Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fäbodloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fäbodloppet
Arrangörsorganisation: Domnarvets GOIF
Datum: söndag 25 september 2011

D21

4 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ClaessonStora Tuna OK30:097:26
2Lena GillgrenStora Tuna OK34:05+3:568:24
3Annika ÖstmanSävedalens AIK34:36+4:278:32
4Petra BaljeuLeksands OK35:29+5:208:45
5Olga RieznychenkoIFK Moras OK36:18+6:098:57
6Anastasiia DanylovaStora Tuna OK37:44+7:359:19
7Anna MårsellStora Tuna OK37:56+7:479:21
8Maria BjörklundBjursås OK38:37+8:289:32
9Sofia TörnqvistAlfta-Ösa OK38:48+8:399:34
10Lena NordlundLeksands OK40:25+10:169:58
11Madelene AllmungsLeksands OK41:22+11:1310:12
12Viktoria HelmerssonOckelbo OK42:33+12:2410:30
13Josefin AronssonOK Tisaren43:45+13:3610:48
14Anna OlssonLunds OK47:03+16:5411:37
15Anne KretzschmarLeksands OK48:25+18:1611:57
16Linn GrällsOK Kåre49:21+19:1212:11
17Malin RylanderStora Tuna OK49:54+19:4512:19
18Johanna NordströmOK Kåre51:12+21:0312:38
19Marie SpångmyrLeksands OK52:19+22:1012:55
20Martina ArkåsenOK Kåre55:54+25:4513:48
21Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK1:08:21+38:1216:52
22Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:19:40+49:3119:40
23Lenka KlimplováOK Kåre1:21:36+51:2720:08
Therese BergqvistLeksands OKej godkänd
Martina KarlssonStora Tuna OKej godkänd
Elin Dahlstedt-TyskLeksands OKej godkänd
Catharina AsphIFK Moras OKej start
Anna DuvanderOK Kåreej start

H21

4 990 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pavlo UshkvarokStora Tuna OK29:155:51
2Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF30:46+1:316:09
3Rikard ClaessonStora Tuna OK32:00+2:456:24
4Pelle EngstrandStora Tuna OK32:10+2:556:26
5Nils OlssonStora Tuna OK32:12+2:576:27
6Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna33:56+4:416:48
7Oleksandr StarovOK Denseln33:58+4:436:48
8Johan AlfredssonStora Tuna OK34:05+4:506:49
9Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK34:38+5:236:56
10Artem PanchenkoIFK Moras OK34:53+5:386:59
11Mattias MårtsStora Tuna OK35:07+5:527:02
12Peter LöfåsStora Tuna OK35:14+5:597:03
13Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna35:15+6:007:03
14Daniel KaipeLeksands OK35:54+6:397:11
15Johan IsraelssonStora Tuna OK36:22+7:077:17
16Greger TyskLeksands OK38:14+8:597:39
17Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna38:48+9:337:46
18Sven LundbäckStora Tuna OK43:44+14:298:45
19Per HolmIFK Moras OK44:56+15:419:00
20Johan SonessonIFK Moras OK45:52+16:379:11
21Niklas AldinStora Tuna OK45:54+16:399:11
22Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna47:44+18:299:33
23Tatsuro KobayashiSurahammars SOK56:28+27:1311:18
24Dmitri PotchepkoOK Kåre1:03:53+34:3812:48
Dan ErikssonVästerbergslagens OLej godkänd
Andreas LundbladIFK Moras OKej start
Johan NordlundLeksands OKej start
Martin MeleckýStora Tuna OKej start
Staffan ErikssonStora Tuna OKej start
Mattias ArgårdsIFK Moras OKej start

H20

4 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik FernlundSäterbygdens OK39:559:06

H18

4 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK36:438:22
2Markus WallinStora Tuna OK41:03+4:209:22
3Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL49:14+12:3111:14
4Joakim RamsellLeksands OK1:06:42+29:5915:13
Filip MagnussonStora Tuna OKej start

D16

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda ErikssonVästerbergslagens OL32:5110:42
2Hanna ForsDomnarvets GOIF37:29+4:3812:12
3Elina ArvidssonSäterbygdens OK43:30+10:3914:10
Hanna BarkegrenStora Tuna OKej start
Anna BjörklundBjursås OKej start

H16

3 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK1:09:1618:55
2Rasmus LöfgrenStora Tuna OK1:11:23+2:0719:30

D14

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna RamsellLeksands OK31:2712:20
2Madeleine LiljedahlVästerbergslagens OL32:50+1:2312:52
Ronja BjörklundBjursås OKej start
Noa-Ristin C LagerqvistGrycksbo IF OKej start

H14

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac Von KrusenstiernaOK Kåre16:506:36
2Jesper SvenskStora Tuna OK16:51+0:016:36
3Filip HahneInsjöns IF OK22:51+6:018:57
4Rikard HolmströmVästerbergslagens OL30:27+13:3711:56
5Jacob HedlundGagnefs OK1:05:59+49:0925:52
Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IKej start

D12

2 790 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny PerérsKorsnäs IF OK23:448:30
2Lova KlasérKorsnäs IF OK23:49+0:058:32
3Alva RingiOK Kåre25:44+2:009:13
4Alma AnderssonDomnarvets GOIF27:48+4:049:57
5Ellen SvensVästerbergslagens OL28:36+4:5210:15
6Vilma BergerDomnarvets GOIF29:03+5:1910:24
7Elin VikerOK Kåre30:34+6:5010:57
8Lisa DammvikStora Tuna OK32:50+9:0611:46
9Erica LaghedVästerbergslagens OL33:26+9:4211:58
10Emelie ErikssonSäterbygdens OK36:26+12:4213:03
11Rebecca ErikssonSäterbygdens OK38:42+14:5813:52
12Karin JohanssonGagnefs OK39:52+16:0814:17
13Ronja JuhlinGagnefs OK49:07+25:2317:36
Maja MörthInsjöns IF OKej start

H12

2 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor BarkegrenStora Tuna OK20:527:28
2Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK23:07+2:158:17
3Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK23:43+2:518:30
4Johan B NordahlDomnarvets GOIF26:20+5:289:26
5Emil ArvidssonSäterbygdens OK26:28+5:369:29
6Oscar WidenfalkOK Kåre27:11+6:199:44
7Emil LundmarkKvarnsvedens GOIF OK27:26+6:349:49
8Viktor WallinKorsnäs IF OK31:21+10:2911:14
9Erik OlssonOK Kåre31:28+10:3611:16
10Lucas GranbergOK Kåre32:07+11:1511:30
11John GranathSvärdsjö IF34:11+13:1912:15
12Erik BrobackOK Kåre1:07:38+46:4624:14
Niklas BäckmanGagnefs OKej start

D10

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonDomnarvets GOIF16:077:51
2Ida JohnssonOK Kåre18:18+2:118:55
3Tove RingiOK Kåre18:41+2:349:06
4Cecilia LindgrenOK Kåre22:52+6:4511:09
5Julia LundmarkKvarnsvedens GOIF OK26:05+9:5812:43
Vendela SöderqvistOK Kåreej start

H10

2 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK12:266:03
2Adam HahneInsjöns IF OK15:57+3:317:46
3Karl GranathSvärdsjö IF16:47+4:218:11
4Albin BergerDomnarvets GOIF17:02+4:368:18
5Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK18:16+5:508:54
6Henrik PetrisiVästerbergslagens OL19:02+6:369:17
7Samuel SundströmOK Hammaren19:28+7:029:29
8Christoffer LindgrenOK Kåre19:43+7:179:37
9Linus GranbergOK Kåre20:03+7:379:46
10Niklas EvaldssonIFK Hedemora OK21:50+9:2410:39
11Henry SvensVästerbergslagens OL23:35+11:0911:30
12Erik WidenfalkOK Kåre32:27+20:0115:49

D35

3 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda LönnebergTäby OK36:189:58
2Karin JohnssonOK Kåre37:07+0:4910:11
3Sarah VikerOK Kåre39:14+2:5610:46

H35

4 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SöderqvistLeksands OK32:597:31
2Peter ÖstmanVästerbergslagens OL34:06+1:077:47
3Fredrik GranathSvärdsjö IF35:26+2:278:05
4Patrik JohnssonOK Kåre38:02+5:038:41
5Tomas RendalenKorsnäs IF OK39:45+6:469:04
6Mark BaljeuLeksands OK46:53+13:5410:42
7Gunde HjalmarssonStora Tuna OK49:11+16:1211:13
8Leif ÅkerblomStora Tuna OK50:46+17:4711:35
9Mathias WestinOK Kåre50:55+17:5611:37
10Mats MårtenssonStora Tuna OK52:12+19:1311:55
Mathias PerssonStora Tuna OKej godkänd

D40

3 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Izabell BirklinOK Kåre38:1310:29
2Weronica MorellOK Kåre38:42+0:2910:37
3Anna LindbladVästerbergslagens OL38:47+0:3410:39
4Lena PetrisiVästerbergslagens OL40:44+2:3111:11
5Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK41:56+3:4311:31
6Kersti RingiOK Kåre42:50+4:3711:46
7Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK44:34+6:2112:14
8Ulrika NolåkersKvarnsvedens GOIF OK45:09+6:5612:24
9Eva-Lena HahneInsjöns IF OK52:23+14:1014:23
10Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK59:17+21:0416:17
Annika HaleOK Kåreej godkänd

H40

4 030 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars ÖhgrenKarlsbyhedens IK30:517:39
2Tomas NormanLeksands OK31:16+0:257:45
3Per LovangVästerbergslagens OL34:09+3:188:28
4Niklas ErikssonVästerbergslagens OL35:50+4:598:53
5Anders StrömGagnefs OK40:05+9:149:56
6Niclas AgnéIK Jarl Rättvik47:37+16:4611:48
7Tomas VikerOK Kåre49:39+18:4812:19
David NolåkersKvarnsvedens GOIF OKej godkänd

D45

3 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin SvenskStora Tuna OK34:2810:13
2Anna-Lena GustafssonGagnefs OK36:24+1:5610:48
3Ragnhild SaevigLøten O-lag42:10+7:4212:30
4Anna Von KrusenstiernaOK Kåre43:35+9:0712:55
5Camilla WallinStora Tuna OK44:26+9:5813:11
Ragnhild SvensVästerbergslagens OLej godkänd

H45

4 030 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas L LöfgrenStora Tuna OK32:278:03
2Ulf MagnussonLeksands OK32:53+0:268:09
3Christer MorellOK Kåre35:07+2:408:42
4Thomas HahneInsjöns IF OK35:53+3:268:54
5Kennet AnderssonGrycksbo IF OK36:11+3:448:58
6Mats WallinStora Tuna OK36:31+4:049:03
7Jan LindbergKorsnäs IF OK37:38+5:119:20
8Sören VillamoOrnäs IK38:29+6:029:32
9Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK39:27+7:009:47
10Kalle ÖstgrenOK Kåre39:38+7:119:50
11Per ErikssonVästerbergslagens OL39:48+7:219:52
12Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK40:03+7:369:56
13Mats LindqvistKvarnsvedens GOIF OK40:38+8:1110:04
14Stefan MalmbergStora Tuna OK44:50+12:2311:07
15Lars DuvanderOK Kåre45:56+13:2911:23
16Thomas NilssonStora Tuna OK46:01+13:3411:25
17Thomas ArvidssonSäterbygdens OK49:19+16:5212:14
18Robert ÖstlundSäterbygdens OK58:36+26:0914:32
19Bosse WiggeSäterbygdens OK1:00:04+27:3714:54

D50

3 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit ÅkerblomStora Tuna OK37:2011:51
2Gunilla RylanderStora Tuna OK44:37+7:1714:09
3Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK50:12+12:5215:56
Sofie NylanderOK Kåreej godkänd

H50

3 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf ErikssonStora Tuna OK26:137:46
2Peo SvenskStora Tuna OK26:49+0:367:57
3Kjell KlaarSäterbygdens OK28:03+1:508:19
4Bengt HaglundLeksands OK28:24+2:118:25
5Jan SaevigLøten O-lag30:21+4:089:00
6Stefan NilssonStora Tuna OK30:36+4:239:04
7Thomas NorgrenStora Tuna OK31:46+5:339:25
8Svante LindgrenKorsnäs IF OK32:54+6:419:45
9Torbjörn SöderlundLeksands OK32:58+6:459:46
10Peter EjdemoOK Kåre34:03+7:5010:06
11Ola WiksellStora Tuna OK57:53+31:4017:10

D55

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika GillgrenGävle OK46:0214:36
2Elisabeth JonssonMalungs OK Skogsmårdarna53:16+7:1416:54
Kerstin ErikssonOK Kåreej start

H55

3 370 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna27:348:10
2Jan-Olof BjörklundBjursås OK27:43+0:098:13
3Roger LindLeksands OK28:57+1:238:35
4Hans AnderssonVästerbergslagens OL28:58+1:248:35
5Olle RönnolsSäterbygdens OK29:02+1:288:36
6Torbjörn OttossonStora Tuna OK29:30+1:568:45
7Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK29:32+1:588:45
8Martin RåmanKvarnsvedens GOIF OK32:07+4:339:31
9Hans-Erik LangVästerbergslagens OL32:37+5:039:40
10Per-Åke LarshansLeksands OK35:25+7:5110:30
11Lennart WinbergHudiksvalls OK37:51+10:1711:13
12Ola HedinOK Hammaren39:19+11:4511:40
13Dan WesterbergOK Kåre40:06+12:3211:53
14Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK43:40+16:0612:57
Anders AlamaaIK Vikings OKej godkänd
Bengt HanssonSäterbygdens OKej start

D60

2 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Linnéa ErikssonSala OK32:3711:26
2Eva HalvarsonOK Kåre37:18+4:4113:05
3Annica Lindell LangVästerbergslagens OL45:48+13:1116:04
4Kristin PetterssonStora Tuna OK50:54+18:1717:51
5Ingeborg TorrisMalungs OK Skogsmårdarna1:00:07+27:3021:05

H60

3 150 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt A PerssonRehns BK31:169:55
2Anders ThomassonUlricehamns OK32:44+1:2810:23
3Örjan StahlGrycksbo IF OK33:46+2:3010:43
4Hans KäckDalaportens OL33:56+2:4010:46
5Ove ÅbergStorviks IF35:20+4:0411:13
6Bengt StenerhagVästerbergslagens OL37:34+6:1811:55
7Harry EnbergVästerbergslagens OL38:45+7:2912:18
8Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK39:28+8:1212:31
9Roland BergSäterbygdens OK40:56+9:4012:59
10Royne LenngrenIK Jarl Rättvik41:26+10:1013:09
11Roger EngstedtDalaportens OL43:25+12:0913:46
12Sven LarssonSärna SK45:41+14:2514:30
13Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK48:08+16:5215:16
14Sivar CliffoordHofors OK50:46+19:3016:06
15Vilho RokkaLångshyttans AIK OK52:59+21:4316:49
16Örjan PerssonBjursås OK1:28:12+56:5628:00
Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ingemar GillgrenGävle OKej start
Lasse KokkonenLångshyttans AIK OKej start

D65

2 340 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK30:2412:59
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK30:25+0:0112:59
3Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK30:38+0:1413:05
4Gunborg WestinLeksands OK32:42+2:1813:58
5Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK35:00+4:3614:57
6Siv StamSäterbygdens OK35:16+4:5215:04
7Siv HasselgrundBjursås OK37:11+6:4715:53
8Ingrid JanssonSäterbygdens OK39:28+9:0416:51
9Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL40:53+10:2917:28
10Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK43:28+13:0418:34
11Berit StåhlAvesta OK45:04+14:4019:15
12Anna MattssonInsjöns IF OK56:45+26:2124:15
13Irma BjärudVästerbergslagens OL57:52+27:2824:43
14Agneta ÖsterbergHofors OK1:10:46+40:2230:14
Anita MoreliusStora Skedvi IK SOFFej start

H65

2 850 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle JohanssonIFK Hedemora OK27:249:36
2Runo JohanssonKristinehamns OK27:55+0:319:47
3Gunnar LöfkvistBjursås OK30:50+3:2610:49
4Elis ÅbergStorviks IF31:03+3:3910:53
5John SivarsDalaportens OL31:41+4:1711:07
6Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK31:47+4:2311:09
7Sven-Olof AspLeksands OK32:51+5:2711:31
8Jan Olof DahlströmBjursås OK34:10+6:4611:59
9Jan JohanssonIFK Hedemora OK34:20+6:5612:02
10Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna35:16+7:5212:22
11Mats AnderssonStora Skedvi IK SOFF36:41+9:1712:52
12Rolf BjärudVästerbergslagens OL38:07+10:4313:22
13Sten BlomkvistVästerbergslagens OL38:41+11:1713:34
14Roland ForsblomKungsgårdens SK43:19+15:5515:11
15Sture BergströmOK Hammaren43:39+16:1515:18
16Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK43:59+16:3515:25
17Sören AnderssonJärbo OK46:45+19:2116:24
18Östen AnderssonVästerbergslagens OL54:41+27:1719:11
Stig-Olof StåhlAvesta OKej godkänd

D70

2 340 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Berit BäckmanSäterbygdens OKej start

H70

2 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK27:069:30
2Lars-B LarssonOK Tyr31:23+4:1711:00
3P-G JanssonSäterbygdens OK33:35+6:2911:47
4Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK33:39+6:3311:48
5Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK34:37+7:3112:08
6Stig ÖsthKorsnäs IF OK37:47+10:4113:15
7Janne MånssonLeksands OK38:01+10:5513:20
8Karl Gunnar BacklundOckelbo OK39:01+11:5513:41
9Erik SvenssonKorsnäs IF OK41:18+14:1214:29
10Kjell WennergrundJärbo OK42:25+15:1914:52
11Karl-åke DahlgrenSvärdsjö IF43:46+16:4015:21
12Per-Erik ThunströmOK Linné44:04+16:5815:27
13Hans AnderssonStora Skedvi IK SOFF44:51+17:4515:44
14Jan-Anders JanssonOK Kåre47:38+20:3216:42
15Tore SöderstenIFK Moras OK52:47+25:4118:31
16Åke SundbergFagersta OK53:50+26:4418:53
17Stig KarlssonKorsnäs IF OK1:00:28+33:2221:12
Enar PerssonOckelbo OKej start

D75

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta DanielsMalungs OK Skogsmårdarna38:3918:40
2Inger Daniels-ÖsthKorsnäs IF OK41:56+3:1720:15
3Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK42:05+3:2620:19
4Inga-Lisa ErikssonHofors OK59:44+21:0528:51

H75

2 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle OlofssonStorviks IF29:4012:40
2Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL31:39+1:5913:31
3Valter AlamaaIK Vikings OK34:01+4:2114:32
4Kaj NilssonSäterbygdens OK36:26+6:4615:34
5Arne GustavssonSäterbygdens OK38:16+8:3616:21
6Erik LindbergKarlsbyhedens IK38:39+8:5916:31
Bengt SwensonSäterbygdens OKej start

D80

2 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunborg WåhlbergOK Kåre52:2525:19

H80

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil NormanIFK Hedemora OK29:1214:06
2Åke ErikssonSäterbygdens OK31:16+2:0415:06
3Hans Eric RobertssonOK Kåre32:20+3:0815:37
4Gösta MagnussonIFK Hedemora OK32:49+3:3715:51

H85

2 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven WåhlbergOK Kåre56:3327:19
2Ragnar WahlströmOK Kåre1:44:21+47:4850:24

Inskolning

1 990 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anja BergerDomnarvets GOIFfullföljt
Alma BirklinOK Kårefullföljt
Lea BörjesIK Jarl Rättvikfullföljt
Maja EliassonDomnarvets GOIFfullföljt
Tova EricssonOrnäs IKfullföljt
Ester FlankOK Kårefullföljt
Tuva GabrielssonOK Kårefullföljt
Petter GranathSvärdsjö IFfullföljt
Nora NordlundLeksands OKfullföljt
Emil QvistLeksands OKfullföljt
Olle RingiOK Kårefullföljt
Alice StrömGagnefs OKfullföljt
Rebecka StålnäbbKvarnsvedens GOIF OKfullföljt
Anton SundströmOK Hammarenfullföljt
Hugo VillamoOrnäs IKfullföljt
André ÖstmanVästerbergslagens OLfullföljt
Samuel VillamoOrnäs IKej godkänd
Elsa KaipeLeksands OKej start
Wille SöderqvistOK Kåreej start

U1

1 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper NormanLeksands OK21:2210:44
2Emilia JohnssonOK Kåre23:24+2:0211:45
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK23:39+2:1711:53
4Elsa NilssonDomnarvets GOIF24:21+2:5912:14
5Emma EliassonDomnarvets GOIF24:24+3:0212:15
6Anja NillsonDomnarvets GOIF24:28+3:0612:17
7Moa BergqvistKorsnäs IF OK26:16+4:5413:11
8Ida KlaserKorsnäs IF OK29:11+7:4914:39
9Daniel BrobackOK Kåre32:25+11:0316:17
10Filip SköldhSäterbygdens OK44:10+22:4822:11
11Sandra SköldhSäterbygdens OK45:05+23:4322:39
Alva VikerOK Kåreej start

U2

2 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik NorgrenStora Tuna OK30:3610:51
2Astrid NorgrenStora Tuna OK38:29+7:5313:38
3Lina B NordahlDomnarvets GOIF39:20+8:4413:56
4Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK51:09+20:3318:08
5Raki TakamiStora Tuna OK52:47+22:1118:43
6Ida KarlssonInsjöns IF OK55:37+25:0119:43
7Sara WallinKorsnäs IF OK1:06:06+35:3023:26
8Agnes WallinKorsnäs IF OK1:09:02+38:2624:28

Öppen motion 1

1 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia MagnussonStora Tuna OK51:3728:03
2Per-Åke PerssonVästerbergslagens OL51:58+0:2128:14

Öppen motion 3

2 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa HalvarssonStora Tuna OK36:3715:15
2Linnea PetrisiVästerbergslagens OL38:25+1:4816:00
3Linn RuthIK Jarl Rättvik39:30+2:5316:27
4Katarina BackmanLeksands OK39:38+3:0116:30
5Johanna HansenOK Kåre40:32+3:5516:53
6Stig HeinemanLeksands OK41:25+4:4817:15
7Cecilia ErikssonOrnäs IK45:05+8:2818:47
8Moa HjorthDomnarvets GOIF46:07+9:3019:12
9Liilvor NordströmOK Kåre46:15+9:3819:16
10Marita OlhansOK Kåre55:01+18:2422:55
11Barbro LjungbergMalungs OK Skogsmårdarna56:43+20:0623:37
12Zara HedIK Jarl Rättvik57:59+21:2224:09
13Jesper BergDomnarvets GOIF58:03+21:2624:11
Gunilla WiklundStora Tuna OKej godkänd

Öppen motion 5

3 140 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge SwartlingLeksands OK37:4912:02
2Anneli LiljedahlVästerbergslagens OL38:08+0:1912:08
3Karin ElfvingIK Jarl Rättvik38:16+0:2712:11
4Anders ThomeéIFK Moras OK38:55+1:0612:23
5Jan HultHofors OK39:01+1:1212:25
6Ulrika JanssonOK Kåre39:33+1:4412:35
7Peter JanssonIK Jarl Rättvik39:51+2:0212:41
8Stina FranzonHofors OK39:59+2:1012:44
9Lars-Tommy AnderssonVästerbergslagens OL41:12+3:2313:07
10Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik45:51+8:0214:36
11Anders HedlundGagnefs OK46:35+8:4614:50
12Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK46:56+9:0714:56
13Lars Göran OlofssonStora Tuna OK47:22+9:3315:05
14Anna-Karin JanssonOK Kåre47:39+9:5015:10
15Kerstin GranathSvärdsjö IF48:13+10:2415:21
16Helena ThunströmKorsnäs IF OK48:34+10:4515:28
17Johan ErikssonGrangärde OK48:39+10:5015:29
18Ella HalvarssonStora Tuna OK50:05+12:1615:57
19Eva Lönn-HalvarssonStora Tuna OK50:07+12:1815:57
20Lars-Olof JohanssonLeksands OK53:19+15:3016:58
21Moa GrällsOK Kåre53:53+16:0417:09
22Stig BleckurKorsnäs IF OK57:06+19:1718:11
23Göran JuhlinGagnefs OK57:40+19:5118:21
24Maria Johansson LissGagnefs OK1:00:46+22:5719:21
25Niklas HedlundGagnefs OK1:01:18+23:2919:31
26Gustav StenquistGagnefs OK1:09:18+31:2922:04
27Robert OhrsenKlubblös1:15:03+37:1423:54
28Mattias OlssonOK Kåre1:17:06+39:1724:33
29Gunilla KarlssonSäterbygdens OK1:40:13+1:02:2431:54
30Ingela BrobackOK Kåre1:48:54+1:11:0534:40
Göran NygårdhMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Claes-Håkan MörthInsjöns IF OKej start

Öppen motion 7

3 710 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie-Louise KaipeLeksands OK43:1711:40
2Anna BörjesIK Jarl Rättvik47:32+4:1512:48
3Jacob WiklundStora Tuna OK48:53+5:3613:10
4Jan SpännarKorsnäs IF OK49:19+6:0213:17
5Katarina GoudeIFK Hedemora OK52:00+8:4314:00
6Gunilla GedinOK Måsen52:46+9:2914:13
7Kerstin BlomgrenStora Tuna OK53:45+10:2814:29
8Kristin RamsellLeksands OK54:21+11:0414:38
9Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK55:05+11:4814:50
10Anders HanssonStora Tuna OK56:30+13:1315:13
11Björn OlhansOK Kåre57:33+14:1615:30
12Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna58:37+15:2015:47
13Fredrik NordforsStora Tuna OK59:50+16:3316:07
14Stefan HedIK Jarl Rättvik1:01:57+18:4016:41
15Lars-Erik BackmanLeksands OK1:02:49+19:3216:55
16Berit GummusIFK Moras OK1:18:09+34:5221:03
17Inger NordforsStora Tuna OK1:36:19+53:0225:57
18Bernt LiljegrenOK Kåre1:38:36+55:1926:34
19Anna LiljegrenOK Kåre1:49:23+1:06:0629:29
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OLej godkänd
Mats RunvikKvarnsvedens GOIF OKej godkänd

Öppen motion 8

4 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna31:077:13
2Leif BaderLeksands OK32:09+1:027:27
3Per VestlingOK Kåre33:46+2:397:50
4Magnus BergmanOK Kåre34:16+3:097:57
5Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna37:00+5:538:35
6Andreas NordforsStora Tuna OK40:46+9:399:27
7Annichen KringstadOK Kåre43:20+12:1310:03
8Mia DammvikStora Tuna OK46:34+15:2710:48
9Johan LindströmJärfälla OK48:41+17:3411:17
10Mikael RingiOK Kåre49:19+18:1211:26
11Stefan LiljedahlVästerbergslagens OL50:59+19:5211:49
12Roger LarssonOK Kåre56:41+25:3413:09
13Maria SchmiterlöwLinköpings OK56:50+25:4313:11
14Alf HelanderOrnäs IK1:21:13+50:0618:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser