Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #1
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: söndag 12 februari 2017

D21

6 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida NordlundPiteå IF OK45:467:10
2Elin NordlundPiteå IF OK50:12+4:267:52
3Kristina TholerudÖvertorneå IF54:25+8:398:31
4Signe RosendahlOK Renen56:33+10:478:51
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej start

H21

6 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LindmarkIFK Kiruna35:345:34
2Niklas HenrikssonGammelstads IF36:01+0:275:38
3Mikael LindmarkSkellefteå OK38:45+3:116:04
4Fredrik EngströmOK Renen41:02+5:286:25
5Anders BennitzOK Renen45:00+9:267:03
6Martin HolmbergBergnäsets AIK45:03+9:297:03
7Melker PetterssonOK Renen45:43+10:097:09
8Harald LarssonBergnäsets AIK47:07+11:337:23
9Nils HenrikssonSeskarö IF51:07+15:338:00
Oskar ÖqvistBergnäsets AIKej start

H20

6 380 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Erik TuuriBergnäsets AIKej start

D16

4 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KarlssonÄlvsby IF OK57:5212:07
2Moa EngströmOK Renen1:33:12+35:2019:32

H16

4 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias SnellOK Renen32:136:45
2Sven LindmarkIFK Kiruna34:48+2:357:17

D14

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara KivijärviOK Renen34:089:25
2Edit KarlssonÄlvsby IF OK38:40+4:3210:40

H14

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK32:429:01
Albin LundbergArvidsjaurs OKej start

D12

1 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova HolmbergBergnäsets AIK26:4720:17

D35

6 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin KarlssonÄlvsby IF OK1:21:3312:46

H35

6 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan TibbelinOK Renen1:51:0417:24

H45

6 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger VestinSK Gränsen58:569:14
2Roland LarssonGammelstads IF1:07:02+8:0610:30
3Mats DruggeVittjärvs IK1:09:17+10:2110:51
4Krister RosendahlOK Renen1:17:58+19:0212:13
5Kjell HenrikssonSeskarö IF1:20:26+21:3012:36
Per ÖgrenBergnäsets AIKej godkänd
Johan LundbergArvidsjaurs OKej start

D55

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen45:5012:39
Agneta BergelinBergnäsets AIKej start

H55

4 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture NorénÄlvsby IF OK33:066:56
2Anders AbrahamssonGammelstads IF39:49+6:438:20
3Åke GustafssonBergnäsets AIK42:08+9:028:49
4Håkan TholerudÖvertorneå IF45:32+12:269:32
5Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK50:14+17:0810:31
Mikael KivijärviOK Renenej godkänd
Anders RensgardOK Renenej godkänd

D65

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF OK46:0512:43

H65

3 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny LagerskogArvidsjaurs OK29:358:10
2Hans YlipääSeskarö IF32:48+3:139:03
3Torbjörn LundbergPiteå IF OK35:33+5:589:49
4Robert SvartholmGammelstads IF47:59+18:2413:15

H75

3 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birger LundbergArvidsjaurs OK50:2213:54
2Runar MarktinVidsels IK51:26+1:0414:12
3Folke ErikssonI 19 IF1:00:10+9:4816:37
4Sven-Ivan GrönlundOK Renen1:03:31+13:0917:32

Öppen motion 1

1 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BerggrenOK Renen32:0824:20
2Alva VidehallBergnäsets AIK55:40+23:3242:10

Öppen motion 5

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry PilstålOK Renen52:4814:35

Öppen motion 8

4 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla LarssonGammelstads IF51:0710:42
2Stefan LauriGammelstads IF52:11+1:0410:56

Öppen motion 9

6 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Thomas JohanssonOK Renenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser