Officiell resultatlista för O-Ringen Värmland 2017, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Värmland 2017
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 23 juli 2017 - fredag 28 juli 2017

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)Etapp 4, medelEtapp 4, medel (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

10 260 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:12:577:06
2Svetlana MironovaKoovee1:16:09+3:127:25
3Simone NiggliOK Tisaren1:16:50+3:537:29
4Karolin OhlssonJärla Orientering1:17:36+4:397:33
5Anne M Hausken NordbergNydalens SK1:17:37+4:407:33
6Josefin TjernlundOK Tisaren1:19:27+6:307:44
7Sara HagströmIFK Göteborg1:19:38+6:417:45
8Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:19:55+6:587:47
9Anna HaatajaSK Pohjantähti1:20:05+7:087:48
10Emma JohanssonDomnarvets GoIF1:20:28+7:317:50
11Lisa RisbyOK Kåre1:21:11+8:147:54
12Tiia MiettinenMS Parma1:22:06+9:098:00
13Lisa HolerEksjö SOK1:22:58+10:018:05
14Sigrid AlexandersenNtnui1:23:08+10:118:06
15Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:24:07+11:108:11
16Kristin LöfgrenIFK Mora OK1:25:44+12:478:21
17Maren Jansson HaverstadNtnui1:25:47+12:508:21
18Ellinor ErikssonOK Tisaren1:26:36+13:398:26
19Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:26:37+13:408:26
20Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:26:52+13:558:27
21Alva OlssonLinköpings OK1:27:30+14:338:31
22Andrea SvenssonOK Tisaren1:28:01+15:048:34
23Maria MagnussonSävedalens AIK1:28:46+15:498:39
24Ingjerd MyhreIFK Göteborg1:29:30+16:338:43
25Tilda JohanssonOK Orion1:29:39+16:428:44
26Karen Oline KolstadNtnui1:29:46+16:498:44
27Agnes LeoHalden SK1:29:59+17:028:46
28Hanna MüllerLeksands OK1:30:02+17:058:46
29Johanna ÖbergOK Linné1:30:25+17:288:48
30Anine AhlsandNtnui1:30:31+17:348:49
31Ellinor TjernlundOK Tisaren1:30:42+17:458:50
32Lone Karin BrochmannBækkelagets SK1:30:45+17:488:50
33Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:30:48+17:518:50
34Ida LindkvistNtnui1:32:31+19:349:01
35Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:32:53+19:569:03
36Lovisa PerssonOK Tisaren1:33:17+20:209:05
37Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:33:40+20:439:07
38Sanna SkoogKils OK1:33:47+20:509:08
39Linda LindkvistLeksands OK1:35:07+22:109:16
40Frida SandbergStora Tuna OK1:35:18+22:219:17
41Kristin OlovssonRehns BK1:37:05+24:089:27
42Synnøve BråtenVegårshei IL1:37:48+24:519:31
43Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad1:37:51+24:549:32
44Amanda HanssonBredaryds SOK1:38:20+25:239:35
45Amanda Falck WeberFarum Tisvilde OK1:38:36+25:399:36
46Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad1:38:48+25:519:37
47Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:39:18+26:219:40
48Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:39:35+26:389:42
49Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad1:39:42+26:459:43
50Pim HedbergOK PAN-Kristianstad1:40:02+27:059:44
51Hedwig HaasSundsvalls OK1:40:52+27:559:49
52Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:41:16+28:199:52
53Marion AebiOK Tisaren1:41:25+28:289:53
54Julia DavidssonÄrla IF1:41:37+28:409:54
55Kristin HylanderNyköpings OK1:42:20+29:239:58
56Louise LundgrenVäxjö OK1:42:28+29:319:59
57Jannina GustafssonMS Parma1:42:41+29:4410:00
58Lisa AnderssonÄrla IF1:43:03+30:0610:02
59Hirvonen EveliinaPaimion Rasti1:43:19+30:2210:04
60Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK1:46:17+33:2010:21
61Filippa JohanssonJönköpings OK1:47:19+34:2210:27
62Francesca TauferJunior Team Trentino1:53:50+40:5311:05
63Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF1:54:46+41:4911:11
64Maiki MaalbergOK Võru2:28:55+1:15:5814:30
Marthe GløersenBækkelagets SKej godkänd
Ingrid GulbrandsenNtnuiej godkänd
Amilia BjörklundSävedalens AIKej godkänd
Kine Hallan SteiwerHalden SKej start
Magdalena OlssonStora Tuna OKej start
Jenny ErikssonOK Kåreej start
Jessica TullieDomnarvets GoIFej start
Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstadej start
Elin ClassonOK Orintoej start
Elin MånssonIFK Göteborgej start
Emma BergmanOK PAN-Kristianstadej start
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKej start
Lizzie InghamHalden SKej start
Isabel SalénIFK Mora OKej start
Lilian ForsgrenOK Tisarenej start

H21 Elit

11 510 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:07:045:49
2Eskil KinnebergIFK Göteborg1:07:21+0:175:51
3Olav LundanesPaimion Rasti1:09:35+2:316:02
4Rassmus AnderssonOK Linné1:09:40+2:366:03
5Albin RidefeltOK Linné1:10:18+3:146:06
6Olle KaleredOK Denseln1:10:34+3:306:07
7Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK1:10:49+3:456:09
8Johan RunessonTampereen Pyrintö1:10:50+3:466:09
9Magne DæhliHalden SK1:11:01+3:576:10
10Thomas Natvig ÅrstadHalden SK1:11:24+4:206:12
11Max Peter BejmerIFK Göteborg1:11:42+4:386:13
12Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:11:58+4:546:15
13Karl WalheimÄrla IF1:12:06+5:026:15
14Joakim SvenskStora Tuna OK1:12:23+5:196:17
15Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:12:33+5:296:18
16Oskar SjöbergOK Linné1:13:14+6:106:21
17Thor NørskovIFK Göteborg1:13:31+6:276:23
18Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg1:13:34+6:306:23
19Eirik Kamstrup HovindHalden SK1:13:39+6:356:23
20Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:13:49+6:456:24
21Jo Forseth IndgaardFrol Il1:14:02+6:586:25
22Johan HögstrandIFK Göteborg1:14:25+7:216:27
23Hans Petter MathisenFredrikstad SK1:14:39+7:356:29
24Bjørn EkebergIL Tyrving1:14:42+7:386:29
25Erik ClassonOK Orinto1:15:16+8:126:32
26Jens WängdahlNyköpings OK1:15:19+8:156:32
27Johan Ek LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:15:47+8:436:35
28Daniel AttåsOK Tisaren1:15:48+8:446:35
29Daniel RoosAttunda OK1:15:55+8:516:35
30Ola MartnerOK PAN-Kristianstad1:15:58+8:546:36
31Petter ErikssonÄrla IF1:16:31+9:276:38
32Martin AhlbergerHestra IF1:16:41+9:376:39
33Jens RönnolsJärla Orientering1:16:45+9:416:40
34Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:17:11+10:076:42
35Santeri SilvennoinenKalevan Rasti1:17:23+10:196:43
36Filip GrahnHestra IF1:17:31+10:276:44
37Oskar LeinonenOK Kolmården1:17:41+10:376:44
38Johan TörnrothHestra IF1:17:44+10:406:45
39Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:18:28+11:246:49
40David LingforsOK Linné1:19:11+12:076:52
41Viktor SilvemarkÄrla IF1:19:14+12:106:53
42Emil GranqvistOK Ravinen1:19:17+12:136:53
42Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:19:17+12:136:53
44Kalle BergmanOK Ravinen1:19:39+12:356:55
45Anders VisterNydalens SK1:20:06+13:026:57
46Thomas CurigerOK Orion1:20:19+13:156:58
47Emil AhlbäckFossum IF1:20:21+13:176:58
48Riccardo RancanVaajakosken Terä1:20:44+13:407:00
49Olai Stensland LillevoldNtnui1:20:52+13:487:01
50Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:20:59+13:557:02
51Oskar DanielsAttunda OK1:21:00+13:567:02
52Jesper LysellRehns BK1:21:30+14:267:04
53Mathias HallménOK Denseln1:21:52+14:487:06
54Denys ShcherbakovRonneby OK1:24:08+17:047:18
55Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:24:52+17:487:22
56Fredrik IngelssonRehns BK1:26:39+19:357:31
57Simon HedlundÄrla IF1:26:51+19:477:32
58Torgeir NørbechIL Tyrving1:27:34+20:307:36
59Emil AnderssonÄrla IF1:29:42+22:387:47
60Rasmus Rørholt TheisenNtnui1:32:25+25:218:01
61Henry McnultyNtnui1:32:37+25:338:02
62Filip WadstenHalden SK1:35:20+28:168:16
Anton SjökvistStora Tuna OKej godkänd
Håvard HagaNydalens SKej godkänd
Jonas EggerIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKej godkänd
Artem PanchenkoIFK Mora OKej godkänd
Erik AnderssonOK Orionej godkänd
Henrik JonssonÄrla IFej godkänd
Ludvig ErikssonKils OKej godkänd
Isak BergsetNtnuiej godkänd
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej start
Yasar Ismet DemirozNEO DOGA Sporlari Kulubuej start
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Fredrik BakkmanIFK Göteborgej start
Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OKej start
Emil SvenskStora Tuna OKej start
Quentin RauturierOK Hällenej start
Orhan KutluKuzey Geyikleri DSKej start

D20 Elit

7 290 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK53:287:20
2Marie OlaussenFredrikstad SK55:56+2:287:40
3Sanna FasthEksjö SOK56:41+3:137:46
4Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä57:24+3:567:52
5Ingrid LundanesEmblem IL57:36+4:087:54
6Ingeborg EideByåsen IL57:42+4:147:54
7Line CederbergOK PAN-Kristianstad57:52+4:247:56
8Anni HaanpääTampereen Pyrintö1:00:11+6:438:15
9Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF1:00:51+7:238:20
10Noora KoskinenHiisirasti1:00:58+7:308:21
11Emma HagrotTäby OK1:02:07+8:398:31
12Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:03:48+10:208:45
13Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:04:18+10:508:49
14Emma PetterssonOK Roxen1:04:21+10:538:49
15Emilia StåhlbergEspoon Suunta1:04:40+11:128:52
15Lisa JohanssonOK Tranan1:04:40+11:128:52
17Emma HelmerssonVästerås SOK1:04:41+11:138:52
18Hanna HugossonSundsvalls OK1:04:53+11:258:54
19Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:05:00+11:328:54
20Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:05:05+11:378:55
21Anna Dahlgren RosenJärla Orientering1:05:15+11:478:57
22Tilla Farnes HennumAsker SK1:05:18+11:508:57
23Myrra CarlssonOK Orion1:05:20+11:528:57
24Klara DjerfLerums SOK1:05:22+11:548:57
25Sara NivaSK Pohjantähti1:05:31+12:038:59
26Matilda ErikssonOK Kåre1:05:37+12:099:00
27Sonja MellbergVaasan Suunnistajat1:06:16+12:489:05
28Chloe DudoignonVSO 261:06:51+13:239:10
29Hanna HänströmOK Ravinen1:06:56+13:289:10
30Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK1:07:04+13:369:11
31Alexandra EnlundIF Femman1:07:25+13:579:14
32Silje HaugeHisøy OK1:07:33+14:059:15
33Sanni NorrbackaLynx1:07:43+14:159:17
34Kajsa MattssonOK Kåre1:07:48+14:209:18
35Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF1:08:08+14:409:20
36Märta Ransjö ZanderOK Tyr1:08:14+14:469:21
37Marit Melby JacobsenLardal OL1:08:28+15:009:23
38Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:08:33+15:059:24
39Gabriella S BerganderEksjö SOK1:09:29+16:019:31
40Elin LundgrenVittjärvs IK1:09:30+16:029:32
40Margrethe WisløffAsker SK1:09:30+16:029:32
42Jenny LindbergVandrarringen1:09:41+16:139:33
43Josefin ErlandssonOK Milan1:09:58+16:309:35
44Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:10:09+16:419:37
45Maiken Økern HågårdKonnerud IL1:10:14+16:469:38
46Saga SanderOK Milan1:10:27+16:599:39
47Stina NordinSundsvalls OK1:10:37+17:099:41
48Antonia ErhartASVÖ Österrike1:10:45+17:179:42
49Oda SikkelandIL Tyrving1:10:46+17:189:42
50Tone AlbrektssonOK Ravinen1:10:47+17:199:42
51Sandra NäslundVästerås SOK1:10:54+17:269:43
52Ayşe BozkurtPatika SK1:10:59+17:319:44
53Chantelle HesselbergOK Hällen1:11:09+17:419:45
54Klara YngvessonUmeå OK1:11:11+17:439:45
55Amanda BerggrenTullinge SK1:11:22+17:549:47
56Sarah PerssonOK Denseln1:11:24+17:569:47
57Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:11:44+18:169:50
58Astrid MaagFarum Tisvilde OK1:14:10+20:4210:10
59Malin SandstadFreidig1:15:03+21:3510:17
60Elin JohanssonFinspångs SOK1:15:40+22:1210:22
61Anne Willkommen EikenKongsberg OL1:15:47+22:1910:23
62Moa HanssonBredaryds SOK1:16:11+22:4310:27
63Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad1:16:26+22:5810:29
64Line SølbergOK Tisaren1:17:12+23:4410:35
65Emma BengtssonÅrsunda IF1:17:18+23:5010:36
66Hotz MaritaTeam Max & Moritz1:17:43+24:1510:39
67Amelia SkalbergBredaryds SOK1:17:57+24:2910:41
68Vera KünziOL Regio Wil1:19:41+26:1310:55
69Maria ErikssonEds SK1:20:00+26:3210:58
70Emma NilssonOK Tranan1:20:07+26:3910:59
71Zoe DowlingWROC1:20:16+26:4811:00
72Ida-Marie CederbergPargas IF1:21:34+28:0611:11
73Anniken Helland-HansenIL Tyrving1:21:47+28:1911:13
74Venla KinnalaTurun Suunnistajat1:21:55+28:2711:14
75Emma KindbomIF Hagen1:22:01+28:3311:15
75Kayla FairbairnNew Zealand1:22:01+28:3311:15
77Frida JunegardTullinge SK1:22:21+28:5311:17
78Anni ValtonenMS Parma1:22:27+28:5911:18
79Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro1:22:42+29:1411:20
80Essi RoininenHelsingin Suunnistajat1:23:46+30:1811:29
81Heidi PlitEspoon Suunta1:24:09+30:4111:32
82Stina ErikssonJönköpings OK1:25:23+31:5511:42
83Alice AronengHestra IF1:25:30+32:0211:43
84Julia ErikssonOK Kolmården1:26:02+32:3411:48
85Chiara Dalla SantaG.S. Pavione1:26:50+33:2211:54
86Hanna RöstinOK Ravinen1:27:57+34:2912:03
87Erica ErikssonHjärnarps OL1:28:00+34:3212:04
88Agnes WesterbergOK Roxen1:33:38+40:1012:50
89Wilma JanssonVänersborgs SK2:10:37+1:17:0917:55
Dorothea MüllerOSV Dresdenej godkänd
Elin LundqvistOK Orionej godkänd
Elsa AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Lova EvebornOK Roxenej godkänd
Marcia MürnerOL Regio Wilej start
Emma DjerfLerums SOKej start
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringej start
Vilde MalmeiNtnuiej start
Emma ArnesenByåsen ILej start
Josefine LindOK Pan Århusej start
Rebecca WaldenfjordOK Ravinenej start
Sara KindlundOK Trananej start
Kjersti Kvistad DengerudSteinkjer OKej start
Tonje Aasheim NymarkAskøy O-Lagej start

H20 Elit

9 720 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:02:186:24
2Audun HeimdalKonnerud IL1:05:40+3:226:45
3Simon HectorSnättringe SK1:05:55+3:376:46
4Vegard GulbrandsenAsker SK1:06:29+4:116:50
5Anton ForsbergLånghundra IF1:06:36+4:186:51
6Henrik JohannessonRonneby OK1:07:02+4:446:53
7Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK1:07:30+5:126:56
7Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat1:07:30+5:126:56
9Akseli RuoholaMS Parma1:07:57+5:396:59
10Simon ImarkTullinge SK1:08:36+6:187:03
11Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:09:07+6:497:06
12Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:09:18+7:007:07
13Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering1:09:21+7:037:08
14Henning SjökvistStora Tuna OK1:09:30+7:127:09
15Ville JohanssonOK Kolmården1:09:44+7:267:10
16Jesper SvenskStora Tuna OK1:09:46+7:287:10
17Gustaf BerglundIFK Mora OK1:09:47+7:297:10
18Simon LarssonOK Hällen1:09:57+7:397:11
19Håkon RaadalHalden SK1:10:07+7:497:12
20Eevert ToivonenKangasala SK1:10:10+7:527:13
21Eero HeinonenMS Parma1:10:35+8:177:15
22Filip JacobssonOK Tisaren1:10:51+8:337:17
23Mattis HallbergIK Uven1:11:21+9:037:20
24Andrin GründlerVaajakosken Terä1:11:34+9:167:21
25Gustaf SundbüeOK Hällen1:11:35+9:177:21
26Tuukka MäkinenMS Parma1:12:05+9:477:24
27Marius PyttenKristiansand OK1:12:06+9:487:25
28Nils Hammaräng GripOK Orion1:12:27+10:097:27
29Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:12:31+10:137:27
30Andreas UllerKils OK1:12:46+10:287:29
31Nicolas KastnerNaturfreunde Wien1:12:47+10:297:29
32Csaba GerberBussola OK1:12:51+10:337:29
33Oliwer LundbergOK Bävern1:13:02+10:447:30
34Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:13:08+10:507:31
35Hugo DahlbergHaninge SOK1:13:21+11:037:32
36Lukas LundgrenVäxjö OK1:13:33+11:157:34
37Albin LillieströmOK Roxen1:13:52+11:347:35
38Timo SuterEksjö SOK1:14:00+11:427:36
39Halvard Seim GrøvlenOl Trollelg1:14:16+11:587:38
40Lucas SundbladEksjö SOK1:14:45+12:277:41
41Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:15:08+12:507:43
42Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus1:15:12+12:547:44
43Arvid ClaessonJönköpings OK1:15:39+13:217:46
44Tom CampbellOK Kolmården1:16:16+13:587:50
45Florian AttingerOLG Chur/OL Zimmerberg1:16:24+14:067:51
46Rickard DjerfTibro OK1:16:55+14:377:54
47Carl Emil Schøier KovstedFarum Tisvilde OK1:17:20+15:027:57
48Håvard EidsmoFreidig1:17:32+15:147:58
49Alex CarcasHalden SK1:17:46+15:288:00
50Tommy HayesNew Zealand1:18:02+15:448:01
51Viktor WassénVänersborgs SK1:18:06+15:488:02
52Victor HelgessonHestra IF1:18:18+16:008:03
53Olle JosarpOK Tisaren1:18:54+16:368:07
54Christian SchellenbergOLK Rafzerfeld-Bülach1:18:58+16:408:07
55Olav RemmenOl Trollelg1:19:07+16:498:08
56Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:19:12+16:548:08
57John GunnarssonSurahammars SOK1:20:07+17:498:14
58Peter NordbrødenHalden SK1:20:16+17:588:15
59Oreste GarbaniCO Ticino1:20:20+18:028:15
60Kristian Nilsen SandnesEmblem IL1:20:24+18:068:16
61André AnderssonOK Kåre1:20:58+18:408:19
62Aidan RigbyCLOK1:21:06+18:488:20
63Victor ImarkTullinge SK1:21:32+19:148:23
64Eero JalliMS Parma1:21:42+19:248:24
64Dominik JandlNaturfreunde Wien1:21:42+19:248:24
66Rasmus WickbomBergnäsets AIK1:21:44+19:268:24
67Olle AnderssonTullinge SK1:22:26+20:088:28
68Eero LapilaMS Parma1:23:02+20:448:32
69Johan PerssonAttunda OK1:23:17+20:598:34
70Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:24:15+21:578:40
71Johan EdenhamnLänna IF1:25:03+22:458:45
72Andreas PerssonOK Hammaren1:25:08+22:508:45
73Jarrah DayTampereen Pyrintö1:25:27+23:098:47
74Patrick JaffeMelbourne Forest Racers1:25:39+23:218:48
75Egil MorastHaninge SOK1:26:45+24:278:55
76Olle NilssonOK Linné1:27:44+25:269:01
77Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:27:46+25:289:01
78Samuele TaitJunior Team Trentino1:28:09+25:519:04
79Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:28:40+26:229:07
80Martin MörsellOK Kåre1:28:53+26:359:08
81Mathias GløersenOL Tønsberg Og Omegn1:29:33+27:159:12
82Adam ThellsénOK Roxen1:29:35+27:179:12
83Sverre Bang StøengNtnui1:30:20+28:029:17
84Rasmus Møller JessOK Linné1:30:21+28:039:17
85Fredrik JohanssonOK Nackhe1:30:42+28:249:19
86Fritjof AxelssonFK Göingarna1:31:02+28:449:21
87Benjamin WaltiOLK Argus1:31:10+28:529:22
88Fabio BrunetJunior Team Trentino1:31:21+29:039:23
89Robin SalénBergnäsets AIK1:33:27+31:099:36
90Callum HerriesHBOC1:34:08+31:509:41
91Kjetil MølnvikFreidig1:34:23+32:059:42
92Waldemar AnderssonLånghundra IF1:34:27+32:099:43
93Gustav ÖhgrenOK Kåre1:36:55+34:379:58
94Ivar Jevne ArnesenHamar OK1:37:53+35:3510:04
95Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg Og Omegn1:39:51+37:3310:16
96Tuve MöllerOK Linné1:40:23+38:0510:19
97Christian MøllerAalborg OK1:40:33+38:1510:20
98Aaro JulkunenMS Parma2:06:05+1:03:4712:58
99Anton KällströmSala OK2:12:42+1:10:2413:39
Hugo ErikssonOK Nolaskogsarnaej godkänd
Erlend Nilsen SandnesEmblem ILej godkänd
Ola AnderssonOK Orionej godkänd
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Cameron de LisleNorth West Orienteering Clubej godkänd
Samuel PlumppuHestra IFej godkänd
Jonas GustafssonOK Kåreej start
Filip KarlssonIF Hagenej start
Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SKej start
Aleksi SorsaEspoon Suuntaej start
Erlend Kvittum NytrøenTynset IFej start
Johan OlsonIK Uvenej start
Otto StuhlhoferOK Landehofej start
Mikko RahkolaOunasvaaran Hiihtoseuraej start
Joseph DickinsonEVOCej start
Emil LjungemyrOK Kolmårdenej start
Oskar LindEksjö SOKej start
Erik ZeilonSkåneslättens OLej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Teemu EerolaTampereen Pyrintöej start
Alexander WiklundFinspångs SOKåterbud

D18 Elit

6 400 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF54:508:34
2Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell57:04+2:148:55
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna57:52+3:029:02
3Ella OlssonGrycksbo IF OK57:52+3:029:02
5Synne StrandAsker SK57:55+3:059:02
6Johanna Källvik LeufvenÅmåls OK58:10+3:209:05
7Ragne WiklundNydalens SK58:17+3:279:06
8Aurora GjølsjøOK Moss58:23+3:339:07
9Erika Källvik LeufvenÅmåls OK58:28+3:389:08
10Ella SjöbergTullinge SK59:47+4:579:20
11Mia BekhusFredrikstad SK1:00:11+5:219:24
12Frida JohanssonOK Djerf1:00:25+5:359:26
13Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK1:00:34+5:449:27
14Ane DyrkornEiker OL1:00:35+5:459:27
15Tuuli HeikkiläLynx1:00:41+5:519:28
16Hanne VassendPorsgrunn OL1:01:01+6:119:32
17Ylvi KastnerNaturfreunde Wien1:01:14+6:249:34
18Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL1:01:20+6:309:35
19Elsa HolmgårdKils OK1:01:33+6:439:37
20Pernille KatlaFossum IF1:01:48+6:589:39
21Jasmiina RantalaRasti-Lukko1:01:56+7:069:40
22Sofia JohanssonOK Skärmen1:01:57+7:079:40
23Vilma von KrusenstiernaOK Kåre1:02:04+7:149:41
24Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä1:02:05+7:159:42
25Julia RajanIFK Lidingö SOK1:02:11+7:219:42
26Klara AxelssonEksjö SOK1:02:13+7:239:43
26Sofia WestinVittjärvs IK1:02:13+7:239:43
28Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK1:02:20+7:309:44
29Frida HectorSnättringe SK1:02:22+7:329:44
30Frida VikströmSundsvalls OK1:02:24+7:349:45
31Jasmina GassnerNaturfreunde Wien1:02:54+8:049:49
32Lina SvärdIF Thor1:03:39+8:499:56
33Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat1:03:51+9:019:58
34Fanny SundbladEksjö SOK1:03:55+9:059:59
35Lisa BerggrenOK Kolmården1:04:07+9:1710:01
36Jenny WegebroSundsvalls OK1:04:21+9:3110:03
37Ella PalmIK Hakarpspojkarna1:04:35+9:4510:05
38Elena PezzatiCO Ticino1:05:15+10:2510:11
39Ragnhild EideByåsen IL1:05:51+11:0110:17
40Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan1:05:57+11:0710:18
41Elin SchagerströmGarphyttans IF1:06:05+11:1510:19
42Malva SteenOK Enen1:06:36+11:4610:24
43Anna HallménOK Tisaren1:06:46+11:5610:25
44Åsne HoloFossum IF1:06:50+12:0010:26
45Elsa LindeblomHestra IF1:07:27+12:3710:32
46Stina JohanssonOK Bävern1:07:40+12:5010:34
47Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF1:07:45+12:5510:35
48Elsa ChristofferssonOK Renen1:08:23+13:3310:41
49Helmi KoliOK Trian1:09:27+14:3710:51
50Tina TiefenboeckNaturfreunde Wien1:09:29+14:3910:51
51Elise JosefssonOK PAN-Kristianstad1:11:19+16:2911:08
52Lene Berg HanssenByåsen IL1:11:20+16:3011:08
53Linnéa GustafssonOK Hällen1:11:21+16:3111:08
54Marine DudoignonCroco 261:11:33+16:4311:10
55Hanna LagerbergOK Södertörn1:11:51+17:0111:13
56Ella NordströmKils OK1:11:59+17:0911:14
57Elin SvenssonOK Älme1:12:01+17:1111:15
58Linnéa JohanssonTäby OK1:12:08+17:1811:16
59Siri SuterEksjö SOK1:12:46+17:5611:22
60Alva LindellIF Thor1:13:02+18:1211:24
61Anu SaarinenRasti 881:13:04+18:1411:25
61Ebba HjertbergHestra IF1:13:04+18:1411:25
63Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:14:27+19:3711:37
64Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK1:14:42+19:5211:40
65Thea Sildnes BaklidKonnerud IL1:14:46+19:5611:40
66Tindra JernströmAvesta OK1:14:57+20:0711:42
67Ellen WahlbomOK Orion1:15:08+20:1811:44
68Anine LomeHamar OK1:15:12+20:2211:45
69Johanna NilssonKungälvs OK1:15:17+20:2711:45
70Thea DyrkornEiker OL1:15:19+20:2911:46
71Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:15:25+20:3511:47
72Sandra BoströmOK Linné1:15:30+20:4011:47
73Maja KindlundOK Tranan1:16:13+21:2311:54
74Ebba JensenSkåneslättens OL1:16:40+21:5011:58
75Kaja StalderTeam Max & Moritz1:16:47+21:5711:59
76Tove EkströmLinköpings OK1:16:49+21:5912:00
77Anna ChelnovaNorthern Wind1:16:50+22:0012:00
78Sofie JosefssonOK PAN-Kristianstad1:16:57+22:0712:01
79Irmalinn NilssonHärlövs IF1:17:11+22:2112:03
80Ella AnderssonOK Södertörn1:17:46+22:5612:09
81Alli HaavistoTurun Suunnistajat1:18:03+23:1312:11
82Agnethe HasliGjø-Vard OL1:18:31+23:4112:16
83Melina AvelinTampereen Pyrintö1:19:12+24:2212:22
84Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss1:19:22+24:3212:24
85Alva RingiOK Kåre1:19:34+24:4412:25
86Sofia KlassonHestra IF1:19:49+24:5912:28
87Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK1:20:50+26:0012:37
88Ellen SkoogOK Hammaren1:22:12+27:2212:50
89Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:22:32+27:4212:53
90Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK1:22:37+27:4712:54
91Rikke LarsenKongsberg OL1:23:00+28:1012:58
92Lea StäubleOL Regio Wil1:23:46+28:5613:05
93Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:24:04+29:1413:08
94Emelie KarlssonSävedalens AIK1:25:06+30:1613:17
95Ella Arentz HagenSandefjord OK1:27:24+32:3413:39
Ida ØbroOK Orionej godkänd
Annika MatilainenHelsingin Suunnistajatej godkänd
Annika SimonsenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Marlin HaavengenKongsberg OLej godkänd
Sara Lysemoser PoulsenSilkeborg OKej godkänd
Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKej godkänd
Victoria AsketunOK Roxenej godkänd
Maria PrestbøenSandefjord OKej godkänd
Maria Ulseth SylteFreidigej godkänd
Maja MörthLeksands OKej start
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej start
Vilma KarlssonSnättringe SKej start
Hedda Raadal BjørloHalden SKej start
Ronja HuggForsa OKej start
Ingvil AhlsandNydalens SKej start
Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OLej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Hanna KjellinForsa OKej start
Helene EgerKongsberg OLej start
Lotta EerolaTampereen Pyrintöej start
Linnea DagsbergOK Orionej start
Selma GumaeliusWaxholms OKej start
Tova HermodssonLunds OKej start

H18 Elit

7 370 m, 109 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AuseliusBredaryds SOK48:416:36
2Axel GranqvistOK Ravinen48:59+0:186:38
3Elias JonssonNydalens SK49:40+0:596:44
4Ludvig EkNyköpings OK50:31+1:506:51
5Jannis BonekOK Linné50:46+2:056:53
6Sebastian DalandKristiansand OK51:00+2:196:55
7Hugo LillieströmOK Roxen51:02+2:216:55
8Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima51:41+3:007:00
9Gustav RuneforsVäxjö OK51:43+3:027:01
10Oscar JohanssonKarlskrona SOK51:52+3:117:02
11EMIL BjörnlingerIK Hakarpspojkarna51:55+3:147:02
12Lukas LilandNydalens SK52:09+3:287:04
13Jørgen WulfsbergNydalens SK52:27+3:467:07
14Simon HardenFK Boken53:06+4:257:12
15Oskar EdvardssonJärfälla OK53:09+4:287:12
16Mikko EerolaTampereen Pyrintö53:17+4:367:13
17Erik Hæstad BjørnstadFossum IF53:27+4:467:15
18Andreas JonssonOK Orion53:28+4:477:15
19Tino PolsiniEksjö SOK53:32+4:517:15
20Kasper FosserHeming Orientering53:45+5:047:17
21Reto EggerOLK Rafzerfeld-Bülach53:47+5:067:17
22Felix PerssonHaninge SOK53:56+5:157:19
23Sander ArntzenAsker SK54:18+5:377:22
24Niklas CarlssonSundbybergs IK54:21+5:407:22
25Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF54:23+5:427:22
26Kristoffer TengrothSundbybergs IK54:24+5:437:22
27Oskar Spets StorhovFreidig54:29+5:487:23
28Styrk Hundseid KamsvågFossum IF54:30+5:497:23
29Filip BengtssonOK Lindéna54:34+5:537:24
30Oscar LyngenFreidig54:38+5:577:24
31Mattia GründlerSuunta Jyväskylä54:45+6:047:25
32Sindre HoltHedrum OL54:46+6:057:25
33Felix AxelssonMarkbygdens OK54:49+6:087:26
34Lasse ThamdrupFarum Tisvilde OK54:51+6:107:26
35Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna54:52+6:117:26
36Erling HjermstadFossum IF54:53+6:127:26
37Oskar ForsbergTullinge SK55:12+6:317:29
38Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK55:15+6:347:29
39Aaro AhoValkeakosken Haka55:19+6:387:30
40August MollénOK Denseln55:23+6:427:30
41Elias AnderssonOK Norrvirdarna55:39+6:587:33
42Sandro SchmidOK Linné55:44+7:037:33
43Jonas AnderssonOK Roxen56:04+7:237:36
44Øyvind HjermstadFossum IF56:10+7:297:37
45Albin AnderssonTullinge SK56:12+7:317:37
46Oskar NymanOK Tyr56:14+7:337:37
46Eskil TryggöTrollhättans SOK56:14+7:337:37
48Fredrik HamreforsVästerås SOK56:16+7:357:38
49Mikkel LyskjærFarum Tisvilde OK56:31+7:507:40
50Aslak HeimdalKonnerud IL56:35+7:547:40
51Oskari SilvennoinenKalevan Rasti56:37+7:567:40
52Henrik AsklöfTampereen Pyrintö56:50+8:097:42
53Hugo LindbärgOK Södertörn56:56+8:157:43
54Henrik Fredriksen AasAsker SK57:07+8:267:44
55Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK57:19+8:387:46
56Emil KarlssonHestra IF57:42+9:017:49
57Daniel BogrenIF Hagen58:00+9:197:52
58Erik HannrupIF Thor58:06+9:257:52
59Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät58:13+9:327:53
60Tord StrandKongsberg OL58:14+9:337:54
61Mats EidsmoFreidig58:16+9:357:54
62Georg GröllEksjö SOK58:18+9:377:54
63Einar EkelandOddersjaa58:21+9:407:55
64Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus58:29+9:487:56
65Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK59:06+10:258:01
66Axel OlssonIF Hagen59:16+10:358:02
67Rasmus EkströmMS Parma59:20+10:398:03
68Erlend BrendstuenHalden SK59:25+10:448:03
69Isac EricssonVäxjö OK59:31+10:508:04
70Vesa NokkaRasti 8859:36+10:558:05
71Martin LammFrölunda OL59:48+11:078:06
72Saul KlemolaKoovee59:49+11:088:06
72Walter LagerhällRehns BK59:49+11:088:06
72Emil PetterssonKarlskrona SOK59:49+11:088:06
75Carl HolmbergIF Hagen59:50+11:098:07
76John LarssonRånäs OK1:00:20+11:398:11
77Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus1:00:21+11:408:11
78Olof SkoglundKils OK1:00:37+11:568:13
79Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:01:03+12:228:17
80Johannes ÖhgrenOK Kåre1:01:08+12:278:17
81Bjørn Anders FlågenHeming Orientering1:01:14+12:338:18
81Mads SkaugOK Pan Århus1:01:14+12:338:18
83Väinö JohanssonKoovee1:01:45+13:048:22
84Per Clemet WisløffAsker SK1:01:48+13:078:23
85Marcus CarlssonIF Hagen1:01:52+13:118:23
86Albin BjörnuddIFK Umeå1:01:54+13:138:23
87Frederick CarcasScottish Junior Squad1:02:03+13:228:25
88Niels Christian HellerudHalden SK1:02:34+13:538:29
89Victor HanssonJönköpings OK1:03:06+14:258:33
90Håkon LundKongsberg OL1:03:21+14:408:35
91Alasdair PedleyScottish Junior Squad1:03:46+15:058:39
92Lasse ViiloTampereen Pyrintö1:04:17+15:368:43
93Hannes SvahnOK Ravinen1:04:41+16:008:46
94Leo HolperASVÖ Österrike1:04:46+16:058:47
95Aleksi HellmanMS Parma1:05:06+16:258:49
96Carl CarlssonNyköpings OK1:05:37+16:568:54
97Mathis GennaroOrientalp1:06:55+18:149:04
98Noel WaldenfjordJärfälla OK1:08:50+20:099:20
99Hampus NyströmIF Hagen1:09:13+20:329:23
100Joseph WrightMar Orienteering Club1:10:55+22:149:37
101Finlay ToddScottish Junior Squad1:11:04+22:239:38
102Albin AlsiöIF Hagen1:13:12+24:319:55
103Corino WyderOLG Galgenen1:14:30+25:4910:06
104Georg EklöwOK Södertörn1:14:32+25:5110:06
105Emil GrehnOK Rodhen1:16:16+27:3510:20
106Axel HoveidAsker SK1:22:49+34:0811:14
107Leif BlakeYukon OA1:27:38+38:5711:53
Miika TalaHelsingin Suunnistajatej godkänd
Erik HerneOK Ravinenej godkänd
Matias SalonenHelsingin Suunnistajatej start
Niklas HeikkiläKouvolan Suunnistajatej start
August Asheim BirkelandHalden SKej start
Isak HertinIK Hakarpspojkarnaej start
Olle GrywenzOK Linnéej start
Aleks HiidenhoviMS Parmaej start
Lukas OlmKils OKej start
Silas HutzliOL Regio Wilej start
Jørgen BaklidKonnerud ILej start
Algot NajvikOK PAN-Kristianstadej start
Filip TrofastBredaryds SOKej start
Ruben BryngelssonTullinge SKej start

D21 Lång

9 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Beata FalkHagaby GoIF Örebro1:21:428:58
2Johanna EngströmOK Hällen1:24:43+3:019:17
3Rebecka LindbergOK Roslagen1:27:05+5:239:33
4Rebecka HeinrupTullinge SK1:28:02+6:209:39
5Kajsa HammarströmLinköpings OK1:29:33+7:519:49
6Linda HallbergBredareds IF1:36:14+14:3210:33
7Frida BrogrenSävedalens AIK1:36:25+14:4310:35
8Maria BjörklundLeksands OK1:36:48+15:0610:37
9Eirin Svanøe-HafstadFrol Il1:39:16+17:3410:53
10Maria ArvidssonKalmar OK1:39:23+17:4110:54
11Ida WillénFalköpings AIK OK1:43:46+22:0411:23
12Carolin SvenssonHaninge SOK1:43:53+22:1111:24
13Helen PalmerHalden SK1:49:23+27:4112:00
14Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:51:27+29:4512:14
15Emelie LarssonÄrla IF1:52:01+30:1912:17
16Martina PalumboJunior Team Trentino1:59:26+37:4413:06
17Elisabeth AhlgrenLinköpings OK2:01:22+39:4013:19
Elin HögstrandIFK Göteborgej godkänd
Lovisa LarssonOK Linnéej start
Jenny BengtssonSävedalens AIKej start
Evelina WickbomVittjärvs IKej start
Lisa PacherSU Schöckl Orienteeringej start
Anna PerssonFK Göingarnaej start

H21 Lång

11 210 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:16:316:49
2Albin AnderssonMarkbygdens OK1:17:20+0:496:53
3Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna1:18:08+1:376:58
4Sixten WalheimOK Rodhen1:18:56+2:257:02
5Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:19:07+2:367:03
6Daniel NilssonNyköpings OK1:19:21+2:507:04
7Love SintringHagaby GoIF Örebro1:19:23+2:527:04
8Oskar LundqvistOK Orion1:20:13+3:427:09
9Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:20:42+4:117:11
10Oskar AndrénOK Tisaren1:20:56+4:257:13
11Göran WinbladRehns BK1:21:06+4:357:14
12Emil KaleredOK Denseln1:23:43+7:127:28
13Johan AronssonOK Tisaren1:23:45+7:147:28
14Erik MartinssonLinköpings OK1:23:52+7:217:28
15Erik BlomgrenStora Tuna OK1:24:42+8:117:33
16Albin SjöhedGävle OK1:26:09+9:387:41
17John PerssonIFK Göteborg1:27:11+10:407:46
18Kevin StåhlOK Hammaren1:28:20+11:497:52
19Fredrik AhnlénOK Hammaren1:28:38+12:077:54
20Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:29:04+12:337:56
21Heino OllinSävedalens AIK1:29:19+12:487:58
22Anton HallorOK Tisaren1:29:26+12:557:58
23Erik LindgrenOK Tisaren1:29:31+13:007:59
24Jimøystein NybråtenIL Tyrving1:29:34+13:037:59
25Anton NilssonOK Tranan1:30:07+13:368:02
26Karsten LeideckTeam Saxony1:30:34+14:038:04
27Halvor Eid NielsenÄrla IF1:30:48+14:178:05
28Anders ÖsterlundVästerås SOK1:31:05+14:348:07
29Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:31:14+14:438:08
30Tanel PappOK Võru1:31:51+15:208:11
31Nick SmithPeninsula And Plans Orienteers1:31:52+15:218:11
32Fredrik PerssonDomnarvets GoIF1:32:08+15:378:13
33Philip PerssonO-Ringen Academy1:32:11+15:408:13
34John KumlinIK Ymer1:32:47+16:168:16
35Torbjörn JakobssonOK Rodhen1:33:06+16:358:18
36Martin JanssonOK Rodhen1:33:08+16:378:18
37Christian Faruga KarldénKvillebyns SK1:33:29+16:588:20
38Ken PeetersOK Linné1:34:39+18:088:26
39Brent GodmanGotlands Bro OK1:34:59+18:288:28
40Emil ØbroOK Orion1:35:00+18:298:28
41Ola KeiseråsIL Leik1:36:01+19:308:33
42Mikael PihelOK Tisaren1:36:48+20:178:38
43Henrik TostebergLinköpings OK1:37:06+20:358:39
44Ainars LupikisKāpa OK1:37:43+21:128:43
45Andres SaetaluMS Parma1:37:58+21:278:44
46Wieland KundischOSV Dresden1:38:16+21:458:45
47Robert JohanssonTäby OK1:38:18+21:478:46
48Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:38:25+21:548:46
49Sergey BaryshnikovArina1:38:27+21:568:46
50Philipp MüllerTeam Saxony1:38:37+22:068:47
51Joel JohnssonOK Nackhe1:38:44+22:138:48
52Fredrik WigertzLånghundra IF1:38:58+22:278:49
53Oscar VångellÄrla IF1:39:04+22:338:50
54Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:39:15+22:448:51
55Karl EngesAttunda OK1:39:25+22:548:52
56Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna1:39:30+22:598:52
57Tomas HolmbergCentrum OK1:39:42+23:118:53
58Francois PlagnolVSO 261:40:08+23:378:55
59Erik BjörklundOK Linné1:40:17+23:468:56
60Jonas EngströmOK Hällen1:40:24+23:538:57
61Petter ErikssonÅmåls OK1:40:52+24:218:59
62Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:41:19+24:489:02
63Gabriel MathysTeam Max & Moritz1:41:34+25:039:03
64Magnus BjörkOK Rodhen1:41:59+25:289:05
65Simon AnderssonOK Rodhen1:43:52+27:219:15
66Timon SchweizerOLV Baselland1:44:12+27:419:17
67Sebastian BaumannIFK Mora OK1:44:23+27:529:18
68Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:46:40+30:099:30
69Andreas JohanssonIFK Göteborg1:47:52+31:219:37
70Oskar RøenVaregg Fleridrett1:48:35+32:049:41
71Anders DaltveitFana IL1:50:48+34:179:53
72Timothy ChambersUCDO1:53:06+36:3510:05
73Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:54:08+37:3710:10
74Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:55:14+38:4310:16
75Joel BergkvistCentrum OK1:55:39+39:0810:19
76Simon GuldimannOLG Basel1:59:13+42:4210:38
77Guoxing ZhongO-STAR2:00:24+43:5310:44
78Thomas FabianOJE Wappler2:14:43+58:1212:01
79Johan LarssonOK Skogshjortarna2:15:38+59:0712:05
80Sebastian FleissBerliner TSC2:18:33+1:02:0212:21
81Vasilis HortomarisO-Ringen Academy (greece)2:19:08+1:02:3712:24
82Daniel NetzIFK Göteborg2:22:28+1:05:5712:42
83Karsten BlumeBerliner TSC2:23:03+1:06:3212:45
84Javier Hernando Pérez OramasO-Ringen Academy2:56:05+1:39:3415:42
85Matthias PoellASVÖ Österrike3:26:14+2:09:4318:23
Mikael AnderssonOK Kolmårdenej godkänd
Lukas MeierOLC Kapreoloej godkänd
Samuel HedlundLånghundra IFej godkänd
Jakob AnderssonOK Linnéej godkänd
Andreas AadliSK Saue Tammedej godkänd
Jonas AnderssonStora Tuna OKej godkänd
Per CarlborgLinköpings OKej start
Andreas NilssonSävedalens AIKej start
Gustaf WaltherOK Denselnej start
Johan FröbergTjalve IF Norrköpingej start
Daniel DuhlboIFK Mora OKej start
Mathias NyströmNorbergs OKej start
Johan SöderlundOK Tyrej start
Kristian RogersR Signalsej start
Jonas CarlssonSundbybergs IKej start
Simon MarteliusAttunda OKej start
Jonathan KarlssonOK Tisarenej start
Elias T. MølnvikNtnuiej start
Magne HagaRaumar Orienteringej start

D21

7 530 m, 121 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marte NarumNydalens SK56:097:27
2Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF58:57+2:487:49
3Madeleine Tjärnberg DahlinKovlands IF1:00:50+4:418:04
4Sanna SvenssonSävedalens AIK1:01:40+5:318:11
5Franziska MeierOLG Welsikon1:01:46+5:378:12
6Sofia LönnkvistTullinge SK1:02:26+6:178:17
7Audhild Bakken RognstadNtnui1:02:52+6:438:20
8Arianna TauferNydalens SK1:03:11+7:028:23
9Karin BjörnlingerUlricehamns OK1:03:14+7:058:23
10Amanda LeoIK Hakarpspojkarna1:03:26+7:178:25
11Lisa WesterbergOK Milan1:03:36+7:278:26
12Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK1:03:37+7:288:26
13Linnea GustafssonUddevalla OK1:03:38+7:298:27
14Ingunn Egeberg VáriNtnui1:03:55+7:468:29
15Erika LindholmCentrum OK1:03:58+7:498:29
16Niamh CorbettUCDO1:04:31+8:228:34
17Hannah CulbergUSA1:04:33+8:248:34
18Linnea JohnssonOK Nackhe1:05:08+8:598:38
19Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:05:26+9:178:41
20Sara LundbladTullinge SK1:05:32+9:238:42
21Anna FosseliusOK Löftan1:06:01+9:528:46
22Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:06:34+10:258:50
23Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:06:37+10:288:50
24Moa PetterssonKarlskrona SOK1:06:55+10:468:53
25Lena ImhofOL Regio Wil1:07:02+10:538:54
26Josefin PerssonJärla Orientering1:07:21+11:128:56
27Linnea BörjarsCentrum OK1:07:23+11:148:56
28Minna SaarinenKangasala SK1:07:44+11:358:59
29Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:07:45+11:368:59
30Malin AnnegårdCentrum OK1:07:54+11:459:01
31Dodo SuterOLG Cordoba1:08:12+12:039:03
32Linnea MalmbergStora Tuna OK1:08:14+12:059:03
33Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:08:28+12:199:05
34Silje ArntzenNtnui1:08:29+12:209:05
35Ida HylanderNyköpings OK1:08:34+12:259:06
36Anna LarssonIF Hagen1:08:35+12:269:06
37Moa KjellstrandCentrum OK1:08:50+12:419:08
38Triin JäädmaaOK Võru1:09:03+12:549:10
39Maria BrodinFossum IF1:09:04+12:559:10
40Linnea SundströmVittjärvs IK1:09:36+13:279:14
41Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb1:09:43+13:349:15
42Jutta JussilaIFK Lidingö SOK1:09:57+13:489:17
43Susanna MårtenssonStora Tuna OK1:10:42+14:339:23
44Elin TörnrothHjobygdens OK1:10:47+14:389:24
45Aoife MccavanaUCDO1:10:48+14:399:24
46Stina PerssonUmeå OK1:11:00+14:519:25
47Nanna NorderudNtnui1:11:10+15:019:27
48Klara PålssonSävedalens AIK1:11:30+15:219:29
49Kristin SkaarRyda SK1:11:35+15:269:30
50Lisa ElmbladBredaryds SOK1:12:08+15:599:34
51Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:12:15+16:069:35
51Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-371:12:15+16:069:35
53Pernilla ErikssonGävle OK1:12:16+16:079:35
54Solveig BlindheimNtnui1:13:14+17:059:43
55Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:13:15+17:069:43
56Sofia LarssonHestra IF1:13:17+17:089:43
57Elin HamreforsSävedalens AIK1:13:18+17:099:44
58Lisa PalmSävedalens AIK1:13:20+17:119:44
59Hanna ErikssonOK Denseln1:13:27+17:189:45
60Karin FägerlindCentrum OK1:13:48+17:399:48
61Roisin LongUCDO1:14:02+17:539:49
62Sara LundstenSundsvalls OK1:14:09+18:009:50
63Nina DöllgastGerman Youth Team1:14:25+18:169:52
64Karin HåkanssonOK Gränsen1:14:33+18:249:54
65Malin WelenKöping-Kolsva OK1:14:38+18:299:54
66Josefin BengtssonIF Thor1:14:49+18:409:56
66Moa SvenssonNässjö OK1:14:49+18:409:56
68Klara SvedevallOK Roxen1:14:55+18:469:56
69Anna OlssonTibro OK1:15:14+19:059:59
70Sigrid HolmgrenOK Renen1:15:23+19:1410:00
71Amanda ClaessonSävedalens AIK1:15:32+19:2310:01
72Maika MoriyaTortoise1:15:48+19:3910:03
73Meret GürtlerOLG Kakowa1:15:58+19:4910:05
74Karin SvenssonFinspångs SOK1:16:22+20:1310:08
75Anna BrodinFalkenbergs OK1:16:36+20:2710:10
75Eerika RantalaHelsingin Suunnistajat1:16:36+20:2710:10
77Pauline BellingmoNtnui1:16:39+20:3010:10
78Nina HallorOK Tisaren1:16:48+20:3910:11
79Annika CarlbergSundsvalls OK1:16:56+20:4710:13
79SUYI WEIO-STAR1:16:56+20:4710:13
81Filippa SpånérSävedalens AIK1:17:04+20:5510:14
82Elinor LindelöwHärlövs IF1:17:20+21:1110:16
83Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:17:28+21:1910:17
84Maria JohanssonTorsås OK1:17:29+21:2010:17
85Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:17:30+21:2110:17
86Joline IngelssonOK Hammaren1:17:34+21:2510:18
87Katarina ÖstbergBredaryds SOK1:17:44+21:3510:19
88Andrea WickbomVittjärvs IK1:17:57+21:4810:21
89Giulia BornerOL Zimmerberg1:18:06+21:5710:22
90Ebba PegestamOK Ravinen1:18:17+22:0810:23
91Chiara BornerOL Zimmerberg1:18:20+22:1110:24
92Erika JanssonRasbo IK1:18:38+22:2910:26
93Sara IvarssonOK Kullingshof1:18:50+22:4110:28
94Fanny BrodinIstrums SK1:19:16+23:0710:31
95Linnea NordOK Klemmingen1:20:23+24:1410:40
96Emilia HenryssonTibro OK1:20:26+24:1710:40
97Linnea GillbergCentrum OK1:21:22+25:1310:48
98Marine BonoraALCO St Priest1:21:31+25:2210:49
99Jieling ZhouChina Guangdong Orienteering Team1:22:01+25:5210:53
100Kristine GrønlundFana IL1:22:39+26:3010:58
101Matilda OlssonSkåneslättens OL1:23:05+26:5611:02
101Stina NeroMullsjö SOK1:23:05+26:5611:02
103Stina SvedevallOK Roxen1:23:57+27:4811:08
104Regina KellyOK Linné1:24:28+28:1911:13
105Marit NerstenNtnui1:26:24+30:1511:28
106Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:26:36+30:2711:30
107Stina PerssonEmmaboda Verda OK1:27:33+31:2411:37
108Emma LundmanOK Roslagen1:29:27+33:1811:52
109Johanna RagvaldOK Linné1:30:11+34:0211:58
110Annie LennartssonSkåneslättens OL1:30:35+34:2612:01
111Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:33:36+37:2712:25
112Julia GürtlerOLG Kakowa1:34:31+38:2212:33
113Maria BengtssonSävedalens AIK1:35:36+39:2712:41
114Märta BerggrenOK Kolmården1:37:38+41:2912:57
115Pamela GaigherJunior Team Trentino1:38:33+42:2413:05
116Xiaoyun ZengChina Guangdong Orienteering Team1:46:19+50:1014:07
Ingeborg Ellegaard MelbyNtnuiej godkänd
Maja IngelssonOK Hammarenej godkänd
Malin WidénUddevalla OKej godkänd
Ellen LarssonIF Hagenej godkänd
Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Stina BergSävedalens AIKej start
Magdalena Van de VoordeTullinge SKej start
Angelica EngströmSkåneslättens OLej start
Sara JonassonCentrum OKej start
Sonja JulkunenSK Pohjantähtiej start
Nina KarlsenNydalens SKej start
Hanna BarkegrenOK Kåreej start
Lisa WallinHestra IFej start
Kristin BomanGävle OKej start
Aina Elise VienaRingerike OLej start
Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FKej start
Charlotte KungUmeå OKej start
Lilja ÖstermanMalmö OKej start

H21-1

9 040 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SpetzUlricehamns OK1:04:497:10
2Mathias DrageOK Tisaren1:04:52+0:037:10
3Ari-Pekka LassilaKoovee1:05:04+0:157:11
4Isak LangerakJärfälla OK1:05:09+0:207:12
5Erik BerzellJärla Orientering1:08:03+3:147:31
6Axel WrådheAttunda OK1:09:30+4:417:41
7Anders JohanssonRehns BK1:10:17+5:287:46
8Didrik HallNyköpings OK1:10:23+5:347:47
9Joar SvartholmBergnäsets AIK1:10:56+6:077:50
10Markus LarssonHestra IF1:11:15+6:267:52
11Jesper SjögrenHestra IF1:13:40+8:518:08
12David SundströmSöderhamns OK1:13:53+9:048:10
13Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:15:14+10:258:19
14Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:15:55+11:068:23
15Assar HellströmOK Ravinen1:16:00+11:118:24
16Anders LindbergForsa OK1:16:13+11:248:25
17Jonty OramAuckland OC1:16:17+11:288:26
18Charlie StoltRehns BK1:16:56+12:078:30
19Emil AnderssonTullinge SK1:17:30+12:418:34
20Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK1:17:31+12:428:34
21Joel LännevallOK Roslagen1:18:34+13:458:41
22Oskar CervinHelsingborgs SOK1:18:49+14:008:43
23Linus LandergrenHestra IF1:19:01+14:128:44
24Ruairi ShortOK Linné1:21:24+16:359:00
25Johan AntonssonOK Löftan1:21:54+17:059:03
26Benjamin EdlundHestra IF1:22:09+17:209:05
27Morgan KarlssonSundbybergs IK1:22:31+17:429:07
28Jefta LangerakJärfälla OK1:23:08+18:199:11
29Robert PetterssonIF Thor1:23:22+18:339:13
30Niklas GustafssonOK Tisaren1:23:26+18:379:13
31Daniel HenggelerBjörnbär OK1:23:27+18:389:13
32Johan OlssonHjobygdens OK1:23:44+18:559:15
32Elmar Montero CárcelesGODIH Albacete1:23:44+18:559:15
34Jonas LundbladTullinge SK1:24:11+19:229:18
35Aaron GaioG.S. Pavione1:24:59+20:109:24
36Gustav BoquistIK Uven1:25:45+20:569:29
37Roman AngehrnOL Regio Wil1:25:47+20:589:29
38Thomas PetterssonAttunda OK1:25:55+21:069:30
39Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:26:27+21:389:33
40Adam NymanCentrum OK1:26:32+21:439:34
41David GrossmannOLG Thun1:26:52+22:039:36
42Michael GasserOL Zimmerberg1:27:25+22:369:40
43Kevin CulbergUSA1:27:36+22:479:41
44Lukas OlssonVäsby OK1:28:00+23:119:44
45Jesper NilssonUlricehamns OK1:28:08+23:199:44
46Jonas GustafssonAndrarums IF1:28:12+23:239:45
47Daniel RohrOL Zimmerberg1:28:17+23:289:45
48Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:28:44+23:559:48
49Simon BohmanRånäs OK1:28:53+24:049:49
50Otto LundmanOK Roslagen1:29:15+24:269:52
51Ola JanssonRasbo IK1:29:18+24:299:52
52Simon HattOL Zimmerberg1:29:28+24:399:53
53Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:29:32+24:439:54
54Johan IvarssonOK Kullingshof1:29:34+24:459:54
55Fabian GürtlerOLG Kakowa1:30:11+25:229:58
56Rickard IngessonLunds OK1:30:32+25:4310:00
57Andreas MagnussonOK Måsen1:30:33+25:4410:00
58Takashi YamadaTortoise1:31:16+26:2710:05
59Mattias OlofssonOK Enen1:31:25+26:3610:06
60Pirmin SchneiderOL Regio Wil1:31:37+26:4810:08
61Jan HugOL Zimmerberg1:31:45+26:5610:08
62Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö1:32:14+27:2510:12
63Mattihas KjellFrämmestads IK1:32:59+28:1010:17
64Oscar TörnrothHjobygdens OK1:33:35+28:4610:21
65Sam ErikssonAndrarums IF1:33:39+28:5010:21
66Moltas ViebkeMalmö OK1:35:11+30:2210:31
67Erik HanssonBredareds IF1:35:35+30:4610:34
68Arvid HenrikssonJärla Orientering1:35:40+30:5110:34
68Håkan PalmOK Klemmingen1:35:40+30:5110:34
70Kristian SvenssonRävetofta OK1:35:41+30:5210:35
71David HectorSnättringe SK1:35:44+30:5510:35
72Stefano RausJunior Team Trentino1:35:49+31:0010:35
73Simon BörjesonRyda SK1:36:19+31:3010:39
74Lukas HoferOLG Thun1:36:20+31:3110:39
75Anton KarlssonOK Kullingshof1:36:33+31:4410:40
76Markus LivingIL Tyrving1:37:38+32:4910:48
77Tomohiro HashimotoAzao OLC1:38:43+33:5410:55
78William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:39:22+34:3310:59
79Petter LindSkogsluffarnas OK1:39:42+34:5311:01
80Love LindströmAttunda OK1:41:21+36:3211:12
81Rasmus SteenOK Enen1:42:12+37:2311:18
82Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb1:42:52+38:0311:22
83Remo ThomaOLG Pfäffikon1:46:04+41:1511:43
84Johan NymanForsa OK1:47:46+42:5711:55
85Davide MioriTrent-O Orienteering1:49:10+44:2112:04
86Shuto MaenakaAzao OLC1:50:10+45:2112:11
87Martin LindqvistStenungsunds OK1:51:41+46:5212:21
88Mats JohanssonIstrums SK2:08:00+1:03:1114:09
89Coni MeiliOLG Chur2:08:42+1:03:5314:14
90Patrich KungGarphyttans IF2:08:43+1:03:5414:14
91Filip OlssonVäsby OK2:09:08+1:04:1914:17
92Björn JanssonVäsby OK2:09:48+1:04:5914:21
93Stefan WernigNF Steuerberg OLG2:10:00+1:05:1114:22
94Benjamin MuellerOL Regio Wil2:13:12+1:08:2314:44
95Joakim OlssonVäsby OK2:13:22+1:08:3314:45
96Mathieu ChalopinDusigne-Ofamily2:17:29+1:12:4015:12
97Henrik WiklundHaparanda OK2:26:57+1:22:0816:15
Niclas TjernlundSkåneslättens OLej godkänd
Christopher ImmervollSU Schöckl Orienteeringej godkänd
Simon EngelHässleholms OKej godkänd
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej godkänd
Jonas RinnbäckOK Ravinenej start
Anders DahlinOK Sarvenej start
Jacob LindstamOK Ravinenej start
Matthew HollingsworthR Signalsej start
Gerardo GarciaO-Ringen Academy ( Argentina )ej start
Joakim SjöbergHelsingborgs SOKej start
Oscar GustafssonIdefjordens SKej start
Markus LundholmOK Renenej start
Andreas WinanderJärfälla OKej start
Martin HerbertTäby OKej start
Christoffer WinanderJärfälla OKej start
Martin StrömgrenOK Linnéej start
Asdasdsa AsdasdasAafgfggej start

H21-2

9 050 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:03:126:59
2Sindre DeiszNtnui1:03:17+0:056:59
3Andersfelde OlaussenNtnui1:04:07+0:557:05
4Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:05:45+2:337:15
5Albin ThunbergOK Alehof1:07:09+3:577:25
6Karl LevinSävedalens AIK1:08:38+5:267:35
7Eskil SchøningOK Pan Århus1:08:45+5:337:35
8Aaro RuoholaMS Parma1:09:24+6:127:40
9Albin BergkvistOK Kåre1:09:32+6:207:40
10Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:09:49+6:377:42
11Johan WikströmSävedalens AIK1:09:50+6:387:42
12Sigur HeggedalNydalens SK1:10:31+7:197:47
13Lars OwrenNtnui1:10:56+7:447:50
14Emil ThellsénOK Roxen1:11:59+8:477:57
15Simon LundinFinspångs SOK1:12:40+9:288:01
16Mattias NilssonOK Alehof1:12:50+9:388:02
17Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarna1:12:56+9:448:03
18Raul FerraKoovee1:13:02+9:508:04
18Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:13:02+9:508:04
20Pontus PeterssonOK Orion1:13:10+9:588:05
21Simen Eid NielsenNtnui1:13:58+10:468:10
22Sverre Turter SandvoldNtnui1:14:10+10:588:11
23Mikael AnderssonStora Tuna OK1:14:21+11:098:12
24Edvin AnderssonOK Norrvirdarna1:15:03+11:518:17
25Martin NorrbomSala OK1:15:18+12:068:19
26Gustav FiskumNtnui1:15:49+12:378:22
27Emil ÅbergOK Kåre1:16:31+13:198:27
27Asaf AvnerKarlskrona SOK1:16:31+13:198:27
29Dag StridhOK Nolaskogsarna1:16:57+13:458:30
30Mattis HoltFreidig1:17:14+14:028:32
31Anders VedinSundsvalls OK1:17:27+14:158:33
32Simon LarssonSävedalens AIK1:17:31+14:198:33
32Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:17:31+14:198:33
34Robin JakobssonGamleby OK1:17:33+14:218:34
35Aron Laurell-HåkanssonKungälvs OK1:17:59+14:478:37
36Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:18:34+15:228:40
37Harald KalagerNtnui1:19:20+16:088:45
37Stefan Frands PetersenOK Pan Århus1:19:20+16:088:45
39Mattias MårtsStora Tuna OK1:19:42+16:308:48
40Florian PasdaUSV Jena1:20:26+17:148:53
41Patrik JohanssonKexholms SK1:20:33+17:218:54
42Victor AxbomOK Landehof1:20:47+17:358:55
43Lars GrønhovdModum OL1:22:03+18:519:03
44Simon LennermoNässjö OK1:22:30+19:189:06
45Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:22:49+19:379:09
46Jonas LundgrenStora Tuna OK1:23:25+20:139:13
47Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg1:23:34+20:229:14
48Leon HanssonVisborgs OK1:24:02+20:509:17
49Aske JepsenOK Pan Århus1:24:17+21:059:18
50Fredrik JohanssonBredaryds SOK1:24:22+21:109:19
51Henrik PerssonUmeå OK1:25:11+21:599:24
52Jonas KittelsenNtnui1:26:34+23:229:33
53Arvid StrandbergSkogslöparna1:27:00+23:489:36
54Erik SköldLinköpings OK1:27:46+24:349:41
55Henrik JohanssonUmeå OK1:28:21+25:099:45
56Elias ÖhgrenStora Tuna OK1:28:59+25:479:49
57Måns LennermoNässjö OK1:29:18+26:069:52
58Thomas EkKöping-Kolsva OK1:29:25+26:139:52
59Morten SchouAalborg OK1:30:05+26:539:57
60Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:30:22+27:109:59
61Viktor TovessonOK Orion1:32:23+29:1110:12
62Kristoffer NeslandNtnui1:32:35+29:2310:13
63Emanuel NäslundSkogslöparna1:33:22+30:1010:19
64Marcus HanssonLinköpings OK1:34:16+31:0410:24
65Joel HallbergUmeå OK1:34:51+31:3910:28
66Dmitry KasatkinO-Stuff.Net1:34:55+31:4310:29
67Christian FoleyJärfälla OK1:36:28+33:1610:39
68Genya TakeuchiTodai OLK1:36:34+33:2210:40
69Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:37:21+34:0910:45
70Pontus JanssonKungälvs OK1:37:22+34:1010:45
71Erik ToomingasSundsvalls OK1:37:31+34:1910:46
72Sturla StokkelandÅlgård Orientering1:37:58+34:4610:49
73Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:38:19+35:0710:51
74Martin AnkelOK Alehof1:38:37+35:2510:53
75Markus NordmarkNässjö OK1:39:40+36:2811:00
76Daiki KuwabaraAzao OLC1:43:34+40:2211:26
77Håkan AlmqvistNybro OK1:47:44+44:3211:54
78Tomas JohnssonSundsvalls OK1:50:47+47:3512:14
79Tor-Arve B. StrandRaumar Orientering1:52:15+49:0312:24
80Erik ErlandssonOK Vivill1:52:54+49:4212:28
81Johan PhilipssonMarkaryds FK1:55:28+52:1612:45
82Anton BacklundSäterbygdens OK1:57:21+54:0912:58
83Håkon CarlsenNtnui2:08:43+1:05:3114:13
84Jiancong JiangChina Guangdong Orienteering Team2:08:57+1:05:4514:14
85Filip JounotTjalve IF Norrköping2:14:37+1:11:2514:52
86Espen KarlsenStavanger OK2:22:59+1:19:4715:47
87Zhiding JiangChina Guangdong Orienteering Team2:27:50+1:24:3816:20
88Daniel RaposoCoala - Clube Orientacao Aventura Litoral2:47:07+1:43:5518:27
Mats JohnssonCentrum OKej godkänd
Henrik Rindom KnudsenOK Pan Århusej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Simon Thrane HansenOK Pan Århusej godkänd
Tobias Karlsmose SvarerOK Pan Århusej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej start
Erik SundbergStora Tuna OKej start
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Ross JuvikIL Gularej start
Richard DixonINDej start
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Malthe GaarsdalFarum Tisvilde OKej start
Anton StrandbergSkogslöparnaej start
Michael RoseBAOCej start
Erlend NydalNtnuiej start
Håkon SandvenFana ILej start
Marcelo TorresCebochiej start
William RiggHalden SKej start
Tobias ArwidsonLima Biathlonej start
Morten Taraldsten BrunesModum OLej start
Fredrik MattssonOK Kåreej start
Sindre JohannessenFreidigej start
Sondre KongsgårdNtnuiej start
Raffael MathysTeam Max & Moritzej start

D21 Kort

4 530 m, 148 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa JanssonJärla Orientering35:257:49
2Julia OhlssonOK Linné36:21+0:568:01
3Malin AnderssonOK Nolaskogsarna38:00+2:358:23
4Marie OhlinOK Linné38:15+2:508:26
5Alice HugossonIFK Lidingö SOK38:33+3:088:30
6Helena AnderssonOK Tisaren38:50+3:258:34
7Linn BrännebyOK Kolmården39:15+3:508:39
8Karin LundbergTullinge SK40:07+4:428:51
9Selma Øfsthus GravirNtnui40:53+5:289:01
10Lina NilssonUlricehamns OK41:15+5:509:06
11Helen WalfridssonGävle OK41:17+5:529:06
12Lina LångStora Tuna OK41:27+6:029:09
13Susanne ErikssonOK Milan41:34+6:099:10
14Ida DalhammerOK Roxen41:39+6:149:11
15Therese KorkeakoskiOK Milan41:45+6:209:12
16Josefin AronssonOK Tisaren42:13+6:489:19
17Hanna BerglundOK Kåre42:22+6:579:21
18Lotta NybergOK Alehof42:31+7:069:23
19Nadia ElcharifTolered-Utby Ol-klubb44:11+8:469:45
20Maria WesterÄrla IF44:14+8:499:45
21Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna44:29+9:049:49
21Livia SchifferleBjörnbär OK44:29+9:049:49
23Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL45:08+9:439:57
24Emilia RantanenMS Parma45:18+9:5310:00
25Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK45:19+9:5410:00
26Lisa FolinoKarlskrona SOK45:43+10:1810:05
26Lisa LönnLänna IF45:43+10:1810:05
28Signe VestSvendborg OK45:51+10:2610:07
29Hanna JohanssonOK Kåre45:54+10:2910:07
30Elina von KrusenstiernaOK Kåre46:02+10:3710:09
30Malin AxFinspångs SOK46:02+10:3710:09
32Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK46:05+10:4010:10
33Maria HellströmVäsby OK46:13+10:4810:12
34Karen BjergaardNydalens SK46:24+10:5910:14
35Linnea LarssonUddevalla OK46:30+11:0510:15
36Linnéa DanielsAttunda OK46:31+11:0610:16
36Camilla LundgrenGöteborg-Majorna OK46:31+11:0610:16
38Therese LandmarkOK Kroppefjäll46:46+11:2110:19
39Elin SundqvistTullinge SK46:56+11:3110:21
39Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro46:56+11:3110:21
41Frida SætherFreidig47:07+11:4210:24
42Sofia AldénFinspångs SOK47:34+12:0910:30
43Jessica NilssonOK Milan47:44+12:1910:32
44Ingvild WangNtnui47:49+12:2410:33
45Madeleine AttforsSävedalens AIK47:51+12:2610:33
46Hanna StrandbergSkogslöparna47:53+12:2810:34
47Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK48:07+12:4210:37
48Karna ThorssonOK Linné48:24+12:5910:41
49Anna AlgotssonOK Rodhen48:36+13:1110:43
50Ingvild Rud SkjaerstadLøten OL48:39+13:1410:44
51Josephine RegnellVäxjö OK48:44+13:1910:45
52Sara RensgardOK Renen48:47+13:2210:46
53Karolina NygrenSkogspojkarnas OK49:08+13:4310:50
54Marie DahlinKovlands IF49:16+13:5110:52
55Sina SeipelElfsborg SOK49:21+13:5610:53
56Stina SternerLinköpings OK49:41+14:1610:58
57Maria LingforsIF Hallby SOK49:49+14:2410:59
58Inger Anita TollehaugEiker OL49:50+14:2511:00
59Maria LundStenungsunds OK49:56+14:3111:01
60Josefin HanningOK Löftan50:03+14:3811:02
61Camilla BohmanIF Hagen50:09+14:4411:04
62Therese AlfredssonSävedalens AIK50:23+14:5811:07
63Kajsa Stina SandstadNtnui50:27+15:0211:08
64Malin LindbergForsa OK50:52+15:2711:13
65Matilda MartinssonFalkenbergs OK50:53+15:2811:13
66Tove Sahl PaavoOK Klemmingen50:58+15:3311:15
67Chantal OppligerOLG Cordoba51:00+15:3511:15
68Pia-Maria BondessonFrosta OK51:13+15:4811:18
69Elin PetterssonSurahammars SOK51:18+15:5311:19
70Martina JohanssonHestra IF51:24+15:5911:20
71Elin FjällströmKFUM Örebro OK51:28+16:0311:21
72Kristin Vollen SataøenRond OL51:31+16:0611:22
73Maria BoisLeksands OK51:43+16:1811:24
74Marte Hoff HagenNtnui51:45+16:2011:25
75Kajsa FalkmanOK Österåker51:58+16:3311:28
76Hanna GustafssonOK Kåre52:01+16:3611:28
77Elise RognsvågUmeå OK52:03+16:3811:29
78Linnéa HahneInsjöns IF OK52:14+16:4911:31
79Anna BirkestålKöping-Kolsva OK52:21+16:5611:33
80Nina Jeanette TollehaugEiker OL52:30+17:0511:35
81Marie RönnestrandFrösö IF52:32+17:0711:35
82Elisabet MöllerOK Nackhe52:38+17:1311:37
83Katarina TallhageCentrum OK52:52+17:2711:40
84Elin SkogbergGöteborg-Majorna OK52:55+17:3011:40
85Cecilia WidénFK Boken53:02+17:3711:42
86Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping53:14+17:4911:45
87Sofia HägglundOK Hammaren53:46+18:2111:52
88Anna GranathTjällmo-Godegårds OK53:48+18:2311:52
89Sandra HanssonOK Rodhen54:11+18:4611:57
90Vilde JorgensenNtnui54:16+18:5111:58
91Erika BlixtOK Hammaren54:24+18:5912:00
92Stine AustadRaumar Orientering54:31+19:0612:02
93Martina SundbergIFK Enskede54:41+19:1612:04
94Agnes RamleGöteborg-Majorna OK55:34+20:0912:15
94Karin FredrikssonIstrums SK55:34+20:0912:15
96Maja PetterssonKarlskrona SOK55:40+20:1512:17
97Torun SwenningOK Linné55:41+20:1612:17
98Linda WåhlströmIF Thor55:44+20:1912:18
99Karin MidestadLinköpings OK55:52+20:2712:19
100Frida StrömgårdUddevalla OK55:54+20:2912:20
101Henny SamuelssonCentrum OK56:15+20:5012:25
102Sofia GumaeliusTibro OK56:33+21:0812:29
103Anna SjostromLunds OK57:13+21:4812:37
104Isabelle SjöbergOK Österåker57:43+22:1812:44
105Annie WestlinOK Måsen58:33+23:0812:55
106Kristina LarssonOK Österåker58:40+23:1512:57
107Linda EngenRaumar Orientering59:05+23:4013:02
108Tove UddMarkbygdens OK59:34+24:0913:08 Ladda ner rutt i gpx-format
109Marie JinnemoHjärnarps OL59:52+24:2713:12
110Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen59:53+24:2813:13
111Hanna KarlssonStenungsunds OK1:01:15+25:5013:31
112Anna NilssonFK Snapphanarna1:01:41+26:1613:36
113Miriam IsenringOL Zimmerberg1:02:45+27:2013:51
114Erica PercontiTrent-O Orienteering1:03:07+27:4213:55
115Hannah PetersonOK Torfinn1:03:29+28:0414:00
116Malena BirkelandNtnui1:03:49+28:2414:05
117Louise HaneUmeå OK1:04:19+28:5414:11
118Hanna BergerOLG Basel1:05:00+29:3514:20
119Evelina EkelundMalmö OK1:05:46+30:2114:31
120Maria DE Mingo DavilaMurcia-O1:06:16+30:5114:37
121Fanny RostöRånäs OK1:07:23+31:5814:52
122Stina HäggbrinkBerga SOK1:07:39+32:1414:56
123Karin SkogSkogsluffarnas OK1:07:54+32:2914:59
124Linda JinnemoHjärnarps OL1:12:01+36:3615:53
125Toril FalkenbergStavanger OK1:12:23+36:5815:58
126Linnéa GrindegårdLunds OK1:14:39+39:1416:28
126Rahel MoserOLG Hondrich1:14:39+39:1416:28
128Klara ZeinerOLC Graz1:15:14+39:4916:36
129Lisa AnderssonRyda SK1:19:28+44:0317:32
130Veronica NuijaTjalve IF Norrköping1:22:15+46:5018:09
131Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb1:23:55+48:3018:31
132Silje Borge HoviSkien OK1:26:30+51:0519:05
133Alma BuerIF Hallby SOK1:26:54+51:2919:10
134Malin EirefeltForsa OK1:28:01+52:3619:25
135Andrea DätwylerOLG Hondrich1:31:19+55:5420:09
136Ane Eline HerlyngGrue IL1:31:31+56:0620:12
137Yuqing ZhengOAC1:35:15+59:5021:01
138Karin JohanssonGagnefs OK1:43:18+1:07:5322:48
139Sofia HelmertzFrölunda OL1:53:31+1:18:0625:03
140Sze Wai TsangHong Kong1:54:09+1:18:4425:11
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Evelina ChristofferssonOK Roslagenej godkänd
Sofia SjögrenOK Kullingshofej godkänd
Pia Skyttersæter IversenHeming Orienteringej godkänd
Malin SundqvistTullinge SKej godkänd
Lovise FremstadNtnuiej godkänd
Lina LudvigssonEksjö SOKej godkänd
Ida GawellIFK Lidingö SOKej godkänd
Alexandra VejedalKamrat och IF KIFej start
Olena StrugalovaVaregg Fleridrettej start
Lina LeijgårdGudhems IFej start
Eva AdolfssonVimmerby OKej start
Elin LeijgårdGudhems IFej start
Kristin Vollen SataøenRond OLej start
Javiera SaldíasCebochiej start
Johanna HadmarkTullinge SKej start
Guna SnoreMadonaej start
Gina MølnvikFreidigej start

H21 Kort

6 520 m, 193 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna35:485:29
2Aleksi NiemiTampereen Pyrintö36:14+0:265:33
3Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF37:06+1:185:41
4Emil WingstedtHalden SK37:29+1:415:44
5Johan StrandGöteborg-Majorna OK37:42+1:545:46
6Björn CederbergOK PAN-Kristianstad37:49+2:015:48
7Arvid VågIFK Göteborg37:58+2:105:49
8Anders NordbergNydalens SK38:02+2:145:50
9Lauri NenonenKalevan Rasti38:48+3:005:57
10Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro39:54+4:066:07
11Tuomo IstolahtiKangasala SK40:04+4:166:08
12Jacob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF40:13+4:256:10
13Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna40:27+4:396:12
14Mikko HölliKangasala SK40:44+4:566:14
15Sindre RønningNydalens SK41:22+5:346:20
16Taneli PantsarKummola Racing41:35+5:476:22
17Magnus GlänneforsTullinge SK41:37+5:496:22
18Mats NordbrødenHalden SK42:19+6:316:29
19Lars DragerydÄrla IF42:34+6:466:31
20Anders HedbergGöteborg-Majorna OK42:35+6:476:31
20Simon SjöhedGävle OK42:35+6:476:31
20Erik MagnussonOK Nolaskogsarna42:35+6:476:31
23Kalle LiukkonenHiidenkiertäjät42:48+7:006:33
23Emil FolinoKarlskrona SOK42:48+7:006:33
25Flavio PoltéraSnättringe SK42:53+7:056:34
26Erik NeroMullsjö SOK42:57+7:096:35
27Anton TynongÄrla IF43:04+7:166:36
28Emil BacklundGöteborg-Majorna OK43:18+7:306:38
29Juho WesterlundKoovee43:24+7:366:39
30Vegard Jarvis WestergårdHalden SK43:32+7:446:40
31Henrik OlaussonSävedalens AIK43:34+7:466:40
32Henrik EijsinkNydalens SK43:35+7:476:41
33Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb43:39+7:516:41
34Tomas ReibringNyköpings OK43:46+7:586:42
35Christoffer EskilssonTullinge SK43:47+7:596:42
36Niklas SundqvistTullinge SK44:16+8:286:47
37Kristian KannusKangasala SK44:19+8:316:47
38Karl LarssonOK Skogshjortarna44:23+8:356:48
39Emil NilssonUmeå OK44:48+9:006:52
40Martin HunhammarOK Ravinen44:50+9:026:52
41Simon MarkendahlOK Klyftamo45:35+9:476:59
42Anton GumaeliusWaxholms OK45:40+9:527:00
43Gustav HindérOK Tisaren45:56+10:087:02
44Theodor WahlbomOK Orion45:59+10:117:03
45Anders GranbergOK Klemmingen46:54+11:067:11
46Jonas PalmSävedalens AIK46:55+11:077:11
47Martin BråthenOK Øst46:58+11:107:12
48Björn SchilobolskiÅmåls OK46:59+11:117:12
49Jens WicksénCentrum OK47:03+11:157:12
50Henrik ÅbergIF Thor47:09+11:217:13
51Jussi UusihonkoMalmö OK47:15+11:277:14
52Jussi HalmeTampereen Pyrintö47:28+11:407:16
53Eero TuomaalaSK Uusi47:40+11:527:18
54Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö47:44+11:567:19
55Joakim GustafssonFinspångs SOK47:48+12:007:19
56Anders OhlssonUddevalla OK47:57+12:097:21
57Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF48:01+12:137:21
58Johan SalomonssonVänersborgs SK48:12+12:247:23
59Niclas LarssonKöping-Kolsva OK48:16+12:287:24
60Jonatan AronssonOK Tisaren48:31+12:437:26
61Tintin KarlbergTullinge SK48:43+12:557:28
62Robert SandbergOK Roslagen48:56+13:087:30
63Anton HemlinIK Uven49:11+13:237:32
64Martin KarlssonCentrum OK49:24+13:367:34
65Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK49:26+13:387:34
66Mikael AnderssonIK Gandvik49:36+13:487:36
67Johan EngströmOK Orion49:40+13:527:37
68Anton ÖsterbladKarlskrona SOK49:41+13:537:37
69Mattias AnderssonIK Gandvik49:42+13:547:37
70Erik KarlssonOK Ravinen50:01+14:137:40
70Daniel AnderssonIK Gandvik50:01+14:137:40
72Daniel HåkanssonOK Gränsen50:04+14:167:40
73Erik ForsHestra IF50:12+14:247:41
74Christofer NäsholmÄrla IF50:13+14:257:42
75Magnus DahlinIK Gandvik50:24+14:367:43
76Lennart JohanssonNyköpings OK50:25+14:377:43
77Jonas NybergOK Alehof50:33+14:457:45
78Måns WidemarkTjalve IF Norrköping50:41+14:537:46
79Daniel HärströmFalköpings AIK OK50:51+15:037:47
80Martin BlomgrenStora Tuna OK50:57+15:097:48
81Daniel OlssonUddevalla OK51:00+15:127:49
81Antti SainioSK Uusi51:00+15:127:49
83Jens SundellOK Branten51:07+15:197:50
83Aleksi MäenpääSK Uusi51:07+15:197:50
85Daniel WejåsNyköpings OK51:24+15:367:53
85Olli MalinenSK Uusi51:24+15:367:53
87Joel BohmanRånäs OK51:31+15:437:54
88Joel UddMarkbygdens OK51:34+15:467:54
89Niclas WesterbergIF Hagen51:40+15:527:55
90Sami HämäläinenMS Parma51:48+16:007:56
91Erik MattssonJärla Orientering52:10+16:228:00
92Marcus KempeSävedalens AIK52:23+16:358:02
93Erik BomanGävle OK52:27+16:398:02
94Emil AlexanderssonStora Tuna OK52:31+16:438:03
95Erik AnderssonIK Gandvik52:41+16:538:04
96Donatas KontautasOK Moss52:42+16:548:04
97Magnus SödervallIK Gandvik52:56+17:088:07
98Daniel NilssonHästveda OK52:57+17:098:07
98Marcus RamströmOK Kåre52:57+17:098:07
100Mikko HulkkonenSK Uusi52:58+17:108:07
101Pontus JohanssonOK Kullingshof53:00+17:128:07
102Christoffer OhlssonUddevalla OK53:02+17:148:08
103Kyongsa RiNydalens SK53:05+17:178:08
104John GabrielssonSävedalens AIK53:49+18:018:15
105SUN MINGChina Nanjing DEER-OK54:13+18:258:18
106Karl LarssonUddevalla OK54:18+18:308:19
107Santtu SainioKummola Racing54:20+18:328:20
108Tommy StenkvistRyda SK54:23+18:358:20
109Lars DahlströmHJS-Vansbro OK54:30+18:428:21
110Magnus KarlssonCentrum OK54:32+18:448:21
111Rasmus AlenKangasala SK54:33+18:458:21
112Jonatan BylarsForsa OK54:38+18:508:22
113Tobias AnderssonOK Österåker55:14+19:268:28
114Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF55:22+19:348:29
114Eirik LarsenSkien OK55:22+19:348:29
116Magnus WilhelmssonForsa OK55:28+19:408:30
117Eirik Holth JohannessenRøyken O-lag55:29+19:418:30
118David DjurbäckSävedalens AIK55:35+19:478:31
119Niklas HelmertzFrölunda OL55:40+19:528:32
119Erik EdénWaxholms OK55:40+19:528:32
121Andreas LeijgårdGudhems IF55:41+19:538:32
122Andreas BranellRyda SK55:50+20:028:33
122Erik SkaarRyda SK55:50+20:028:33
124Johan LeijgårdGudhems IF56:13+20:258:37
125Patrik LarssonAndrarums IF56:46+20:588:42
126Filip SödervallIK Gandvik56:48+21:008:42
127Daniel NilssonSkåneslättens OL56:52+21:048:43
128Per DahlElverum OK56:55+21:078:43
129Jakob AttåsOK Tisaren57:05+21:178:45
130Niklas WansölinOK Ravinen57:08+21:208:45
131Anders JohanssonUddevalla OK57:13+21:258:46
132Henrik LidhageIK Ymer58:08+22:208:54
133Svante PerssonSöderhamns OK58:11+22:238:55
134Anders SjöbomNjurunda OK58:22+22:348:57
135Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK58:31+22:438:58
136Elia BrühwilerOL Regio Wil58:41+22:539:00
137Magnus PerssonBottnaryds IF58:43+22:559:00
138Emanuel StridOK Torfinn59:02+23:149:03
139Simon WallmanOK Kullingshof1:00:26+24:389:16
140Mårten HolmströmOK Österåker1:00:46+24:589:19
141Johan BlickOK Alehof1:01:01+25:139:21
142Robert LarssonGamleby OK1:01:16+25:289:23
142Andreas FriskVaggeryds SOK1:01:16+25:289:23
144David ForsOK Skogsstjärnan1:01:33+25:459:26
145Lars Danielsen HolenMarkane IL1:02:14+26:269:32
146Joel AnderssonIK Gandvik1:02:15+26:279:32
147Tobias ForsenTullinge SK1:02:20+26:329:33
148Magnus JohanssonÅre OK1:02:39+26:519:36
149Per DahlbäckBrattås CK1:02:40+26:529:36
150Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:02:48+27:009:37
151Erik LunnariÅmåls OK1:03:11+27:239:41
152Aron DavidssonUddevalla OK1:03:21+27:339:42
153Emil JanssonOK Rodhen1:03:25+27:379:43
154Oskar EklundMålilla OK1:04:24+28:369:52
155Erik RamqvistLidköpings VSK1:04:48+29:009:56
156Jens UddénLjungskile FK1:05:09+29:219:59
157Tobias AnderssonGöteborgs Skidklubb1:05:18+29:3010:00
158Per RösthOK Storsjön1:05:31+29:4310:02
159Axel SjöbergOK Hammaren1:06:45+30:5710:14
160Per SkogbergGöteborg-Majorna OK1:07:14+31:2610:18
161Anton PetterssonTibro OK1:07:21+31:3310:19
162Carl AnderssonIF Thor1:07:41+31:5310:22
163Henrik WallermanBorås GIF1:07:47+31:5910:23
164David StigsmarkStora Tuna OK1:09:03+33:1510:35
165Björn BängtssonCentrum OK1:09:27+33:3910:39
166Martin LönnLänna IF1:09:40+33:5210:41
167Andreas BragIK Gandvik1:09:53+34:0510:43
168Peter SvanbergOK Cannes1:10:11+34:2310:45
169Anton DanielsAttunda OK1:10:49+35:0110:51
170Tim ZetterbergFalköpings AIK OK1:11:11+35:2310:55
171Sebastian RunanderTrosabygdens OK1:12:04+36:1611:03
172Samuel JohanssonOK Hammaren1:12:37+36:4911:08
173Peter KjellbergIstrums SK1:15:29+39:4111:34
174Bertram Kopp StannumFarum Tisvilde OK1:15:48+40:0011:37
175Joar Dørum KleivaElverum OK1:17:28+41:4011:52
176Oscar SturkWaxholms OK1:18:22+42:3412:01
177Roger FluriOL Zimmerberg1:19:43+43:5512:13
178Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:21:07+45:1912:26
179Markus PålssonOK Kompassen1:21:36+45:4812:30
179Rasmus RostöRånäs OK1:21:36+45:4812:30
181Jesper TibellLånghundra IF1:21:55+46:0712:33
182SUN YIChina Nanjing DEER-OK1:22:15+46:2712:36
183Richard BromfieldRAFO1:23:36+47:4812:49
184Daniel DeldotBushflyers ACT1:23:47+47:5912:51
185Johan NilssonHultsfreds OK1:24:11+48:2312:54
186Robert NealRAFO1:25:15+49:2713:04
187Jakob LiljaOK Enen1:33:07+57:1914:16
188Juhong CaiChina Guangdong Orienteering Team1:33:45+57:5714:22
189Christofher RamströmSträngnäs-Malmby Ol1:35:04+59:1614:34
190Alvaro MahouCOTA1:37:03+1:01:1514:53
191Lars HaastrupOdense OK1:40:47+1:04:5915:27
192Emil TallhageCentrum OK2:41:51+2:06:0324:49
Joel PetterssonTullinge SKej godkänd
Ola BrönnhedenNyköpings OKej start
Christoffer AndersénVästerås SOKej start
Jens WickbergForsa OKej start
Stian LundteppenElverum OKej start
Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Paul PacherSU Schöckl Orienteeringej start
Arvid HammarFK Herkulesej start
Olli OjanahoHelsingin Suunnistajatej start
Sailen Thapa MagarR Signalsej start
Johan GunnarsIFK Mora OKej start
Rudi B OlsenLillomarka Olej start
Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebroej start
Emil JohanssonOK Kullingshofej start
Anton NilssonUmeå OKej start
KAJI LimbuR Signalsej start
Børge StyrvoldNtnuiej start
Fredrik JohnssonKFUM Örebro OKej start
Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubbej start
Niklas OlssonIFK Mora OKej start

D20

5 460 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Foltzer CécileOK Linné48:068:48
2Elin JohanssonForsa OK51:52+3:469:29
3Hanna ÅbergOK Landehof52:02+3:569:31
4Vilma BlennowFalköpings AIK OK52:38+4:329:38
5Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK52:40+4:349:38
6Tora WesterbergOK Kolmården52:48+4:429:40
7Johanna HenrikssonOK Tisaren53:37+5:319:49
8Agnes BerglundUlricehamns OK53:54+5:489:52
9Tua DahlgrenÖstersunds OK55:32+7:2610:10
10Erica EdmanRehns BK55:33+7:2710:10
11Klara LjunggrenLinköpings OK56:09+8:0310:17
12Ellen BromanOK Roslagen57:13+9:0710:28
13Elin FältmanLeksands OK57:20+9:1410:30
14Valerie WidmerOL Regio Wil58:22+10:1610:41
15Idunn HaavengenKongsberg OL1:02:08+14:0211:22
16ELLA WallinderGöteborg-Majorna OK1:03:41+15:3511:39
17Cecilia SpångbergLunds OK1:04:11+16:0511:45
17Emma SherwoodFWOC1:04:11+16:0511:45
19Annalena SchmidOLG Weisslingen1:04:54+16:4811:53
20Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:04:58+16:5211:53
21Leonie von JagowOSV Dresden1:06:47+18:4112:13
22Nicole WhitmoreDon´t Get Lost1:06:56+18:5012:15
23Klara ElmnbladBredaryds SOK1:08:58+20:5212:37
24Elin PoschJönköpings OK1:09:27+21:2112:43
25Pia SchofferOSV Dresden1:10:11+22:0512:51
26Julia BlomFrölunda OL1:12:49+24:4313:20
27Emilie Liabakk EriksenByåsen IL1:19:19+31:1314:31
28Linnea GustafssonOK Gynge1:20:54+32:4814:49
29Corina StraesslerOLK Rafzerfeld-Bülach1:23:08+35:0215:13
30Fanni MarkussenAsker SK1:30:38+42:3216:35
31Malin FritzellMullsjö SOK1:43:26+55:2018:56
Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Matilda SkunckeTäby OKej godkänd
Alva RasmussenNyköpings OKej godkänd
Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OFej start
Paula MühlsteinGerman Youth Teamej start
Freja VredinUmeå OKej start
Margarita BacustinaNorthern Windej start
Tessa JobstTeam Saxonyej start
Tova StålVästerbergslagens OLej start
Tilda AnderssonOK Ravinenej start
Cancelled CancelledCancelledej start
Moa KuhlinGöteborg-Majorna OKej start
Lina LandergrenHestra IFej start

H20

6 880 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ole HennselerMTV Seesen45:376:37
2Edvin CarlssonMarkbygdens OK45:44+0:076:38
3Trygve HeggedalKongsberg OL48:32+2:557:03
4Simon RuneforsVäxjö OK49:25+3:487:10
5Jean Le PennecVSO 2649:37+4:007:12
6Michael ImhofOL Regio Wil50:08+4:317:17
7Rasmus MöllerArboga OK50:09+4:327:17
8Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat50:15+4:387:18
9Lukas DeiningerIFK Mora OK50:34+4:577:20
10Marc BreitenmoserOL Zimmerberg51:01+5:247:24
11Conall WhelanIreland Junior Team51:25+5:487:28
12Fabian SteenOK Enen51:56+6:197:32
13Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro52:39+7:027:39
14Ole KostølKristiansand OK53:01+7:247:42
15Eivind Øfsthus GravirAsker SK53:41+8:047:48
16Chris SeitzOL Zimmerberg53:44+8:077:48
17Jakob FranssonOK Milan54:06+8:297:51
17Oskar ÖqvistBergnäsets AIK54:06+8:297:51
19Michael FelderOL Zimmerberg54:37+9:007:56
20Linus BacklundOK Södertörn54:44+9:077:57
21Adam SegerslättSkåneslättens OL55:05+9:288:00
21Linus HämmerliOL Regio Wil55:05+9:288:00
23Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK55:16+9:398:01
24Bjørnar LøvliAsker SK56:08+10:318:09
25Rasmus NielsenAllerød OK56:25+10:488:12
26Emil JohanssonOK Bävern56:32+10:558:13
27Zac Osullivan-HourihanIreland Junior Team57:12+11:358:18
28Torkel ReinhartsenKristiansand OK57:42+12:058:23
29Rasmus SvenssonVärend GN OL58:15+12:388:27
30Matthias HurschlerOL Zimmerberg58:26+12:498:29
31Jonathan BjörkLeksands OK58:36+12:598:31
32Erik NallgårdVästerås SOK59:08+13:318:35
33Mario SommerOLG Cordoba59:18+13:418:37
34Stephen MelhuishAustralia1:00:00+14:238:43
35Robert PimIreland Junior Team1:01:04+15:278:52
36Hugo ThunbergOK Alehof1:01:30+15:538:56
37Michael BättigOLG Wislig1:01:42+16:058:58
38Asger KirkegaardFarum Tisvilde OK1:01:48+16:118:58
39Mårten OlssonGävle OK1:01:49+16:128:59
40Thomas TubbehaugenOK Moss1:02:54+17:179:08
41Sander ArnevikRingerike OL1:03:20+17:439:12
42Lars OlovssonRehns BK1:03:53+18:169:17
43Johan RydingÄrla IF1:04:33+18:569:22
44Karl Kristen GjølsjøOK Moss1:04:49+19:129:25
45Martin LundStenungsunds OK1:05:36+19:599:32
46Simon ÖsterlundVästerås SOK1:06:59+21:229:44
47Robin WuelserOLK Rafzerfeld-Bülach1:07:21+21:449:47
48Jarle LysnesHedrum OL1:07:31+21:549:48
49Ludwig BergfalkJärfälla OK1:12:56+27:1910:36
50Maxime BergerVSO 261:13:12+27:3510:38
51Andreas JørgensenFarum Tisvilde OK1:15:53+30:1611:01
52Rasmus RasmussenOK Snab1:16:01+30:2411:02
53Adam LiljaOK Enen1:17:01+31:2411:11
54Peter UranNtnui1:19:28+33:5111:33
55Olof LissmatsOK Södertörn1:19:39+34:0211:34
56Simon NysæterSkien OK1:22:42+37:0512:01
57Noah VonlanthenOL Zimmerberg1:26:02+40:2512:30
58Martin KihlSundbybergs IK1:49:52+1:04:1515:58
Adrian Stokdal OpheimFreidigej godkänd
Erik OlssonGävle OKej godkänd
Johan HöögOK Kullingshofej godkänd
Nils Ola KvamFreidigej godkänd
Joakim SkärlénHaninge SOKej start
Henrik HamreforsVästerås SOKej start
Philip EdvardssonEksjö SOKej start
Eric JanssonOK Trananej start
Bobby BrahmLånghundra IFej start
Vegard MyhreKristiansand OKej start
Tim OlssonBrattås CKej start
Alfred LönnVästerås SOKej start
Miel DefermeHamokej start
Paul PasdaUSV Jenaej start
Christian RedtzerAttunda OKej start
Hallvard A. FossSandefjord OKej start
Cancelled CancelledCancelledej start

D18

5 170 m, 134 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotten KindlundhFK Finn52:0610:04
2Martina WańkováLPu Pardubice52:25+0:1910:08
3Elena ZeinerOLC Graz52:52+0:4610:13
4Sarah MagnussonLinköpings OK53:46+1:4010:23
5Alize BosioJunior Team Trentino53:53+1:4710:25
6Anni BergerNaturfreunde Wien54:08+2:0210:28
7Elin JohanssonFrämmestads IK54:11+2:0510:28
8Emma WilsonScottish Junior Squad54:25+2:1910:31
8Adelina FunkeLeksands OK54:25+2:1910:31
10Sofia BerglundIFK Mora OK54:29+2:2310:32
11Rosa TrummerNaturfreunde Wien54:31+2:2510:32
12Vilde LykkeEmblem IL54:34+2:2810:33
13Vera MelkildFreidig55:17+3:1110:41
14Hannah HänselOSV Dresden55:30+3:2410:44
15Clare StansfieldScottish Junior Squad55:42+3:3610:46
16Alice HultinOK Löftan55:57+3:5110:49
17Selma MoqvistLerums SOK56:00+3:5410:49
18Olivia FröbergOK Roxen56:08+4:0210:51
19Maria Rørvik HaverLillomarka Ol56:42+4:3610:58
20Abigail MasonScottish Junior Squad56:51+4:4510:59
21Kristina TedhamreSnättringe SK57:09+5:0311:03
22Birka NielsenOK Pan Århus57:17+5:1111:04
23Lise BonoraALCO St Priest57:19+5:1311:05
24Hanne DaltveitFana IL57:54+5:4811:11
25Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK57:56+5:5011:12
26Ida KristianssonTrollhättans SOK58:06+6:0011:14
27Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF58:11+6:0511:15
28Lovisa BlomgrenSOK Aneby58:49+6:4311:22
29Elin WihlborgOK Gynge58:54+6:4811:23
30Elvira ForslundOK Renen58:58+6:5211:24
31Carolina JonsellTäby OK59:02+6:5611:25
31Anna MeenPorsgrunn OL59:02+6:5611:25
33Johanna SärnbrinkOK Tisaren59:07+7:0111:26
34Laura KingScottish Junior Squad59:20+7:1411:28
35Elvira SilverGävle OK59:43+7:3711:33
36Amanda KarlssonOK Ravinen59:57+7:5111:35
37Frida SahlmanLinköpings OK1:00:18+8:1211:39
38Dina ReitanFreidig1:00:20+8:1411:40
39Hanna NysæterSkien OK1:00:26+8:2011:41
40Eli JohannesenIL Gular1:00:39+8:3311:43
41Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:00:54+8:4811:46
42Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK1:01:04+8:5811:48
43Lindsay RobertsonScottish Junior Squad1:01:07+9:0111:49
44Lisa BörnstedtKungälvs OK1:01:16+9:1011:51
45Meike HennselerMTV Seesen1:01:29+9:2311:53
46Serena RausJunior Team Trentino1:01:32+9:2611:54
47Grace MolloyScottish Junior Squad1:02:09+10:0312:01
48Anna HerbertTäby OK1:02:44+10:3812:08
49Ophelia HaasNybro OK1:03:18+11:1212:14
50Astrid NorgrenStora Tuna OK1:03:25+11:1912:15
51Emma BlixtOK Hammaren1:03:43+11:3712:19
51Marte Lien JohnsenByåsen IL1:03:43+11:3712:19
53Trine Eg StaugaardKolding OK1:04:16+12:1012:25
54Hanna BoquistIK Uven1:04:22+12:1612:27
55Alberte ThyssenHorsens OK1:04:48+12:4212:32
56Selma KristiansenOK Moss1:04:52+12:4612:32
57Alice BarreforsIK Uven1:04:57+12:5112:33
57Anna NordholmSävedalens AIK1:04:57+12:5112:33
59Kristine StrandlieGjø-Vard OL1:05:13+13:0712:36
60Julia ElverlindOK Tranan1:05:17+13:1112:37
61Sina WilhelmOL Regio Olten1:05:19+13:1312:38
62Josefine AnderssonTäby OK1:05:21+13:1512:38
63Julia ArvidssonVimmerby OK1:05:24+13:1812:38
64Lovisa NordSol Tranås1:05:43+13:3712:42
65Adela GalateanuClubul Sportiv Metropolitan1:05:55+13:4912:44
66Elin NallgårdVästerås SOK1:06:36+14:3012:52
67Tilda MarmelidOK Roxen1:07:00+14:5412:57
68Oda Marie ColquhounLillomarka Ol1:07:06+15:0012:58
69Alma LiderudLidköpings VSK1:07:18+15:1213:01
70Lovisa LängheimTullinge SK1:07:25+15:1913:02
71Tindra HjortFalköpings AIK OK1:07:26+15:2013:02
72Felicitas VogtTeam Saxony1:07:47+15:4113:06
73Ann-Sophie MinnerTeam Saxony1:08:17+16:1113:12
74Jenny JakobssonGamleby OK1:08:39+16:3313:16
75Anna LuegerSU Schöckl Orienteering1:09:22+17:1613:25
76Sofia GidingVallentuna-Össeby OL1:09:29+17:2313:26
77Frida Bakken UlsethNydalens SK1:09:32+17:2613:26
78Hanna SundströmVästerås SOK1:09:35+17:2913:27
79Jasmin SchwammbergerGjø-Vard OL1:09:54+17:4813:31
80Bar KalksteinHasharon1:10:21+18:1513:36
81Lovisa RingHalmstad OK1:10:24+18:1813:37
82Julie TørnqvistFana IL1:10:26+18:2013:37
83Elin HermanssonKungälvs OK1:10:43+18:3713:40
84Klara MöllerOK Linné1:10:47+18:4113:41
85Sofia HaglundVaasan Suunnistajat1:11:01+18:5513:44
86Isabel JakobOSV Dresden1:11:12+19:0613:46
87Olivia LönkvistOK Vivill1:11:17+19:1113:47
88Tove FlodmanOK Hammaren1:11:24+19:1813:48
89Hanna MoumHalden SK1:11:26+19:2013:49
90Garcia MarielleCSLG Melun1:12:01+19:5513:55
91Sara ForsbergIK Uven1:12:14+20:0813:58
91Elin DjupsjöHalmstad OK1:12:14+20:0813:58
93Rosa LerfOLG Bern1:12:18+20:1213:59
94Marie Erskov KroghOK Øst Birkerød1:12:39+20:3314:03
95Hedvig MaldeIL Gular1:13:08+21:0214:08
96Pia BuchholzGerman Youth Team1:13:34+21:2814:13
97Sara ErlandssonOK Vivill1:13:48+21:4214:16
98Ingavestøl StødleKristiansand OK1:13:55+21:4914:17
99Jonna LundbäckJärfälla OK1:14:18+22:1214:22
100Laura FischerGerman Youth Team1:14:33+22:2714:25
101Maja GunnarssonLerums SOK1:14:52+22:4614:28
102Lucy HainesScottish Junior Squad1:15:41+23:3514:38
103Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL1:15:48+23:4214:39
104Emelie BrudinIFK Mora OK1:16:01+23:5514:42
105Jana SitteSU Schöckl Orienteering1:16:08+24:0214:43
106Hannah WirzOLV Baselland1:16:16+24:1014:45
107Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna1:16:22+24:1614:46
108Emma WibergSkogslöparna1:16:45+24:3914:50
108Kerstin SchneiderOLK Rafzerfeld-Bülach1:16:45+24:3914:50
110Kathryn BarrScottish Junior Squad1:16:56+24:5014:52
111Anna CasagrandeJunior Team Trentino1:17:41+25:3515:01
112Aino-Maria LinnaHaapaveden Urheilijat1:17:45+25:3915:02
113Ellen SkunckeTäby OK1:17:59+25:5315:05
114Martha Skogeng ReitenEmblem IL1:18:20+26:1415:09
115Runa AlmelandFana IL1:18:22+26:1615:09
116Rebecca SvenssonVärend GN OL1:18:31+26:2515:11
116Elina HansonKungälvs OK1:18:31+26:2515:11
118Veronica RedtzerAttunda OK1:18:54+26:4815:15
119Johanna GuståsLinköpings OK1:20:01+27:5515:28
120Lena HöhneOSV Dresden1:21:32+29:2615:46
121Sofia ZillingOK Södertörn1:21:44+29:3815:48
122Lina ErdeliusIF Rigor1:22:17+30:1115:54
123Evelina SöderlundSkogslöparna1:24:02+31:5616:15
124Paulina JägstedtHalmstad OK1:27:59+35:5317:01
125Amalie Ellegaard SeverinsenOK Øst Birkerød1:30:17+38:1117:27
126Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK1:30:46+38:4017:33
127Anna ErikssonSträngnäs-Malmby Ol1:34:42+42:3618:19
128Emma BernerssonOK Enen1:37:22+45:1618:49
129Julia MarkendahlOK Klyftamo1:37:29+45:2318:51
130Maren GulliksenIndre Østfold OK1:42:26+50:2019:48
131Moa KjellbergBjörkfors GoIF1:46:59+54:5320:41
132Katja DalénSala OK1:54:47+1:02:4122:12
Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OKej godkänd
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd
Ellen KlüserOSV Dresdenej start
Moa WestbladOK Ravinenej start
Ida PalmbergOK Hammarenej start
Lovisa KalliokoskiPerhon Kiriej start
Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OKej start
Trine KarlbergTullinge SKej start
Roanne LilleyScottish Junior Squadej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Klara BerglundVästerås SOKej start
Ida LehmannVaregg Fleridrettej start
Sigrid Saur ModahlFredrikstad SKej start
Kornelia BrurbergSturla IFej start
Vera BogrenSundbybergs IKej start
Kajsa RaskKungälvs OKej start
Anna AnderssonPiteå IF Orienteringej start
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubbej start
Ingrid KrogstadmoSelbu OKej start
Katrin SjödénÄlvdalens IF OKej start
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej start
Laura SladekSU Schöckl Orienteeringej start
Linnéa CarlssonOK Hällenej start
Rønnaug Hansæl-NergaardKvikne ILej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start
Sofia DahlHärlövs IFej start
Isa EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

H18

6 380 m, 183 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville LaaksoHämeenlinnan Suunnistajat43:356:49
2Tom LinesScottish Junior Squad44:46+1:117:01
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna44:59+1:247:03
4Olle HedmanIF Hagen45:03+1:287:03
5Henrik André LarsenKongsberg OL46:43+3:087:19
6Lukas HellgrenOK Ravinen46:45+3:107:19
7Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF46:59+3:247:21
8Cyrill FrickerOLG Cordoba47:14+3:397:24
9Oscar ModigOK PAN-Kristianstad47:19+3:447:24
10William NilssonNyköpings OK47:27+3:527:26
11Jakob Schøier KovstedFarum Tisvilde OK47:32+3:577:27
12Jeremias JoutsensaariKangasala SK47:47+4:127:29
13Even LindaasVang OL47:52+4:177:30
14Emil Olander LorenzAllerød OK47:54+4:197:30
15Riccardo CasanovaGerman Youth Team47:58+4:237:31
16Benjamin LangerakJärfälla OK48:00+4:257:31
17Julian ImhofOL Regio Wil48:18+4:437:34
18Johan HerbertTäby OK48:32+4:577:36
19Rasmus MathisenPorsgrunn OL48:33+4:587:36
20Wilhelm HolfeldOSV Dresden48:35+5:007:36
21Elias SørensenLillomarka Ol48:39+5:047:37
22Hendrik HolzhauerGerman Youth Team48:55+5:207:40
23Elio BolligerOLV Baselland48:59+5:247:40
24Franz GawlitzaGerman Youth Team49:01+5:267:40
25Morten Rindom KnudsenOK Melfar49:12+5:377:42
26Tim JohanssonFK Friskus-Varberg49:13+5:387:42
27Mathias HermstadFreidig49:20+5:457:43
28Erik ScheuermannOSV Dresden49:22+5:477:44
29Eddie NarbettBOK49:27+5:527:45
30Ivar Lidström LauriSnättringe SK49:36+6:017:46
31Kilian HöckGerman Youth Team49:49+6:147:48
32Mattias IvaresOK Södertörn50:04+6:297:50
33Mathias VindalFreidig50:05+6:307:51
34Vegard Øverli BergKongsberg OL50:12+6:377:52
35Hugo DalhammerOK Roxen50:18+6:437:53
36Severin MüllerOLG Galgenen50:28+6:537:54
37Joel KarnehedOK Roxen50:34+6:597:55
38Trym IslandOL Tønsberg Og Omegn50:37+7:027:56
39Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna50:43+7:087:56
40Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna50:47+7:127:57
41Max BoeniOLC Kapreolo50:55+7:207:58
41Marko Birk NielsenAalborg OK50:55+7:207:58
43Viktor BarkegrenStora Tuna OK51:09+7:348:01
44Reto GiezendannerIF Hagen51:11+7:368:01
45Emil FriedländerOSV Dresden51:19+7:448:02
46William ErnlundOK Linné51:38+8:038:05
47Lukas KatvalaKarlskrona SOK51:53+8:188:07
48Sami LasfarVSO 2652:05+8:308:09
49Oskar ArnevikRingerike OL52:22+8:478:12
50Håkon SturødNydalens SK52:23+8:488:12
51Francesco MagenesVäxjö OK52:29+8:548:13
52Sixten ElehedLinköpings OK52:35+9:008:14
53Simon ÖsterlingOK Södertörn52:59+9:248:18
54Viktor BergLeksands OK53:07+9:328:19
55Jens EdsenNordvest OK53:10+9:358:20
56Tobias KarlssonSnättringe SK53:15+9:408:20
57Tom ToussaintCSLG Melun53:17+9:428:21
58Gustav OlssonTorsås OK53:22+9:478:21
59Felix Lindell-ÖhmanOK Måsen53:34+9:598:23
60Sixten TörnqvistVästerås SOK53:56+10:218:27
60Hotz SilasOLG Cordoba53:56+10:218:27
62Jonathan JylltorpLinköpings OK54:10+10:358:29
63Jostein Svaland DaleVang OL54:12+10:378:29
64Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL54:13+10:388:29
65Sören Eg StaugaardKolding OK54:16+10:418:30
66Gabriel SturessonLerums SOK54:33+10:588:33
67Jake ChapmanScottish Junior Squad54:39+11:048:33
68Axel KudinoffOK Södertörn54:59+11:248:37
69Oskar EngesAttunda OK55:08+11:338:38
70Johan DupontOK Pan Århus55:12+11:378:39
71Niklas HolzhauerGerman Youth Team55:29+11:548:41
72Vidar PerssonTäby OK55:33+11:588:42
73Ruairi LongIreland Junior Team55:48+12:138:44
74Johan LindmanFinspångs SOK55:49+12:148:44
75Thorsten SvenssonFinspångs SOK55:50+12:158:45
76Klas JohanssonOK Tranan56:00+12:258:46
77Filip JohanssonTrollhättans SOK56:01+12:268:46
78Dennis BräuerOSV Dresden56:05+12:308:47
79Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF56:10+12:358:48
80Martin GranbergIFK Mora OK56:16+12:418:49
81Oskar SvahnEksjö SOK56:21+12:468:49
82Jan ErneOLG Cordoba56:23+12:488:50
82Elias ÖhmanGjø-Vard OL56:23+12:488:50
84Rasmus TäckOK Hammaren56:50+13:158:54
85Lucas GranbergOK Kåre56:58+13:238:55
86Trygve MyhrAsker SK57:02+13:278:56
87Kristian PyttenKristiansand OK57:17+13:428:58
88Viktor WallinOK Kåre57:24+13:498:59
89Petter Astrup ArnesenHeming Orientering57:27+13:529:00
90Simon TörnqvistOK Ravinen57:39+14:049:02
91Andreas MagnvallOK Södertörn57:40+14:059:02
92Christian MichelsenDon´t Get Lost57:42+14:079:02
93Erik VinbladKarlskrona SOK57:52+14:179:04
94Albin NorenPiteå IF Orientering57:56+14:219:04
95Anton GlivesonRonneby OK58:00+14:259:05
96Gustav MollOK Sorø58:24+14:499:09
97Axel ForsmanFK Herkules58:28+14:539:09
98Skjalg NysæterSkien OK58:29+14:549:10
99Henning KapischkeTeam Saxony58:43+15:089:12
100Njaal Ellegaard MelbyVang OL58:48+15:139:12
101Kristian Fredrik LynumFreidig59:01+15:269:15
102Filip MöllerOK Södertörn59:32+15:579:19
102Daniel HellbergLunds OK59:32+15:579:19
104Maurizio CastellazG.S. Pavione59:39+16:049:20
105Emil HornlidenUmedalens IF59:48+16:139:22
106Eskil FrøislandVang OL59:49+16:149:22
107Simon DahlbergOK Nolaskogsarna59:54+16:199:23
108Luca RizziCO Ticino59:55+16:209:23
109Axel BlomFrölunda OL1:00:14+16:399:26
110Truls LindholmSundsvalls OK1:00:16+16:419:26
111Håkon KornmoPorsgrunn OL1:00:29+16:549:28
112Emil LarssonTibro OK1:00:30+16:559:28
113William JörneliusFK Herkules1:00:36+17:019:29
114Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IF1:00:42+17:079:30
115Lavran ThorstensenOppsal Orientering1:00:48+17:139:31
116Rasmus KihlSundbybergs IK1:00:59+17:249:33
117Timon AeglerOL Regio Wil1:01:12+17:379:35
118Robert ColeVäsby OK1:01:16+17:419:36
119Måns ErikssonÖstersunds OK1:01:18+17:439:36
120Leon BauerTeam Saxony1:01:25+17:509:37
121John GranathOK Kåre1:01:48+18:139:41
122Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK1:02:37+19:029:48
123Gustaf HedegårdOK Kolmården1:02:41+19:069:49
124Sølve DrageKongsberg OL1:03:10+19:359:54
124Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:03:10+19:359:54
126Ben StoyerOLG Stäfa1:03:25+19:509:56
127Olle SvangrenGotlands Bro OK1:03:49+20:1410:00
128Carl EkbringKexholms SK1:03:59+20:2410:01
129Hugo EkingeOK Motala1:04:39+21:0410:07
130EVEN FossumIK Grane Arendal Orientering1:04:41+21:0610:08
131Cedrik KleinOSV Dresden1:04:49+21:1410:09
132Nils OttossonGävle OK1:04:54+21:1910:10
133Kalle BrahmLånghundra IF1:05:10+21:3510:12
134Christian LindhSundbybergs IK1:05:26+21:5110:15
135Rasmus Krogh MadsenFarum Tisvilde OK1:05:38+22:0310:17
136Hugo BäsénIF Thor1:06:19+22:4410:23
137Lukas ArkängTullinge SK1:06:25+22:5010:24
138Florian WepferOLG Pfäffikon1:06:28+22:5310:25
139Magnus EricsonJärla Orientering1:07:08+23:3310:31
140Erik LundStenungsunds OK1:07:28+23:5310:34
141Juho MäkiRasti 881:07:33+23:5810:35
142Luca LibardoniJunior Team Trentino1:07:42+24:0710:36
143Olav Aasmundtveit HoffOL Tønsberg Og Omegn1:08:41+25:0610:45
144Anton JaenickeTeam Saxony1:08:44+25:0910:46
145Alex Del FedeleCO Ticino1:08:55+25:2010:48
146Sverre NarumVang OL1:09:03+25:2810:49
147Andrew TurnerIreland Junior Team1:09:10+25:3510:50
148Emil ErikmatsSävedalens AIK1:09:41+26:0610:55
149Yanik SchwizerOLG St.Gallen/Appenzell1:10:20+26:4511:01
150Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:11:28+27:5311:12
151Timon BurkhartOL Regio Wil1:12:25+28:5011:21
152Filip JohanssonKungälvs OK1:14:32+30:5711:40
153Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GoIF1:14:43+31:0811:42
154Emil ArvidssonSäterbygdens OK1:15:52+32:1711:53
155Hugo HåkanssonIK Ymer1:16:00+32:2511:54
156Henrik HaugKongsberg OL1:16:14+32:3911:56
157Ole HänselTeam Saxony1:17:08+33:3312:05
158Jonas LauriFK Herkules1:17:35+34:0012:09
159Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:17:41+34:0612:10
160Alf HasselvoldGrue IL1:18:51+35:1612:21
161Albin AnderssonSegersta OK1:20:03+36:2812:32
162Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:22:42+39:0712:57
163Cameryn Kelly-MorrishIreland Junior Team1:23:02+39:2713:00
164Eoin RiordanIreland Junior Team1:24:12+40:3713:11
165Ole Johan BråtenVang OL1:24:23+40:4813:13
165Damiano BollaPark World Tour Italy Asd1:24:23+40:4813:13
167Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna1:27:03+43:2813:38
168Simen Gran BlystadLøten O-Lag1:31:07+47:3214:16
169Fredrik SveenVang OL1:35:39+52:0414:59
170Axel ToressonLunds OK1:45:44+1:02:0916:34
171Javier PinoCebochi2:02:11+1:18:3619:09
172Andrea PetraroliJunior Team Trentino2:04:22+1:20:4719:29
James AcklandScottish Junior Squadej godkänd
Mikkel Lau PetersenAllerød OKej godkänd
Oscar Sig TranbergSilkeborg OKej godkänd
Oscar NilssonAlvesta SOKej godkänd
Haakon JohannesenIndre Østfold OKej godkänd
Jacob EnbergHalmstad OKej godkänd
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingej godkänd
Simon ReimersAalborg OKej godkänd
Mikkel MeldgaardAllerød OKej godkänd
Felipe SepúlvedaControl 7ej godkänd
Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OKej godkänd
Otso WesterlundKooveeej start
Laurin ImhofOL Regio Wilej start
Zeb PalmHJS-Vansbro OKej start
Vegard LøvliAsker SKej start
Martin SkärlénHaninge SOKej start
Alexander YtterbølHalden SKej start
Livio StalderOLG Goldauej start
Scott JuvikIL Gularej start
Eric BerlinTrollhättans SOKej start
Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseuraej start
Mathias BlomsterRonneby OKej start
Filip ÖrnKFUM Örebro OKej start
Timon LorenzGerman Youth Teamej start
Clemens WolframEksjö SOKej start
Nicola MüllerIFK Mora OKej start
Hugo ThorellEj klubbanslutenej start
Gustav StålVästerbergslagens OLej start
Erik ErikssonOK Älgenej start
Johan WestlyAsker SKej start
Olle SörqvistMarkbygdens OKej start
Jimmy JohanssonForsa OKej start
Jonathan UllerKils OKej start

D17-20 Kort

4 750 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kårhild NordstadVaregg Fleridrett50:4610:41
2Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna51:00+0:1410:44
3Amanda RangertIK Hakarpspojkarna51:30+0:4410:50
4Karine VestølVegårshei IL51:58+1:1210:56
5Liliane SuterOL Zimmerberg53:12+2:2611:12
6Chiara PolsiniOLV Baselland54:30+3:4411:28
7Ella EricsonSundbybergs IK55:07+4:2111:36
8Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna55:27+4:4111:40
9Lina KromnerSkogspojkarnas OK57:11+6:2512:02
10Camilla FingerroosMS Parma57:24+6:3812:05
11Stefanie SutterOLG St.Gallen/Appenzell59:50+9:0412:35
12Carolina ErikssonOK Milan1:02:52+12:0613:14
13Maja WillénÖstersunds OK1:03:00+12:1413:15
14Anik BachmannOL Zimmerberg1:03:33+12:4713:22
15Amanda NymanVänersborgs SK1:03:45+12:5913:25 Ladda ner rutt i gpx-format
16Amanda MullinsSjövalla FK1:04:52+14:0613:39
17Nika PoljansekOK Azimut ( Slovenia )1:06:04+15:1813:54
18Amanda HalvarsonLeksands OK1:10:03+19:1714:44
19Ida Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1:10:50+20:0414:54
20Lovisa LarssonTullinge SK1:11:32+20:4615:03
21Emma BillingHultsfreds OK1:11:55+21:0915:08
22Ellen PerssonSöderhamns OK1:12:02+21:1615:09
23Victoria Myklebust StrømHedrum OL1:12:30+21:4415:15
24Linn LindblomMalmö OK1:13:18+22:3215:25
25Linnea NybergSäterbygdens OK1:14:48+24:0215:44
26Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:15:09+24:2315:49
27Maiken SandbergNydalens SK1:19:21+28:3516:42
28Evelina PetersonFalköpings AIK OK1:19:53+29:0716:49
29Tine DalgaardKolding OK1:20:52+30:0617:01
30Fabia LyrenmannOLV Hindelbank1:23:39+32:5317:36
31Johanna PetersonFalköpings AIK OK1:27:34+36:4818:26
32Annika AttingerOL Zimmerberg1:30:13+39:2718:59
33Sophie AttingerOL Zimmerberg1:38:50+48:0420:48
34Emma JohanssonOK Hammaren1:59:08+1:08:2225:04
35Elin LoodIK Gandvik1:59:41+1:08:5525:11
36Jennie RosénHästveda OK2:01:17+1:10:3125:32
37Tua WigforssArboga OK2:15:43+1:24:5728:34
38Anna Emilie TorsethGjø-Vard OL2:17:00+1:26:1428:50
39Aika BaumgartnerOL Zimmerberg2:29:37+1:38:5131:29
40Kyra JonssonSjövalla FK3:26:28+2:35:4243:28
Emma ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Vanja JohanssonOK Hammarenej godkänd
Elin WickbergOK Nolaskogsarnaej start
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orienteringej start
Amanda CarlssonIK Trenne Ullaredej start
Mathilda LindeIF Ålandej start

H17-20 Kort

4 920 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK39:348:02
2Sivert BellingmoOL Gaula40:51+1:178:18
3Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro43:22+3:488:48
4Aron ThorénRonneby OK45:31+5:579:15
5Lukas WadstenOK Landehof46:38+7:049:28
6Johan KindbomIF Hagen50:29+10:5510:15
7Filip HahneInsjöns IF OK50:47+11:1310:19
8Jonas FuhrerOLG Stäfa51:23+11:4910:26
9Jesper LindströmIF Hagen52:22+12:4810:38
10Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK53:57+14:2310:57
11Ludvig JohnsenHedrum OL54:24+14:5011:03
12Elias OlssonOK Kroppefjäll54:52+15:1811:09
13Erik BlickOK Alehof55:41+16:0711:19
14Emil NilssonAndrarums IF55:44+16:1011:19
15Peter Hansen