Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: torsdag 6 oktober 2016

Långa

7 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ElmelidLinköpings OK47:075:57
2Erik MartinssonLinköpings OK47:21+0:145:59
3Maxime BonneauLinköpings OK55:11+8:046:59
4Emil KaleredOK Denseln55:26+8:197:01
5Niklas OlssonLinköpings OK55:29+8:227:01
6Viktor AntonssonEksjö SOK57:01+9:547:13
7Anders LillieströmOK Roxen57:08+10:017:13
8Daniel NilssonNyköpings OK1:07:23+20:168:31
9Nils NedforsOK Roxen1:13:07+26:009:15
Mathias HallménOK Denselnej godkänd
Adam ThellsénOK Roxenutgått

Mellan

5 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK34:346:24
1Erik SköldLinköpings OK34:346:24
3Erik HelanderOK Roxen34:50+0:166:27
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK38:07+3:337:03
5Lars HolmgårdKils OK38:12+3:387:04
6Johan AllardLinköpings OK38:19+3:457:05
7Börje AnderssonLinköpings OK42:03+7:297:47
8Fanny AsketunOK Roxen42:07+7:337:47
9Annika IvarssonLinköpings OK42:55+8:217:56
10Per GuståsLinköpings OK44:20+9:468:12
11Johanna GuståsLinköpings OK44:33+9:598:15
12Jonas DetterfeltLinköpings OK44:41+10:078:16
13Christian EnbergLinköpings OK45:40+11:068:27
14Malte EvebornOK Roxen46:06+11:328:32
15Magnus HerberthsonLinköpings OK48:42+14:089:01 Ladda ner rutt i gpx-format
16Erik BacktemanLinköpings OK49:18+14:449:07
17Jan AsketunOK Roxen50:48+16:149:24
18Frida SahlmanLinköpings OK51:02+16:289:27
19Jörgen SköldLinköpings OK51:46+17:129:35
20Patrik EvebornOK Roxen57:26+22:5210:38
21Axel KullbergLinköpings OK1:16:34+42:0014:10
Erik AnderssonIK Gandvikej godkänd
Örjan SandellOK Roxenej godkänd

Korta

3 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ElehedLinköpings OK26:207:58
2Sarah MagnussonLinköpings OK28:21+2:018:35
3Erik AbrahamssonKlubblös28:24+2:048:36
4Otto NilssonLinköpings OK31:16+4:569:28
5Charlotte ÖstlundOK Roxen31:19+4:599:29
6Leif LindgrenLinköpings OK31:21+5:019:30
7Urban PeterssonLinköpings OK31:26+5:069:31
8Stephan SvenssonLinköpings OK31:43+5:239:36
9Pia VångellLinköpings OK31:54+5:349:40
10Henrik SöderqvistLinköpings OK34:01+7:4110:18
11Theo ÅrbrinkLinköpings OK35:55+9:3510:53
12Martin JarelandLinköpings OK35:57+9:3710:53
13Anna KullbergLinköpings OK36:02+9:4210:55
14Theodor ThomassenLinköpings OK36:09+9:4910:57
15Lena StrömbäckLinköpings OK36:13+9:5310:58
16Helena HolmOK Roxen36:20+10:0011:00
17Inez NilssonLinköpings OK36:48+10:2811:09
18Patrik NilssonLinköpings OK36:49+10:2911:09
19Olle MalmströmLinköpings OK36:52+10:3211:10
20Magnus SahlmanLinköpings OK36:53+10:3311:10
21Måns BjörnskiöldOK Roxen38:26+12:0611:38
22Elin KjellmanLinköpings OK38:53+12:3311:46
23Lova ElnegårdLinköpings OK38:58+12:3811:48
24Sofia MagnussonLinköpings OK39:03+12:4311:50
25Henrik ElmegårdLinköpings OK41:57+15:3712:42
26Martin MuellerLinköpings OK54:42+28:2216:34
Markus MuellerLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser