Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: fredag 30 september 2016

H21

8 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje PaulerSkogslöparna54:416:38
2Stefan SjölundSkogslöparna59:12+4:317:11
3Jonas ByströmSkogslöparna1:10:41+16:008:34
4Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:11:36+16:558:41
5Oskar ForsbergSkogslöparna1:15:40+20:599:10
6Benjamin NäslundSkogslöparna1:16:36+21:559:17
7Arvid StrandbergSkogslöparna1:23:23+28:4210:07

D18

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma WibergSkogslöparna1:01:1519:08

H18

4 210 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emanuel NäslundSkogslöparnaej start

D16

3 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emelie WibergSkogslöparnaej start

D14

3 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Amelie JosefssonSkogslöparnaej start

H12

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan HälldalSkogslöparna29:1612:43
2Sixten PerssonSkogslöparna34:50+5:3415:08
3Isak AbrahamssonSkogslöparna41:30+12:1418:02

D10

2 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe ForsbergSkogslöparna19:279:10

H10

2 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HälldalSkogslöparna15:107:09

D35

4 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ForsbergSkogslöparna43:0010:12
2Karin PerssonSkogslöparna50:46+7:4612:03
Christina JosefssonSkogslöparnaej start

H35

6 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HälldalSkogslöparna58:139:04
2Mattias PerssonSkogslöparna1:00:31+2:189:25
3Peter WoxlinSkogslöparna1:02:44+4:319:46
4Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna1:05:44+7:3110:14
5Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna1:07:35+9:2210:31
6Jörgen NylénOK Nolaskogsarna1:13:41+15:2811:28
Daniel KnutssonSkogslöparnaej start

H45

4 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny NäslundSkogslöparna53:0212:35
2Thomas NordströmSkogslöparna59:54+6:5214:13
Per-Johan JosefssonSkogslöparnaej start

D55

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StrandbergSkogslöparna51:3916:08

H55

4 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif StrandbergSkogslöparna53:1812:39

Inskolning

2 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Adam AbrahamssonSkogslöparnafullföljt
Sally ArvidssonSkogslöparnafullföljt
Tove ArvidssonSkogslöparnafullföljt
Ture ForsbergSkogslöparnafullföljt
Lova LarssonSkogslöparnafullföljt
Oliver LarssonSkogslöparnafullföljt
Viggo LarssonSkogslöparnafullföljt
Alva PerboSkogslöparnafullföljt
Stina PerssonSkogslöparnafullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser