Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattjakta deltävling 3 Koppom

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattjakta deltävling 3 Koppom
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: torsdag 20 oktober 2016

Herrar

4 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus NordströmKils OK38:578:39
2Andreas BlomgrenOK Hierne42:39+3:429:28
3Oskar JohanssonVästvärmlands OK45:00+6:0310:00
4Martin FogelbergVästvärmlands OK45:53+6:5610:11
5Magnus JonssonVästvärmlands OK51:11+12:1411:22
6Jon Ivar BergersenEidskog OL54:05+15:0812:01
7Terje GudbrandsenHamar OK54:14+15:1712:03
8Thomas ÖstlundVästvärmlands OK57:04+18:0712:40
9Tord JanssonVästvärmlands OK59:33+20:3613:14
10Jonas BacklundVästvärmlands OK1:00:00+21:0313:20
11Stein Arne NegårdVang OL1:00:01+21:0413:20
12Anders JohanssonVästvärmlands OK1:00:09+21:1213:22
13Ole RognstadBrandval/Kongsvinger OK1:01:02+22:0513:33
14Ole Inge RismoenBrandval/Kongsvinger OK1:07:14+28:1714:56
15Anders HaugerBrandval/Kongsvinger OK1:08:47+29:5015:17
Mathias AxelssonOK Hierneej godkänd
Thomas GabrielssonVästvärmlands OKutom tävlan

Damer

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK1:03:5814:12
Grethe BergersenEidskog OLej godkänd
Julie Finsrud LandeEidskog OLutgått Ladda ner rutt i gpx-format

Vetraner

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjørn SteinbekkenOdal OL35:5713:49
2Lars OlssonVästvärmlands OK37:38+1:4114:28
3Leif BillingsøEidskog OL41:49+5:5216:05
Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OKej godkänd
Oddvar GravingenGrue ILej godkänd

Öppen Korta

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SkytterenOdal OL36:0413:52
2Lene Margrethe SætabergetLunderseter IL42:52+6:4816:29
3Egil SolbergseterAustmarka IL49:20+13:1618:58
4Bård BergersenEidskog OL53:05+17:0120:25
5Mette SolbergseterAustmarka IL1:05:30+29:2625:11
6Oddbjørn BergersenEidskog OL1:06:05+30:0125:25

Öppen Lätta

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune OlssonVästvärmlands OK52:5035:13
Tor SætabergetLunderseter ILej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser