Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran -OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran -OL
Arrangörsorganisation: Linköpings AIK
Datum: torsdag 29 september 2016

Korta

1 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig BengtssonMotala AIF OL29:1315:52
2Bengt KarlssonBoxholm-Mjölby OL30:28+1:1516:33
3Rune FritzLinköpings OK32:20+3:0717:34
4Roland AlsénOK Roxen34:35+5:2218:47
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL35:35+6:2219:20
6Curt TillmanLinköpings OK35:50+6:3719:28
7Marita EricsonLOK40:41+11:2822:06
8Åke EfraimssonMotala AIF OL41:45+12:3222:41
9Stina KorallMotala AIF OL45:43+16:3024:50
10Ulf KorallMotala AIF OL46:23+17:1025:12
11Ann-Cathrine SundqvistOK Motala54:23+25:1029:33
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Bo BorgGOIF Tjalveej godkänd

Mellan

2 960 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL37:4912:46
2Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK38:18+0:2912:56
3Gerd HagströmGOIF Tjalve40:04+2:1513:32
4Olle ArmanNyköpings OK40:23+2:3413:38
5Per GustavssonOK Roxen41:29+3:4014:00
6Erik HallgrenFinspångs SOK41:52+4:0314:08
7Lars PerssonFinspångs SOK46:28+8:3915:41
8Kjell HagströmLinköpings OK47:32+9:4316:03
9Hans GustavssonNyköpings OK47:55+10:0616:11
10Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK49:19+11:3016:39
11Christer SvenssonNyköpings OK53:24+15:3518:02
12Lennart LarssonÖdeshögs SK54:32+16:4318:25
13Maja Stina GustafssonOK Roxen55:26+17:3718:43
14Lars LarssonIFK Linköpings OS55:31+17:4218:45
15Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL59:12+21:2320:00
16Folke SimonssonOK Roxen1:00:00+22:1120:16
17Hans OlstrandStjärnorps SK1:00:02+22:1320:16
18Ove PetterssonOK Motala1:02:29+24:4021:06
19Britt PetterssonOK Roxen1:12:08+34:1924:22
Bertil ArdellOK Roxenej godkänd
Göran LevinssonOK Roxenutgått

Promenad

1 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie OlsOK Roxen23:3716:37
2Lars-Erik OlsOK Roxen23:52+0:1516:48
3An-Margret SamorTGOK26:55+3:1818:57
4Lena LevinssonOK Roxen34:48+11:1124:30
5Pia HellqvistFSOK34:59+11:2224:38
6Birgitta GustafssonTGOK35:04+11:2724:41
6Siw ErikssonTjällmo-Godegårds OK35:04+11:2724:41
8Nils KarlssonLinköpings AIK36:57+13:2026:01
9Gunilla TengvallOK Roxen37:01+13:2426:04
10Harriet SvärdLinköpings OK40:20+16:4328:24
11Claes-Owe SvärdLinköpings OK40:25+16:4828:27

Långa

3 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BergLOK31:368:07
2Roger DanielssonLinköpings OK42:32+10:5610:56
3Pelle SkullmanLinköpings OK44:16+12:4011:22
4Pär ForsströmStjärnorps SK44:25+12:4911:25
5Gunnar CarlsonO Roxen49:56+18:2012:50
6Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL50:39+19:0313:01
7Peter HagströmGOIF Tjalve1:04:28+32:5216:34
8Anders HedinMotala AIF OL1:04:41+33:0516:37
9Roland NilssonFinspångs SOK1:05:01+33:2516:42
10Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:14:42+43:0619:12
11Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL1:14:47+43:1119:13
12Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:19:43+48:0720:29
13Sune CarlssonOK Motala1:26:34+54:5822:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser