JanssonKungälvs OK33:15+5:107:28
15Simen Eid NielsenNtnui33:22+5:177:29
16Erik SköldLinköpings OK33:47+5:427:35
17Morten Taraldsten BrunesModum OL33:59+5:547:38
18Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarna34:40+6:357:47
19Emil ThellsénOK Roxen34:46+6:417:48
20Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK34:51+6:467:49
21Emil ÅbergOK Kåre34:54+6:497:50
22Albin ThunbergOK Alehof35:04+6:597:52
23Fredrik JohanssonBredaryds SOK35:09+7:047:53
24Jonas KittelsenNtnui35:14+7:097:55
25Erik SundbergStora Tuna OK35:24+7:197:57
26Erlend NydalNtnui35:36+7:318:00
26Harald KalagerNtnui35:36+7:318:00
28Mikael AnderssonStora Tuna OK35:48+7:438:02
29Johan PerssonHagaby GoIF Örebro36:06+8:018:06
30Anders VedinSundsvalls OK36:16+8:118:08
31Mattis HoltFreidig36:38+8:338:13
31Edvin AnderssonOK Norrvirdarna36:38+8:338:13
33Jonas LundgrenStora Tuna OK36:49+8:448:16
34Aske JepsenOK Pan Århus37:01+8:568:19
34Viktor TovessonOK Orion37:01+8:568:19
36Albin BergkvistOK Kåre37:23+9:188:24
36Mattias NilssonOK Alehof37:23+9:188:24
36Mattias MårtsStora Tuna OK37:23+9:188:24
39Aaro RuoholaMS Parma37:25+9:208:24
40Per LindmanFinspångs SOK38:01+9:568:32
41Kristoffer NeslandNtnui38:04+9:598:33
42Eric HanssonIK Hakarpspojkarna38:05+10:008:33
43Simon LarssonSävedalens AIK38:13+10:088:35
44Henrik PerssonUmeå OK39:16+11:118:49
45Martin NorrbomSala OK39:29+11:248:52
46Christian FoleyJärfälla OK39:32+11:278:53
47Johan WikströmSävedalens AIK39:36+11:318:53
48Aron Laurell-HåkanssonKungälvs OK39:37+11:328:54
49Victor AxbomOK Landehof39:50+11:458:57
50Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg39:58+11:538:58
51Malthe GaarsdalFarum Tisvilde OK40:23+12:189:04
52Raul FerraKoovee40:25+12:209:04
53Erik ToomingasSundsvalls OK40:43+12:389:08
54Henrik JohanssonUmeå OK40:59+12:549:12
55Karl LevinSävedalens AIK41:58+13:539:25
56William RiggHalden SK42:00+13:559:26
57Patrik JohanssonKexholms SK42:02+13:579:26
58Simon Thrane HansenOK Pan Århus42:34+14:299:33
59Dag StridhOK Nolaskogsarna43:06+15:019:41
60Anton HanssonIK Hakarpspojkarna43:13+15:089:42
61Thomas EkKöping-Kolsva OK43:29+15:249:46
62Dmitry KasatkinO-Stuff.Net44:25+16:209:58
63Mats JohnssonCentrum OK44:29+16:249:59
64Morten SchouAalborg OK44:56+16:5110:05
65Tobias Karlsmose SvarerOK Pan Århus45:31+17:2610:13
66Markus NordmarkNässjö OK45:39+17:3410:15
66Stefan Frands PetersenOK Pan Århus45:39+17:3410:15
68Ross JuvikIL Gular45:50+17:4510:17
69Arvid StrandbergSkogslöparna45:54+17:4910:18
70Måns LennermoNässjö OK45:58+17:5310:19
71Gustav FiskumNtnui46:03+17:5810:20
72Lars GrønhovdModum OL46:28+18:2310:26
73Joel HallbergUmeå OK47:23+19:1810:38
74Marcus HanssonLinköpings OK47:37+19:3210:42
75Genya TakeuchiTodai OLK47:41+19:3610:42
76Florian PasdaUSV Jena48:03+19:5810:47
77Cristian LarssonKöping-Kolsva OK48:13+20:0810:50
78Håkan AlmqvistNybro OK48:50+20:4510:58
79Leon HanssonVisborgs OK49:04+20:5911:01
80Emanuel NäslundSkogslöparna49:17+21:1211:04
81Robin JakobssonGamleby OK49:45+21:4011:10
82Tor-Arve B. StrandRaumar Orientering51:00+22:5511:27
83Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL52:17+24:1211:44
84Henrik Rindom KnudsenOK Pan Århus52:45+24:4011:51
85Simon LennermoNässjö OK53:14+25:0911:57
86Sturla StokkelandÅlgård Orientering53:16+25:1111:58
87Johan CelanderKöping-Kolsva OK53:23+25:1811:59
88Anton BacklundSäterbygdens OK54:27+26:2212:14
89Tomas JohnssonSundsvalls OK56:04+27:5912:35
90Martin AnkelOK Alehof58:32+30:2713:09
91Erik ErlandssonOK Vivill59:01+30:5613:15
92Johan PhilipssonMarkaryds FK59:29+31:2413:22
93Håkon CarlsenNtnui1:02:08+34:0313:57
94Espen KarlsenStavanger OK1:09:21+41:1615:35
95Jiancong JiangChina Guangdong Orienteering Team1:09:44+41:3915:40
96Filip JounotTjalve IF Norrköping1:15:33+47:2816:58
97Anton StrandbergSkogslöparna1:17:15+49:1017:21
98Daiki KuwabaraAzao OLC1:25:01+56:5619:06
99Daniel RaposoCoala - Clube Orientacao Aventura Litoral1:28:35+1:00:3019:54
100Zhiding JiangChina Guangdong Orienteering Team1:45:54+1:17:4923:47
Fredrik MattssonOK Kåreej godkänd
Asaf AvnerKarlskrona SOKej godkänd
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Michael RoseBAOCej start
Håkon SandvenFana ILej start
Sindre JohannessenFreidigej start
Tobias ArwidsonLima Biathlonej start
Elias ÖhgrenStora Tuna OKej start
Richard DixonINDej start
Raffael MathysTeam Max & Moritzej start
Marcelo TorresCebochiej start
Sondre KongsgårdNtnuiej start

D21 Kort

3 290 m, 154 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia OhlssonOK Linné27:598:30
2Elsa JanssonJärla Orientering28:32+0:338:40
3Alice HugossonIFK Lidingö SOK29:12+1:138:52
4Helena AnderssonOK Tisaren29:14+1:158:53
5Alexandra VejedalKamrat och IF KIF29:49+1:509:03
6Susanne ErikssonOK Milan30:37+2:389:18
7Linn BrännebyOK Kolmården30:38+2:399:18
8Ingvild Rud SkjaerstadLøten OL31:13+3:149:29
9Josefin AronssonOK Tisaren31:29+3:309:34
10Matilda MartinssonFalkenbergs OK31:30+3:319:34
11Malin AnderssonOK Nolaskogsarna31:32+3:339:35
12Lina NilssonUlricehamns OK32:53+4:549:59
13Josefin HanningOK Löftan33:30+5:3110:10
14Marie OhlinOK Linné34:58+6:5910:37
15Olena StrugalovaVaregg Fleridrett35:00+7:0110:38
16Sofia SjögrenOK Kullingshof35:19+7:2010:44
17Josephine RegnellVäxjö OK35:26+7:2710:46
18Karna ThorssonOK Linné35:29+7:3010:47
19Ida DalhammerOK Roxen36:00+8:0110:56
20Elin SundqvistTullinge SK36:05+8:0610:58
21Helen WalfridssonGävle OK36:10+8:1110:59
22Hanna GustafssonOK Kåre36:15+8:1611:01
23Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro36:35+8:3611:07
24Karin LundbergTullinge SK36:37+8:3811:07
25Emilia RantanenMS Parma37:02+9:0311:15
26Marte Hoff HagenNtnui37:09+9:1011:17
27Therese LandmarkOK Kroppefjäll37:20+9:2111:20
28Stina SternerLinköpings OK37:26+9:2711:22
29Maja PetterssonKarlskrona SOK37:27+9:2811:22
30Linnéa DanielsAttunda OK37:32+9:3311:24
31Frida StrömgårdUddevalla OK37:59+10:0011:32
32Maria HellströmVäsby OK38:08+10:0911:35
33Sara RensgardOK Renen38:30+10:3111:42
34Lisa FolinoKarlskrona SOK38:34+10:3511:43
35Linda EngenRaumar Orientering38:37+10:3811:44
36Maria WesterÄrla IF39:01+11:0211:51
37Jessica NilssonOK Milan39:08+11:0911:53
38Karen BjergaardNydalens SK39:09+11:1011:53
39Therese KorkeakoskiOK Milan39:10+11:1111:54
39Ingvild WangNtnui39:10+11:1111:54
41Marie DahlinKovlands IF39:19+11:2011:57
42Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK39:25+11:2611:58
43Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK39:28+11:2911:59
44Karolina NygrenSkogspojkarnas OK39:36+11:3712:02
45Frida SætherFreidig39:37+11:3812:02
46Stina AndreassonGustavsbergs OK39:48+11:4912:05
47Nina Jeanette TollehaugEiker OL40:07+12:0812:11
48Lina LångStora Tuna OK40:17+12:1812:14
49Johanna HadmarkTullinge SK40:32+12:3312:19
50Kajsa Stina SandstadNtnui40:38+12:3912:21
51Erika BlixtOK Hammaren40:45+12:4612:23
52Maria BoisLeksands OK40:54+12:5512:25
53Malin LindbergForsa OK41:03+13:0412:28
54Lovise FremstadNtnui41:13+13:1412:31
55Marie RönnestrandFrösö IF41:17+13:1812:32
56Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK41:28+13:2912:36
57Lisa AnderssonRyda SK41:29+13:3012:36
58Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL41:33+13:3412:37
59Sofia HägglundOK Hammaren41:36+13:3712:38
60Henny SamuelssonCentrum OK41:39+13:4012:39
60Elin FjällströmKFUM Örebro OK41:39+13:4012:39
62Martina JohanssonHestra IF41:44+13:4512:41
63Pia-Maria BondessonFrosta OK42:15+14:1612:50
64Anna AlgotssonOK Rodhen42:17+14:1812:51
65Hanna BerglundOK Kåre42:23+14:2412:52
66Lotta NybergOK Alehof42:28+14:2912:54
67Lisa LönnLänna IF42:35+14:3612:56
67Maria LingforsIF Hallby SOK42:35+14:3612:56
69Evelina ChristofferssonOK Roslagen42:47+14:4813:00
70Elise RognsvågUmeå OK43:04+15:0513:05
71Malin SundqvistTullinge SK43:14+15:1513:08
72Tove Sahl PaavoOK Klemmingen43:42+15:4313:16
73Nadia ElcharifTolered-Utby Ol-klubb44:04+16:0513:23
74Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna44:05+16:0613:23
75Hanna StrandbergSkogslöparna44:14+16:1513:26
76Selma Øfsthus GravirNtnui44:18+16:1913:27
77Linnea LarssonUddevalla OK44:32+16:3313:32
78Kajsa FalkmanOK Österåker45:51+17:5213:56
79Madeleine AttforsSävedalens AIK46:16+18:1714:03
80Sofia GumaeliusTibro OK46:20+18:2114:04
81Linnéa HahneInsjöns IF OK46:23+18:2414:05
82Lina LeijgårdGudhems IF46:47+18:4814:13
83Kristin Vollen SataøenRond OL46:53+18:5414:15
84Camilla LundgrenGöteborg-Majorna OK46:54+18:5514:15
85Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping47:01+19:0214:17
86Agnes RamleGöteborg-Majorna OK47:09+19:1014:19
87Sofia AldénFinspångs SOK47:13+19:1414:21
88Tove UddMarkbygdens OK47:23+19:2414:24 Ladda ner rutt i gpx-format
89Maria LundStenungsunds OK47:35+19:3614:27
90Elin SkogbergGöteborg-Majorna OK47:39+19:4014:28
91Hanna KarlssonStenungsunds OK47:49+19:5014:32
92Camilla BohmanIF Hagen48:09+20:1014:38
93Hanna JohanssonOK Kåre48:21+20:2214:41
93Cecilia WidénFK Boken48:21+20:2214:41
95Martina SundbergIFK Enskede48:24+20:2514:42
96Therese AlfredssonSävedalens AIK48:46+20:4714:49
97Katarina TallhageCentrum OK48:51+20:5214:50
98Anna SjostromLunds OK48:52+20:5314:51
99Elisabet MöllerOK Nackhe49:34+21:3515:03
100Annie WestlinOK Måsen49:36+21:3715:04
101Fanny RostöRånäs OK49:57+21:5815:10
102Signe VestSvendborg OK50:07+22:0815:13
103Vilde JorgensenNtnui50:32+22:3315:21
104Torun SwenningOK Linné50:47+22:4815:26
105Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering51:14+23:1515:34
106Chantal OppligerOLG Cordoba51:54+23:5515:46
107Miriam IsenringOL Zimmerberg52:01+24:0215:48
108Stine AustadRaumar Orientering52:41+24:4216:00
109Sina SeipelElfsborg SOK53:00+25:0116:06
110Isabelle SjöbergOK Österåker53:05+25:0616:08
111Elin LeijgårdGudhems IF54:20+26:2116:30
112Lina LudvigssonEksjö SOK54:28+26:2916:33
113Stina HäggbrinkBerga SOK55:59+28:0017:00
114Livia SchifferleBjörnbär OK56:00+28:0117:01
115Anna BirkestålKöping-Kolsva OK56:03+28:0417:02
116Malin AxFinspångs SOK56:15+28:1617:05
117Karin MidestadLinköpings OK56:43+28:4417:14
118Elina von KrusenstiernaOK Kåre57:12+29:1317:23
119Karin FredrikssonIstrums SK57:18+29:1917:24
120Malena BirkelandNtnui57:42+29:4317:32
121Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:00:04+32:0518:15
122Karin SkogSkogsluffarnas OK1:00:08+32:0918:16
122Inger Anita TollehaugEiker OL1:00:08+32:0918:16
124Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb1:01:18+33:1918:37
125Toril FalkenbergStavanger OK1:01:26+33:2718:40
126Erica PercontiTrent-O Orienteering1:02:47+34:4819:04
127Louise HaneUmeå OK1:02:57+34:5819:08
128Marie JinnemoHjärnarps OL1:03:21+35:2219:15
129Eva AdolfssonVimmerby OK1:03:30+35:3119:18
130Linda WåhlströmIF Thor1:03:44+35:4519:22
131Evelina EkelundMalmö OK1:04:13+36:1419:31
132Anna NilssonFK Snapphanarna1:04:43+36:4419:40
133Hanna BergerOLG Basel1:05:08+37:0919:47
134Linda JinnemoHjärnarps OL1:05:21+37:2219:51
135Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen1:05:48+37:4920:00
136Ida GawellIFK Lidingö SOK1:07:55+39:5620:38
137Linnéa GrindegårdLunds OK1:09:01+41:0220:58
138Elin PetterssonSurahammars SOK1:09:20+41:2121:04
139Silje Borge HoviSkien OK1:09:45+41:4621:12
140Veronica NuijaTjalve IF Norrköping1:11:39+43:4021:46
141Kristina LarssonOK Österåker1:12:18+44:1921:58
142Sandra HanssonOK Rodhen1:13:03+45:0422:12
143Hannah PetersonOK Torfinn1:13:35+45:3622:21
144Karin JohanssonGagnefs OK1:16:57+48:5823:23
145Klara ZeinerOLC Graz1:18:53+50:5423:58
146Maria DE Mingo DavilaMurcia-O1:19:36+51:3724:11
147Andrea DätwylerOLG Hondrich1:21:26+53:2724:45
148Yuqing ZhengOAC1:22:43+54:4425:08
149Rahel MoserOLG Hondrich1:22:51+54:5225:10
150Malin EirefeltForsa OK1:22:53+54:5425:11
151Sze Wai TsangHong Kong2:00:16+1:32:1736:33
Javiera SaldíasCebochiej godkänd
Alma BuerIF Hallby SOKej godkänd
Sofia HelmertzFrölunda OLej godkänd
Ane Eline HerlyngGrue ILej start
Gina MølnvikFreidigej start
Kristin Vollen SataøenRond OLej start
Guna SnoreMadonaej start

H21 Kort

3 950 m, 203 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro24:376:13
2Vegard Jarvis WestergårdHalden SK25:33+0:566:28
3Anders NordbergNydalens SK25:37+1:006:29
4Jacob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF26:06+1:296:36
5Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna26:25+1:486:41
6Emil WingstedtHalden SK26:28+1:516:42
7Lauri NenonenKalevan Rasti26:38+2:016:44
8Sami HämäläinenMS Parma26:46+2:096:46
9Anders HedbergGöteborg-Majorna OK27:27+2:506:56
10Gustav HindérOK Tisaren27:30+2:536:57
11Mats NordbrødenHalden SK27:35+2:586:58
12Johan StrandGöteborg-Majorna OK27:43+3:067:01
13Aleksi NiemiTampereen Pyrintö28:46+4:097:16
14Arvid VågIFK Göteborg28:48+4:117:17
15Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF29:35+4:587:29
16Kalle LiukkonenHiidenkiertäjät29:39+5:027:30
17Emil FolinoKarlskrona SOK29:43+5:067:31
18Tuomo IstolahtiKangasala SK30:30+5:537:43
19Björn CederbergOK PAN-Kristianstad30:39+6:027:45
20Lars DragerydÄrla IF30:40+6:037:45
21Emil NilssonUmeå OK30:41+6:047:46
22Henrik EijsinkNydalens SK30:42+6:057:46
23Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna31:39+7:028:00
24Sindre RønningNydalens SK31:56+7:198:05
25Juho WesterlundKoovee32:00+7:238:06
26Mikko HölliKangasala SK32:17+7:408:10
27Erik MagnussonOK Nolaskogsarna32:18+7:418:10
28Magnus GlänneforsTullinge SK32:50+8:138:18
29Henrik OlaussonSävedalens AIK32:51+8:148:18
30Martin HunhammarOK Ravinen33:03+8:268:22
31Johan EngströmOK Orion33:04+8:278:22
32Anton TynongÄrla IF33:13+8:368:24
33Erik KarlssonOK Ravinen33:30+8:538:28
34Jussi HalmeTampereen Pyrintö34:04+9:278:37
35Simon MarkendahlOK Klyftamo34:05+9:288:37
36Flavio PoltéraSnättringe SK34:11+9:348:39
36Jonatan AronssonOK Tisaren34:11+9:348:39
36Taneli PantsarKummola Racing34:11+9:348:39
39Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb34:15+9:388:40
40Anton GumaeliusWaxholms OK34:38+10:018:46
41Anders GranbergOK Klemmingen34:42+10:058:47
42Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö34:46+10:098:48
43Daniel WejåsNyköpings OK35:10+10:338:54
44Simon SjöhedGävle OK35:19+10:428:56
45Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF35:23+10:468:57
46Erik BomanGävle OK35:30+10:538:59
47Christoffer EskilssonTullinge SK35:44+11:079:02
48Eero TuomaalaSK Uusi35:52+11:159:04
49Robert SandbergOK Roslagen36:01+11:249:07
50Henrik ÅbergIF Thor36:06+11:299:08
51Ola BrönnhedenNyköpings OK36:18+11:419:11
52Lennart JohanssonNyköpings OK36:23+11:469:12
53Anton ÖsterbladKarlskrona SOK36:45+12:089:18
54Kristian KannusKangasala SK37:04+12:279:23
55Lars Danielsen HolenMarkane IL37:14+12:379:25
56Niklas SundqvistTullinge SK37:45+13:089:33
57David DjurbäckSävedalens AIK38:10+13:339:39
58Tobias ForsenTullinge SK38:12+13:359:40
58Johan SalomonssonVänersborgs SK38:12+13:359:40
60Erik MattssonJärla Orientering38:26+13:499:43
61Rasmus AlenKangasala SK38:34+13:579:45
62Mikko HulkkonenSK Uusi38:42+14:059:47
63Anton HemlinIK Uven38:51+14:149:50
64Karl LarssonOK Skogshjortarna38:54+14:179:50
65Mikael AnderssonIK Gandvik39:03+14:269:53
66Olli MalinenSK Uusi39:04+14:279:53
67Jonas PalmSävedalens AIK40:18+15:4110:12
68Emil BacklundGöteborg-Majorna OK40:31+15:5410:15
69Björn SchilobolskiÅmåls OK40:34+15:5710:16
70Erik ForsHestra IF40:38+16:0110:17
71Daniel AnderssonIK Gandvik41:08+16:3110:24
72Theodor WahlbomOK Orion41:13+16:3610:26
73Marcus KempeSävedalens AIK41:15+16:3810:26
74Christoffer OhlssonUddevalla OK41:22+16:4510:28
75Jakob AttåsOK Tisaren41:28+16:5110:29
76Bertram Kopp StannumFarum Tisvilde OK41:32+16:5510:30
77Daniel OlssonUddevalla OK41:35+16:5810:31
77Eirik Holth JohannessenRøyken O-lag41:35+16:5810:31
79Anders OhlssonUddevalla OK41:52+17:1510:35
80Jonas NybergOK Alehof42:03+17:2610:38
81Magnus PerssonBottnaryds IF42:07+17:3010:39
82Jens SundellOK Branten42:27+17:5010:44
83Tomas ReibringNyköpings OK42:30+17:5310:45
84Erik AnderssonIK Gandvik42:31+17:5410:45
85Mattias AnderssonIK Gandvik42:33+17:5610:46
86Joakim GustafssonFinspångs SOK42:47+18:1010:49
87Magnus KarlssonCentrum OK43:03+18:2610:53
88Jens WicksénCentrum OK43:13+18:3610:56
89Joel BohmanRånäs OK43:15+18:3810:56
90Santtu SainioKummola Racing43:18+18:4110:57
91Magnus DahlinIK Gandvik43:20+18:4310:58
92Robert LarssonGamleby OK43:22+18:4510:58
93Aleksi MäenpääSK Uusi43:27+18:5011:00
94Anders SjöbomNjurunda OK43:45+19:0811:04
95Niclas LarssonKöping-Kolsva OK43:48+19:1111:05
96Pontus JohanssonOK Kullingshof43:59+19:2211:08
97John GabrielssonSävedalens AIK44:02+19:2511:08
98Martin BlomgrenStora Tuna OK44:20+19:4311:13
99Erik NeroMullsjö SOK44:28+19:5111:15
100Henrik LidhageIK Ymer44:46+20:0911:20
101Filip SödervallIK Gandvik44:54+20:1711:22
102Antti SainioSK Uusi44:57+20:2011:22
103Svante PerssonSöderhamns OK45:04+20:2711:24
104Magnus WilhelmssonForsa OK45:07+20:3011:25
105Simon WallmanOK Kullingshof45:12+20:3511:26
106Emil TallhageCentrum OK45:17+20:4011:27
107Oscar SturkWaxholms OK45:28+20:5111:30
108Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK45:52+21:1511:36
109Andreas FriskVaggeryds SOK45:53+21:1611:36
110Daniel HärströmFalköpings AIK OK46:43+22:0611:49
111Magnus JohanssonÅre OK47:00+22:2311:53
112Christofer NäsholmÄrla IF47:17+22:4011:58
113Magnus SödervallIK Gandvik47:38+23:0112:03
114Daniel NilssonSkåneslättens OL47:43+23:0612:04
115Aron DavidssonUddevalla OK47:44+23:0712:05
116David ForsOK Skogsstjärnan47:59+23:2212:08
117Joel UddMarkbygdens OK48:04+23:2712:10
118Per DahlElverum OK48:23+23:4612:14
119Emanuel StridOK Torfinn48:33+23:5612:17
120Joel AnderssonIK Gandvik48:34+23:5712:17
121Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK48:40+24:0312:19
122Niclas WesterbergIF Hagen48:43+24:0612:20
123Erik EdénWaxholms OK48:53+24:1612:22
124Martin KarlssonCentrum OK49:18+24:4112:28
125Niklas WansölinOK Ravinen49:23+24:4612:30
126Marcus RamströmOK Kåre49:32+24:5512:32
127Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF49:43+25:0612:35
128Anders JohanssonUddevalla OK50:16+25:3912:43
129Karl LarssonUddevalla OK50:22+25:4512:45
130Mårten HolmströmOK Österåker50:27+25:5012:46
130Jens UddénLjungskile FK50:27+25:5012:46
132Erik LunnariÅmåls OK50:33+25:5612:47
133Niklas HelmertzFrölunda OL50:37+26:0012:48
134Emil AlexanderssonStora Tuna OK50:47+26:1012:51
135Eirik LarsenSkien OK50:53+26:1612:52
136Donatas KontautasOK Moss51:10+26:3312:57
137Jussi UusihonkoMalmö OK51:26+26:4913:01
138Oskar EklundMålilla OK51:32+26:5513:02
139Tintin KarlbergTullinge SK51:37+27:0013:04
140Tommy StenkvistRyda SK51:42+27:0513:05
141Tobias AnderssonGöteborgs Skidklubb52:09+27:3213:12
142Daniel NilssonHästveda OK52:28+27:5113:16
143Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb53:17+28:4013:29
144Anton DanielsAttunda OK53:29+28:5213:32
145Erik SkaarRyda SK53:30+28:5313:32
146Anton PetterssonTibro OK53:51+29:1413:37
147Björn BängtssonCentrum OK54:22+29:4513:45
148Sebastian RunanderTrosabygdens OK54:29+29:5213:47
149David StigsmarkStora Tuna OK54:40+30:0313:50
150Tobias AnderssonOK Österåker54:49+30:1213:52
151Christoffer AndersénVästerås SOK55:24+30:4714:01
152Peter KjellbergIstrums SK55:28+30:5114:02
153Joel PetterssonTullinge SK55:32+30:5514:03
154Måns WidemarkTjalve IF Norrköping56:28+31:5114:17
155Emil JanssonOK Rodhen56:39+32:0214:20
156Lars DahlströmHJS-Vansbro OK57:01+32:2414:26
157Kyongsa RiNydalens SK57:04+32:2714:26
158Carl AnderssonIF Thor57:35+32:5814:34
159Per RösthOK Storsjön58:05+33:2814:42
160Johan GranathTjällmo-Godegårds OK58:54+34:1714:54
161Tim ZetterbergFalköpings AIK OK59:33+34:5615:04
162Per SkogbergGöteborg-Majorna OK1:01:28+36:5115:33
163Andreas BranellRyda SK1:01:34+36:5715:35
164Johan LeijgårdGudhems IF1:01:43+37:0615:37
165Patrik LarssonAndrarums IF1:02:23+37:4615:47
166Per DahlbäckBrattås CK1:02:37+38:0015:51
167Børge StyrvoldNtnui1:03:46+39:0916:08
168Markus PålssonOK Kompassen1:03:50+39:1316:09
169SUN MINGChina Nanjing DEER-OK1:04:19+39:4216:16
170Peter SvanbergOK Cannes1:04:23+39:4616:17
171Martin BråthenOK Øst1:04:44+40:0716:23
172Jens WickbergForsa OK1:04:48+40:1116:24
173Andreas LeijgårdGudhems IF1:04:55+40:1816:26
173Roger FluriOL Zimmerberg1:04:55+40:1816:26
175Emil JohanssonOK Kullingshof1:05:25+40:4816:33
176Axel SjöbergOK Hammaren1:05:32+40:5516:35
177Stian LundteppenElverum OK1:06:24+41:4716:48
178Johan NilssonHultsfreds OK1:07:17+42:4017:02
179Elia BrühwilerOL Regio Wil1:09:46+45:0917:39
180Martin LönnLänna IF1:10:46+46:0917:54
181Daniel HåkanssonOK Gränsen1:11:12+46:3518:01
182SUN YIChina Nanjing DEER-OK1:12:14+47:3718:17
183Andreas BragIK Gandvik1:13:41+49:0418:39
184Erik RamqvistLidköpings VSK1:15:25+50:4819:05
185Rasmus RostöRånäs OK1:15:54+51:1719:12
186Johan BlickOK Alehof1:16:57+52:2019:28
187Alvaro MahouCOTA1:17:45+53:0819:41
188Jesper TibellLånghundra IF1:17:50+53:1319:42
189Lars HaastrupOdense OK1:19:17+54:4020:04
190Daniel DeldotBushflyers ACT1:19:56+55:1920:14
191Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:23:17+58:4021:05
192Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF1:24:41+1:00:0421:26
193Samuel JohanssonOK Hammaren1:26:26+1:01:4921:52
194Jakob LiljaOK Enen1:29:34+1:04:5722:40
195Niklas OlssonIFK Mora OK1:31:01+1:06:2423:02
196Henrik WallermanBorås GIF1:36:36+1:11:5924:27
197Juhong CaiChina Guangdong Orienteering Team1:58:40+1:34:0330:02
198Richard BromfieldRAFO2:42:56+2:18:1941:14
Jonatan BylarsForsa OKej godkänd
Robert NealRAFOej godkänd
Olli OjanahoHelsingin Suunnistajatej godkänd
Rudi B OlsenLillomarka Olej godkänd
Joar Dørum KleivaElverum OKej godkänd
Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebroej start
Johan GunnarsIFK Mora OKej start
Arvid HammarFK Herkulesej start
Fredrik JohnssonKFUM Örebro OKej start
KAJI LimbuR Signalsej start
Sailen Thapa MagarR Signalsej start
Anton NilssonUmeå OKej start
Paul PacherSU Schöckl Orienteeringej start
Christofher RamströmSträngnäs-Malmby Olej start

D20

3 390 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK33:119:47
2Hanna ÅbergOK Landehof33:51+0:409:59
3Foltzer CécileOK Linné33:54+0:4310:00
4ELLA WallinderGöteborg-Majorna OK36:56+3:4510:53
5Klara LjunggrenLinköpings OK37:34+4:2311:04
6Klara ElmnbladBredaryds SOK37:55+4:4411:11
7Leonie von JagowOSV Dresden38:52+5:4111:27
8Elin FältmanLeksands OK39:45+6:3411:43
9Erica EdmanRehns BK40:03+6:5211:48
10Cecilia SpångbergLunds OK40:17+7:0611:52
11Tilda AnderssonOK Ravinen40:21+7:1011:54
12Agnes BerglundUlricehamns OK41:41+8:3012:17
13Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK43:05+9:5412:42
14Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK43:31+10:2012:50
15Nicole WhitmoreDon´t Get Lost43:37+10:2612:51
16Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF44:15+11:0413:03
17Idunn HaavengenKongsberg OL44:36+11:2513:09
18Ellen BromanOK Roslagen47:15+14:0413:56
19Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK47:37+14:2614:02
20Paula MühlsteinGerman Youth Team47:49+14:3814:06
21Julia BlomFrölunda OL49:02+15:5114:27
22Corina StraesslerOLK Rafzerfeld-Bülach49:32+16:2114:36
23Freja VredinUmeå OK49:33+16:2214:36
24Elin JohanssonForsa OK49:35+16:2414:37
25Johanna HenrikssonOK Tisaren50:02+16:5114:45
26Emma SherwoodFWOC50:05+16:5414:46
27Elin PoschJönköpings OK50:22+17:1114:51
28Annalena SchmidOLG Weisslingen50:24+17:1314:52
29Alva RasmussenNyköpings OK54:10+20:5915:58
30Linnea GustafssonOK Gynge55:24+22:1316:20
31Emilie Liabakk EriksenByåsen IL56:53+23:4216:46
32Tua DahlgrenÖstersunds OK57:09+23:5816:51
33Fanni MarkussenAsker SK59:56+26:4517:40
34Matilda SkunckeTäby OK1:00:14+27:0317:46
35Tessa JobstTeam Saxony1:01:17+28:0618:04
36Pia SchofferOSV Dresden1:01:41+28:3018:11
37Tora WesterbergOK Kolmården1:03:16+30:0518:39
38Margarita BacustinaNorthern Wind1:07:15+34:0419:50
39Valerie WidmerOL Regio Wil1:13:06+39:5521:33
40Malin FritzellMullsjö SOK1:14:42+41:3122:02
Lina LandergrenHestra IFej start
Cancelled CancelledCancelledej start
Moa KuhlinGöteborg-Majorna OKej start
Tova StålVästerbergslagens OLej start

H20

3 710 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ole HennselerMTV Seesen26:367:10
2Joakim SkärlénHaninge SOK26:53+0:177:14
3Conall WhelanIreland Junior Team28:00+1:247:32
4Trygve HeggedalKongsberg OL28:02+1:267:33
5Fabian SteenOK Enen28:44+2:087:44
6Lukas DeiningerIFK Mora OK28:49+2:137:46
7Jakob FranssonOK Milan29:02+2:267:49
8Jean Le PennecVSO 2629:39+3:037:59
9Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat29:41+3:058:00
10Rasmus MöllerArboga OK29:45+3:098:01
11Simon RuneforsVäxjö OK30:27+3:518:12
12Adam SegerslättSkåneslättens OL31:04+4:288:22
13Linus HämmerliOL Regio Wil31:15+4:398:25
14Oskar ÖqvistBergnäsets AIK31:17+4:418:25
15Michael ImhofOL Regio Wil31:33+4:578:30
16Edvin CarlssonMarkbygdens OK31:59+5:238:37
17Torkel ReinhartsenKristiansand OK32:04+5:288:38
18Ole KostølKristiansand OK32:13+5:378:41
19Adrian Stokdal OpheimFreidig32:33+5:578:46
20Eivind Øfsthus GravirAsker SK33:13+6:378:57
20Christian RedtzerAttunda OK33:13+6:378:57
22Johan HöögOK Kullingshof34:06+7:309:11
23Asger KirkegaardFarum Tisvilde OK34:41+8:059:20
24Sander ArnevikRingerike OL34:49+8:139:23
25Nils Ola KvamFreidig35:13+8:379:29
26Robert PimIreland Junior Team35:37+9:019:36
27Linus BacklundOK Södertörn36:36+10:009:51
28Bjørnar LøvliAsker SK36:42+10:069:53
29Erik OlssonGävle OK36:45+10:099:54
30Hugo ThunbergOK Alehof36:49+10:139:55
31Simon ÖsterlundVästerås SOK37:04+10:289:59
32Ludwig BergfalkJärfälla OK37:10+10:3410:01
33Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK37:40+11:0410:09
34Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro38:21+11:4510:20
35Mårten OlssonGävle OK38:55+12:1910:29
36Rasmus SvenssonVärend GN OL39:24+12:4810:37
36Michael FelderOL Zimmerberg39:24+12:4810:37
38Karl Kristen GjølsjøOK Moss39:36+13:0010:40
39Simon NysæterSkien OK39:42+13:0610:42
40Rasmus NielsenAllerød OK41:23+14:4711:09
41Thomas TubbehaugenOK Moss41:45+15:0911:15
42Marc BreitenmoserOL Zimmerberg41:58+15:2211:18
43Maxime BergerVSO 2642:05+15:2911:20
44Lars OlovssonRehns BK42:44+16:0811:31
45Andreas JørgensenFarum Tisvilde OK43:07+16:3111:37
46Stephen MelhuishAustralia44:46+18:1012:03
47Johan RydingÄrla IF44:56+18:2012:06
48Chris SeitzOL Zimmerberg45:46+19:1012:20
49Ludvig LarsendahlVästerås SOK45:55+19:1912:22
50Jonathan BjörkLeksands OK46:23+19:4712:30
51Rasmus RasmussenOK Snab47:05+20:2912:41
52Erik NallgårdVästerås SOK47:28+20:5212:47
53Eric JanssonOK Tranan47:59+21:2312:56
54Emil JohanssonOK Bävern48:19+21:4313:01
55Adam LiljaOK Enen50:54+24:1813:43
56Peter UranNtnui51:58+25:2214:00
57Mario SommerOLG Cordoba53:08+26:3214:19
58Zac Osullivan-HourihanIreland Junior Team54:19+27:4314:38
59Martin LundStenungsunds OK55:26+28:5014:56
60Paul PasdaUSV Jena55:50+29:1415:02
61Michael BättigOLG Wislig58:34+31:5815:47
62Henrik HamreforsVästerås SOK58:37+32:0115:47
63Jarle LysnesHedrum OL1:00:26+33:5016:17
64Noah VonlanthenOL Zimmerberg1:00:34+33:5816:19
65Robin WuelserOLK Rafzerfeld-Bülach1:00:53+34:1716:24
66Olof LissmatsOK Södertörn1:05:30+38:5417:39
67Martin KihlSundbybergs IK1:27:52+1:01:1623:41
Matthias HurschlerOL Zimmerbergej godkänd
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Cancelled CancelledCancelledej start
Hallvard A. FossSandefjord OKej start
Vegard MyhreKristiansand OKej start
Philip EdvardssonEksjö SOKej start
Bobby BrahmLånghundra IFej start
Miel DefermeHamokej start
Alfred LönnVästerås SOKej start

D18

3 270 m, 146 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma WilsonScottish Junior Squad29:519:07
2Lucy HainesScottish Junior Squad30:01+0:109:10
3Martina WańkováLPu Pardubice30:46+0:559:24
4Grace MolloyScottish Junior Squad31:14+1:239:33
5Lindsay RobertsonScottish Junior Squad31:20+1:299:34
6Laura KingScottish Junior Squad31:35+1:449:39
7Adela GalateanuClubul Sportiv Metropolitan31:41+1:509:41
8Ida KristianssonTrollhättans SOK31:58+2:079:46
9Lotten KindlundhFK Finn32:34+2:439:57
10Amanda KarlssonOK Ravinen32:54+3:0310:03
11Meike HennselerMTV Seesen32:58+3:0710:04
12Clare StansfieldScottish Junior Squad33:05+3:1410:07
13Kathryn BarrScottish Junior Squad33:08+3:1710:07
14Sarah MagnussonLinköpings OK33:42+3:5110:18
15Frida SahlmanLinköpings OK33:47+3:5610:19
16Anna ErikssonSträngnäs-Malmby Ol33:55+4:0410:22
17Lisa BörnstedtKungälvs OK34:06+4:1510:25
18Moa WestbladOK Ravinen34:30+4:3910:33
19Hanna BoquistIK Uven34:36+4:4510:34
20Lovisa BlomgrenSOK Aneby34:50+4:5910:39
21Oda Marie ColquhounLillomarka Ol35:00+5:0910:42
22Rosa TrummerNaturfreunde Wien35:15+5:2410:46
23Emma BlixtOK Hammaren35:17+5:2610:47
24Maria Rørvik HaverLillomarka Ol35:18+5:2710:47
25Katrin SjödénÄlvdalens IF OK35:36+5:4510:53
26Abigail MasonScottish Junior Squad35:46+5:5510:56
27Vera MelkildFreidig35:58+6:0710:59
28Sofia BerglundIFK Mora OK36:06+6:1511:02
29Jasmin SchwammbergerGjø-Vard OL36:16+6:2511:05
30Sofia HaglundVaasan Suunnistajat36:25+6:3411:08
30Elina HansonKungälvs OK36:25+6:3411:08
32Vilde LykkeEmblem IL36:28+6:3711:09
33Carolina JonsellTäby OK36:29+6:3811:09
34Lise BonoraALCO St Priest36:43+6:5211:13
35Ellen KlüserOSV Dresden36:48+6:5711:15
36Kristine StrandlieGjø-Vard OL36:50+6:5911:15
37Elena ZeinerOLC Graz36:52+7:0111:16
38Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL37:10+7:1911:21
39Tilda MarmelidOK Roxen37:44+7:5311:32
40Elin WihlborgOK Gynge37:46+7:5511:32
41Marie Erskov KroghOK Øst Birkerød38:15+8:2411:41
42Alice BarreforsIK Uven38:24+8:3311:44
43Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK38:31+8:4011:46
44Selma MoqvistLerums SOK38:36+8:4511:48
45Isabel JakobOSV Dresden38:55+9:0411:54
46Elin JohanssonFrämmestads IK39:32+9:4112:05
47Dina ReitanFreidig39:34+9:4312:05
48Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK39:35+9:4412:06
49Lovisa RingHalmstad OK39:36+9:4512:06
50Tove FlodmanOK Hammaren39:56+10:0512:12
51Alize BosioJunior Team Trentino40:05+10:1412:15
52Hanne DaltveitFana IL40:14+10:2312:18
53Kristina TedhamreSnättringe SK40:20+10:2912:20
54Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK40:23+10:3212:20
55Paulina JägstedtHalmstad OK40:40+10:4912:26
56Alice HultinOK Löftan40:43+10:5212:27
57Eli JohannesenIL Gular40:48+10:5712:28
58Johanna GuståsLinköpings OK41:10+11:1912:35
59Sara ErlandssonOK Vivill41:12+11:2112:35
60Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK41:17+11:2612:37
61Julia MarkendahlOK Klyftamo41:23+11:3212:39
61Anni BergerNaturfreunde Wien41:23+11:3212:39
63Trine Eg StaugaardKolding OK41:30+11:3912:41
64Johanna SärnbrinkOK Tisaren41:34+11:4312:42
65Adelina FunkeLeksands OK41:45+11:5412:46
66Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK41:47+11:5612:46
67Anna MeenPorsgrunn OL41:48+11:5712:46
68Sara ForsbergIK Uven41:59+12:0812:50
69Julia ArvidssonVimmerby OK42:01+12:1012:50
70Sofia DahlHärlövs IF42:07+12:1612:52
71Sofia GidingVallentuna-Össeby OL42:10+12:1912:53
72Tindra HjortFalköpings AIK OK42:12+12:2112:54
73Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK42:19+12:2812:56
73Anna HerbertTäby OK42:19+12:2812:56
75Hannah WirzOLV Baselland42:26+12:3512:58
76Hanna NysæterSkien OK42:31+12:4013:00
77Astrid NorgrenStora Tuna OK42:41+12:5013:03
78Ophelia HaasNybro OK42:45+12:5413:04
79Elvira ForslundOK Renen43:09+13:1813:11
80Hannah HänselOSV Dresden43:14+13:2313:13
81Lovisa LängheimTullinge SK43:57+14:0613:26
82Veronica RedtzerAttunda OK44:01+14:1013:27
83Emma WibergSkogslöparna44:02+14:1113:27
84Emelie BrudinIFK Mora OK44:08+14:1713:29
85Hanna SundströmVästerås SOK44:10+14:1913:30
86Sina WilhelmOL Regio Olten44:11+14:2013:30
87Jenny JakobssonGamleby OK44:37+14:4613:38
88Anna LuegerSU Schöckl Orienteering44:44+14:5313:40
89Alberte ThyssenHorsens OK44:52+15:0113:43
90Lovisa NordSol Tranås44:53+15:0213:43
91Serena RausJunior Team Trentino44:54+15:0313:43
92Anna CasagrandeJunior Team Trentino45:00+15:0913:45
93Pia BuchholzGerman Youth Team45:01+15:1013:45
94Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna45:12+15:2113:49
95Josefine AnderssonTäby OK45:32+15:4113:55
96Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne IL45:40+15:4913:57
97Kerstin SchneiderOLK Rafzerfeld-Bülach45:44+15:5313:59
98Ellen SkunckeTäby OK47:32+17:4114:32
99Elin NallgårdVästerås SOK48:01+18:1014:41
100Anna NordholmSävedalens AIK48:08+18:1714:43
101Garcia MarielleCSLG Melun48:10+18:1914:43
102Ida PalmbergOK Hammaren48:30+18:3914:49
103Aino-Maria LinnaHaapaveden Urheilijat48:31+18:4014:50
104Bar KalksteinHasharon48:42+18:5114:53
105Trine KarlbergTullinge SK48:57+19:0614:58
106Lina ErdeliusIF Rigor48:58+19:0714:58
107Martha Skogeng ReitenEmblem IL49:20+19:2915:05
108Olivia FröbergOK Roxen49:42+19:5115:11
109Jana SitteSU Schöckl Orienteering49:48+19:5715:13
110Marte Lien JohnsenByåsen IL49:55+20:0415:15
111Lovisa KalliokoskiPerhon Kiri51:09+21:1815:38
112Ann-Sophie MinnerTeam Saxony51:18+21:2715:41
113Ingavestøl StødleKristiansand OK51:34+21:4315:46
114Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF52:07+22:1615:56
115Julia ElverlindOK Tranan52:19+22:2815:59
116Runa AlmelandFana IL53:52+24:0116:28
117Felicitas VogtTeam Saxony53:55+24:0416:29
118Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK54:11+24:2016:34
119Rosa LerfOLG Bern54:50+24:5916:46
120Maja GunnarssonLerums SOK54:52+25:0116:46
121Elin HermanssonKungälvs OK55:00+25:0916:49
122Hanna MoumHalden SK55:26+25:3516:57
123Frida Bakken UlsethNydalens SK55:58+26:0717:06
124Alma LiderudLidköpings VSK55:59+26:0817:07
125Rebecca SvenssonVärend GN OL56:15+26:2417:12
126Elin DjupsjöHalmstad OK56:18+26:2717:13
127Klara MöllerOK Linné57:04+27:1317:27
128Jonna LundbäckJärfälla OK57:06+27:1517:27
129Laura FischerGerman Youth Team58:04+28:1317:45
130Elvira SilverGävle OK58:21+28:3017:50
131Olivia LönkvistOK Vivill59:45+29:5418:16
132Maren GulliksenIndre Østfold OK1:00:52+31:0118:36
133Emma BernerssonOK Enen1:01:03+31:1218:40
134Lena HöhneOSV Dresden1:03:41+33:5019:28
135Sofia ZillingOK Södertörn1:04:56+35:0519:51
136Ingrid KrogstadmoSelbu OK1:05:07+35:1619:54
137Katja DalénSala OK1:06:10+36:1920:14
138Evelina SöderlundSkogslöparna1:07:16+37:2520:34
139Hedvig MaldeIL Gular1:07:39+37:4820:41
140Selma KristiansenOK Moss1:08:03+38:1220:48
141Moa KjellbergBjörkfors GoIF1:10:34+40:4321:34
142Julie TørnqvistFana IL1:16:22+46:3123:21
Birka NielsenOK Pan Århusej godkänd
Roanne LilleyScottish Junior Squadej godkänd
Linnéa CarlssonOK Hällenej godkänd
Kajsa RaskKungälvs OKej godkänd
Amalie Ellegaard SeverinsenOK Øst Birkerødej start
Laura SladekSU Schöckl Orienteeringej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start
Anna AnderssonPiteå IF Orienteringej start
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOKej start
Ida LehmannVaregg Fleridrettej start
Vera BogrenSundbybergs IKej start
Sigrid Saur ModahlFredrikstad SKej start
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubbej start
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej start
Klara BerglundVästerås SOKej start
Kornelia BrurbergSturla IFej start
Isa EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

H18

3 530 m, 193 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HedmanIF Hagen24:086:50
2Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna24:41+0:336:59
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna24:44+0:367:00
4Oscar ModigOK PAN-Kristianstad26:17+2:097:26
5Tom LinesScottish Junior Squad26:45+2:377:34
6Tim JohanssonFK Friskus-Varberg26:47+2:397:35
7Francesco MagenesVäxjö OK26:49+2:417:35
8Ville LaaksoHämeenlinnan Suunnistajat26:59+2:517:38
9Jeremias JoutsensaariKangasala SK27:22+3:147:45
10Rasmus MathisenPorsgrunn OL27:27+3:197:46
11Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IF27:44+3:367:51
12Eddie NarbettBOK28:14+4:067:59
13Alex Del FedeleCO Ticino28:26+4:188:03
14Nicola MüllerIFK Mora OK28:28+4:208:03
14Severin MüllerOLG Galgenen28:28+4:208:03
16Hugo DalhammerOK Roxen28:32+4:248:04
17William ErnlundOK Linné28:33+4:258:05
17Rasmus Krogh MadsenFarum Tisvilde OK28:33+4:258:05
19Filip MöllerOK Södertörn28:47+4:398:09
20Lukas KatvalaKarlskrona SOK29:07+4:598:14
21Ivar Lidström LauriSnättringe SK29:10+5:028:15
21Johan HerbertTäby OK29:10+5:028:15
23Clemens WolframEksjö SOK29:23+5:158:19
24William NilssonNyköpings OK29:32+5:248:21
25Lukas HellgrenOK Ravinen29:33+5:258:22
25Oskar ArnevikRingerike OL29:33+5:258:22
27Rasmus TäckOK Hammaren29:57+5:498:29
28Trygve MyhrAsker SK29:59+5:518:29
29Hendrik HolzhauerGerman Youth Team30:15+6:078:34
30Eskil FrøislandVang OL30:19+6:118:35
31Even LindaasVang OL30:35+6:278:39
32Benjamin LangerakJärfälla OK30:36+6:288:40
33Mattias IvaresOK Södertörn30:39+6:318:40
34Simon DahlbergOK Nolaskogsarna30:47+6:398:43
35Emil HornlidenUmedalens IF30:54+6:468:45
36Emil Olander LorenzAllerød OK30:56+6:488:45
37Riccardo CasanovaGerman Youth Team31:08+7:008:49
38Emil FriedländerOSV Dresden31:10+7:028:49
39Christian MichelsenDon´t Get Lost31:35+7:278:56
40Jan ErneOLG Cordoba31:42+7:348:58
41Kristian Fredrik LynumFreidig31:44+7:368:59
42Elio BolligerOLV Baselland31:47+7:399:00
43Zeb PalmHJS-Vansbro OK32:01+7:539:04
44Axel BlomFrölunda OL32:05+7:579:05
45Kilian HöckGerman Youth Team32:10+8:029:06
46Sami LasfarVSO 2632:11+8:039:07
47Tobias KarlssonSnättringe SK32:19+8:119:09
48Sølve DrageKongsberg OL32:24+8:169:10
49Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna32:32+8:249:12
50Wilhelm HolfeldOSV Dresden32:36+8:289:14
51Jostein Svaland DaleVang OL32:39+8:319:14
52Viktor WallinOK Kåre32:44+8:369:16
53Klas JohanssonOK Tranan32:53+8:459:18
54Henning KapischkeTeam Saxony32:56+8:489:19
55Andreas MagnvallOK Södertörn32:57+8:499:20
56Dennis BräuerOSV Dresden33:01+8:539:21
57Laurin ImhofOL Regio Wil33:10+9:029:23
58Jonas LauriFK Herkules33:23+9:159:27
59Otso WesterlundKoovee33:32+9:249:29
60Ben StoyerOLG Stäfa33:34+9:269:30
61Håkon KornmoPorsgrunn OL33:40+9:329:32
62Julian ImhofOL Regio Wil33:41+9:339:32
63Njaal Ellegaard MelbyVang OL33:43+9:359:33
64Erik VinbladKarlskrona SOK33:48+9:409:34
65Franz GawlitzaGerman Youth Team33:49+9:419:34
66Max BoeniOLC Kapreolo33:50+9:429:35
67Rasmus KihlSundbybergs IK33:57+9:499:37
68Robert ColeVäsby OK34:00+9:529:37
69Morten Rindom KnudsenOK Melfar34:03+9:559:38
70Elias ÖhmanGjø-Vard OL34:07+9:599:39
71Gustav OlssonTorsås OK34:18+10:109:43
72Simon TörnqvistOK Ravinen34:23+10:159:44
72Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL34:23+10:159:44
74Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF34:26+10:189:45
75Oskar SvahnEksjö SOK34:35+10:279:47
76James AcklandScottish Junior Squad34:46+10:389:50
77Emil ArvidssonSäterbygdens OK35:06+10:589:56
78Carl EkbringKexholms SK35:10+11:029:57
79Daniel HellbergLunds OK35:44+11:3610:07
80Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK35:51+11:4310:09
81Gabriel SturessonLerums SOK35:55+11:4710:10
82Sixten ElehedLinköpings OK35:56+11:4810:10
83Gustaf HedegårdOK Kolmården36:03+11:5510:12
84Johan LindmanFinspångs SOK36:04+11:5610:13
85Mathias HermstadFreidig36:19+12:1110:17
86Cyrill FrickerOLG Cordoba36:20+12:1210:17
87Trym IslandOL Tønsberg Og Omegn36:21+12:1310:17
88Jonathan JylltorpLinköpings OK36:25+12:1710:18
89Filip JohanssonTrollhättans SOK36:29+12:2110:20
90Erik LundStenungsunds OK36:36+12:2810:22
91Jens EdsenNordvest OK36:44+12:3610:24
92Ruairi LongIreland Junior Team36:48+12:4010:25
93Vidar PerssonTäby OK36:58+12:5010:28
94Viktor BergLeksands OK37:06+12:5810:30
94Oskar EngesAttunda OK37:06+12:5810:30
96Albin NorenPiteå IF Orientering37:11+13:0310:32
97Mathias VindalFreidig37:12+13:0410:32
98Maurizio CastellazG.S. Pavione37:15+13:0710:33
99John GranathOK Kåre37:18+13:1010:33
100Håkon SturødNydalens SK37:40+13:3210:40
101Elias SørensenLillomarka Ol37:42+13:3410:40
102Kalle BrahmLånghundra IF37:46+13:3810:41
103Viktor BarkegrenStora Tuna OK37:51+13:4310:43
104Vegard LøvliAsker SK37:54+13:4610:44
105Anton GlivesonRonneby OK37:55+13:4710:44
106Sören Eg StaugaardKolding OK37:58+13:5010:45
107Sverre NarumVang OL38:11+14:0310:49
108Gustav MollOK Sorø38:18+14:1010:50
109Joel KarnehedOK Roxen38:23+14:1510:52
110Axel KudinoffOK Södertörn38:27+14:1910:53
111Axel ForsmanFK Herkules38:31+14:2310:54
112Juho MäkiRasti 8838:39+14:3110:56
113Henrik HaugKongsberg OL38:49+14:4110:59
114Luca RizziCO Ticino38:52+14:4411:00
115Hugo EkingeOK Motala39:00+14:5211:02
116Emil LarssonTibro OK39:07+14:5911:04
117Anton JaenickeTeam Saxony39:14+15:0611:06
118Olle SvangrenGotlands Bro OK39:17+15:0911:07
119Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF39:18+15:1011:07
120Lucas GranbergOK Kåre39:31+15:2311:11
121Ole HänselTeam Saxony39:32+15:2411:11
122Oscar Sig TranbergSilkeborg OK39:36+15:2811:13
123Magnus EricsonJärla Orientering39:48+15:4011:16
124Jakob Schøier KovstedFarum Tisvilde OK39:50+15:4211:17
125EVEN FossumIK Grane Arendal Orientering40:11+16:0311:23
126Albin AnderssonSegersta OK40:16+16:0811:24
127Alexander YtterbølHalden SK40:20+16:1211:25
128Lukas ArkängTullinge SK40:28+16:2011:27
129Vegard Øverli BergKongsberg OL40:43+16:3511:32
130Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF41:40+17:3211:48
131Timon BurkhartOL Regio Wil42:06+17:5811:55
132Thorsten SvenssonFinspångs SOK42:42+18:3412:05
133Lavran ThorstensenOppsal Orientering42:46+18:3812:06
134Simon ÖsterlingOK Södertörn42:59+18:5112:10
135Mikkel Lau PetersenAllerød OK43:26+19:1812:18
136Timon AeglerOL Regio Wil43:27+19:1912:18
137Kristian PyttenKristiansand OK43:31+19:2312:19
138Truls LindholmSundsvalls OK43:48+19:4012:24
139Sixten TörnqvistVästerås SOK43:53+19:4512:25
140Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna44:06+19:5812:29
141Erik ScheuermannOSV Dresden44:08+20:0012:30
142Ole Johan BråtenVang OL44:18+20:1012:32
143Jake ChapmanScottish Junior Squad44:20+20:1212:33
144Christian LindhSundbybergs IK44:35+20:2712:37
145Livio StalderOLG Goldau44:47+20:3912:41
146Florian WepferOLG Pfäffikon45:43+21:3512:57
147Olav Aasmundtveit HoffOL Tønsberg Og Omegn45:53+21:4512:59
148Måns ErikssonÖstersunds OK46:09+22:0113:04
149Felix Lindell-ÖhmanOK Måsen47:37+23:2913:29
150Hugo BäsénIF Thor47:41+23:3313:30
151Fredrik SveenVang OL47:48+23:4013:32
152Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GoIF47:51+23:4313:33
153Niklas HolzhauerGerman Youth Team48:04+23:5613:36
154Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb48:15+24:0713:40
155Hugo Thorell 48:21+24:1313:41
156Marko Birk NielsenAalborg OK48:31+24:2313:44
157Johan DupontOK Pan Århus48:33+24:2513:45
158Martin SkärlénHaninge SOK48:45+24:3713:48
159Javier PinoCebochi50:03+25:5514:10
160Damiano BollaPark World Tour Italy Asd50:08+26:0014:12
161Nils OttossonGävle OK50:39+26:3114:20
162Oscar NilssonAlvesta SOK52:07+27:5914:45
163Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby52:22+28:1414:50
164William JörneliusFK Herkules52:42+28:3414:55
165Simen Gran BlystadLøten O-Lag54:52+30:4415:32
166Haakon JohannesenIndre Østfold OK55:25+31:1715:41
167Mikkel MeldgaardAllerød OK57:22+33:1416:15
168Scott JuvikIL Gular59:50+35:4216:56
169Hotz SilasOLG Cordoba1:00:59+36:5117:16
170Luca LibardoniJunior Team Trentino1:01:44+37:3617:29
171Hugo HåkanssonIK Ymer1:02:45+38:3717:46
172Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:03:19+39:1117:56
173Axel ToressonLunds OK1:04:53+40:4518:22
174Leon BauerTeam Saxony1:08:47+44:3919:29
175Eoin RiordanIreland Junior Team1:09:03+44:5519:33
176Andrea PetraroliJunior Team Trentino1:09:24+45:1619:39
177Alf HasselvoldGrue IL1:09:55+45:4719:48
178Yanik SchwizerOLG St.Gallen/Appenzell1:18:53+54:4522:20
179Emil ErikmatsSävedalens AIK1:19:26+55:1822:30
180Andrew TurnerIreland Junior Team1:20:41+56:3322:51
181Oscar PrytzTjalve IF Norrköping1:26:49+1:02:4124:35
182Felipe SepúlvedaControl 72:28:07+2:03:5941:57
Petter Astrup ArnesenHeming Orienteringej godkänd
Skjalg NysæterSkien OKej godkänd
Cameryn Kelly-MorrishIreland Junior Teamej godkänd
Reto GiezendannerIF Hagenej godkänd
Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OKej godkänd
Martin GranbergIFK Mora OKej godkänd
Jacob EnbergHalmstad OKej godkänd
Tom ToussaintCSLG Melunej godkänd
Cedrik KleinOSV Dresdenej godkänd
Simon ReimersAalborg OKej godkänd
Filip JohanssonKungälvs OKej godkänd
Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseuraej start
Timon LorenzGerman Youth Teamej start
Jonathan UllerKils OKej start
Jimmy JohanssonForsa OKej start
Filip ÖrnKFUM Örebro OKej start
Eric BerlinTrollhättans SOKej start
Mathias BlomsterRonneby OKej start
Johan WestlyAsker SKej start
Erik ErikssonOK Älgenej start
Henrik André LarsenKongsberg OLej start
Gustav StålVästerbergslagens OLej start
Olle SörqvistMarkbygdens OKej start

D17-20 Kort

2 910 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kårhild NordstadVaregg Fleridrett30:3210:29
2Amanda RangertIK Hakarpspojkarna33:47+3:1511:36
3Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna37:14+6:4212:47
4Karine VestølVegårshei IL39:03+8:3113:25
5Anik BachmannOL Zimmerberg39:22+8:5013:31
6Linn LindblomMalmö OK39:56+9:2413:43
7Tine DalgaardKolding OK41:35+11:0314:17
8Victoria Myklebust StrømHedrum OL42:04+11:3214:27
9Emma ErikssonOK Kolmården44:01+13:2915:07
10Carolina ErikssonOK Milan44:41+14:0915:21
11Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna44:56+14:2415:26
12Camilla FingerroosMS Parma45:05+14:3315:29
13Amanda HalvarsonLeksands OK45:53+15:2115:46
14Linnea NybergSäterbygdens OK46:36+16:0416:00
15Lina KromnerSkogspojkarnas OK47:46+17:1416:24
16Maja WillénÖstersunds OK49:30+18:5817:00
17Emma JohanssonOK Hammaren49:48+19:1617:06
18Fabia LyrenmannOLV Hindelbank49:55+19:2317:09
19Ella EricsonSundbybergs IK51:32+21:0017:42
20Emma BillingHultsfreds OK52:29+21:5718:02
21Lovisa LarssonTullinge SK52:45+22:1318:07
22Nika PoljansekOK Azimut ( Slovenia )52:58+22:2618:12
23Vanja JohanssonOK Hammaren54:26+23:5418:42
24Ellen PerssonSöderhamns OK57:20+26:4819:42
25Chiara PolsiniOLV Baselland59:56+29:2420:35
26Stefanie SutterOLG St.Gallen/Appenzell1:00:04+29:3220:38
27Maiken SandbergNydalens SK1:00:59+30:2720:57
28Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:01:12+30:4021:01
29Amanda NymanVänersborgs SK1:05:51+35:1922:37 Ladda ner rutt i gpx-format
30Evelina PetersonFalköpings AIK OK1:06:15+35:4322:45
31Annika AttingerOL Zimmerberg1:07:10+36:3823:04
32Anna Emilie TorsethGjø-Vard OL1:07:57+37:2523:21
33Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1:11:01+40:2924:24
34Sophie AttingerOL Zimmerberg1:13:04+42:3225:06
35Jennie RosénHästveda OK1:15:01+44:2925:46
36Johanna PetersonFalköpings AIK OK1:16:55+46:2326:25
37Liliane SuterOL Zimmerberg1:19:57+49:2527:28
38Kyra JonssonSjövalla FK1:29:45+59:1330:50
39Tua WigforssArboga OK1:49:00+1:18:2837:27
40Elin LoodIK Gandvik2:07:43+1:37:1143:53
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mathilda LindeIF Ålandej start
Elin WickbergOK Nolaskogsarnaej start
Amanda MullinsSjövalla FKej start
Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orienteringej start
Aika BaumgartnerOL Zimmerbergej start
Amanda CarlssonIK Trenne Ullaredej start

H17-20 Kort

3 300 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK27:108:13
2Filip HahneInsjöns IF OK29:01+1:518:47
3Jonas FuhrerOLG Stäfa34:32+7:2210:27
4Peter HansenOK Sorø35:09+7:5910:39
5Jesper LindströmIF Hagen36:02+8:5210:55
6Emil B. StrandRaumar Orientering37:32+10:2211:22
7Lukas WadstenOK Landehof38:00+10:5011:30
8Johan KindbomIF Hagen38:15+11:0511:35
9Sondre SkytterenOdal OL38:22+11:1211:37
10Aron ThorénRonneby OK38:44+11:3411:44
11Simon BjörnehällOK Gränsen39:06+11:5611:50
12Anders RuhnOK Roslagen40:13+13:0312:11
13Erik BlickOK Alehof40:27+13:1712:15
14Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro43:17+16:0713:06
15Emil NilssonAndrarums IF44:07+16:5713:22
16Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK46:29+19:1914:05
17Oliver ValleriusGamleby OK46:34+19:2414:06
18Marius HürzelerOLK Wiggertal49:17+22:0714:56
19Elias OlssonOK Kroppefjäll49:34+22:2415:01
20Sivert BellingmoOL Gaula50:50+23:4015:24
21Theodor BergNAIS Orienteringsklubb51:48+24:3815:41
22Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK52:25+25:1515:53
23Joel DanielsHofors OK52:37+25:2715:56
24Fritjof AnderssonOK Landehof56:54+29:4417:14
25Hjamlar EldhLidköpings VSK57:23+30:1317:23
26Felix SvenssonRasbo IK58:31+31:2117:43
27Erik WretöIFK Lidingö SOK1:12:11+45:0121:52
28Samuel JonassonÄlvdalens IF OK1:14:07+46:5722:27
29Daniel Røskar ReedIK Grane Arendal Orientering1:17:21+50:1123:26
30Ludvig JohnsenHedrum OL1:17:40+50:3023:32
31Albin StrömbergOK Gynge1:31:33+1:04:2327:44
32Waldo GallardoControl 72:31:58+2:04:4846:03
Cristopher LagosControl 7ej godkänd
Edoardo VialePark World Tour Italy Asdej start
Bryan PachecoControl 7ej start
Jesper HedarOK Torej start

D16

3 460 m, 138 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MäättänenEspoon Suunta29:278:30
2Hedvig Valbjørn GydesenOK Melfar32:03+2:369:15
3Ellen BlennowFalköpings AIK OK32:49+3:229:29
4Melina LahdenperäEspoon Suunta33:48+4:219:46
5Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna33:58+4:319:49
6Tove PetterssonOK Roxen34:20+4:539:55
7Siana SennEspoon Suunta34:26+4:599:57
8Elin BergOK Ravinen35:12+5:4510:10
9Alva SonessonFalköpings AIK OK35:55+6:2810:22
10Moa AlsiöIF Hagen36:32+7:0510:33
11Ida RoosIF Hagen36:46+7:1910:37
12Ebba BerglinKarlskrona SOK36:57+7:3010:40
13Ane Sofie KroghOppsal Orientering37:27+8:0010:49
14Lovisa WeidenSkåneslättens OL37:43+8:1610:54
15Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat38:59+9:3211:16
16Karoline BjørnerødOK Moss39:09+9:4211:18
17Jenny BaklidKonnerud IL39:11+9:4411:19
18Dora ZeinerOLC Graz39:21+9:5411:22
19Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK39:59+10:3211:33
19Malin KristianssonTrollhättans SOK39:59+10:3211:33
21Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna40:28+11:0111:41
22Emilia EngelOK Ravinen40:31+11:0411:42
23Petrina CostermansJärla Orientering40:35+11:0811:43
24Hanna JohannessonRonneby OK40:39+11:1211:44
25Andrea RanvikKonnerud IL40:42+11:1511:45
26Elin LindbladOK Djerf41:17+11:5011:55
27Moa HjorthDomnarvets GoIF41:24+11:5711:57
28Nora AeglerOL Regio Wil41:30+12:0311:59
29Linnea SkalbergBredaryds SOK42:10+12:4312:11
30Tilde EngbergHärnösands OK42:13+12:4612:12
31Kristine RappRaumar Orientering42:27+13:0012:16
32Anna Øfsthus GravirAsker SK43:08+13:4112:27
33Karen JomaasFossum IF43:13+13:4612:29
34Tilda AnderssonTullinge SK44:03+14:3612:43
35Maja PorleVäxjö OK44:04+14:3712:44
36Anna JohnssonSkogspojkarnas OK44:19+14:5212:48
37Wilma LarssonOK Tor44:25+14:5812:50
38Mari SvingheimKonnerud IL44:30+15:0312:51
39Alicia LundgrenVäxjö OK44:34+15:0712:52
40Clara DahlHärlövs IF44:42+15:1512:55
41Amanda JanssonOK Djerf44:45+15:1812:56
42Tale StrandKongsberg OL45:05+15:3813:01
43Clara SpikLeksands OK45:52+16:2513:15
44Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK45:53+16:2613:15
45Ada WulfsbergNydalens SK45:56+16:2913:16
46Anniken RanvikKonnerud IL46:37+17:1013:28
47Emelie WibergSkogslöparna46:39+17:1213:28
48Sara SundinWaxholms OK47:17+17:5013:39
49Elin EdströmHärnösands OK47:22+17:5513:41
50Malin HaugeHisøy OK47:23+17:5613:41
51Vendela LönkvistOK Vivill47:39+18:1213:46
51Klara HöglundEksjö SOK47:39+18:1213:46
53Natalja NiggliO Jura47:57+18:3013:51
53Lovisa LagerHalmstad OK47:57+18:3013:51
55Ida HelgessonHestra IF48:26+18:5913:59
56Magdalena NilssonHögåkers OK48:32+19:0514:01
57Katrin HertelGerman Youth Team48:44+19:1714:05
58Ines SchikoraGerman Youth Team48:53+19:2614:07
59Alice PalmgrenSundsvalls OK48:54+19:2714:07
60Wilma BerganderEksjö SOK48:59+19:3214:09
61Lovisa JohanssonKarlskrona SOK49:25+19:5814:16
62Smilla SandströmSkogslöparna49:53+20:2614:25
63Ida JohnssonOK Kåre50:00+20:3314:27
64Anna FlakbergIFK Göteborg50:09+20:4214:29
65Moa KarlssonStorviks IF50:30+21:0314:35
66Louise RamebäckUmeå OK50:42+21:1514:39
66Elin CarlssonIK Trenne Ullared50:42+21:1514:39
68Marie LilandNydalens SK51:18+21:5114:49
69Isabella AumoKungälvs OK51:39+22:1214:55
70Lara GianniniOLG Stäfa51:46+22:1914:57
71Jasmin HertelGerman Youth Team51:51+22:2414:59
72Kamilla LomeHamar OK52:39+23:1215:13
73Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna52:43+23:1615:14
74Lisa HallgrenBjursås OK52:46+23:1915:15
75Flurina MüllerOL Regio Wil52:56+23:2915:17
76Lovisa WigertzLånghundra IF53:08+23:4115:21
77Kayla RitzenthalerTeam Saxony53:09+23:4215:21
78Ida JussilaTampereen Pyrintö53:17+23:5015:23
79Ingvild LangeggenKongsberg OL53:22+23:5515:25
80Alva RyttherVästerbergslagens OL53:36+24:0915:29
81Hélene ChampignyCSLG Melun53:51+24:2415:33
82Marie Lindløv JensenSarpsborg OL53:57+24:3015:35
83Cecilia LindgrenOK Kåre53:58+24:3115:35
84Rita TiefenboeckNaturfreunde Wien54:05+24:3815:37
85Helene SchubertTeam Saxony54:20+24:5315:42
86Emma Bloch FrandsenOK Sorø54:27+25:0015:44
87Ingeborg RognstadHadeland OL55:15+25:4815:58
87Hanne RappRaumar Orientering55:15+25:4815:58
89Ylva SandénOK Södertörn55:45+26:1816:06
90Perrine ToussaintCSLG Melun56:20+26:5316:16
91Axell BosioJunior Team Trentino56:41+27:1416:22
92Hilda AxelssonFK Göingarna57:00+27:3316:28
93Nora AronengHestra IF57:03+27:3616:29
94Katarina NorrbyOK Södertörn57:26+27:5916:35
95Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK58:09+28:4216:48
96Charlotte LeonhardtGerman Youth Team58:11+28:4416:48
97Lotten SandénOK Södertörn58:17+28:5016:50
98Tove ErikssonRyda SK59:03+29:3617:03
99Sofie F