Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Patrullen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Patrullen
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: lördag 1 oktober 2016

45 min

46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin LarssonÄlvsby IF OK33:38
2Svea PetterssonÄlvsby IF OK33:44
3Minna TuressonOK Renen36:29+2:51
4My BlomqvistOK Renen36:32+2:48
5Arvid WeinzOK Renen37:58+4:20
6Tor KronholmOK Renen37:59+4:15
7Axel EngströmOK Renen38:10+4:26
7Vilgot KuokkanenOK Renen38:10+4:32
9Åsa Hedlund-KristofferssonKlubblös38:12+4:34
10Emil KristofferssonKlubblös38:14+4:30
11Hedda EdinOK Renen38:27+4:49
12Ester KlingefuhrOK Renen38:29+4:45
13Johan BurmanOK Renen39:22+5:38
14Tova NygrenOK Renen39:26+5:48
15Oliver LindOK Renen39:30+5:52
16Hulda LindqvistOK Renen39:35+5:57
17Kimi Eriksson-Oksanen- -39:38+5:54
18Ivar KronholmOK Renen39:46+6:02
19Albin BerggrenOK Renen39:47+6:09
20Arvid IngvarssonOK Renen41:07+7:23
21Eric HasselströmOK Renen41:09+7:31
22Emilia HöglundÄlvsby IF OK41:27+7:49
23Tilda NygrenÄlvsbyn41:29+7:45
24Ville SundqvistOK Renen41:57+8:13
25Elsa LindblomOK Renen42:02+8:24
26Tova LindbäckOK Renen42:21+8:43
27Emma HasselströmOK Renen42:22+8:38
28Hugo SvedenbäckOK Renen43:05+9:27
29Malin SvedenbäckOK Renen43:07+9:23
30Irma IngvarssonOK Renen43:18+9:40
30Vilma KuokkanenOK Renen43:18+9:34
32Emil EngströmOK Renen43:34+9:56
32My PetterssonOK Renen43:34+9:50
34Martin LundholmOK Renen43:40+9:56
35Anton HedströmOK Renen43:42+10:04
36Sofia MarkströmOK Renen44:44+11:06
37Maria MarkströmOK Renen44:49+11:05
38Alex SandströmOK Renen45:27+11:49
39Axel TornbergOK Renen45:29+11:45
40Monica RosenLuleå46:40+12:56
41Håkan RosenLuleå46:45+13:07
42Vera EdeskärOK Renen46:56+13:18
43Ludvig KarlssonOK Renen46:58+13:14
44Miriam EdinOK Renen46:59+13:21
45Astrid LundOK Renen47:00+13:16
Vakant 1- -fullföljt
Erik HörnquistOK Renenej start
Lena HörnquistOK Renenej start

60 min

34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan LindelöfSeskarö IF51:33
2Emil LindelöfSeskarö IF51:39
3Klara KivijärviOK Renen52:18+0:39
3Lisa LarssonÄlvsby IF OK52:18+0:45
5Oskar ErikssonOK Renen54:30+2:57
6Axel NilssonOK Renen54:32+2:53
7Matilda AasaÖvertorneå IF54:44+3:05
7Ella TuressonOK Renen54:44+3:11
9Lisa HörnquistOK Renen56:01+4:22
10Alva EngströmOK Renen56:02+4:29
11Edvin LundOK Renen56:12+4:39
12Linus NordinOK Renen56:14+4:35
13Max PetterssonOK Renen56:15+4:42
14Sebastian FranssonOK Renen56:16+4:37
15Sofia Blomqvist- -56:48+5:15
16Erik BlomqvistGAMMELSTAD56:49+5:10
17Simon MarkströmOK Renen57:58+6:25
17Tobias SnellOK Renen57:58+6:19
19Tim LundbergOK Renen58:00+6:27
20Jim BlomqvistOK Renen58:01+6:22
21Wilma SannerströmOK Renen58:21+6:48
22Annika SannerströmOK Renen58:27+6:48
23Catrin IngvarssonOK Renen58:55+7:22
23Hanna LundbergOK Renen58:55+7:16
25Cecilia LundKlubblös59:14+7:41
26Desirée NordmarkKlubblös59:15+7:36
27Karin BarkKlubblös59:20+7:41
27Christin JonassonKlubblös59:20+7:47
29Oskar IngvarssonOK Renen59:52+8:19
30Valter ErikssonOK Renen59:55+8:16
31Robert SundqvistOK Renen59:59+8:20
32Therese SundqvistOK Renen1:00:01+8:28
33Irene DanielssonPiteå IF1:01:40+10:01
33Torbjörn LundbergPiteå IF1:01:40+10:07

75 min

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emmie LindbäckOK Renen1:07:29
2Moa EngströmOK Renen1:07:30
3Thomas JohanssonOK Renen1:12:31+5:01
4Mikael OlaussonOK Renen1:12:34+5:05
5Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:12:44+5:14
6Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:12:45+5:16
7Tina YlipääBergnäsets AIK1:12:47+5:18
8Sara BrännströmOK Renen1:12:49+5:19
9Stefan SöderstenGammelstads IF1:13:08+5:38
10Magnus SpettIFK Kiruna1:13:09+5:40
11Cecilia CollinBergnäsets AIK1:13:27+5:57
11Niklas ÖqvistBergnäsets AIK1:13:27+5:58
13Emma HedlundOK Renen1:14:16+6:46
14Jonas HedlundOK Renen1:14:18+6:49
15Hanna ForsbergKlubblös1:14:25+6:56
16Marie ÄlvstrandKlubblös1:14:26+6:56
17Ludvig DanforsMullsjö SOK1:14:30+7:00
18Jonathan SvenssonVäxjö OK1:14:31+7:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser