Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Närnatt Cup, etapp 2 / GOF NattCup Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närnatt Cup, etapp 2 / GOF NattCup Etapp 2
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / IK Uven
Datum: onsdag 19 oktober 2016

H10

1 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LeireGöteborg-Majorna OK10:157:01
2Simon GrahnIK Uven11:40+1:257:59
3Linus BååthSävedalens AIK12:00+1:458:13
4Noah BjörklundSjövalla FK13:23+3:089:10
5Linus AugustssonGöteborgs SK13:56+3:419:32
6Arvid MårildGöteborgs SK15:36+5:2110:41
7Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb17:43+7:2812:08
8Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb19:42+9:2713:29

H12

2 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppSävedalens AIK14:346:04
2Elias NordbergGöteborg-Majorna OK15:47+1:136:34
3William RönnborgIK Uven16:06+1:326:42
4Fabian AlinderSjövalla FK17:06+2:327:07
5Gunnar FovaeusSävedalens AIK17:24+2:507:15
6Simon BååthSävedalens AIK17:28+2:547:16
7Lukas GrothKungälvs OK17:45+3:117:23
8Karl GranforsOK Landehof17:46+3:127:24
9Ebbe HolmqvistSjövalla FK19:09+4:357:58
10Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb20:52+6:188:41
11Hannes EssungerSjövalla FK21:27+6:538:56
12Linus AlinderSjövalla FK23:08+8:349:38
13Albin KarlsmoIK Uven23:20+8:469:43
14Jonas Ellegaard KokholmHorsens OK23:40+9:069:51
15Malte MåhlbergSjövalla FK24:18+9:4410:07
16Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb25:20+10:4610:33
17Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb27:29+12:5511:27
Hannes PerssonFK Herkulesej start
Elias NyqvistOK Landehofej start

H14

3 040 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AxelssonLerums SOK27:519:09
2Nils GrimbeckSävedalens AIK28:08+0:179:15
3Jacob MikkelsenHorsens OK28:51+1:009:29
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:59+2:089:51
5William SturessonLerums SOK30:09+2:189:55
6Jakob GunnarssonLerums SOK30:25+2:3410:00
7Casper SkeppSävedalens AIK32:25+4:3410:39
8Albin NyqvistOK Landehof35:43+7:5211:44
9Anton KastrupFK Herkules36:15+8:2411:55
10Erik JohanssonOK Alehof41:43+13:5213:43
11Simon NordbergGöteborg-Majorna OK48:15+20:2415:52
12Jonas OlandersLerums SOK1:01:13+33:2220:08
Simon AlfredssonLerums SOKej godkänd
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej godkänd
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Oscar LundborgKungälvs OKej godkänd
Jacob GrahnIK Uvenej start
Felix DrejmoOK Landehofej start
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej start
Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIKej start

H16

3 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LammFrölunda OL26:557:10
2Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb27:05+0:107:13
3Carl JosefssonSävedalens AIK27:16+0:217:16
4Johannes HolmgrenSävedalens AIK27:46+0:517:24
5Samuel PihlströmOK Landehof32:53+5:588:46
6Simon BjörklundLindebygdens OK35:54+8:599:34
7Gabriel SturessonLerums SOK37:22+10:279:57
8Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK37:55+11:0010:06
9Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK55:45+28:5014:52
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start

D10

1 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:567:29
2Wilma ReinholdssonOK Alehof11:39+0:437:58
3Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb12:55+1:598:50
4Elin AxelssonLerums SOK13:41+2:459:22
5Amy JohanssonIK Uven18:06+7:1012:23
Elsa MoqvistLerums SOKej start
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start

D12

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina ReinholdssonOK Alehof17:247:33
2Theresa SkouboeHorsens OK19:18+1:548:23
3Ebba NäsmanLerums SOK22:41+5:179:51
4Maja AxelssonLerums SOK23:28+6:0410:12
5Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb25:28+8:0411:04
6Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb27:28+10:0411:56
7Johanna PihlströmOK Landehof32:58+15:3414:20
Agnes MårildGöteborgs SKej godkänd
Filippa FagerströmIFK Göteborgej start

D14

2 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta LjungbergSjövalla FK27:039:23
2Sabina AumoKungälvs OK28:03+1:009:44
3Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK28:45+1:429:58
4Eleonora AlinderSjövalla FK30:44+3:4110:40
5Olivia AspIFK Göteborg31:00+3:5710:45
6Olivia LundstedtSjövalla FK38:08+11:0513:14
7Klara BourneGöteborg-Majorna OK40:22+13:1914:00
8Laura Holm NielsenHorsens OK43:30+16:2715:06
9Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb46:45+19:4216:13
10Rebecka PihlströmOK Landehof46:46+19:4316:14
11Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb57:58+30:5520:07
Rebecka StenholdtFK Herkulesej godkänd
Thea FagerströmIFK Göteborgej start

D16

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellika GrothKungälvs OK37:0311:13
2Anna FlakbergIFK Göteborg37:04+0:0111:13
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK37:09+0:0611:15
4Elina HansonKungälvs OK40:52+3:4912:23
5Lisa BörnstedtKungälvs OK46:41+9:3814:08
6Isa LundqvistJärfälla OK47:33+10:3014:24
7Tove JohanssonOK Alehof58:48+21:4517:49
Kajsa RaskKungälvs OKej start
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej start

U1

1 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bruno FovaeusSävedalens AIK16:3811:09
2Jonas MikkelsenHorsens OK18:47+2:0912:36
3Elliot HalldinGöteborgs SK18:53+2:1512:40
4Douglas JohanssonIK Uven26:56+10:1818:04
Elvira BjörklundSjövalla FKej start

U2

2 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanne SkouboeHorsens OK15:327:43
2William KraftIK Uven16:45+1:138:20
3Sara AlfredssonLerums SOK16:50+1:188:22
4Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb17:45+2:138:49
5Ella MikkelsenHorsens OK18:00+2:288:57
6Lisa GunnarssonLerums SOK20:33+5:0110:13
7Linus KarlsmoIK Uven22:36+7:0411:14
Erik JohanssonIK Uvenej godkänd

U3

2 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alberte ThyssenHorsens OK24:549:09
2Elanor HenriksenHorsens OK25:01+0:079:11
3Lasse Fenger VadHorsens OK25:23+0:299:19
4Rebecca ThyssenHorsens OK26:36+1:429:46
5Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK29:18+4:2410:46
6Emilia KraftIK Uven30:17+5:2311:08

ÖM3

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar HedströmLerums SOK40:0314:43
2Thomas NicolajsenHorsens OK1:08:44+28:4125:16
Anton EliassonGöteborg-Majorna OKej start

ÖM5

2 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas AxelssonLerums SOK22:468:04
2Mailis HolmqvistSjövalla FK27:03+4:179:35
3Peter GrimbeckSävedalens AIK32:59+10:1311:41
4Frida JerlinFrölunda OL35:50+13:0412:42
5Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb36:13+13:2712:50
6Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb37:26+14:4013:16
7Filip LemanGöteborgs SK37:47+15:0113:23
8Ulrika GranforsIF Rigor38:05+15:1913:30
9Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK39:18+16:3213:56
10Tuuli SaariFK Herkules42:00+19:1414:53
11Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb42:05+19:1914:55
12Henrik EssungerSjövalla FK43:47+21:0115:31
13Jonas JerlinFrölunda OL46:12+23:2616:22
14Cecilia FlakbergIFK Göteborg56:13+33:2719:56
15Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK1:08:14+45:2824:11
Karen SiegHorsens OKej godkänd
Lars LjungbergSjövalla FKej start
Carl henning LöfGöteborg-Majorna OKej start

Kort

3 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JosefssonSävedalens AIK33:129:34
2Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK38:10+4:5810:59
3Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK40:32+7:2011:40
4Per-Martin JohanssonIF Rigor41:38+8:2611:59
5Ulf SundinGöteborg-Majorna OK42:30+9:1812:14
6David AndréGöteborg-Majorna OK44:20+11:0812:46
7Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK46:35+13:2313:25
8Stefan L JohanssonKungälvs OK48:39+15:2714:01
9Isabella LagoGöteborg-Majorna OK50:35+17:2314:34
10Rudolf BrogrenKungälvs OK55:46+22:3416:04
11Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:12:30+39:1820:53
12Jörgen AnderssonMalmö OK1:32:05+58:5326:32
Kajsa HomannOK Orintoej start
Joanna MalmkvistSävedalens AIKej start
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej start

Mellan

6 220 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marius Thrane ØdumIFK Göteborg44:467:11
2Sören SturessonLerums SOK52:24+7:388:25
3Jonas PalmSävedalens AIK52:59+8:138:31
4Fredrik WennermarkOK Skogsfalken54:03+9:178:41
5Anna NärhiIFK Göteborg54:27+9:418:45
6Søren Thrane ØdumIFK Göteborg54:40+9:548:47
7Peter AspIFK Göteborg58:13+13:279:21
8Frida BrogrenSävedalens AIK59:55+15:099:37
9Johan NilssonSävedalens AIK1:01:12+16:269:50
10Richard SottFrölunda OL1:01:24+16:389:52
11Lovisa NilssonSävedalens AIK1:01:40+16:549:54
12David SvenssonSkåneslättens OL1:01:48+17:029:56
13Erik BengtssonOK Skogsfalken1:02:22+17:3610:01
14Johan BlickOK Alehof1:02:51+18:0510:06
15David DjurbäckSävedalens AIK1:03:15+18:2910:10
16Jussi AumoKungälvs OK1:04:21+19:3510:20
17Nicolaj NielsenHorsens OK1:05:33+20:4710:32
18Greti PentekHorsens OK1:06:34+21:4810:42
19Kirsi NurmiIFK Göteborg1:07:13+22:2710:48
20Erik AderstedtKungälvs OK1:07:16+22:3010:48
21Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:04+24:1811:06
22Anders LammFrölunda OL1:09:09+24:2311:07
23Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:09:34+24:4811:11
24Fredrik WeihardSävedalens AIK1:09:52+25:0611:13
25Stefan MårtenssonFrölunda OL1:10:47+26:0111:22
26Henrik BrusSävedalens AIK1:12:17+27:3111:37
27Göran StuhlhoferOK Landehof1:12:31+27:4511:39
28Thomas KarlssonOK Landehof1:12:58+28:1211:43
29Filippa SpånérSävedalens AIK1:13:41+28:5511:50
30Mads MikkelsenHorsens OK1:16:46+32:0012:20
31Rikke Holm JensenHorsens OK1:21:47+37:0113:08
32Märta MollénSävedalens AIK1:23:43+38:5713:27
33Thomas Emil JensenHorsens OK1:24:40+39:5413:36
34Janneke SnijderIK Uven1:28:45+43:5914:16
35Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK1:42:54+58:0816:32
Carsten ThyssenHorsens OKej godkänd
Jörgen IvarssonHestra IFej start
Frida BakkmanIFK Lidingö SOKej start

Lång

8 880 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max Peter BejmerIFK Göteborg1:02:016:59
2Eskil KinnebergIFK Göteborg1:02:38+0:377:03
3Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK1:02:41+0:407:03
4Fredrik EdénIFK Göteborg1:03:41+1:407:10
5Marcus MillegårdSävedalens AIK1:04:26+2:257:15
6Filip GrahnHestra IF1:05:08+3:077:20
7Martin AhlbergerHestra IF1:05:19+3:187:21
8Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:05:52+3:517:25
9Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:06:31+4:307:29
10Oskar LeinonenOK Kolmården1:06:33+4:327:29
11Filip WadstenOK Landehof1:07:34+5:337:36
12Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:07:58+5:577:39
13Kevin StåhlOK Hammaren1:10:07+8:067:53
14Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:10:23+8:227:55
15Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:10:37+8:367:57
16Rickard NorlinKungälvs OK1:13:06+11:058:13
17John PerssonIFK Göteborg1:19:14+17:138:55
18Magnus HomannOK Orinto1:24:02+22:019:27
19Rasmus LarssonOK Alehof1:24:11+22:109:28
Christoffer AndersenOK Alehofej godkänd
Maria MagnussonSävedalens AIKej start
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborgej start
Arvid VågIFK Göteborgej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser