Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna, Attunda

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna, Attunda
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: torsdag 13 oktober 2016

Bana A

4 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard EkmanOK Roslagen31:336:51
2Tommy HolmérVäsby OK34:00+2:277:23
2Thomas JanssonOK Roslagen34:00+2:277:23
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF41:33+10:009:01
5Peder KarlssonRånäs OK42:26+10:539:13
6Lars ForsstedtSöders-Tyresö42:56+11:239:20
7Klas BirgerssonLånghundra IF42:59+11:269:20
8Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF44:08+12:359:35
9Leif ÅkerblomOK Österåker44:11+12:389:36
10Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL44:26+12:539:39
11Eddie BjärenholtRånäs OK44:39+13:069:42
12Per-Johan VikforsOK Österåker48:37+17:0410:34
13Stig AnderssonOK Linné51:28+19:5511:11
14Willy LjungdellTäby OK53:55+22:2211:43
15Lars GrankvistTäby OK58:26+26:5312:42
16Anders LundbergOK Roslagen1:02:25+30:5213:34
17Eva ElnerudSigtuna OK1:04:12+32:3913:57
18Håkan CarlssonOK Roslagen1:05:00+33:2714:07
19Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:06:35+35:0214:28
20Kurt MaxéSundbybergs IK1:29:21+57:4819:25

Bana B

3 600 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif NordlundLänna IF35:449:55
2Leif NordinTurebergs IF36:56+1:1210:15
3Jenny HallmanAttunda OK37:04+1:2010:17
4Bengt ErikssonVäsby OK40:09+4:2511:09
5Olle ArmanNyköpings OK41:00+5:1611:23
6Urban BoströmSolna OK43:16+7:3212:01
7Thord RådbergOK Roslagen45:16+9:3212:34
8Margareta HagstedtVäsby OK46:04+10:2012:47
9Rolf AnderssonRimbo SOK46:43+10:5912:58
10Leif BergSigtuna OK47:04+11:2013:04
11Anna BlomgrenTullinge SK47:11+11:2713:06
12Ulla GummesonVäsby OK47:13+11:2913:06
13Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL47:50+12:0613:17
14Sören ErikssonLänna IF48:24+12:4013:26
15Per-Johan JanssonLänna IF48:41+12:5713:31
16Ulf SkogtjärnOK Linné48:47+13:0313:33
17Christer AnderssonATG49:15+13:3113:40
18Conny HusénOK Roslagen49:22+13:3813:42
19Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben49:40+13:5613:47
20Börje LenasSkogsluffarnas OK50:07+14:2313:55
21Stellan FehrnströmEnebybergs IF50:17+14:3313:58
22Gunnar KvarnerudLänna IF51:34+15:5014:19
23Eva von HeijneSigtuna OK53:26+17:4214:50
24Lena JohnssonRånäs OK53:56+18:1214:58
25Kristina FriskAttunda OK53:57+18:1314:59
26Göran FriskAttunda OK54:14+18:3015:03
27Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL54:30+18:4615:08
28Jan-Olof MalmSigtuna OK54:59+19:1515:16
29Stig LarssonLänna IF56:51+21:0715:47
30Bengt-Olov SamuelssonKlubblös57:01+21:1715:50
31Ewa NordlundLänna IF57:43+21:5916:01
32Ulf ÅströmOK Roslagen1:01:20+25:3617:02
33Sivert SöderbärgOK Roslagen1:08:10+32:2618:56
34Kurt LindgrenOK Roslagen1:09:07+33:2319:11
35Andre RozenbachsTK IF1:11:46+36:0219:56
36Ann SjöbergEnebybergs IF1:12:08+36:2420:02
37Gunnar BramstenSundbybergs IK1:20:22+44:3822:19
38UC Lybert ErikssonVäsby OK1:33:00+57:1625:50
39Ingvar OskarssonKlubblös1:36:39+1:00:5526:50

Bana C

2 500 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan BojlingSolna OK30:2212:08
2Bo WestlingHäverödals SK36:14+5:5214:29
3Helena BachmanTäby OK36:15+5:5314:30
4Tage AbrahamssonRånäs OK37:48+7:2615:07
5Bertil KarlssonOK Linné40:58+10:3616:23
6Leif LarssonEnebybergs IF42:01+11:3916:48
7Tommy GustavssonÖstra Almby FK43:09+12:4717:15
8Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL43:24+13:0217:21
9Bertil LjungemyrIFK Lidingös Skid o OK44:01+13:3917:36
10Sigurd WallénTäby OK44:07+13:4517:38
11Alf PerssonOK Österåker44:17+13:5517:42
12Sven ErikssonOK Roslagen44:48+14:2617:55
12Margaretha NyströmLänna IF44:48+14:2617:55
14Lars-Olov AnderssonSigtuna OK44:52+14:3017:56
15Lars-Erik LindellVäsby OK44:58+14:3617:59
16Margareta WallénTäby OK45:49+15:2718:19
17Kjell JanssonVäsby OK46:56+16:3418:46
18Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK47:02+16:4018:48
19Lars-Åke ErikssonTäby OK47:35+17:1319:02
20Ingrid JarlebringVäsby OK48:30+18:0819:24
21Pia VikströmTäby OK48:51+18:2919:32
22Kristina ErikssonLänna IF52:20+21:5820:56
23Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK1:00:52+30:3024:20
24Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:03:18+32:5625:19
25Maud AnderssonTäby OK1:08:00+37:3827:12
26Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:09:52+39:3027:56
27Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:10:47+40:2528:18
28Sven-Olov KarlssonRånäs OK1:14:07+43:4529:38
29Eva-Lena SvanströmTäby OK1:20:52+50:3032:20
Bertil RydgrenIFK Enskedeej godkänd
Tage ErikssonBromma-Vällingby SOKutgått
Torbjörn KlangLänna IFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser