Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannaträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannaträning
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: tisdag 4 oktober 2016

Vit/Gul

3 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjörkTrollhättans SOK29:089:31
2Edvin OckbornTrollhättans SOK33:50+4:4211:03
3Matilda CederbergVänersborgs SK34:12+5:0411:10
4Oskar WesterbergTrollhättans SOK37:31+8:2312:15

Röd

4 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo MandingerTrollhättans SOK35:148:28
2Magnus VedinTrollhättans SOK40:21+5:079:41
3Stefan JohanssonTrollhättans SOK44:04+8:5010:35
4Per IvarssonTrollhättans SOK44:49+9:3510:46
5Andreas NilssonTrollhättans SOK53:38+18:2412:53
6Bo WesterbergTrollhättans SOK54:15+19:0113:02
7Anna NilssonTrollhättans SOK55:23+20:0913:18
8Moa ErikssonTrollhättans SOK58:49+23:3514:08
9Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:00:08+24:5414:27
Maria TryggöTrollhättans SOKutgått
Gitte KristianssonTrollhättans SOKej start
Malin KristianssonTrollhättans SOKej start
Anders LarssonVänersborgs SKej start

Violett/Blå

5 710 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK37:366:35
2Jesper SjögrenHestra IF38:10+0:346:41
3Martin LarssonHestra IF39:05+1:296:50
4Viktor WassénVänersborgs SK41:30+3:547:16
5Björn KristianssonTrollhättans SOK43:00+5:247:31
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK45:51+8:158:01
7Linus KristianssonTrollhättans SOK45:54+8:188:02
8Janne MattssonTrollhättans SOK46:42+9:068:10
9Martin SchagerlindTrollhättans SOK48:25+10:498:28
10Filip JohanssonTrollhättans SOK48:27+10:518:29
11Peter CederbergVänersborgs SK53:20+15:449:20
12Anders BjörklundTrollhättans SOK53:56+16:209:26
13Jonas MelénTrollhättans SOK54:54+17:189:36
14Oscar KarlssonTrollhättans SOK55:08+17:329:39
15Line CederbergOK Pan-Kristianstad55:16+17:409:40
16Eric BerlinTrollhättans SOK55:20+17:449:41
17Bengt NorrmanTrollhättans SOK55:31+17:559:43
18Martin MandingerTrollhättans SOK55:55+18:199:47
19Linus JonassonVänersborgs SK59:42+22:0610:27
20Ida KristianssonTrollhättans SOK1:01:40+24:0410:47
Joar TryggöTrollhättans SOKej godkänd
Robert EnbomVänersborgs SKej godkänd
Johan OckbornTrollhättans SOKutgått
Eskil TryggöTrollhättans SOKutgått
Louise BorgTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser