Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkskubbet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkskubbet
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 20 november 2016

Bana 1

2 320 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor JosefssonOK Skogsfalken22:069:31
2Hannah JosefssonOK Skogsfalken22:14+0:089:35
3Christel OlssonOK Skogsfalken22:18+0:129:36
4Erik KarlssonOK Skogsfalken22:23+0:179:38
5Oskar SöderbergOK Skogsfalken24:15+2:0910:27
6Lena SöderbergOK Skogsfalken24:21+2:1510:29
7Christer SvenssonRonneby OK24:35+2:2910:35
8Tindra FohlinOK Skogsfalken34:11+12:0514:44
9Ida FohlinOK Skogsfalken34:54+12:4815:02
10Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken37:43+15:3716:15
11Albin SöderbergOK Skogsfalken37:44+15:3816:15
12MariAnne MånssonRonneby OK38:42+16:3616:40
13Elise BjörnvikOK Skogsfalken40:50+18:4417:36
13Helen WåhlinOK Skogsfalken40:50+18:4417:36
15John-Peter WåhlinOK Skogsfalken41:12+19:0617:45
16Eva BlomkvistOK Skogsfalken41:16+19:1017:47
17Erik StenbergOK Skogsfalken54:36+32:3023:32
18Ville StenbergOK Skogsfalken54:42+32:3623:34
19Svante RovinaOK Skogsfalken1:16:24+54:1832:55
20Svante BergmanOK Skogsfalken1:17:06+55:0033:13
21Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK1:21:00+58:5434:54
22Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK1:21:04+58:5834:56

Bana 2

3 390 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ViktorssonOK Skogsfalken35:4710:33
2Kenneth FagerKarlskrona SOK36:18+0:3110:42
3Kasper FagerKarlskrona SOK36:19+0:3210:42
4Max PerssonOK Skogsfalken36:36+0:4910:47
5Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad39:57+4:1011:47
6Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK40:13+4:2611:51
7Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK45:21+9:3413:22
8Mats PerssonOK Skogsfalken45:46+9:5913:30
9Elvira LjungbergOK Skogsfalken46:40+10:5313:45
10Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK49:16+13:2914:31
11Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK50:18+14:3114:50
12Charlotte ViktorssonOK Skogsfalken1:19:19+43:3223:23
13Anna ViktorssonOK Skogsfalken1:22:32+46:4524:20
14Julia KarlssonOK Skogsfalken1:22:41+46:5424:23
Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Bana 3

4 680 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK38:348:14
2Anders BlomqvistOK Skogsfalken38:46+0:128:17
3Johan AnderssonOK Skogsfalken40:33+1:598:39
4Lina SvenssonOK Skogsfalken40:44+2:108:42
5Ella SöderbergOK Skogsfalken41:02+2:288:46
6Marcus AnderssonOK Skogsfalken42:15+3:419:01
7Patrik WåhlinOK Skogsfalken43:10+4:369:13
8Lars PerssonOK Skogsfalken43:12+4:389:13
8Henrik ViktorssonOK Skogsfalken43:12+4:389:13
10Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK45:25+6:519:42
11Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken45:44+7:109:46
12Andreas BjörnvikOK Skogsfalken48:17+9:4310:19
13Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK50:29+11:5510:47
14Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK50:40+12:0610:49
15Mats KarlssonKarlskrona SOK51:21+12:4710:58
16Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK51:30+12:5611:00
17Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK51:55+13:2111:05
18Johan EliassonOK Skogsfalken53:59+15:2511:32
19Annika JosefssonKarlskrona SOK54:05+15:3111:33
20Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:00:39+22:0512:57
21Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK1:00:45+22:1112:58
22Kjell MånssonKarlskrona SOK1:04:41+26:0713:49
23John D SöderbergOK Skogsfalken1:07:47+29:1314:29
24Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:12:13+33:3915:25
25Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:28:20+49:4618:52
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Christer KajsajunttiOK Skogsfalkenej godkänd

Bana 4

7 380 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak BergmanOK Skogsfalken49:296:42
2Anton WibergOK Skogsfalken50:21+0:526:49
3Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK56:52+7:237:42
4Fredrik SmedbergOK Skogsfalken58:11+8:427:53
5Ola SöderbergOK Skogsfalken59:42+10:138:05
6Christina SmedbergOK Skogsfalken1:06:32+17:039:00
7Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:07:25+17:569:08
8Göran MånssonKarlskrona SOK1:10:31+21:029:33
9Hanna WåhlinOK Skogsfalken1:11:03+21:349:37
10Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:11:11+21:429:38
11Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:23:53+34:2411:21
Håkan LindbergOK Vilse 87ej godkänd
Yuri OmelchenkoOK Orionej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser