*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Månadens bana 20 september

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Månadens bana 20 september
Arrangörsorganisation: Ulricehamns OK
Datum: tisdag 20 september 2016

Bana 1

2 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algot CarlssonUlricehamns OK16:468:20
2Olle NordinUlricehamns OK16:48+0:028:21
3Anton KarlssonUlricehamns OK19:17+2:319:35
4Eskil SöderlundUlricehamns OK20:20+3:3410:06
5Gustav KarlssonUlricehamns OK23:15+6:2911:34
6Wilgot RomanUlricehamns OK24:10+7:2412:01
7Noah BohmanUlricehamns OK24:27+7:4112:09
8Albin EfraimssonUlricehamns OK24:37+7:5112:14
9Maria EfraimssonUlricehamns OK24:43+7:5712:17
10Helena ErikssonUlricehamns OK25:17+8:3112:34
11Ellen CarlssonUlricehamns OK26:47+10:0113:19
12Lovisa MalmqvistUlricehamns OK29:31+12:4514:41
13Kasper MålingUlricehamns OK30:41+13:5515:15
14Malte PalmérUlricehamns OK30:48+14:0215:19
14Hugo LiljemarkUlricehamns OK30:48+14:0215:19
16Alva JohanssonUlricehamns OK31:14+14:2815:32
16Therese AnderssonUlricehamns OK31:14+14:2815:32
18Melvin SjöstrandUlricehamns OK32:12+15:2616:01
Prov ProvUlricehamns OKej godkänd

Bana 2

2 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak SkoglundUlricehamns OK39:5014:48
2Adam SkoglundUlricehamns OK41:19+1:2915:21
3Alfred HallqvistUlricehamns OK48:32+8:4218:02
4Lucas EfraimssonUlricehamns OK49:39+9:4918:27
5Henrik HolgerssonUlricehamns OK49:54+10:0418:33
6Lova HolgerssonUlricehamns OK50:08+10:1818:38
7Markus SandinUlricehamns OK51:38+11:4819:11
8Edvin StåhlUlricehamns OK57:38+17:4821:25
9Lukas KlangUlricehamns OK57:49+17:5921:29
10Amanda JohanssonUlricehamns OK1:06:01+26:1124:32
11Julia ErikssonUlricehamns OK1:06:04+26:1424:33
12Ida PetterssonUlricehamns OK1:06:13+26:2324:36
13Birgitta JohanssonOK Tranan1:09:28+29:3825:49
14Göte JohanssonOK Tranan1:10:02+30:1226:02
Astrid ErikssonUlricehamns OKej godkänd
Ludvig KlangUlricehamns OKej godkänd
Selma SjöstrandUlricehamns OKej godkänd
Johanna HallqvistUlricehamns OKej godkänd

Bana 3

4 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik StåhlUlricehamns OK45:099:23
2Johan FalkUlricehamns OK53:29+8:2011:07
3Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK54:02+8:5311:14
4Johanna HagströmFalköpings AIK OK58:37+13:2812:11
5Joel HolmbergUlricehamns OK1:09:32+24:2314:27
6Kajsa NordinUlricehamns OK1:11:37+26:2814:53
Per HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Julia StrömUlricehamns OKej godkänd
Jonas EmtervallUlricehamns OKej godkänd

Bana 4

8 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric JanssonOK Tranan1:14:578:45
2Ludwig JohanssonUlricehamns OK1:27:45+12:4810:15
3Hugo StrömUlricehamns OK1:35:34+20:3711:09
4Petter PerssonBorås Sk1:42:23+27:2611:57
5Axel BerglundUlricehamns OK1:50:33+35:3612:54
6Svante BerglundUlricehamns OK1:51:11+36:1412:59
Alexander SvenssonÄspereds IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser