Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25-mannaträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25-mannaträning
Arrangörsorganisationer: OK Tisaren / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: onsdag 5 oktober 2016

Lång

7 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel AttåsOK Tisaren38:315:04
2Filip JacobssonOK Tisaren38:36+0:055:04
3Simon HedlundÄrla IF38:41+0:105:05
4Rickard DjerfTibro OK39:05+0:345:08
5Gustav HindérOK Tisaren39:06+0:355:08
6Erik FernlundSäterbygdens OK39:07+0:365:08
7Anton HallorOK Tisaren39:16+0:455:10
8Ludvig EkNyköpings OK39:34+1:035:12
9Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK39:37+1:065:12
10Per KarlssonOK Tylöskog39:49+1:185:14
11Oskar AndrénOK Tisaren40:47+2:165:21
12Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro41:41+3:105:29
13Filip KarlssonIF Hagen42:26+3:555:35
14Jacob ErikssonKFUM Örebro OK44:13+5:425:49
15Oskar NymanOK Tyr45:11+6:405:56
16Martin FagerlundSol Tranås46:27+7:566:06
17Lars JonhedKFUM Örebro OK46:32+8:016:07
18Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK47:00+8:296:11
19Martin LarboIFK Lidingö SOK47:12+8:416:12
20Jesper LindströmIF Hagen48:18+9:476:21
21David RisbergKils OK49:21+10:506:29
22Emil NylinOK Tisaren51:45+13:146:48
23Axel OlssonOK Skogsstjärnan56:07+17:367:23
Victor HanssonJönköpings OKej godkänd
Jonas AnderssonOK Roxenutgått

Mellan

5 300 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK29:075:29
2Daniel BogrenIF Hagen32:03+2:566:02
3Melker ForsbergKFUM Örebro OK32:04+2:576:03
4Hugo SvärdUlricehamns OK32:27+3:206:07
5Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK34:50+5:436:34
6Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro34:59+5:526:36
7Lovisa PerssonOK Tisaren35:44+6:376:44
8Ulf HallménHagaby GoIF Örebro35:58+6:516:47
9Josefin ErlandssonOK Milan36:00+6:536:47
10William SeguraKFUM Örebro OK36:01+6:546:47
11Linus MalmKFUM Örebro OK36:16+7:096:50
12Tove EkströmLinköpings OK36:17+7:106:50
13Rebecka NylinOK Tisaren36:19+7:126:51
14Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan36:27+7:206:52
15Per HåstlundAlmby IK36:32+7:256:53
16Jesper MelinGarphyttans IF37:07+8:007:00
17Malin JohanssonOK Tylöskog37:13+8:067:01
18Mats CarlsvärdAlmby IK37:41+8:347:06
19Sofia JohanssonOK Skärmen37:49+8:427:08
20Filip ÖrnKFUM Örebro OK38:10+9:037:12
21Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro39:12+10:057:23
22Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK39:29+10:227:26
23Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro39:34+10:277:27
24Peter ErikssonKFUM Örebro OK39:37+10:307:28
25David MårtenssonGarphyttans IF39:45+10:387:30
26Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro39:47+10:407:30
27Evelina EricssonSöders-Tyresö39:52+10:457:31
28Bo GustafssonOK Tylöskog39:55+10:487:31
29Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro40:22+11:157:36
30Jonas KarlssonOK Tylöskog40:24+11:177:37
31Sara SchmidtTrollhättans SOK40:52+11:457:42
32Frida JohanssonOK Djerf41:15+12:087:46
33Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro41:27+12:207:49
34Lisa HallménOK Tisaren44:10+15:038:20
35Martin SedströmKFUM Örebro OK44:21+15:148:22
36Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK45:33+16:268:35
37Tony HolmbergOK Tylöskog45:43+16:368:37
38Elsa HolmgårdKils OK45:51+16:448:39
39Nina HallorOK Tisaren46:39+17:328:48
40Björn AlpbergAlmby IK48:40+19:339:10
41Johanna SärnbrinkOK Tisaren48:49+19:429:12
42Henrik AskrothKFUM Örebro OK49:24+20:179:19
43Karin JohanssonKFUM Örebro OK49:56+20:499:25
44Johanna HenrikssonOK Tisaren50:52+21:459:35
45Karl-Göran WahlströmAlmby IK52:26+23:199:53
46Anders MelinGarphyttans IF53:32+24:2510:06
47Sofie BodinAlmby IK1:03:37+34:3012:00
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Julia BergKFUM Örebro OKej godkänd
Mats GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Julia RajanIFK Lidingö SOKej godkänd

Kort

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK20:467:09
2Anton KruseKFUM Örebro OK21:01+0:157:14
3Olle MalmKFUM Örebro OK21:11+0:257:18
4Gustav AskrothKFUM Örebro OK26:15+5:299:03
5Viktor JonhedKFUM Örebro OK26:44+5:589:13
6Ida OlssonÄrla IF29:11+8:2510:03
7Jonas ÖrnKFUM Örebro OK33:27+12:4111:32
8Stina KvarnefjordKFUM Örebro OK41:18+20:3214:14
9Johanna HalldinKFUM Örebro OK44:15+23:2915:15
Ingela PetterssonOK Milanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser