Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träning MTB-O

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träning MTB-O
Arrangörsorganisation: OK Skogsstjärnan
Datum: söndag 25 september 2016

Långa 13

12 690 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard KarlssonRyda SK43:553:27
2Tomas AnderssonOK Skogsstjärnan46:05+2:103:37
3Elvira LarssonRyda SK52:34+8:394:08
4Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan54:04+10:094:15
5Leif CelanderKristinehamns OK1:01:22+17:274:50
6Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan1:05:13+21:185:08
7Kent AnderssonOK Skogsstjärnan1:05:38+21:435:10
8Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:06:31+22:365:14
9Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:09:34+25:395:28
10Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:09:56+26:015:30
11Håkan JohanssonMariestads FK1:13:35+29:405:47
12Hampus AnderssonLidköpings VSK1:14:15+30:205:51
13Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:14:33+30:385:52
14Monica WelinOK Skogshjortarna1:14:41+30:465:53
15Filippa AnderssonLidköpings VSK1:20:12+36:176:19
16Kristina PatrikssonOK Klyftamo1:30:17+46:227:06
17Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:37:06+53:117:39
18Hugo LennartssonMariestadcyklisten1:39:48+55:537:51
19Hugo BremerMariestads FK1:39:49+55:547:51
20Lars SahlbergLeksands OK1:56:10+1:12:159:09
Ingvar WelinOK Skogshjortarnaej godkänd
Tommy GustafssonOK Kullingshofej start
Erik HellsvikIK Gandvikej start
Maria MarinopoulouOK Tyrej start

Mellan 8

8 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif PerssonOK Skogsstjärnan38:424:41
2Svante AndrénTibro OK39:17+0:354:45
3Mats AnderssonMariestads FK43:04+4:225:12
4Alice SödervallIK Gandvik43:53+5:115:18
5Magnus SödervallIK Gandvik43:57+5:155:19
6Edvin HenryssonTibro OK45:47+7:055:32
7Ammi AnderssonMariestads FK46:31+7:495:37
8Annica HenryssonTibro OK47:14+8:325:43
9Lisbeth CelanderKristinehamns OK48:44+10:025:53
10Irma SvenssonOK Klyftamo50:18+11:366:05
11Torben GustavssonSOK Träff52:40+13:586:22
12Thomas HenryssonTibro OK52:48+14:066:23
13Johanna AnderssonMariestads FK59:58+21:167:15
Maja WalleniusOK Skogsstjärnanej start

Korta 4

4 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SödervallIK Gandvik18:113:55
2Axel AnderssonOK Skogsstjärnan45:10+26:599:45
Bertil RybergOK Klyftamoej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser